Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 2 urami, Borutt pravi:

Prilepi sodbo, da vidimo, kaj se je dogajalo. Boš zmogel ?

Ja iz leta 2002 imam vse položnice spravljene ,sodbe in račune kjer sem parkiral :yawn:...

 

pred eno uro, DinDiin pravi:

O madona, prov tezko je serifa brat! :cry:

ja men včasih , kar mal na slabo potegne :SS

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, solorider pravi:

Saj imajo bukvo zraven in pol iscejo, ko nori, da najdejo clene... 

v bistvu majo cenik, kot ostali "prodajalci " pol pa iščejo kok je multa. :P
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, solorider pravi:

 Lahko previdevas samo ne morejo vsi biti Loebi, da bi se izvlekli iz takih situacij

Sebastien je samo eden in največji!

Nekaj dni nazaj je zal drug rally voznik na ledu na cestišču pometel s kamermanom...

Loeb je le eden!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nepismene ali, kako se že reče tistim, ki ne znajo brati oziroma pišejo nekaj na pamet. 

 

(1) Za storjeni prekršek se ob pogojih iz tega zakona izreče predpisana sankcija ali opozorilo.

(2) Sankcije za prekrške so:

-       globa;

-       opomin;

-       kazenske točke v cestnem prometu s prenehanjem veljavnosti vozniškega dovoljenja in prepovedjo uporabe vozniškega dovoljenja;

-       prepoved vožnje motornega vozila;

-       izgon tujca iz države;

-       odvzem predmetov;

-       izguba ali omejitev pravice do sredstev iz proračuna Republike Slovenije in proračunov samoupravnih lokalnih skupnosti;

-       izločitev iz postopkov javnega naročanja;

-       vzgojni ukrep

...

Prekršek je dejanje, ki pomeni kršitev zakona, uredbe vlade, odloka samoupravne‚ lokalne skupnosti, ki je kot tako določeno kot prekršek in je zanj predpisana sankcija za prekršek.

(1) Globa se lahko predpiše v razponu ali v določenem znesku.

Nikomur ne sme biti izrečena kazen ali druga kazenska sankcija za dejanje, ki ga zakon ni določil kot kaznivo dejanje, še preden je bilo storjeno, in za katero ni bila z zakonom predpisana kazen ali druga kazenska sankcija.

(1) Kazenske sankcije so: kazni, opozorilne sankcije in varnostni ukrepi.

(2) Za kaznivo dejanje je v zakonu vedno predpisana kazen, ki se izreče storilki oziroma storilcu (v nadaljnjem besedilu: storilec) v sorazmerju s težo dejanja in njegovo krivdo. Ob pogojih, določenih v splošnem delu tega zakonika, se storilcu smejo izreči namesto kazni opozorilne sankcije in poleg kazni ali opozorilne sankcije še varnostni ukrepi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glôba tudi glóba -e ž (ó; ọ́) denarna kazen: naložiti komu globo; plačati globo;sodišče ga je kaznovalo z globo

http://sskj.si/?s=globa

če je globa denarna kazen se obešaš na nepravilno besedo in spet speljuješ debato nekam stran .. lahko pa daš pobudo za spremembo slovarja ..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda ste nadležni na zadnjih treh straneh :lol1:...

Ajd!

P.S.: mogoče ne paše v kontekst, tko kot vaše nabijanje v tej temi ampak se mi je vseen ena stara srbska "poslovica" prikradla - "rđavom kurcu i dlaka smeta" :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne govori Borutt-u rđav kurac.. se ni treba spuščat tako nizko.. 

je pa zapel za to besedo "kazen/globa" samo zato , da mu ni treba komentirat mojega odgovora na njegov "No, pa daj primer. " ..... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

ta ovinek odpeljem miže :P (pa še čez črto lahko visim) tok dobro ga poznam.

pol pa iz ovinka odpreš do konca in evo, 300 ojrov pa 5 pik

 

(5) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prejšnjim odstavkom tega člena. Vozniku osebnega avtomobila, ki izpušča krmilo ali se vozi po dveh kolesih ter vozniku motornega kolesa in kolesa z motorjem, ki izpušča krmilo ali se vozi po enem kolesu, se izreče tudi 5 kazenskih točk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Frenk 67 pravi:

pol pa iz ovinka odpreš do konca in evo, 300 ojrov pa 5 pik

 

(5) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prejšnjim odstavkom tega člena. Vozniku osebnega avtomobila, ki izpušča krmilo ali se vozi po dveh kolesih ter vozniku motornega kolesa in kolesa z motorjem, ki izpušča krmilo ali se vozi po enem kolesu, se izreče tudi 5 kazenskih točk.

V Italiji ti za voznjo po zadnjem zaplenijo in dajo mopi na unicenje,ki ga ti placas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

V Italiji ti za voznjo po zadnjem zaplenijo in dajo mopi na unicenje,ki ga ti placas

to pa skor ne verjamem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Frenk 67 pravi:

to pa skor ne verjamem

Moj bratranec pravi tako,ko tam zivi in ko sem v Rimu dobu na test nekaj novih bmw so me opozorili....dozivel nisem...kljub temu,da sem seveda  probal...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Moj bratranec pravi tako,ko tam zivi in ko sem v Rimu dobu na test nekaj novih bmw so me opozorili....dozivel nisem...kljub temu,da sem seveda  probal...

na netu, sicer v angleščini, nisem najdu nič, pa dvomim, da ne bi blo morje tega, če bi blo res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Frenk 67 pravi:

na netu, sicer v angleščini, nisem najdu nič, pa dvomim, da ne bi blo morje tega, če bi blo res

Bom danes za finto klicu v Italiji in tocno vse vprasal,se kako kazen dobu vr46

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt 

2) Za kaznivo dejanje je v zakonu vedno predpisana kazen, ki se izreče storilki oziroma storilcu (v nadaljnjem besedilu: storilec) v sorazmerju s težo dejanja in njegovo krivdo. Ob pogojih, določenih v splošnem delu tega zakonika, se storilcu smejo izreči namesto kazni opozorilne sankcije in poleg kazni ali opozorilne sankcije še varnostni ukrepi.

A je ta odstavek iz prometnega zakonika ali se uporablja splošno ?  Hvala za odgovor .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

@Borutt 

2) Za kaznivo dejanje je v zakonu vedno predpisana kazen, ki se izreče storilki oziroma storilcu (v nadaljnjem besedilu: storilec) v sorazmerju s težo dejanja in njegovo krivdo. Ob pogojih, določenih v splošnem delu tega zakonika, se storilcu smejo izreči namesto kazni opozorilne sankcije in poleg kazni ali opozorilne sankcije še varnostni ukrepi.

A je ta odstavek iz prometnega zakonika ali se uporablja splošno ?  Hvala za odgovor .

Odvisno od policaja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Kmet2 pravi:

@Borutt 

2) Za kaznivo dejanje je v zakonu vedno predpisana kazen, ki se izreče storilki oziroma storilcu (v nadaljnjem besedilu: storilec) v sorazmerju s težo dejanja in njegovo krivdo. Ob pogojih, določenih v splošnem delu tega zakonika, se storilcu smejo izreči namesto kazni opozorilne sankcije in poleg kazni ali opozorilne sankcije še varnostni ukrepi.

A je ta odstavek iz prometnega zakonika ali se uporablja splošno ?  Hvala za odgovor .

To je iz kazenskega zakonika. Prometni zakonik ne obstaja.

Vse tisto sem prilepil zato, ker nekdo trdi, da se za prekršek izreče kazen. Potem pa poišče nekaj, kar je po njegovem merodajno. Swašta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt 

2) Za kaznivo dejanje je v zakonu vedno predpisana kazen, ki se izreče storilki oziroma storilcu (v nadaljnjem besedilu: storilec) v sorazmerju s težo dejanja in njegovo krivdo. Ob pogojih, določenih v splošnem delu tega zakonika, se storilcu smejo izreči namesto kazni opozorilne sankcije in poleg kazni ali opozorilne sankcije še varnostni ukrepi.

Mi prosim navedeš v zakonodaji kje so zakoni in členi , ki bi pospravili za rešetke Bavčarja, ki lepo igra košarko kljub 100 milijonski kraji ,Janšata ki ne zna pojasnit od kje mu 200.000 kek in vse tiste ko so dopustili da se javno (naše ) proda Kordežu in ostalim lopovom , proda pa na način da zastaviš podjetje katerega kupuješ za garancijo ......a ti vidiš kako je vse skregano  z tem kar limaš in razlagaš ......ja ja in vem da si si prometnik in so za to zadolženi drugi in ostali izgovori , ki jih začneš producirat , ko vidiš, da nimaš prav .......

Ta odstavek je lep prikaz nebuloze v zakonodaji ..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

@Borutt 

2) Za kaznivo dejanje je v zakonu vedno predpisana kazen, ki se izreče storilki oziroma storilcu (v nadaljnjem besedilu: storilec) v sorazmerju s težo dejanja in njegovo krivdo. Ob pogojih, določenih v splošnem delu tega zakonika, se storilcu smejo izreči namesto kazni opozorilne sankcije in poleg kazni ali opozorilne sankcije še varnostni ukrepi.

Mi prosim navedeš v zakonodaji kje so zakoni in členi , ki bi pospravili za rešetke Bavčarja, ki lepo igra košarko kljub 100 milijonski kraji ,Janšata ki ne zna pojasnit od kje mu 200.000 kek in vse tiste ko so dopustili da se javno (naše ) proda Kordežu in ostalim lopovom , proda pa na način da zastaviš podjetje katerega kupuješ za garancijo ......a ti vidiš kako je vse skregano  z tem kar limaš in razlagaš ......ja ja in vem da si si prometnik in so za to zadolženi drugi in ostali izgovori , ki jih začneš producirat , ko vidiš, da nimaš prav .......

Ta odstavek je lep prikaz nebuloze v zakonodaji ..........

Tu se vidi, da gre tudi z opominom!  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, solorider pravi:

Tu se vidi, da gre tudi z opominom!  :lol1:

Drugi pa kazen za gsm...tu se vidi,da je v Slo dovoljeno krast tovarne,nikakor pa ne šravfa saj boš kaznovan!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Kmet2 pravi:

@Borutt 

2) Za kaznivo dejanje je v zakonu vedno predpisana kazen, ki se izreče storilki oziroma storilcu (v nadaljnjem besedilu: storilec) v sorazmerju s težo dejanja in njegovo krivdo. Ob pogojih, določenih v splošnem delu tega zakonika, se storilcu smejo izreči namesto kazni opozorilne sankcije in poleg kazni ali opozorilne sankcije še varnostni ukrepi.

Mi prosim navedeš v zakonodaji kje so zakoni in členi , ki bi pospravili za rešetke Bavčarja, ki lepo igra košarko kljub 100 milijonski kraji ,Janšata ki ne zna pojasnit od kje mu 200.000 kek in vse tiste ko so dopustili da se javno (naše ) proda Kordežu in ostalim lopovom , proda pa na način da zastaviš podjetje katerega kupuješ za garancijo ......a ti vidiš kako je vse skregano  z tem kar limaš in razlagaš ......ja ja in vem da si si prometnik in so za to zadolženi drugi in ostali izgovori , ki jih začneš producirat , ko vidiš, da nimaš prav .......

Ta odstavek je lep prikaz nebuloze v zakonodaji ..........

Dami bo vse pobrisal, ker to ne sodi v to temo. 

Nič ni skregano. Samo ljudje so pokvarjeni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, solorider pravi:

Tu se vidi, da gre tudi z opominom!  :lol1:

Ne mešaj kaznivega dejanja in prekrška. Zato sem pa prilepil različne člene različnih zakonov.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ne mešaj kaznivega dejanja in prekrška. Zato sem pa prilepil različne člene različnih zakonov.  

Kaznivo dejanje je pa vseeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Borutt pravi:

Dami bo vse pobrisal, ker to ne sodi v to temo. 

Nič ni skregano. Samo ljudje so pokvarjeni. 

Potem te naj zbriše v celoti ,saj tu je tema "Stop policija " in ne "Branimo policijo " ........skratka  ,kot vedno , ko si postavljen pred dejstvom,  nisi kompetenten za komentiranje ker so ta to druge službe , ker ti ni všeč tema v kateri smo itd ......veš ,tudi tebe berejo in tvoja zavajanje ,nabijanja , večina te je že skužila .......bom te spomnil , ko boš spet pisal nekaj kar ne sodi v to temo , pa preberi si naslov še enkrat in počasi in v tvojem slogu komentar ..........a ti branje dela težave , vsak trezen lahko razume, kar sem napisal v prejšnjem postu in zdaj , prav tako naslov teme .....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

Kaj bi rad zvedel ?

Jaz ze vem, jaz delam prometne prekrske Bavcar pa gospodarske (gospodske) prekrske. Pa ne mi sedaj spet kdo koga preganja. Za mene je prekrsek prekrsek! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!