Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Dva malo težja primera do sedaj.

1. Mi na Korziki, v centralnem delu, cca 250 km do trajekta, ko izvemo da štrajkajo prevozniki goriva. Sprašujemo za pumpe in lutamo sem in tja, kajti do trajekta definitivno ni dovolj goriva. V primeru, da bi imeli na karti pumpe, bi se strateško odločili kam. Tako pa smo lahko po hribu navzdol, vsaj 40 km vozili na puf in v obljudenem delu še natočili gorivo. Smo imeli srečo, drugače bi morali žicat pr kmetih. Časa pa je zmanjkovalo.

2. Po jutranjem štartu (vzhod Bolgarije) mi kaže, da imam še za 30 km goriva. Prejšnji večer se mi pač ni dalo tankat. Seveda predvidevam, da bo pumpa, kot vse preostale dni, pa je ni. Vozim na nuli še vsaj 20 km, ko jo končno natrofim. Če bi imel na karti pumpe, bi mi bilo lažje.

 

Torej, Ali obstaja na Garmin Zumo 350LM vklop prikazovanja ikon bencinskih pump na zemljevidu?

Nisem vešč v uporabi Garmina, se pa počasi učim, in zato sem Motosvetovcem hvaležen za pomoč.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, tomash pravi:

Dva malo težja primera do sedaj.

1. Mi na Korziki, v centralnem delu, cca 250 km do trajekta, ko izvemo da štrajkajo prevozniki goriva. Sprašujemo za pumpe in lutamo sem in tja, kajti do trajekta definitivno ni dovolj goriva. V primeru, da bi imeli na karti pumpe, bi se strateško odločili kam. Tako pa smo lahko po hribu navzdol, vsaj 40 km vozili na puf in v obljudenem delu še natočili gorivo. Smo imeli srečo, drugače bi morali žicat pr kmetih. Časa pa je zmanjkovalo.

2. Po jutranjem štartu (vzhod Bolgarije) mi kaže, da imam še za 30 km goriva. Prejšnji večer se mi pač ni dalo tankat. Seveda predvidevam, da bo pumpa, kot vse preostale dni, pa je ni. Vozim na nuli še vsaj 20 km, ko jo končno natrofim. Če bi imel na karti pumpe, bi mi bilo lažje.

 

Torej, Ali obstaja na Garmin Zumo 350LM vklop prikazovanja ikon bencinskih pump na zemljevidu?

Nisem vešč v uporabi Garmina, se pa počasi učim, in zato sem Motosvetovcem hvaležen za pomoč.

 

poglej video posnetek pa tudi sicer ko daš iskanje ti pokaže najbližje... 

sem že gledal in uporabil to zadevo, kje je najbližja, preprosto klikneš na črpalke in ti jih razvrsti po oddaljenosti nato pa na zemljevidu pogledaš, katera je najbolj ugodna...

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, tomash pravi:

2. Po jutranjem štartu (vzhod Bolgarije) mi kaže, da imam še za 30 km goriva. Prejšnji večer se mi pač ni dalo tankat. Seveda predvidevam, da bo pumpa, kot vse preostale dni, pa je ni. Vozim na nuli še vsaj 20 km, ko jo končno natrofim. Če bi imel na karti pumpe, bi mi bilo lažje.

Čudno, ko meni pokaže nulo je tudi skoraj dejansko nula...še kilometer, dva že dvomim. Sem preizkušal parkrat s kanto rezerve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

mimogrede:, garmin kaže zračno razdaljo do bližnje pumpe :)

Pri predogledu črpalk kaže zračno razdaljo, s puščico pa smer v kateri je glede na dosedanjo smer vožnje. Ko stisneš na želeno izračuna dejansko oddaljenost po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ali je Zumo 595LM vreden nakupa (nov 550€), ali je že kakšen novejši model?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejši azumo 396.

Vreden nakupa pa?? Nekako se rudi starim modelom drži cena. Jih težko najdeš z dobrim popustom na star model. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojemu Zumo-tu 390 lm se občasno malo "odpelje" . Konkretno, ne sprejema popravkov poti, ki jo je izračunal (enostavno izračuna pot do nove točke, čeprav sem označil dodaj aktivni poti) , potem pa, ko dam ponovno izračunati pot, se obnaša kot majhen užaljen otrok in izračunava neke debilne kombinacije ali pa enostavno zmrzne. Npr. Iz Cunea (Italija) domov (Ljubljana) je prvič izračunal pot bp, po poskusu popravka pa je vstrajno izračunaval pot preko Minhna (500 km dalj) ne glede na nastavitve (krajša pot, krajši čas) . Karte in naprava posodobljena. Vodenje ima par cvetk (ki se jim počasi privajam) , me pa moti prikaz na zaslonu, ker "odzumira" na nerazpoznavno (prikaz na nuviju mi je še vedno bolj všeč, ker pred ostrimi ovinki, križišči ipd. približa Zumo pa to običajno ignorira) . Torej, je problem v nastavitvah mojega Zumo-ta ali pa je problem "sistemski" ?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprodaj Zumo 660, če kdo čuti potrebo ... Z najnovejšo Garmin EU kartografijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Fantocci pravi:

Obstaja verzija Garmin City Navigator 2018.20 v NT 2GB varijanti za stare naprave? Ima kdo?

Sem nekaj iskal in ne našel...

Ne obstaja, zato ker celotna NT mapa presega 4GB, tako da je ni več možno razbiti na dva dela do 2GB.

Lahko pa si potegneš dol PC verzijo in nato s programom Mapinstall izbereš države oziroma narediš delni set Evrope.

Torej na isti način kot se(m) je prej delala 2GB verzija.

pred 2 urami, franc pravi:

Mojemu Zumo-tu 390 lm se občasno malo "odpelje" . Konkretno, ne sprejema popravkov poti, ki jo je izračunal (enostavno izračuna pot do nove točke, čeprav sem označil dodaj aktivni poti) , potem pa, ko dam ponovno izračunati pot, se obnaša kot majhen užaljen otrok in izračunava neke debilne kombinacije ali pa enostavno zmrzne. Npr. Iz Cunea (Italija) domov (Ljubljana) je prvič izračunal pot bp, po poskusu popravka pa je vstrajno izračunaval pot preko Minhna (500 km dalj) ne glede na nastavitve (krajša pot, krajši čas) . Karte in naprava posodobljena. Vodenje ima par cvetk (ki se jim počasi privajam) , me pa moti prikaz na zaslonu, ker "odzumira" na nerazpoznavno (prikaz na nuviju mi je še vedno bolj všeč, ker pred ostrimi ovinki, križišči ipd. približa Zumo pa to običajno ignorira) . Torej, je problem v nastavitvah mojega Zumo-ta ali pa je problem "sistemski" ?

lp

Kako imaš vklopljena izogibanja na napravi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Snecer pravi:

Kako imaš vklopljena izogibanja na napravi?

Za Italijo, izogibanja avtocestam in plačljivim, ker v primeru, da sem mu označil samo plačljive je enostavno zmrznil in ni izračunal nič isto velja za obratno (to je sploh veselo ker ne loči plačljivih od "navadnih avtocest" ) . Brez izogibanj je "izačunal" najbližjo pot do avtoceste (v kontra smer) in potem po avtocesti, če mu dam točko izven avtoceste, je ali ne sprejme (kot opisano) ali pa naredi ovinek nazaj na avtocesto. Bolj me zanima kaj se mu je "odpulilo" , da je izračunal pot skozi Minhen (tukaj pa moja logika odpove) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo brez izogibanj ga sploh ne rabim. Po avtocesti znam brez njega.

Se da kako "izogniti" bližnjicam (ko te z magistralne ceste vleče po "bližnjici" skozi kakšno vukojebino in se potem vrneš na magistalko) ?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem, da zemljevidi niso optimirano glede na izogibanja.

Zato je potrebno pustiti default nastavitve, torej vklopljene plačljive ceste, skineš samo makadam, polkrožno obračanje pa mora biti.

AC se izgobiaš z vmesnimi točkami, ko delaš ruto.

Pod takšnimi pogoji zadeva špila bolj ali manj bp.

Zumoti oziroma basecamp poznajo oblikovalne točke, s katerimi lahko oblikuješ ruto po mili volji, pri čemer te točke niso klasične vmesne točke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, Snecer said:

Problem je v tem, da zemljevidi niso optimirano glede na izogibanja.

Zemljevidi so cisto ok, problem je Garminov softwear. Saj tej "posebnosti" Garmina se tudi jaz cudim ze od nekdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi je približno jasno, samo za to rabim računalnik. Na Nuviju se je nekako dalo urediti pot, na Zumotu pa je misija nemogoče, ker zumira malo po svoje (neka zblojena avtomatika) in potem še noče sprejeti točk. V glavnem tečna zadeva, če ne bi imel večjega zaslona bi ga "skenslal" in uporabljal Nuvija (zaostaja za kakšno sekundo ali dve, drugače je precej prijaznejši) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na zumotu je misija mogoče, le logiko iz uporabe nuvija je potrebno prilagoditi - preštelati uporabi zumota. Ravno tako kot logika  MapSource in BaseCamp sta si različna nuvi  in Zumo in vse novejše naprave. Z malo predhodnega treninga gre, če pa treniraš, ko rabiš, si pa pečenka. To sem že večkrat zapisal.

Kako noče sprejemati točk? Sicer ne vem katerega Zumota imaš, predvidevam pa , da serijo 59X, saj je edini z večjim ekranom. In ko na tem zumotu klikneš na zemljevid te prestavi v zemljevid za načrtovanje oz. iskanje. In ko ponovno tapkneš, se ti nariše zastavica in okoli moder krogec, spodaj pa trak z izpisom kraja toče, desno ti ponudi opcijo Pojdi kar pomeni, da te bo peljal na to točko (kreiral pot, po nastavitvah, ki jih imaš vklopljene), če pa klikneš na trak se ti odpre okno s podrobno opisano lokacijo in zopet možnost izbire Pojdi kar pomeni izračun poti do točke in opcijo Shrani, ki ti shrani točko med zadnje najdene. Še ena opcija izbire je Nastavi položaj, ki ti shrani točko med priljubljene.

Tako shranjene točke potem lahko povežeš v ruto in zumo ti bo po pred nastavljenih izogibanjih izračunal pot.

Če pa je je v napravi že aktivna pot, pa za vsako točko ki jo tapneš ponudi isto in če tapneš pojdi te ponovno vpraša, če jo doda k aktivni poti in če potrdiš ponovno izračuna pot z dodano točko.

Potem pa samo še slušaj Matejo in vozi.

Zdaj pa zuma v roke in trening na suho!

Popravljeno . Popravil raza
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo 390 lm. Ko hočeš dodati točko aktivni poti, enostavno ne "prime" ampak izračuna novo pot. Kaj mu je ne vem, ker v nekih 6-7 poskusih bo mogoče enkrat sprejel točko. A ga mogoče daje "kalibracija" ekrana?

Sem probal, pa se prej sprazni baterija, kot urediš pot.

Moram pregledati nastavitve in možne kombinacije (čeprav imam občutek, da pri istih nastavitvah dela enkrat tako drugič drugače) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim tipkaš po ekranu? S prstom? Prst je kar nekako predebel za določat točke, Za zadet cesto je potrebno biti kar natančen in uporabit pisalo za ekran ali nek drug plastičen predmet z nekoliko topo konico.

Sicer zumo serije 39x ni nek biser od navigacije, ker ima kar nekaj hib, pa vendar.Če dela dela, če serje probat rešit. Iz izkušenj velikokrat tudi ne. Kako je s posodobitvijo SW? Je nameščen zadnji? Preveri z GarminExpressom. Lahko tudi skalibriraš ekran, vendar dvomim da je težava vtem. Prej je težava v počasnosti in se tipka, klika prehitro in procesor sproti ne zahaja ukazov? Težko je podati neko mnenje, dokler zadeve nimaš v roki in sam ne probaš kaj dogaja. Pregledati bi bilo potrebno tudi pomnilnik, ker s časom se nabere nekega balasta in potem to lahko samo "serje" in obremenjuje delovanje. Mogoče trdi reset in postavitev na tovarniške nastavitve rešijo situacijo.

Za začetek mogoče malo branja kako kaj postoriti sam

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna biti, da je problem v hitrosti. Pomnilnik ne bi smel biti problem, ker nekaj prav veliko niti ni delal. Nekako sicer daje občutek da "nabira piškotke" in se temu prilagaja (samo to verjetno ni možno) . Posodobljen je slab mesec nazaj (torej je verjetno "najnovejši" SW) . V štartu sem imel tudi z Nuvijem kup problemov, pa sem ga potem nekako "doumel" . Pričakoval sem, da je Zumo "nadgradnja" pa je razen nekaj dodatnih funkcij bolj korak nazaj (možno pa da se ga moram samo "privaditi" ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri posodobitvah se dogaja, da zastarelih datotek ne izbriše, pač pa samo zapiše nove. Stare ostajajo kot balast, pri iskanju pa jih program vseeno pregleduje in s tem zapravlja dragoceni čas. Vsled tega jih je pametno odstraniti.

Poleg tega poglej, če imaš slučajno vključene potovalne trende (trafficTrends). Če se stalno ne voziš po istih poteh ti ne koristijo kaj dosti. Naprava namreč beleži tvoj način vožnje in si podatke shranjuje, podatke pa potem uporablja pri izračunavanju poti. To funkcijo lahko izklopiš v nastavitvah. Brez potrebe naprava trati čas z uporabo teh informacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni

 

danes sem po dolgem času komplet posodobil Nuvi 2497.

Sedaj je na napravi samo ruski (govor) jezik in ni možnosti nastavitve na SLO.

Kako se da to popraviti?

LP G

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od česa je odvisen prikaz zgodovine potovanja na Garminu. Zadnjič sem se dva dni fijakal naokoli, pa ni bilo vidne sledi za dan nazaj? Kakšen predlog? Tudi v zgodovini potovanj ni bilo sledi. Sled je bila zapisana edino le v arhivu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, tomash pravi:

Od česa je odvisen prikaz zgodovine potovanja na Garminu. Zadnjič sem se dva dni fijakal naokoli, pa ni bilo vidne sledi za dan nazaj? Kakšen predlog? Tudi v zgodovini potovanj ni bilo sledi. Sled je bila zapisana edino le v arhivu.

arhivira se po 10.000 točkah v osnovi, pri boljših pa zna po dnevih itd. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!