Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

Brišete teme da bo pregledno in sproti odpirate nove brezvezne. Če kaj ne paše briši v temi , mene kogarkoli , opozoriš , ni izboljšave , bananje za en teden itd ..............prosim za preglednost in brisanje podcenjujočih postov , hvala , vaš Kmet :D

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Brišete teme da bo pregledno in sproti odpirate nove brezvezne. Če kaj ne paše briši v temi , mene kogarkoli , opozoriš , ni izboljšave , bananje za en teden itd ..............prosim za preglednost in brisanje podcenjujočih postov , hvala , vaš Kmet :D

Čaki,da en Levičar ukaže brisanje cele teme

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

Koliko vem ima Slovenija 2miljona prebivalcev!

Koliko od njih se strinja z pokojninami nižjimi od 500eu,plačami 600eu,trošarninami 44%,laganjem politikov po TV...jz ne poznam niti enega!ajd da se preživlja teroriste se verjetno še najde kak kreten!

Topel nasvet ............se ne splača ,  če si opran si opran .........

Ne vem zakaj je policija sploh stavkala ,saj pa mi vodimo državo .....samo vložiti i morali predlog za povišanje plač pa bi bilo ampak lenuhi so šli stavkat .......sama sreča , vsaj takrat je bil promet pretočen , kolikor toliko :D

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Topel nasvet ............se ne splača ,  če si opran si opran .........

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/cafutovo-druzino-danes-iz-stanovanja-pod-most

 

Žal ne morem!Ker se ob takšnih novicah začnem tresti in sem v resničnih skrbeh,kaj se dogaja v meni najljubši državi,ki ji pripada moje srce in duša!

Sicer pol prebereš kaj takega in ti jasne nebuloze...

http://nova24tv.si/aktualno/nekdanji-narkodiler-razkriva-kako-denar-iz-preprodaje-kokaina-hrani-stevilne-slovenske-sodnike-policaje-novinarje/

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj so te strokovne poste prestavili sem .....to ni resna tema :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kmet, zakaj ti nisi oni ki bi brisal v temi, opozarjal, banal   ??

 

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

Brišete teme da bo pregledno in sproti odpirate nove brezvezne. Če kaj ne paše briši v temi , mene kogarkoli , opozoriš , ni izboljšave , bananje za en teden itd ..............prosim za preglednost in brisanje podcenjujočih postov , hvala , vaš Kmet :D

Lahko se pa prestavi v krneki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/cafutovo-druzino-danes-iz-stanovanja-pod-most

 

Žal ne morem!Ker se ob takšnih novicah začnem tresti in sem v resničnih skrbeh,kaj se dogaja v meni najljubši državo,ki ji pripada moje srce in duša!

Evo primera, ki mi dvigne pokrovko ..........:angryrant1:.....mi lahko napišeš borutt kateri člen in zakon to dopušča , ker če ne veš je v ustavi marsikaj napisano ,da se to ne bi smelo dogajat .Zakaj se ne držijo ustave in kdo, če ne policija je zadolžena za sankcioniranje kršitev ........ja ,spet nisem resn in na stopnji otroka ......izgleda da je večina državljanov na stopnji otroka ......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, stuhec pravi:

pa kmet, zakaj ti nisi oni ki bi brisal v temi, opozarjal, banal   ??

 

zato ker bi Borutta zbrisal , je pa zelo koristen za MS  in poleg nabijanja veliko pomaga , zna usmerit in dati tudi koristen nasvet ,........! ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Evo primera, ki mi dvigne pokrovko ..........:angryrant1:.....mi lahko napišeš borutt kateri člen in zakon to dopušča , ker če ne veš je v ustavi marsikaj napisano ,da se to ne bi smelo dogajat .Zakaj se ne držijo ustave in kdo, če ne policija je zadolžena za sankcioniranje kršitev ........ja ,spet nisem resn in na stopnji otroka ......izgleda da je večina državljanov na stopnji otroka ......

Predstavljena je samo ena plat zgodbe, pa še tukaj manjka veliko podatkov.

http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/osebni_dokumenti_in_prebivalisce/prijava_in_odjava_prebivalisca/zacasno_prebivalisce/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče za kakšnega brez službe , čeprav se ve da je mesto že odano .......tej javni razpisi so tudi pesek v oči , isto pri nas .......

http://www.policija.si/index.php/component/content/article/35-sporocila-za-javnost/86863-viji-tehnik-vi-v-policijski-akademiji-gpu-prosto-delovno-mesto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Spet ni dost podatkov...sam človeka in državljana ko jebe naj zmrzne?Vzorec metanja državljanov na cesto se ponavlja...

IMG_20170123_115515_517.JPG

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni komentarju anede ...............znajo limat samo člene in zakone , takrat ko jim paše ........

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Mal so pa tud ljudje sami krivi...mene izseli samo Hipnos.

Kaj so si krivi ? Da so celo življenje garali in zdaj ne dobijo dovolj visoko penzijo za dostojno življenje ........me pa tolaži , kot slovenca , da jo tudi policaji ne bojo ......iskreno upam !!!

Pa potem, ko bojo pojamral, mu prilimaš kakšen člen ali pa zakon ,da se človek naje kar je sejal celo življenje ......

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do takrat ko bodo masovno hodili na volišča volit za, ali proti nekomu, so krivi precej sami.

Albert je enkrat reku: če hočeš dobit drugačen rezultat, ne smeš v enačbo stalno tlačit iste številke.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Do takrat ko bodo masovno hodili na volišča volit za, ali proti nekomu, so krivi precej sami.

Albert je enkrat reku: če hočeš dobit drugačen rezultat, ne smeš v enačbo stalno tlačit iste številke.

Od kar sem dobil volilno pravico nisem bil na voliščih , že kot mlad sem spoznal ,da bom moral v življenju vse prigarat tako ali drugače in da so levi ,desni ,črni in beli vsi isti !!!

Pa drž se teme  POLICIJA :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Brišete teme da bo pregledno in sproti odpirate nove brezvezne. Če kaj ne paše briši v temi , mene kogarkoli , opozoriš , ni izboljšave , bananje za en teden itd ..............prosim za preglednost in brisanje podcenjujočih postov , hvala , vaš Kmet :D

Ne kompliciraj, nič ni zbrisano, le razdeliti moram, kaj gre kam, sam prehitro nabijate, pa ne zmorem. Vmes se še mal igram s služba, pa tudi drugimi problemi na MSju.

Hvala

lp

vaš Dami :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami in kmet sta mi face...da pa bomo v temi...kaj sta se mogla vidva na pijači presmejati na račun detektiva...hehe

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, skalar36 pravi:

Do takrat ko bodo masovno hodili na volišča volit za, ali proti nekomu, so krivi precej sami.

Albert je enkrat reku: če hočeš dobit drugačen rezultat, ne smeš v enačbo stalno tlačit iste številke.

tko nekako ja

Rezultat iskanja slik za don't expect different results from the same behavior

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Da se še jest mal vtaknem:

""zato je imela ob koncu glavnih obravnav pripravljen predlog za še precej strožjo kazen, a je na koncu pretehtalo današnje pričanje izvedenca psihiatrične stroke Mladena Vrabiča. Ta je za sicer za javnost zaprtimi vrati potrdil, da je obdolženi sina umoril v stanju bistveno zmanjšane prištevnosti zaradi močne vinjenosti ""

A če bi jest priletu na radar full preveč, pa bi potem se zgovarjal. da sem bill full pijan, a bi tud dubu manjšo kazen?

A je to sam takrat ko koga ubiješ?

Lahko poskusiš. Ampak prej preberi vso to solato. Je zdrava in polna vitaminov. 

 

Kolikor ni v tem zakonu določeno drugače, se v postopku o prekršku smiselno uporabljajo določbe kazenskega zakonika glede silobrana, skrajne sile, prisiljenosti, neprištevnosti, naklepa, malomarnosti, dejanske in pravne zmote, storilca in sostorilca, napeljevanja in pomoči ter časa in kraja storitve kaznivega dejanja.

 

Če nastane sum, da je pri obdolžencu zaradi trajne ali začasne duševne bolezni, začasnih duševnih motenj, duševne zaostalosti ali zaradi kake druge trajne ali hude duševne motenosti prištevnost izključena, se odredi psihiatrični pregled obdolženca.

 

(1) Kdor ob storitvi protipravnega dejanja ni bil prišteven, ni kriv.

(2) Ni prišteven storilec, ki ob storitvi protipravnega dejanja ni mogel razumeti pomena svojega dejanja ali ni mogel imeti v oblasti svojega ravnanja zaradi duševne motnje ali duševne manjrazvitosti.

(3) Storilec kaznivega dejanja, čigar zmožnost razumeti pomen svojega dejanja ali zmožnost imeti v oblasti svoje ravnanje je bila bistveno zmanjšana zaradi kakšnega stanja iz prejšnjega odstavka ali zaradi kakšne druge trajne in hude duševne motenosti, se sme mileje kaznovati.

(4) Kriv je storilec kaznivega dejanja, ki si je z uporabo alkohola, drog, drugih psihoaktivnih snovi ali kako drugače sam povzročil neprištevnost, če je bila pred tem za kaznivo dejanje podana njegova krivda, ki jo zakon določa za to dejanje.

 

Z neprištevnostjo se označuje psihično stanje storilca ob storitvi prekrška, pojem krivde oziroma odgovornosti za prekršek pa se nanaša na psihično aktivnost storilca. Prištevnost je pogoj za odgovornost storilca za prekršek. Prištevnost storilca se predpostavlja in jo je treba preverjati le, če se pokaže dvom v prištevnost. Naklep in malomarnost sta po eni strani lahko zakoniti znak prekrška, po drugi strani pa, ko ugotavljamo storilčevo odgovornost za prekršek, kažeta notranji odnos storilca do lastnega ravnanja oziroma njegov odnos do prepovedanosti dejanja. Vsako pravo temelji na domnevi, da je z razglasitvijo predpisa vsakdo z njim seznanjen. Enako kot tisti, ki se je zavedal protipravnosti dejanja, se obravnava tisti, ki se tega ni zavedal, pa bi se moral zavedati. MINISTRSTVO ZA JAVNO UPRAVO DIREKTORAT ZA ORGANIZACIJO IN KADRE UPRAVNA AKADEMIJA 18 Pri ugotavljanju neprištevnosti (29. člen KZ – UPB1) je treba ugotoviti, ali ob storitvi prekrška storilec ni mogel razumeti pomena svojega dejanja ali ni mogel imeti v oblasti svojega ravnanja zaradi: duševne motnje, duševne manjrazvitosti. Odgovornost za prekršek nujno zajema duševno normalnost storilca. Če je storilec prekrška neprišteven ne more biti odgovoren za prekršek in je njegova odgovornost izključena. Pri odločanju o duševni motnji ali manjrazvitosti se je treba v celoti opreti na izvid in mnenje izvedenca psihiatrične stroke. V skladu z določbo 216. člena Zakona o kazenskem postopku je treba v primeru, ko se v postopku pojavi sum, da je storilčeva prištevnost izključena ali zmanjšana, odrediti psihiatrični pregled, kar pomeni, da je to okoliščino treba presojati po uradni dolžnosti in da se ne sme laično presojati o duševnem stanju storilca, temveč šele po pridobitvi izvedenskega mnenja, o neprištevnosti pa odloči prekrškovni organ ali sodišče. Izvedenca pa se ne sme spraševati ali je po njegovi oceni storilec neprišteven ali prišteven, ker o odgovornosti storilca prekrška odloča prekrškovni organ oziroma sodišče. Izvedenec je zdravnik, ki ugotovi le stanje bolnika in njegovo bolezen. Lahko ugotavlja bolnikovo abnormno stanje in kako je to stanje lahko vplivalo na motnje zaznavanja, na razsojanje, čustvovanje, zavest, voljo in mišljenje, ne more pa podati sklepa o tem ali je bil neprišteven v času storitve prekrška. Tak sklep morata narediti prekrškovni organ ali sodišče sama, saj je prištevnost kazenskopravni institut in tak zaključek pristojni organ lahko tudi naredi, če ima v izvedenskem mnenju dovolj podatkov o stanju storilca. Osebe z motnjami v duševnem razvoju so osebe, ki imajo primanjkljaj na področju spoznavnih sposobnosti, ki je stalen. Zaradi stalnih motenj v razvojnem obdobju imajo težave s socialno integracijo. Lahko gre za osebe z organskimi ali MINISTRSTVO ZA JAVNO UPRAVO DIREKTORAT ZA ORGANIZACIJO IN KADRE UPRAVNA AKADEMIJA 19 funkcionalnimi motnjami. Izraz duševna motnja vključuje tako trajne in začasne duševne bolezni kot tudi začasne duševne motnje. Duševna manjrazvitost (mentalna retardacija) je stanje zaustavljenega ali nepopolnega duševnega razvoja, pri katerem gre za pomanjkanje spretnosti, ki se pokažejo v razvojnem obdobju, pomanjkanje znanja oz. spretnosti, ki prispevajo k splošni ravni inteligentnosti (kognitivne, govorne, motorične in socialne sposobnosti) in se lahko pojavlja z drugimi duševnimi motnjami ali brez njih. Stopnje duševne majrazvitosti so naslednje: blaga duševna manjrazvitost, zmerna duševna manjrazvitost, huda duševna manjrazvitost in globoka duševna nerazvitost. Storilec mora v času storitve prekrška razumeti pomen svojega dejanja in imeti v oblasti svoje ravnanje, sicer je neprišteven in ni zmožen svojega dejanja pravilno vrednotiti kot zlo ali svojega ravnanja ne more brzdati. Neprištevnost obstoji že pri delovanju enega od obeh vidikov. Storilčevo ravnanje je lahko storitveno ali opustitveno. Pri bistveno zmanjšani prištevnosti, ki je opisana v tretjem odstavku 29. člena KZ- 1, gre za duševno stanje storilca, ki je sicer prišteven, vendar ni zmožen svojega dejanja pravilno vrednotiti, glede sposobnosti obvladovanja in razumevanja pa so te sposobnosti samo okrnjene. Storilec prekrška, ki je ob storitvi prekrška bistveno zmanjšano prišteven se lahko kaznuje mileje. Zmanjšana prištevnost je bistvena le takrat, ko je vplivala na storitev prekrška. Pravilo actiones liberae in causa pomeni, da je kazensko odgovoren tisti storilec prekrška, ki si je z uporabo alkohola, mamil ali kako drugače sam povzročil neprištevnost, če je bila pred tem za prekršek ugotovljena njegova odgovornost, ki jo MINISTRSTVO ZA JAVNO UPRAVO DIREKTORAT ZA ORGANIZACIJO IN KADRE UPRAVNA AKADEMIJA 20 zakon določa za to dejanje. Čeprav je v času storitve prekrška lahko popolnoma neprišteven, je za prekršek odgovoren, če sta izpolnjena dva pogoja in sicer: da se je sam spravil v stanje neprištevnosti, da je bila že takrat, ko se je svobodno odločal, izražena podlaga za odgovornost za prekršek, torej se je zavedal ali bi se moral in mogel zavedati, da lahko v takem stanju stori prekršek. Primer: Voznik, ki vozi motorno vozilo z zelo visoko koncentracijo alkohola v krvi, tako da je bil v času vožnje v neprištevnem stanju, se je sam spravil v tako stanje in bi se moral in mogel že takrat, ko je pričel piti in se je še lahko svobodno odločal, zavedati, da bo vozil, saj se je v gostilno pripeljal s svojim vozilom. Drugačna je situacija, če storilec pod močnim vplivom alkohola – v popolnoma opitem stanju, nadleguje, žali ali pretepa drugo osebo. V tem primeru pa je treba ugotoviti, ali se je storilec prekrška, ko je bil v treznem stanju, lahko zavedal, da je pod vplivom alkohola nasilen do drugih (npr. povratnik – večkrat spoznan za odgovornega enakih dejanj). Če tega zavedanja ni bilo, storilcu prekrška ni mogoče očitati odgovornosti za prekršek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

Ne kompliciraj, nič ni zbrisano, le razdeliti moram, kaj gre kam, sam prehitro nabijate, pa ne zmorem. Vmes se še mal igram s služba, pa tudi drugimi problemi na MSju.

Hvala

lp

vaš Dami :P

 

A nisi prebral drobnega tiska v pogodbi " Vaša služba ne sme ovirati vašega dela na MS-ju!"

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

Koliko vem ima Slovenija 2miljona prebivalcev!

Koliko od njih se strinja z pokojninami nižjimi od 500eu,plačami 600eu,trošarninami 44%,laganjem politikov po TV...jz ne poznam niti enega!ajd da se preživlja teroriste se verjetno še najde kak kreten!

Spodaj je en del ustave. 

V Sloveniji ima oblast ljudstvo. Državljanke in državljani jo izvršujejo neposredno in z volitvami, po načelu delitve oblasti na zakonodajno, izvršilno in sodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Spodaj je en del ustave. 

V Sloveniji ima oblast ljudstvo. Državljanke in državljani jo izvršujejo neposredno in z volitvami, po načelu delitve oblasti na zakonodajno, izvršilno in sodno.

Če je neposredno izvajanje oblasti s  strani ljudstva ustavno pol ne vem zakaj daste takrat vedno oklepe gor? :lol1:

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Borutt pravi:

Spodaj je en del ustave. 

V Sloveniji ima oblast ljudstvo. Državljanke in državljani jo izvršujejo neposredno in z volitvami, po načelu delitve oblasti na zakonodajno, izvršilno in sodno.

Neki v nekih sanjah naj bi bile pokojnine 1000eu aja samo javne laži,da si izvoljen al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!