Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

https://www.rtvslo.si/slovenija/ali-policisti-lahko-preverijo-treznost-otroka/509185

Policaj, ki da pihati 10 letnemu otroku si definitivno zasluži alkotest, test na droge in IQ test. Tazadnjega definitivno ne bo opravil, ona prejšnja dva pa kolker kdo. Kje to živimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, jskrablin pravi:

https://www.rtvslo.si/slovenija/ali-policisti-lahko-preverijo-treznost-otroka/509185

Policaj, ki da pihati 10 letnemu otroku si definitivno zasluži alkotest, test na droge in IQ test. Tazadnjega definitivno ne bo opravil, ona prejšnja dva pa kolker kdo. Kje to živimo...

malo sivo področje se mi zdi vse skupaj.

Postopek pri nesreči je predpisan, torej tudi alkotest in dejansko se mi zdi smiselen, mogoče se 10 letni otrok ne opija, kako leto kasneje se pa že znajo dobro naguncat.

Verjetno bi pa morali še kak obrazec prej izpolniti, ko bi zakoniti predstavnik/odgovornež/lastnik otroka podpisal in dal dovoljenje za opravljanje alkotesta.

Se zna zgoditi, ker smo tako birokratska država, da bodo problem rešili še s kakim dodatnim obrazcem. 

Benti, težko je bit policaj v teh časih, ko ti predpisujejo normo, tulijo nate šefi zakaj nisi, tulijo nate starši zakaj si...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 12. 2019 ob 10:03, DAMI34 pravi:

Postopek pri nesreči je predpisan, torej tudi alkotest in dejansko se mi zdi smiselen, mogoče se 10 letni otrok ne opija, kako leto kasneje se pa že znajo dobro naguncat.

Otrok za svoja dejanja v pravnem smislu ni odgovoren. Iti se preiskavo zoper otroka, brez prisotnosti zakonitega skrbnika pa vodi samo do neveljavnih 'dokazov'. Vsak pravniški vajenec ti tako proceduro na sodišču razsuje v nepovrat.

Policaji, ki dajo pihat 10 letnim otrokom so navadni uradniki brez kančka razuma, ki bi jim povedal da brez prisotnosti in eksplicitnega privoljenja zakonitega skrbnika nimajo kaj praskati.

Zakonodaje se ne more razumeti dobesedno ampak se predpise interpretira v skladu s situacijo in v kontekstu nadrejenih/podrejenih predpisov. In tu se mi zdi, da je zaščita otrokovih pravic pred nezakonito policijsko preiskavo kr nadrejeni predpis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, se pa tudi strinjam, da je potrebno opraviti alkotest vseh vpletenih in če je otrok v postopku mora biti zraven zakoniti skrbnik, ki da ali ne da dovoljenje, kako naprej so pa spet predpisani postopki in odgovornost vpletenih.

Hočem povedati, da se ga tudi mularija zna nakresati. Se pa popolnoma strinjam s tabo, da smo birokratski narod, tog in brez kančka empatije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasploh se mi zdi, da so policaji postali prav fanatični, kar se tiče alkotestov. Bil sem že udeležen v prometni nesreči, kjer je eden od udeležencev, za katerega je bilo očitno, da nesreče ni povzročil, kazal očitne znake po potrebi takojšnje nujne medicinske pomoči. Preden ga je rešilec odpeljal je moral opraviti alkotest, katerega je moral celo večkrat ponoviti, saj je imel zaradi poškodbe reber velike težave. V takšnih primerih lahko o življenju odločajo sekunde, ubožca pa so mučili par minut. Meni se zdi človeško življenje vredno več, kot potencialnih par sto evrov kazni, alkotest pa bi lahko opravili tudi v bolnici, ko bi človeka pokrpali in se prepričali, da njegovo življenje ni več v nevarnosti. Še najbolj žalostno pa se mi zdi, da veliko ljudi podpira takšno prakso...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ligenjček pravi:

Nasploh se mi zdi, da so policaji postali prav fanatični, kar se tiče alkotestov. Bil sem že udeležen v prometni nesreči, kjer je eden od udeležencev, za katerega je bilo očitno, da nesreče ni povzročil, kazal očitne znake po potrebi takojšnje nujne medicinske pomoči. Preden ga je rešilec odpeljal je moral opraviti alkotest, katerega je moral celo večkrat ponoviti, saj je imel zaradi poškodbe reber velike težave. V takšnih primerih lahko o življenju odločajo sekunde, ubožca pa so mučili par minut. Meni se zdi človeško življenje vredno več, kot potencialnih par sto evrov kazni, alkotest pa bi lahko opravili tudi v bolnici, ko bi človeka pokrpali in se prepričali, da njegovo življenje ni več v nevarnosti. Še najbolj žalostno pa se mi zdi, da veliko ljudi podpira takšno prakso...

kar vem v tem primeru odloča zdravnik, ki prispe na prometno. Meni niso dali pihati, je bil kasneje odvzem v bolnišnici. Bi pa komot pihal, ker če sem lahko govoril s folkom, poklical ženo po founu..no ja čez pol ure sem bil pa že v devetih nebesih in ne vem več kaj se je dogajalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, ligenjček pravi:

Nasploh se mi zdi, da so policaji postali prav fanatični, kar se tiče alkotestov. Bil sem že udeležen v prometni nesreči, kjer je eden od udeležencev, za katerega je bilo očitno, da nesreče ni povzročil, kazal očitne znake po potrebi takojšnje nujne medicinske pomoči. Preden ga je rešilec odpeljal je moral opraviti alkotest, katerega je moral celo večkrat ponoviti, saj je imel zaradi poškodbe reber velike težave. V takšnih primerih lahko o življenju odločajo sekunde, ubožca pa so mučili par minut. Meni se zdi človeško življenje vredno več, kot potencialnih par sto evrov kazni, alkotest pa bi lahko opravili tudi v bolnici, ko bi človeka pokrpali in se prepričali, da njegovo življenje ni več v nevarnosti. Še najbolj žalostno pa se mi zdi, da veliko ljudi podpira takšno prakso...

 

Imam primer, ko so policisti vstopili v reševalno vozilo in opravili alkotest na poškodovancu, kljub temu da so bile vidne poškodbe glave in tudi vozilo je bilo na strehi.

Kasnejši CT je pokazal 3-kratni zlom lobanje. Ko je kirurg zvedel za dejanje policista, se je samo prijel za glavo. Lahko bi zaradi naprezanja počila možganska opna in kri bi zalila možgane; sledila bi takojšnja smrt. V zapisniku bi pisalo, da kljub hitri pomoči reševalcev je poškodovanec podlegel poškodbam, pridobljenim v prometni nesreči.

Krivda za smrt poškodovanca bi bila v tem primeru na strani reševalcev, kajti oni odgovarjajo za poškodovanca, čim začnejo z oskrbo. Policistu (kretenu) bi kasneje sodila usoda.

Toliko o inteligenci policistov in  njihovih sefov, ki bi morali poskrbeti za šolanje

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 12. 2019 ob 20:42, jskrablin pravi:

https://www.rtvslo.si/slovenija/ali-policisti-lahko-preverijo-treznost-otroka/509185

Policaj, ki da pihati 10 letnemu otroku si definitivno zasluži alkotest, test na droge in IQ test. Tazadnjega definitivno ne bo opravil, ona prejšnja dva pa kolker kdo. Kje to živimo...

Saj veš kako gre:

Da policaj pihati šoferju, ta napiha in pravi. Sigurno je alkotest pokvarjen, jaz nisem nič pil. Naj proba še žena. Tudi žena napiha pa pravi, vidite da je zanič. jaz sigurno nisem pila.

Policaj ne verjame, zato mu šofer reče: Pa dajte probat še otroku, on sigurni ni nič pil. Tudi otrok napiha in policaj pravi: Pa je res pokvarjen,se opravičujem.

Kasneje pa foter mami: Vidiš, kako dobro, da sva dala malemu piti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 12. 2019 ob 10:03, DAMI34 pravi:

malo sivo področje se mi zdi vse skupaj.

Sploh ne. Postopek o prekršku ali kazenski postopek zoper otroka ni dopusten.

Ob 15. 12. 2019 ob 14:27, jskrablin pravi:

Otrok za svoja dejanja v pravnem smislu ni odgovoren. Iti se preiskavo zoper otroka, brez prisotnosti zakonitega skrbnika pa vodi samo do neveljavnih 'dokazov'. Vsak pravniški vajenec ti tako proceduro na sodišču razsuje v nepovrat.

Točno tako!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Primosio pravi:

Sploh ne. Postopek o prekršku ali kazenski postopek zoper otroka ni dopusten.

Točno tako!

pravno gledano vse ok...sivina je ko se ga mulci v osnovni že nabutajo..znano, videno, kar ne pomeni, da zagovarjam napačno ravnanje policaja, zagovarjam pa (samo moje mnenje) da se zaradi razjasnitve dogodkov priskrbi vse dokaze vpletenih, četudi je pravno gledano eden še otrok/mladoletna oseba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še posebno v Ribnici in na Kočevju te mladoletne otroke silijo, da vozijo starše z ukradenimi vozili, neregistriranimi itd itd... tudi za kraje jih uporabljajo, kao "saj jim nič ne morejo" ... na žalost :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

pravno gledano vse ok...sivina je ko se ga mulci v osnovni že nabutajo..znano, videno, kar ne pomeni, da zagovarjam napačno ravnanje policaja, zagovarjam pa (samo moje mnenje) da se zaradi razjasnitve dogodkov priskrbi vse dokaze vpletenih, četudi je pravno gledano eden še otrok/mladoletna oseba.

To, da se ga mulci že tako zgodaj nabutajo (in to je dejanski problem) je ogledalo staršev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Primosio pravi:

To, da se ga mulci že tako zgodaj nabutajo (in to je dejanski problem) je ogledalo staršev.

Ja in ne. Lahko ga nagarbaš, lahko ga kaznuješ, lahko ga zapreš v sobo (hipotetično) vendar 24 ur ne moreš biti z njim, da bi vse kontroliral.

Mam 2 mulca in sem mel srečo, ampak moja mati se mi pa smili :P smo bili kar razposajeni v tistih časih.

Razmišljam takole: ni štos v tem, da določiš odgovornega ali najdeš krivca, štos je da zadevo preprečiš preden se zgodi.(žal utopično mišljenje ampak stremeti moramo k temu)

In da so tudi mladoletni v prometu, z bicikli, rolerji in peš je dejstvo. Da se nesreče dogajajo je tudi dejstvo in da je smiselno raziskati okoliščine dogodka je tudi dejstvo. Vpliv alkohola in drugih opojnih substanc je pa lahko odločilno v takem primeru in ne vidim (seveda pod nekimi zakonsko določenimi pogoji pravilnih postopkov) problema, da se ne bi preverilo tudi mladoletnika, v končni fazi lahko ob spremstvu skrbnika/staršev, ki bi nadzirali postopek, bili prisotni, pomirili otroka, da ne bi doživljal traume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

Ja in ne. Lahko ga nagarbaš, lahko ga kaznuješ, lahko ga zapreš v sobo (hipotetično) vendar 24 ur ne moreš biti z njim, da bi vse kontroliral.

kdo je kriv? Sosedovi mulci? Televizija? Šolski sistem? Al domobranci/partizani? WAIT!!!!!! PODTAKNLI SO MU!!! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

kdo je kriv? Sosedovi mulci? Televizija? Šolski sistem? Al domobranci/partizani? WAIT!!!!!! PODTAKNLI SO MU!!! 

maš dobro robo, prednovoletni čas? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, DAMI34 pravi:

sivina je ko se ga mulci v osnovni že nabutajo..znano, videno

To je stvar ustreznih socialnih služb. V normalni državi se za take ekscese ustrezno sankcionira starše. Poudarek na normalni. Sej se razumemo. Je pravna sivina, sam zaenkrat (na srečo) so pravice otrok nad pravico Policije, da malo po domače ugotavlja okoliščine nekega dogodka. Seveda se lahko (in tudi se) to zakonodajo kdaj zlorabi. Definitivno pa v konkretnem primeru potencialna alkoholiziranost otroka, vpletenega v prometno nesrečo ni problem. Pri 90+ alkotestih niti en ni bil pozitiven. Kaj takega pri kao odraslih in odgovornih ne boš doživel.

 

pred 34 minutami, maus pravi:

Še posebno v Ribnici in na Kočevju te mladoletne otroke silijo, da vozijo starše z ukradenimi vozili, neregistriranimi itd itd... tudi za kraje jih uporabljajo, kao "saj jim nič ne morejo" ... na žalost :dry: 

V normalni državi bi takim staršem otroke odvzeli in jih dali v skrbniško družino. Ampak zato rabiš normalno državo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

To je stvar ustreznih socialnih služb. V normalni državi se za take ekscese ustrezno sankcionira starše. Poudarek na normalni. Sej se razumemo. Je pravna sivina, sam zaenkrat (na srečo) so pravice otrok nad pravico Policije, da malo po domače ugotavlja okoliščine nekega dogodka. Seveda se lahko (in tudi se) to zakonodajo kdaj zlorabi. Definitivno pa v konkretnem primeru potencialna alkoholiziranost otroka, vpletenega v prometno nesrečo ni problem. Pri 90+ alkotestih niti en ni bil pozitiven. Kaj takega pri kao odraslih in odgovornih ne boš doživel.

 

V normalni državi bi takim staršem otroke odvzeli in jih dali v skrbniško družino. Ampak zato rabiš normalno državo.

se strinjam, v konkretnem primeru je bil postopek izveden na hojladri, in verjetno ni to osamljen primer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, schwantz pravi:

Doma ga mamo še zmeri radi KLIK ?

Ja, on je nš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, schwantz pravi:

Doma ga mamo še zmeri radi KLIK ?

jeeeees  prov maš, kva ga obožujem....že od dne k se je prva prijava še iz kolonije pometla pod preprogo....k sem ga pa vidu odhajajočega z motorjem iz Zarice domov, pa sploh... seveda je bilo njegovo psihofizično stanje točno tako, kot  ga je zagovarjal po medijih :yea1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
pred 1 uro, Primosio pravi:

Kje je pa kaj borutt? Nič se ne oglasi.

je šel v ilegalo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!