Skoči na vsebino

Ture po Sloveniji


kronik

Priporočene objave

Relativno cesto vozim po Sloveniji u krug ili kroz Sloveniju prema Jadranskoj magistrali. 

Ali mi sada malo fali ideja! Zapravo i hrabrosti za isprobati nesto nepoznato, 

Kako bas i nemam puno vremena onda uvijek koristim vec isprobano. 

Znaci od Austrije pa prema RH sam vozio dionicama: 

 

- preko Predila ( Magart isto odradjen ) - dolina Soce i dolina Idrijice pa preko Kacje / Postojna na Rijeku

- Preko Tarvisa i Ucje na dolinu Idirijice i opet na Postojnu i Rijeku

- naravno da sam vozio i preko Vrsica - kada bi sjevernu stranu popravili - bila bi to jedna od najljepsih cesta u EU ( po meni )

- preko Ljubelja ( ili Zgornje Jezersko )  i Skofje Loke na Zelezniki, Podbrdo ( ili pak Cerkno ) i opet dolina rijeke Idirijice pa Postojna

- Beld - Bohinjska Bistrica - Kogel - Podbrdo - Postojna

- samo jednom ili max. dvaputa sam vozio preko Dravograda, Velenja, Celja i Novog Mesta prema Karlovcu ali me nije nesto dionica odusevila - previse prometa ... 

 

I tu mi je sada potrebna vasa pomoc. Kako smo vrlo cesto nas relativno mala grupa ali i dinamicni po putu ( cbr1000rr, bmw s1000r, tuono v4r, r1, mt-10 ) ne bih volio voziti po rupama ili skliskom asfaltu. Iako Slovenija ima puno bolje odrzavane ceste od npr. u Hrvatskoj. Autoput i slicne ceste me i ne zanimaju. Zato bih volio znati kako izgledaju dionice / u kojem je stanju asfalt / kakav je grip ...... : 
 

- Planina - Cerknica - Babno Polje - Prezid - Gerovo - Crni Lug - Delnice

- Skofljica - Kocevje - Delnice

- Tolmin - Nova Gorica - pa nekako na Postojnu

- Crna na Koroskem - Bad Vellach

- Solcava - Radmirje - Kamnik

- Skofja Loka - Ziri - Logatec

- Godovic - Crni Vrh - Ajdovscina - Postojna

- Razdrto - Crni Kal - Buzet

 

Hvala unaprijed!! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, kronik pravi:

- Razdrto - Crni Kal - Buzet

Za mene jedna od ljepših dionica. Pravi užitak. Nešto slabiji asvalt od Kubeda do granice, osobito dio prema Gračišču i djelomice ižmeđu graničnih prijelaza. Na hrvatskoj strani potpuno obnovljenena cesta u većem dijelu do Buzeta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, zoranko said:

Za mene jedna od ljepših dionica. Pravi užitak. Nešto slabiji asvalt od Kubeda do granice, osobito dio prema Gračišču i djelomice ižmeđu graničnih prijelaza. Na hrvatskoj strani potpuno obnovljenena cesta u većem dijelu do Buzeta

Hvala na informaciji! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 1. 2017 at 13:30, kronik pravi:


 

 

 

- Tolmin - Nova Gorica - pa nekako na Postojnu tule bi obvezno šel preko krasa torej N.G.- Dornberk-Štanjlel-Sežana-Kozina-Pasjak lepa ovinkasta cesta, dovolj dober grip za aktivno vožnjo

 

- Godovic - Crni Vrh - Ajdovscina - Postojna- Razdrto - Crni Kal - Buzet (to bi združil) Prav tako dober asvalt.

 

Pravzaprav, je vsak asvalt boljši kot v vaši Istri. Imej pa v vidu, da so tako pri nas (kot pri vas) kazni zelo visoke, da se v vaseh, mestih, naseljih držiš omejitev 50km/h zaradi ogromno radarjev, policijskih kontrol in nevarnosti, ki nate prežijo od budal, ki izsiljujejo, do otrok, živali in kmetijske mehanizacije na cesti. Izven naselij je lažje in bolj varno, tudi če ga malce bolj odpreš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 1. 2017 ob 13:30, kronik pravi:

- Planina - Cerknica - Babno Polje - Prezid - Gerovo - Crni Lug - Delnice  Lepa cesta, na nekaterih mestih se pojavi kakšna razpoka v asfaltu. Če ti je na primer, cilj Ljubljana, pelji iz Babnega polja na Bloke in potem preko Rakitne (znana "rekreacijska" ruta za Ljubljančane) na Podpeč in preko Barja v Ljubljano.

- Skofljica - Kocevje - Delnice - standardna ruta za izlet do Starigrada/Paklenice. Po mejnem prehodu je cesta na nekaterih mestih dotrajana, vendar jo vztrajno popravljajo in delajo nov asfalt

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

 

Ono u Istri nije asfalt vec *ovno!!! 

U Istri mi je ok od Opatije do Plomina pa na Ucku do Opatije opet. 

 

U RH su kazne stvarno visoke. Cak i pretjerano. Pogotovo kada vide da imas strane tablice ( ja imam austrijske jer ne zivim u RH vec u Austriji ). 

A kada im se obratis na nekom hrvatskom dijalektu onda malo smire strasti. Ali i dalje smatram lopovlukom to sto rade. Bez obzira odakle gost dolazi.

Jer nije dosao biti oderan od strane iznajmljivaca apartmana, vlasnika kafica, odrzavatelja plaza, policije .... vec je dosao uzivati u blagodatima drzave koju posjecuje.

Kao npr. sto su meni naplatili na autoputu kaznu od 350hrk jer nisam JEDNOM ( od 1354 puta prije toga ) upalio zmigavac kod prestrojavanja iz trake u traku. 

A znao sam da su iza mene!! Krenuli su sa 2.000,- hrk! 

 Sa slovenskim policajcima sam imao do sada uvijek skroz OK iskustva. I kada su imali itekako razloiga za kazniti nisu me kaznili vec su me pustili sa opomenom. 

 

 

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

@protector

Iako nemam tajni o području, koje si opisao "Pogled s ceste - Slovenija" u poglavju "U tri dana na sto strana", jer sam ih i benzinom i biciklom sve več stotine puta prošao, zadovoljstvom sam to pročitao, jer si vrlo smooth sve to napisao. Stvarno lepo, svaka čast!
Idem sad napred, u "Logarsku dolinu" (gde sam bio 10 puta u poslednjih pet godina, ali jedva čekam ...) ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 1. 2017 ob 13:30, kronik pravi:

 

- Solcava - Radmirje - Kamnik

 

Relacija Bad Vellach - Solčava je zelo ovinkasta, ampak dober asfalt. Vmes imaš možnost da si ogledaš še Logarsko dolino (nacionalni park). Potem pa naprej v smeri Luče - Radmirje - Gornji Grad - Kamnik. Ni pa ta cesta za neko zelo dinamično vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, izibajker said:

Relacija Bad Vellach - Solčava je zelo ovinkasta, ampak dober asfalt. Vmes imaš možnost da si ogledaš še Logarsko dolino (nacionalni park). Potem pa naprej v smeri Luče - Radmirje - Gornji Grad - Kamnik. Ni pa ta cesta za neko zelo dinamično vožnjo...

kaj pa gor do cerkve Sv. Duha se da prit po asfaltu ali je samo makadam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Tex pravi:

kaj pa gor do cerkve Sv. Duha se da prit po asfaltu ali je samo makadam?

Ne vem kje je ta cerkev. Na relaciji, ki sem jo opisal, sem vozil samo po asfaltu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, izibajker said:

Ne vem kje je ta cerkev. Na relaciji, ki sem jo opisal, sem vozil samo po asfaltu.

google maps

sem se pa peljal iz črne na koroškem do solčave, več al manj skoz makadam .. z 3 dni starim mopedom :angryrant2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Tex pravi:

...sem se pa peljal iz črne na koroškem do solčave, več al manj skoz makadam .. z 3 dni starim mopedom :angryrant2:

Po tej trasi, ki jo omenjaš, smo se jeseni 2016 peljali z avtom. Prav lepo je bil zaprašen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uverturna v 2017 in že tretje leto zaporedoma.

300km  dokaj zavitih :-)

moja objava z zemljevidom v temi:

Vtisi dnevnih voženj 2017    dne 20 marec 2017

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tex pravi:

google maps

sem se pa peljal iz črne na koroškem do solčave, več al manj skoz makadam .. z 3 dni starim mopedom :angryrant2:

Razgledi so pa fenomenalni :) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, boych said:

Razgledi so pa fenomenalni :) ...

To sicer drži, ampak bo drugič treba z xt-jem it .. ;)

IMG_0225.jpg

edit .. aja, pa ženko doma pustit .. :D

.. offtopic? .. :? :blush:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tex pravi:

kaj pa gor do cerkve Sv. Duha se da prit po asfaltu ali je samo makadam?

delno makadam, vendar pa je lažje dostopna iz smeri Pavličevega sedla, ker se pelješ po grebenu oziroma je cesta označena kot panoramska cesta nad Logarsko dolino

lep makadam, nič posebnega

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, gsxf750 pravi:

tudi ta je v redu

 

google maps noče vnest povezavo.

slika

 

klikni link istead.....spodaj desno ti ponavadi napiše opcijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

ekipa - da li netko zna da li je dionica Kalce - Most na Soci vec zavrsena? 

Tj. da li su gradilista koja su bila u proljece vec zavrsena? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, kronik pravi:

ekipa - da li netko zna da li je dionica Kalce - Most na Soci vec zavrsena? 

Tj. da li su gradilista koja su bila u proljece vec zavrsena? 

Končano ni, tu bodo gradili še par let. Trenutno je še nekaj semaforjev, ni pa makadama, je asfalt. Morda je čez vikend kakšen semafor manj ampak ni neke panike sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

Končano ni, tu bodo gradili še par let. Trenutno je še nekaj semaforjev, ni pa makadama, je asfalt. Morda je čez vikend kakšen semafor manj ampak ni neke panike sedaj.

Hvala na informaciji - nadao sam se ovakvom odgovoru!! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!