Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

Pravkar, Borutt pravi:

Kako pa veš, kaj mislim ? :lol1::jezik:

včasih preberm tvoje zapise :P

sploh o visenju....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za Borutta.

Pred dnevi me je ustavila patrulja in sicer opzorilni znak na avto cesti z lučmi in za ritjo cca 5m toliko da nisem videl luči torej nekje 4 do 5 m pri hitrosti 90km/h.

med opravljanjem njihovega postopka sem vprašal ,če se jim ne zdi varnostna razdalja med njimi in mano premajhna saj bi se kdo drug ali pa jaz lahko tudi naglo zaustavil pa bi počilo, odgovor ; policaja mi smo za to usposobljeni!?

Zdaj pa mene zanima ,kje in kako se lahko naučiš kljubovat fizičnim zakonom, ker bi se tega tudi jaz rad naučil?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravdvsem so usposobljeni da se napihujejo z usposobljenostjo :P

tečaj gobcanja rabiš, to je to :D

ps. js sm tut usposobljen da na AC vozim 1m za ritjo tistim, ki vozijo po prehitevalnem pasu 110km/h in se nočejo umaknit, majkemi da sm!!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Prvo je potrebno ugotoviti, zakaj so to delali. In to razburjenje tukaj ne bo pomagalo. 

Dihaj, dihaj, ... 

jaz ti ne morem druga povedat,  da si smešen, da si klovn in sam veš, da so imeli za 10km nižje nastavljeno, ti še kar naprej trabunjaš, da nimamo pojma in da nimamo pojma. Res si pojava še takrat, ko veš, da so ravnali narobe si proti nam in nam očitaš, da nimamo pojma....  

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, exclan pravi:

Eno vprašanje za Borutta.

Pred dnevi me je ustavila patrulja in sicer opzorilni znak na avto cesti z lučmi in za ritjo cca 5m toliko da nisem videl luči torej nekje 4 do 5 m pri hitrosti 90km/h.

med opravljanjem njihovega postopka sem vprašal ,če se jim ne zdi varnostna razdalja med njimi in mano premajhna saj bi se kdo drug ali pa jaz lahko tudi naglo zaustavil pa bi počilo, odgovor ; policaja mi smo za to usposobljeni!?

Zdaj pa mene zanima ,kje in kako se lahko naučiš kljubovat fizičnim zakonom, ker bi se tega tudi jaz rad naučil?

 

Mi lahko zaupaš, kje in s kakšnim avtom ?

Kje se lahko naučiš kljubovati fizikalnim zakonom ? Ne moreš. To je prirojeno in ti specialci so bili posebej izbrani za takšne postopke. Saj si razumel, kajne.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, solorider pravi:

jaz ti ne morem druga povedat,  da si smešen, da si klovn in sam veš, da so imeli za 10km nižje nastavljeno, ti še kar naprej trabunjaš, da nimamo pojma in da nimamo pojma. Res si pojava še takrat, ko veš, da so ravnali narobe si proti nam in nam očitaš, da nimamo pojma....  

Kje sem napisal, da so ravnali pravilno ?

Je pa res, da je treba ugotoviti, kako in zakaj je prišlo do napake. Lahko je do tega prišlo iz več razlogov; malomarnost, nepoznavanje, površnost, naklep, ... Bodo že ugotovili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 1. 2017 at 16:50, skalar36 pravi:

A si ti tud pr policiji?

Sam tole bom dodal...

Tle okol mene se policaji vozijo v službo z službenim vozilom. Dodatno pa prejemajo nadomestilo za potne stroške, oziroma povračilo storškov za prihod v službo. Po domače, kradejo državi. Država smo ljudje. Te isti policaji bodo pa mene kaznovali, ko se bom peljal malo hitreje...oziroma nobenemu škodil...kaznovan bom preden sem sploh povzročil karkoli. OK Tak je zakon. Dejmo se ga potem držat vsi.

Edina uniforma, ki je v tej državi kaj vredna je prostovoljna gasilska. Edini so, ki gredo brezpogojno pomagat ljudem, in v zameno ne zahtevajo plačila. Ne jokcajo, da jih zebe, in ne stavkajo... predvsem pa ne kradejo državi. Respekt.

Vse ostale uniforme so pa za :SSVedno se obrnejo proti ljudem-lastnemu ljudstvu. 

Policaji so pa navadni biriči pokvarjenega graščaka. Pika.

Ne nisem, nisem pa toliko omejen, da bom napadal za vsako bedarijo nekoga, ki neposredno ni kriv. V vsakem poklicu imaš bedake in okej ljudi. Ampak tako pač je, če bo neka služba naredila na vsakih 100 dobrih del 1 slabo delo, se bo ocenjevalo izključno to eno. 

pred 20 urami, ankh pravi:

Še kako je res!

Neko lepo sončno soboto konec septembra sem se s sofurmašem peljal v smeri Lj - Portorož po glavni Izolski cesti. Ob uživanju s svojo makino (beri TU 250 Special Edition) na prvi vožnji nisem gledal na števec, ki drugače prikazuje max hitrost 300km/h :lol1:

V roku enega tedna mi je Izolsko redarstvo poslalo priporočeno pismo z nasledno vsebino:

- izmerjena hitrost 56 km/h minus 5km/h tolerance = 51 km/h = 250EUR + 3 pike (ne Merkatorjeve) 

- proti plačilu v roku ... možnost polovičke ....

Še malo literature spodaj

http://www.zurnal24.si/v-izoli-radar-kaznuje-tiste-ki-vozijo-po-pravilih-clanek-280952

Psi lajajo - karavana gre dalje!

p.s.

Ali je še kdo na forumu, ki je preplačal nestrokovno delo Izolskega redarstva?

Kakšno mnenje od Borutt - a?

 

 

Meni so tudi poslali dve položnici za isti prekršek (nepravilno parkiranje). Fora je v tem, da sem prvo položnico plačal takoj, drugo so mi poslali nekaj mesecev kasneje. Če ne bi bil 100% v to, kako vozim in kje sem naredil prekršek, bi jo plačal. Še številka prekrška je bila druga, tako da ne bi mogel reči, da je za isti prekršek. Odšel sem osebno do redarstva, ki so mi pokazali slike in ugotovili, da za prvi prekršek je slika, za drugega pa ne obstaja. Ni mi bilo treba plačati pa še opravičil se mi je, čeprav ni nujno da je bil on kriv, je pa bila lepa gesta. Zaradi tega redarjev še ne bom napadal pa grdo gledal.

pred 9 urami, sesir pravi:

Omejitev 50km/h in oni zgoljufali,da je 40km/h in poslali kazni!

Tipična goljufija al kaj

Malo razčisti pojme kaj je goljufija. Kot je borutt povedal, dokaži. Da bi bila to napaka pa nisi pomislil. Ti bi takoj nekoga obtožil za nekaj, kar se šteje za kaznivo dejanje, ker ti pa nikoli nikjer nisi naredil napake.

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

pajade, misliš da mam fotografski spomin....vozim 50 in vem da je vse prav, čez 14 dni al pa mesec pride položnica, da sem vozil prehitro, ker je omejitev 40, valda bom reku:

fak a sem spregledal....

Ni point v tem kakšen spomin imaš ampak kako voziš. Ker veš,da se ne držiš cestno-prometnih pravil pač nisi 100% v to, če si vozil po omejitvah. 

pred 9 urami, Kmet2 pravi:

Poglejte mal na TV 3 , boste poslušali veliko očitkov tožilstvu in policiji o preganjanju lopovov za nastanek bančne luknje , med drugim jih je več poslancev obtožilo nesposobnosti in nestrokovnosti , g. Dobovšek in ostali ..........tukaj pa nekateri pišejo pravljice in bajke za lahko noč :yawn: le kje živijo .......??

Med drugim bi moral biti Dobovšek notranji minister ,a ko je Cmerar ugotovil ,da jih bi ta človek prevetril in bi iz omar bi poskakali okostnjaki mu je funkcijo odrekel , kljub dogovoru , ki je bil Dobovšku ponujen ,da sploh stopi v politiko ........lepo pove , kaj si misli o policiji ,tožilstvi in ostalih problemih . 

Vrjetno bo spet kdo pogruntal da kaže z prstom , samo naj prvo pomete pred svojim pragom ,saj veliko kaže z prstom  sam :sleep2:

Kot sem že sam ugotovil je policija daleč od prvotnih smernic  pomagajmo in varujmo itd ....to je ravno za sproti , če lih morjo ......

In ti padaš na te fore poslancev? Taisti poslanci pa vplivajo na to tožilstvo in policijo, ko je treba skrbet za njihovo guzico. Če bi bila politična volja, bi te lopove že zdavnaj polovili. A so vsi skupaj in tako gre karavana naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Kje sem napisal, da so ravnali pravilno ?

Je pa res, da je treba ugotoviti, kako in zakaj je prišlo do napake. Lahko je do tega prišlo iz več razlogov; malomarnost, nepoznavanje, površnost, naklep, ... Bodo že ugotovili. 

Kriv  bo itaq en revček. Malo čudno se bi jim lahko zdelo, da s 50km/h dobivajo veliko prekrškov. Ako prođe neka prođe! Lahko so tudi tujci dobili kazen in oni bodo plačali, ker itaq ne bodo vedeli kje jih je radal slikal in občinski proračun se bo nafilal z ukradenim denarjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, solorider pravi:

Kriv  bo itaq en revček. Malo čudno se bi jim lahko zdelo, da s 50km/h dobivajo veliko prekrškov. Ako prođe neka prođe! Lahko so tudi tujci dobili kazen in oni bodo plačali, ker itaq ne bodo vedeli kje jih je radal slikal in občinski proračun se bo nafilal z ukradenim denarjem.

Nekako se mi dozdeva, da imaš vpogled v njihove misli. Srhljivo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Nekako se mi dozdeva, da imaš vpogled v njihove misli. Srhljivo.  

kaj imava midva za filozofirati  :yawn:  imeli so nastavljeno 10km manj in kaj bi mi rad povedal? :fredyjecar:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, solorider pravi:

kaj imava midva za filozofirati  :yawn:  imeli so nastavljeno 10km manj in kaj bi mi rad povedal? :fredyjecar:

Da raziskujejo zakaj je do tega prišlo ......je policaj in gleda na stvar iz strokovnega vidika , se pravi, dokler nima oprejemljivih dokazov ,ti ne bo komentiral kdo je kriv itd  . Osebno mnenje pa izrazi sem ter tja , bolj poredko a ko ga je na pravi strani :)

Vse ostalo pa je meni ,da prođe zima ..........:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Že vrabci čivkajo, da nepoznavanje prava oziroma cestno prometnih predpisov škoduje. Torej bi moral vsakdo, ki je dobil kazen za prehitro vožnjo, vedeti, da nekaj ni uredu, ker je na obvestilu o prekršku zapisana omejitev hitrosti 40 km/h oziroma vsaj podvomiti v pravilnost omenjene omejitve. In v tem primeru se poda zahtevo za sodbo varstvo. 

Sedaj je pa samo še možnost tožbe, ker je rok za podajo zahteve za sodno varstvo potekel oziroma je bila izrečena globa plačana.  

Kaj in kako delajo občinski redarji, je verjetno že veliko napisanega. 

 

o redarjih . v tistem videu o vrhniki in redarjih se na koncu vidi sodelovanje redarjev in policije ..kar je redarje naučila policija to znajo .. 

pred 12 urami, Borutt pravi:

Vidim, da nisi razumel mojega zapisa. Jaz sem napisal, da se marsikdo vozi na pamet in sploh ne ve, kaj vse je kršil na svoji poti oziroma sploh ne vidi prometne signalizacije. In, ko takšnem voznik dobi domov kazen, verjame pooblaščeni uradni osebi, saj sam sploh ne ve, kaj je počel na poti. 

bravo ..narodni heroj .. PA KOMU NAJ BI DRŽAVLJANI VERJELI ? POŠTENIM POLICISTOM ALI POŠTENIM POLITIKOM A ??? vsi skupaj ena goljufiva inkasantska banda ...

pred 11 urami, sesir pravi:

Goljufija je po Slovenskem zakonu kazniva! Tle pa se je šlo za goljufanje državljanov(po tvoje lastnikov)

 

pred 11 urami, Borutt pravi:

Ti si biksnil na kubik. 

Ti voziš po omejitvi in veš, da si naredil vse prav. Je sedaj bolj razumljivo ? Ker ta čas ni prišlo do spremembe prometne signalizacije. 

komu ti lažeš v fris??? 

http://novice.najdi.si/predogled/novica/14fd821e6135cae49c870464d95163e3/Regional-Obala/Avtomobilizem/IZOLA-NEZAKONITO-Z-RADARJEM-POLNILA-OBČINSKI-PRORAČUN-Koliko-od-3411-oglobljenih-bo-tožilo-občino

 Občinski redarji so ga nastavili tako, da je beležil vse kršitelje, ki so vozili hitreje od 40 km/h, dovoljena hitrost pa je glede na postavljeno signalizacijo in prometna pravila 50 km/h. Signalizacijo so nato ustrezno popravil.

se nam boš za izrečeno laž opravičil ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali nesreče, povzročene pod vplivom drog ali z več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka. Najbolj kritični so zadnji, saj so alkoholizirani udeleženci lani povzročili 37 prometnih nesreč s smrtnim izidom, 153 prometnih nesreč s hudo telesno poškodbo in 583 z lahko telesno poškodbo.

naš dežurni pa skoz pravi , da smo motoristi tisti , ki smo največ krivi .. to v praksi tudi uporabljajo - lani največ akcij policije naperjenih proti motoristom..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Arzen pravi:

Malo razčisti pojme kaj je goljufija. Kot je borutt povedal, dokaži. Da bi bila to napaka pa nisi pomislil. Ti bi takoj nekoga obtožil za nekaj, kar se šteje za kaznivo dejanje, ker ti pa nikoli nikjer nisi naredil napake.

.

A ni goljufija protipravno priti do tujega premoženja??? Tako je tu!

Do 10kmh več in to vedno in še pošiljanje,kjer ne obstajajo slike...kaj je sploh lahko ko goljufija...nizka kazen polovička in tako je prošlo za 200 al 300 jurjev!

Če teoretično bla napaka pa morajo,ker jih je več vsi uslužbenci vrniti plače saj nobeden od njih opravil službo! Al za nedelo si plačan?

Tretje opcije jz ne vidim

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Kmet2 pravi:

Da raziskujejo zakaj je do tega prišlo ......je policaj in gleda na stvar iz strokovnega vidika , se pravi, dokler nima oprejemljivih dokazov ,ti ne bo komentiral kdo je kriv itd  . Osebno mnenje pa izrazi sem ter tja , bolj poredko a ko ga je na pravi strani :)

Vse ostalo pa je meni ,da prođe zima ..........:P

da bi ta človek samo enkrat rekel pav imate :yawn:  muti, ko velik! Namesto, da bi svetoval kako naj Nemo pride nazaj do denarja in izbris 3 točk. To pa ne, samo žali in muti pa saj niso policaji zeznali stvar. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, solorider pravi:

da bi ta človek samo enkrat rekel pav imate :yawn:  muti, ko velik! Namesto, da bi svetoval kako naj Nemo pride nazaj do denarja in izbris 3 točk. To pa ne, samo žali in muti pa saj niso policaji zeznali stvar. :slap:

Vidim, da nisi prebral članek, ki sem ga prilepil. Nič zato. Muti dalje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Zakaj misliš, da bo policija karkoli dokazovala ? 

Zato, ker tisto, kar bo policija napisala v zapisnik, bo obveljalo na sodišču.  Aja, uporabili boste deljeno krivdo :lol1: 

pred 27 minutami, sesir pravi:

A ni goljufija protipravno priti do tujega premoženja??? Tako je tu!

Do 10kmh več in to vedno in še pošiljanje,kjer ne obstajajo slike...kaj je sploh lahko ko goljufija...nizka kazen polovička in tako je prošlo za 200 al 300 jurjev!

Če teoretično bla napaka pa morajo,ker jih je več vsi uslužbenci vrniti plače saj nobeden od njih opravil službo! Al za nedelo si plačan?

Tretje opcije jz ne vidim

Kazen za tole je 3 leta. Meni se ne zdi, da bi tole bila goljufija, saj ni šlo za prikrivanje ali lažno prikazovanje ampak zgolj za napako tistega idiota, ki je tole napravo nastavil na 40.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Arzen pravi:

Zato, ker tisto, kar bo policija napisala v zapisnik, bo obveljalo na sodišču.  Aja, uporabili boste deljeno krivdo :lol1: 

...

Policist napiše v zapisnik tisto, kar ugotovi z ogledom. Poleg tega moraš vedeti, da tisti tvoj prilepljeni članek govori o kaznivih dejanjih. To so pa prometne nesreče III. in IV. kategorije in nevarna vožnja, kjer se v postopek policije začne vtikati tožilstvo s svojimi usmeritvami in naročili. 

 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Arzen pravi:

 

Ni point v tem kakšen spomin imaš ampak kako voziš. Ker veš,da se ne držiš cestno-prometnih pravil pač nisi 100% v to, če si vozil po omejitvah. 

Point je v tem da ne gledam non stop na števec, niti nimam gps zabeležene poti, da bi iskal morebitna odstopanja od omejitev, ki sem jih spregledal.

Naj ti pa zagotovim, ne obstaja človek, ki bi se 100% držal vseh pravil. Preveč sem na cesti, da bi mi kdo bučke prodajal. Tudi ko zgrešiš, spregledaš itd in se zaveš, popraviš/znižaš hitrost. Ampak če se meri je prepozno. Sedaj si pa predstsvljaj, da dobiš položnico in piše da si šel 50 in da je omejitev 40...avtomatsko pomisliš da si se zmotil in spregledal znak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, DAMI34 pravi:

Point je v tem da ne gledam non stop na števec, niti nimam gps zabeležene poti, da bi iskal morebitna odstopanja od omejitev, ki sem jih spregledal.

Naj ti pa zagotovim, ne obstaja človek, ki bi se 100% držal vseh pravil. Preveč sem na cesti, da bi mi kdo bučke prodajal. Tudi ko zgrešiš, spregledaš itd in se zaveš, popraviš/znižaš hitrost. Ampak če se meri je prepozno. Sedaj si pa predstsvljaj, da dobiš položnico in piše da si šel 50 in da je omejitev 40...avtomatsko pomisliš da si se zmotil in spregledal znak

Pa ni tak no...pa ja niso skoraj 300.000eu pobrali...Po borutovo so pač vsi,ki so plačali umsko omejeni očitno...Se pravi velika večina,ki so dobili lažno in goljufijo na dom!?

Se pravi smo Slovenci,ki plačujemo kazni,ki jih dobimo na dom umsko omejeni?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

 

Se pravi smo Slovenci,ki plačujemo kazni,ki jih dobimo na dom umsko omejeni?

Kako naj pol verjamemo tisto ko le na pištoli za merjenje hitrosti verjamemo,da smo bili mi????Še sam sem plačal lažno meritev na tej pištoli a sem mislil,da resnična!

Kako vem,da bi lazna oz od nekoga drugega?Zmeril me je na 107m...čez nekaj dni sem šel tja odmeril po gps 107m in videl da je le to v centru ovinka...Po radarju pripeljal 117km/h...in sem šel poizkusit tako hitro speljati ovinek!Pripeljal sem 125 po števcu realno verjetno glih 117kmh in oj prejoj...zelo zanašalo,zavzel oba pasa...pač moja jajca od avta ni zmogla....in kaj naj...seveda sem plačal polovičko pa mir!

Sem zato kreten?Verjetno res...A mislim,da plačal 2500 sit in konec...Če pa bi vložil pritožbo pa bi na koncu itak obvleljala beseda policista in bi moral plačati polno kazen plus povprečnino....podpisal sem itak,ker sem verjel in spet bi kljub temu,da vem!!!

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da policisti niso nič boljši, kot redarske službe je žal res.

Vsaj velja za PU Ljubljana. Primer je Šentviški predor, kjer je ob izhodu iz tumela v smeri proti Ljubljani dostikrat postavljen policijski beli koongu. Tunel je bil projektiran za hitrost 100 km/h, zaradi odpadlega ometa (na galeriji pod Šentvidom, na drugi strani) so zmanjšali hitrost na 80 km/h v celem tunelu, kar policisti veselo nadzirajo. Res nevarna točka, kjer je bilo že 0 nesreč.

Niso pa uspeli odkriti in predati ustreznim organom odgovornih za goljufijo cca 1,5 milion€ ter za poizkus nenaklepnega uboja voznika in potnikov v avtu, ki je dobil omet na steklo. 

Toliko o sposobnosti naše policije v Ljubljani in pa inkasantski službi proračuna.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!