Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

no povej pošteno, pe ne me za jaca vleč:

koliko voznikov zaslediš skozi bilokateri tunel v Sloveniji s 150km/h in več????

Mogoče slabo vidim, tunele vozim cca 110-120km/h in niti en ne gre mimo mene skozi tunel, večinoma grem jaz. Se pravi lahko smatram, da sem me hitrejšimi?

ps. 2x tedensko predrkam SLO po dolgem in počez.

 

Veliko. In veliko jih plača. Še posebej na Rebrnicah. 
 

In v čem je štos omejitve? Manjša hitrost, manjše sranje. Ampak so ti že drugi hoteli to dopovedati, pa ti niso mogli. Ker v tunelu ni umikanja, ni prostora, je pa zelo dobro prezračeno kurišče. Je pa res, da en voznik kombija nima pojma, ker ni gasilec ali Darsovec za ekranom, ki gleda, kako vozila v tisti ozki cevi padajo na ogenj kot polena. 
 

Lahko greš vsak dan desetkrat, pa boš še vedno neumnosti pisal. Ker ta tvoja kvantiteta ni nobena kvaliteta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

a to so tisti od 160km/h ? Al samo faking statistika, da se napihujejo, ker bi spet radi sekcijsko merjenje?

sm slišal da bo v kratkem ... pa ne samo v tunelih ... bo kar nekaj odsekov avtocest tko narejenih ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Auč... 

... Ampak danes zjutraj 15 do šeste je bil točno na istem mestu en u kontra zasukan in stolčen črn BMW.... 

Identično ga je odneslo ven iz ovinka... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zivnorc pravi:

... Auč... 

... Ampak danes zjutraj 15 do šeste je bil točno na istem mestu en u kontra zasukan in stolčen črn BMW.... 

Identično ga je odneslo ven iz ovinka... 

sigurno je cesta kriva .. ostalih 1000 vozil je brez problema odpeljalo ovinek z 80 km/h ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, maus pravi:

in to zaradi takih :cry::

 

Počakaj, da se javi možganski trust s teorijo, da se tudi pri počasni vožnji zaletavajo. Menda pri zavijanju in vključevanju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Zivnorc pravi:

... Auč... 

Tole ni samo auč. Voznik kamiona ni preživel. Avto je pelal po principu 'brezveze vozit po omejitvi'. Kolko se malo vidi na posnetku, voznik avta ni imel nikakršne kontrole nad le-tem sredi ovinka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en primer, ki dokazuje, da je neka fiksna omejitev hitrosti pač nesmiselna, oziroma namenjena praznjenju žepov siromakov. Preden me napadete vsi zagovorniki naj razložim kaj sem s tem mislil. Avtocesta je narejena tako, da ob idealnih razmerah ter ob predpostavki, da vsi vozniki pozorno spremljajo cesto in ogledala, lahko brez ogrožanja svoje ali druge varnosti pelješ sproščeno 200 km/h. Ampak seveda razmere niso idealne, ko je prisoten človeški faktor je takoj prisotna nepozornost, nezbranost ipd... če ti med prehitevanjem frajerček ki je na instagramu in te ni opazil zapelje na prehitevalni pas je že 100km/h lahko prehitro, prav tako je treba upoštevati vreme, dež, sneg, poledica veter(kot na posnetku)... ob določenih razmerah se pelješ 60km/h pa še vedno nisi 100% ponavadi se išče neko srednje spodnjo mejo, katera je v dobrih pogojih smešno počasna, zato jo tudi prekrši velika večina, ampak v slabih pogojih pa je lahko kdaj celo ta prehitra... do nesreč pa ponavadi pride kadar se nekdo slepo drži pravil, namesto da bi uporabil svojo pamet in ocenil ostale razmere in pa seveda svoje sposobnosti... pa seveda nepozornost, ki je po mojem mnenju največji razlog za nesreče, ampak naša zakonodaja ga enači z uporabo varnostnega pasu - še ena brihta naših zakonodajalcev :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, ligenjček pravi:

še en primer, ki dokazuje, da je neka fiksna omejitev hitrosti pač nesmiselna, oziroma namenjena praznjenju žepov siromakov. Preden me napadete vsi zagovorniki naj razložim kaj sem s tem mislil. Avtocesta je narejena tako, da ob idealnih razmerah ter ob predpostavki, da vsi vozniki pozorno spremljajo cesto in ogledala, lahko brez ogrožanja svoje ali druge varnosti pelješ sproščeno 200 km/h. Ampak seveda razmere niso idealne, ko je prisoten človeški faktor je takoj prisotna nepozornost, nezbranost ipd... če ti med prehitevanjem frajerček ki je na instagramu in te ni opazil zapelje na prehitevalni pas je že 100km/h lahko prehitro, prav tako je treba upoštevati vreme, dež, sneg, poledica veter(kot na posnetku)... ob določenih razmerah se pelješ 60km/h pa še vedno nisi 100% ponavadi se išče neko srednje spodnjo mejo, katera je v dobrih pogojih smešno počasna, zato jo tudi prekrši velika večina, ampak v slabih pogojih pa je lahko kdaj celo ta prehitra... do nesreč pa ponavadi pride kadar se nekdo slepo drži pravil, namesto da bi uporabil svojo pamet in ocenil ostale razmere in pa seveda svoje sposobnosti... pa seveda nepozornost, ki je po mojem mnenju največji razlog za nesreče, ampak naša zakonodaja ga enači z uporabo varnostnega pasu - še ena brihta naših zakonodajalcev :)

Jaz pa mislim, da pišeš nesmisle. 
Pa, preden me napadeš, pretvori teh tvojih 200 km/h  ali kakšno drugo hitrost v m/s. Ker promet nikoli ne poteka idealno in to zaradi enega samega faktorja; človeka. 
Nadalje te pa verjetno nihče ne razume s to tvojo najnižjo mejo in kršenjem le-te. 
Seveda boš dal primere, kako ponavadi prihaja do prometnih nesreč, ker se voznik drži pravil. Nisem uporabil tvojo besedo slepo, ker slepi ne vozijo. 
Nepozornost? Obrazloži, kako zakonodajalec to enači z varnostnim pasom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, maus pravi:

sm slišal da bo v kratkem ... pa ne samo v tunelih ... bo kar nekaj odsekov avtocest tko narejenih ;)

 

Uf super, spet bo razpis napisan za določeno osebo in z posebnimi pogoji, ki bodo pasali le dotični osebi ,,,,top in to vse za varnost ;)

In namesto, da bi vlagali v prometno infrastrukturo tam kjer je to potrebno "Šivilja" blodi o semaforjih z žensko podobo svetlobnega telesa na semaforju za pešce, da ne bi bilo diskriminacije........osebno mislim spet kraja državljanov na grotesken način.

če res nimamo drugih problemov v cestni infraskrukturi pa naj bojo še kiklce na semaforjih za prehod pešcev čez cesto.......jebe lud zbunjenog ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ligenjček - pridi pa zvozi pentljo iz Lj obvoznice na štajersko AC pri 200 km/h. Al pa taisto, s katere je on nesrečni kamionar odletel. Pogoj je edino relativno povprečen avto, ki spravi skup 200 km/h.

Do prometnih nesreč prihaja zaradi neupoštevanja pravil. Bi si upal trditi da je izredno malo nesreč, pri katerih so vsi storili vse prav, pa je prišlo do sranja zaradi nekega popolnoma objektivnega zunanjega faktorja.

Ovi avto na posnetku se ni peljal 60km/h. Niti 80 km/h. Da takole s smeri zbiješ vozilo, ki je nekajkrat težje od tvojega, se je treba kr malo potruditi. Pa tudi razmere niso bile zelo slabe, dežja je že par dni dovolj, morebitna umazanija je že zdavnaj oprana s ceste. Če pa tja not vletiš ko da je suho in sredi poletja, so pa hitro težave.

Btw, razlika med max hitrostjo večine kamionov na AC in teboj pri 200 km/h je tam nekje med 100 - 110 km/h. To je veliko. Po prazni AC gre tud 300 (dokler te kaka zjebana dilatacija na viaduktu ne izstreli v zrak), po AC z ostalim prometom je 200 km/h izzivanje usode. Slej ko prej te nekdo bo spregledal in ne bo prostora za reagirat. Spektakularen rezultat je garantiran. Pa tudi kolker so do sedaj delali simulacij ti vožnja, ki je bistveno hitrejša od ostalega prometa ne prinese kaj veliko časovne prednosti. Kar je logično, prav dosti hitreje od povprečja ostalih na malo bolj zasedeni cesti pač ne gre. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Kmet2 pravi:

Uf super, spet bo razpis napisan za določeno osebo in z posebnimi pogoji, ki bodo pasali le dotični osebi ,,,,top in to vse za varnost ;)

In namesto, da bi vlagali v prometno infrastrukturo tam kjer je to potrebno "Šivilja" blodi o semaforjih z žensko podobo svetlobnega telesa na semaforju za pešce, da ne bi bilo diskriminacije........osebno mislim spet kraja državljanov na grotesken način.

če res nimamo drugih problemov v cestni infraskrukturi pa naj bojo še kiklce na semaforjih za prehod pešcev čez cesto.......jebe lud zbunjenog ......

Ne pozabi na prometni znak delo na cesti, kjer je diskriminacija na polno; moški dela in to težaško delo, ženska pa verjetno brusi kremplje v pisarni s kofetom na mizi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, jskrablin pravi:

Pa tudi razmere niso bile zelo slabe, dežja je že par dni dovolj, morebitna umazanija je že zdavnaj oprana s ceste. Če pa tja not vletiš ko da je suho in sredi poletja, so pa hitro težave.

 

...vsak dan se vozim po tej cesti.

Drsi ta ovinek. "Čutiš na volanu" že pri 80 na uro v takih razmerah. 100 se verjetno še da speljati, kaj več pa verjetno ne, sploh, če imaš kake "čunga -lunga " gume. Videl že mnogo "zasukanih" avtomobilov v tej ograji. ... kot sem že rekel, včeraj dva... ravno, ko so odstranili BMWja... se je zgodilo potem še to s kamionom.

...al mam pa tut jest že slabe gume...

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Zivnorc said:

...vsak dan se vozim po tej cesti.

Drsi ta ovinek. "Čutiš na volanu" že pri 80 na uro v takih razmerah. 100 se verjetno še da speljati, kaj več pa verjetno ne, sploh, če imaš kake "čunga -lunga " gume. Videl že mnogo "zasukanih" avtomobilov v tej ograji. ... kot sem že rekel, včeraj dva... ravno, ko so odstranili BMWja... se je zgodilo potem še to s kamionom.

...al mam pa tut jest že slabe gume...

 

Ful folka pusti zimske cez poletje...Kao bomo drug tedn menjali.....bi stavil, de so ble na tej corsi zelo slabe gume. In da so ble za nesreco bistveno vecji faktor kot hitrost per se. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Veliko. In veliko jih plača. Še posebej na Rebrnicah. 
 

In v čem je štos omejitve? Manjša hitrost, manjše sranje. Ampak so ti že drugi hoteli to dopovedati, pa ti niso mogli. Ker v tunelu ni umikanja, ni prostora, je pa zelo dobro prezračeno kurišče. Je pa res, da en voznik kombija nima pojma, ker ni gasilec ali Darsovec za ekranom, ki gleda, kako vozila v tisti ozki cevi padajo na ogenj kot polena. 
 

Lahko greš vsak dan desetkrat, pa boš še vedno neumnosti pisal. Ker ta tvoja kvantiteta ni nobena kvaliteta. 

Maš prav, res je...se dobro spomnim nekega MMSa števca mal bolj športne Fieste na relaciji Wajdušna-Postojna...mislim, da je 200km/h pisalo..moram prav poiskat, da preverim :P

Evo, spet sem eno neumnost zapisal.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kugelschreiber

...res je... ful folka se vozi čez celo leto z zimskimi gumami.... in potem so "zaglancani" robovi...ampak to bolj kot ne vpliva na oprijem v snegu in ledu. Tu pa je asfalt pod takimi pogoji, kot so zdaj, res drseč. ...in sama kvaliteta gume vpliva samo nekaj % na oprijem.   Moje mnenje. Lahko da se motim.

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Kugelschreiber said:

Ful folka pusti zimske cez poletje...Kao bomo drug tedn menjali.....bi stavil, de so ble na tej corsi zelo slabe gume. In da so ble za nesreco bistveno vecji faktor kot hitrost per se. 

Ni res. Verjemi sem se na relaciji LJ-NM dnevno vozil z zimskimi gumami.. cca 3 leta.
Oprijem zimske cez celo leto bo slabsa na ledu/snegu. Poleti hude razlike nebo. Ce ga pa v mokrem tiscis na polno ti pa itak ni pomoci. 

Pa delam na leto piši riši po 33k-40k km. Ne sluzbeno, ampak privat. 
Pa do sluzbe imam samo 3km ;) 

4 minutes ago, Zivnorc said:

@Kugelschreiber

...res je... ful folka se vozi čez celo leto z zimskimi gumami.... in potem so "zaglancani" robovi...ampak to bolj kot ne vpliva na oprijem v snegu in ledu. Tu pa je asfalt pod takimi pogoji, kot so zdaj, res drseč. ...in sama kvaliteta gume vpliva samo nekaj % na oprijem.   Moje mnenje. Lahko da se motim.

Res je se ne motis :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

@ligenjček - pridi pa zvozi pentljo iz Lj obvoznice na štajersko AC pri 200 km/h.

Severna obvoznica, od bežigrada proti MB ali ZG... v obe pentlji gre 200kmh.... vendar pozor! Ni prijetno sedeti v avtu takrat.... izkusil samo 1x in nikoli več.....

ps. nisem jaz vozil :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, motozajebant said:

Severna obvoznica, od bežigrada proti MB ali ZG... v obe pentlji gre 200kmh.... vendar pozor! Ni prijetno sedeti v avtu takrat.... izkusil samo 1x in nikoli več.....

ps. nisem jaz vozil :nono:

Nasel od kolega 10 let star posnetek.. Lj BZG - MB pentlja.. pa se je slo. 
Un v audi s3 je pa ta ovinek odpelu se 10% hitrej. Pa verjetno je to blo enkrat novembra/decembra..

Da se.. ni pa varno, in je zelo primitivno.

14D363DC-B4CE-42AF-AEA4-9494576ADC8E.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ukica pravi:

Nasel od kolega 10 let star posnetek.. Lj BZG - MB pentlja.. pa se je slo. 
Un v audi s3 je pa ta ovinek odpelu se 10% hitrej. Pa verjetno je to blo enkrat novembra/decembra..

Da se.. ni pa varno, in je zelo primitivno.

14D363DC-B4CE-42AF-AEA4-9494576ADC8E.png

Se strinjam, da se... je pa zelo neumno in primitivno...jaz se še danes sprašujem, zakaj sem se sploh vsedel v avto takrat...

je pa imel kolega nesrečo od bežigrada proti ZG na pentlji v desno... pri cca 180kmh.... k sreči, ravno tisti dan nisem šel z njim :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Uf super, spet bo razpis napisan za določeno osebo in z posebnimi pogoji, ki bodo pasali le dotični osebi ,,,,top in to vse za varnost ;)

In namesto, da bi vlagali v prometno infrastrukturo tam kjer je to potrebno "Šivilja" blodi o semaforjih z žensko podobo svetlobnega telesa na semaforju za pešce, da ne bi bilo diskriminacije........osebno mislim spet kraja državljanov na grotesken način.

če res nimamo drugih problemov v cestni infraskrukturi pa naj bojo še kiklce na semaforjih za prehod pešcev čez cesto.......jebe lud zbunjenog ......

ne ti ne jaz ne moreva nič, če se bodo odločili, da bodo postavili radarje za tako ali drugačno merjenje ... o tem odloča politika ;) .. to so ponavadi tisti ljudje, katere se voli na volitvah ... to pa verjetno veš :P  ... moji "moto varda" sploh ne pridejo v parlament ...

še 6 let pa penzija, pa bodo vsega drugi krivi  :D

p.s.

resno mi je na ušesa prišlo, da se bodo odseki AC sekcijsko merili ... ne samo v tunelih ... po mojem mnenju vsaj še cca 2 leti nau nč od tega ... bom zavlačeval s postopkom ;) 

 

 

pred 27 minutami, motozajebant pravi:

Severna obvoznica, od bežigrada proti MB ali ZG... v obe pentlji gre 200kmh.... vendar pozor! Ni prijetno sedeti v avtu takrat.... izkusil samo 1x in nikoli več.....

ps. nisem jaz vozil :nono:

sem slišal, da se da z motorjem tut :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, ukica said:

Ni res. Verjemi sem se na relaciji LJ-NM dnevno vozil z zimskimi gumami.. cca 3 leta.
Oprijem zimske cez celo leto bo slabsa na ledu/snegu. Poleti hude razlike nebo. Ce ga pa v mokrem tiscis na polno ti pa itak ni pomoci. 

Pa delam na leto piši riši po 33k-40k km. Ne sluzbeno, ampak privat. 
Pa do sluzbe imam samo 3km ;) 

Res je se ne motis :P 

Se pravi, z enih zimskih si potegnu 100000km, in so po mrzlem in mokrem se zmer super drzale?

 

Kaksne je mela ta corsa ne vem. Vem da folk s takimi avtki za 500€ spara tud na gumah, in vozi bol malo.  Torej ma komplet gum za 3-4leta. V casu nesrece sm bil na ringu. Dezja je blo precej, temperatura cca 6c. Corsa ke u ovink  ni sla 150kmh, in avta z OK gumami ne odpizdi kr z lepega. 

Par let nazaj sm mel na avtu sava letne, stare 2 leti, z ene 10000km. na mokrem so bile nevarne. Ni druge besede.  Nevarne.  Od takrat o savi ne razmuslam vec, pa naj ne bi bile cist najdlabs gume na svetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

 

 

 

sem slišal, da se da z motorjem tut :huh: 

lej, nevem kaj si ti slišal... lahko da gre, nevem... nimam namena sprobavat... samo povem, kaj se da... je pa skrajno neumno in fukjeno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!