Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

to vem...je razlika tudi v predpisih?

ni ... ;)

52. člen

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

 

imam pa nekje v spominu, da je prehitevnje delovnih vozil s počasno vožnjo in prižgano rumeno luč, dovoljeno ... tudi to včasih traktoristi prižgejo :P

škoda ker ste organa nagnal, bi znal poveat bolj točno kot jaz :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, maus pravi:

ni ... ;)

52. člen

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

 

imam pa nekje v spominu, da je prehitevnje delovnih vozil s počasno vožnjo in prižgano rumeno luč, dovoljeno ... tudi to včasih traktoristi prižgejo :P

škoda ker ste organa nagnal, bi znal poveat bolj točno kot jaz :P

...ker potem takem niti stoječe ali komaj premikajoče ovire ni dovoljeno prehiteti v določenih primerih :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

...ker potem takem niti stoječe ali komaj premikajoče ovire ni dovoljeno prehiteti v določenih primerih :hmm:

tega pa nisem rekel jaz ... stoječa kolona je druga zadeva ;)

a moram res člen prilepit :P

53. člen
(vožnja mimo)

(uradno prečiščeno besedilo)

(1) Voznik, ki pelje mimo udeleženca cestnega prometa, vozila, objekta ali ovire na vozišču, sme to storiti po levi ali desni strani, če ima dovolj prostora. Pri tem ne sme ovirati udeležencev cestnega prometa, ki vozijo oziroma prihajajo z nasprotne smeri.

(2) Če voznik svojo namero, da bo zavil levo, nakaže s predpisanim znakom in se postavi v takšen položaj, iz katerega se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, smejo drugi vozniki voziti mimo le po njegovi desni, če je na cesti dovolj prostora.

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

(5) Vožnja mimo vozila, ustavljenega pred prehodom za pešce, na katerem je ali na katerega stopa pešec, je prepovedana.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(7) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena .

(8) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo petega odstavka tega člena . Vozniku motornega vozila se izreče tudi 7 kazenskih točk.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

škoda ker ste organa nagnal, bi znal poveat bolj točno kot jaz :P

Glede na izkušnje, organ ne bi nič povedal, samo par žaljivk bi navrgel. V policijski šoli jih ne učijo odgovarjati, samo spraševati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Joker pravi:

Mislim, da @maus ni nič slabši od organa. Tudi on bi zgolj člene prilepil... 

jaz tega zakona ne morem razlagat, niti ga ne izvajam, jaz ga samo "upoštevam" ;)  in to na podlagi členkov :D ... kako pa organi ravnajo pa jaz ne vem :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, maus pravi:

saj obstajajo tudi traktorji in kombajni, ki peljejo po glavnih cestah in se ne umaknejo ... recimo preko planinskega polja, kjer je skoz dvojna polna črta ...

in ljudje, ki tudi ne bodo prehitel traktorja, pa čeprav vidi, da je vse čist fraj, ampak se boji polne črte

Kar pa se tiče Avtocest in levega pasu, bi v duhu časa in trenutne politike čisto prav prišla kaka akcija policije z naslovom:

spravimo levičarje na desno :P

 

pred 3 urami, maus pravi:

jaz tega zakona ne morem razlagat, niti ga ne izvajam, jaz ga samo "upoštevam" ;)  in to na podlagi členkov :D ... kako pa organi ravnajo pa jaz ne vem :P

kak upoštevaš, če pa ne veš aj prou al ni prou. Sicer pa boli te "organ" greš mim pa je, al bi rad da ti traktor še šipo z blatom zamaže :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

in ljudje, ki tudi ne bodo prehitel traktorja, pa čeprav vidi, da je vse čist fraj, ampak se boji polne črte

Kar pa se tiče Avtocest in levega pasu, bi v duhu časa in trenutne politike čisto prav prišla lala akcija policije z naslovom:

spravimo levičarje na desno :P

 

1. pač ne silijo vsi v prekrške ... potrebno je skurcati tiste, ki neupravičeno rišejo polne črte ;)

2. 51. člen (3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

1. pač ne silijo vsi v prekrške ... potrebno je skurcati tiste, ki neupravičeno rišejo polne črte ;)

To ja. Neumnosti na našem koncu - ne štekam zakaj po preplastitvi asfalta narišejo polno črto, prej s polno luknjami je bila pa črtkana? Sedaj celo večkrat prehitevam, sploh v dežju, ker ne stoji več voda v kolesnicah. Ampak sedaj v prekršku, 5let nazaj pa ne?

Popravljeno . Popravil BlackDoc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

1. pač ne silijo vsi v prekrške ... potrebno je skurcati tiste, ki neupravičeno rišejo polne črte ;)

2. 51. člen (3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.

1. najprej kaznovat take k s kredo čečkajo po tleh :P

2. če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj. bistven podatek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, BlackDoc pravi:

To ja. Neumnosti na našem koncu - ne štekam zakaj po preplastitvi asfalta narišejo polno črto, prej s polno luknjami je bila pa črtkana? Sedaj celo večkrat prehitevam, sploh v dežju, ker ne stoji več voda v kolesnicah. Ampak sedaj v prekršku, 5let nazaj pa ne?

saj je bilo enako na planiskem polju ... so dal pa za vsak slučaj dvojno polno črto :P

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

1. najprej kaznovat take k s kredo čečkajo po tleh :P

2. če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj. bistven podatek

če peljem 130 km/h ne bi smelo biti hitrejšega voznika, ki ga oviram na levem voznem pasu ;)  ... tudi to je bistven podatek :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

 

če peljem 130 km/h ne bi smelo biti hitrejšega voznika, ki ga oviram na levem voznem pasu ;)  ... tudi to je bistven podatek :P

v členih ki jih lepiš ni nikjer zapisano da hitrejših od 130 ni. :D

Sicer pa nisem govoril o tistih pri 130 hitrosti, dejansko jih je mnogo več pri 100-110km . Tam je cona panike in strahu. Tist k gre 130 običajno normalno vozi. Ne bom rekel, da ni sanjača tudi pri tej brzini, vklopljen tempomat, telefon, čvekanje in podobno, ampak ko te vidi se običajno umakne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

v členih ki jih lepiš ni nikjer zapisano da hitrejših od 130 ni. :D

Sicer pa nisem govoril o tistih pri 130 hitrosti, dejansko jih je mnogo več pri 100-110km . Tam je cona panike in strahu. Tist k gre 130 običajno normalno vozi. Ne bom rekel, da ni sanjača tudi pri tej brzini, vklopljen tempomat, telefon, čvekanje in podobno, ampak ko te vidi se običajno umakne.

res je .. lahko je tudi manj ... recimo 110, 100 ali celo 80 km/h omejitev na cesti, ki ima več prometnih pasov v eno smer ;)

treba je biti strpen do drugih ;)

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

res je .. lahko je tudi manj ... recimo 110, 100 ali celo 80 km/h omejitev na cesti, ki ima več prometnih pasov v eno smer ;)

treba je biti strpen do drugih ;)

:P

 

nobena omejitev na AC ne daje nikomur pravice visenja na levem pasu, levi pas je preihtevalni. Še neka reklama je baje, ko teta lepo pove, da se po opravljenem manevru prehitevanja vrnite na svoj desni/vozni pas. Sej jo zihr poznaš. No ja reklamo je dars plačal. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

nobena omejitev na AC ne daje nikomur pravice visenja na levem pasu, levi pas je preihtevalni. Še neka reklama je baje, ko teta lepo pove, da se po opravljenem manevru prehitevanja vrnite na svoj desni/vozni pas. Sej jo zihr poznaš. No ja reklamo je dars plačal. :P

 

a tole ? .. verjetno vsa ta navoila upoštevaš, ko se zapelješ proti predoru :huh:

ali pa to .. kar poglej hitrost .... lepo je, da vsa navodila upoštevaš.

kako si dosegel, da se ti iskrice ob imenu iskrijo ;)

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

a tole ? .. verjetno vsa ta navoila upoštevaš, ko se zapelješ proti predoru :huh:

ali pa to .. kar poglej hitrost .... lepo je, da vsa navodila upoštevaš.

kako si dosegel, da se ti iskrice ob imenu iskrijo ;)

to to video št 2, pust predore, sej še prehitevat ne znamo :P Predori bodo nadaljevalni tečaj.

 

Iskrce sm si zaslužil, ker sem danes bil že v Trojanah-Cjelu-Ptuju-Ormožu-Središču ob dravi-Murski soboti-Mariboru in Velenju, ter ob 11 uri že doma. Kilometre ti bo pa guglj povedu. Skoz sm moral voziti po pravilih, ker majo akcije. Sm pa ugotovil, da je ponoči mnogo manj takih ki visijo na levem pasu :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Iskrce sm si zaslužil, ker sem danes bil že v Trojanah-Cjelu-Ptuju-Ormožu-Središču ob dravi-Murski soboti-Mariboru in Velenju, ter ob 11 uri že doma. Kilometre ti bo pa guglj povedu. Skoz sm moral voziti po pravilih, ker majo akcije. Sm pa ugotovil, da je ponoči mnogo manj takih ki visijo na levem pasu :P

sicer sem pa iz neuradnih virov slišal, da kar pogosto ustavljajo in kaznujejo počasne levake po avtocestah... kok je tega ne vem... sam z lastnimi očmi tega še nisem videl, ampak če jaz nisem videl to ne pomeni, da ne obstaja ... recimo vesolci :huh:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

sicer sem pa iz neuradnih virov slišal, da kar pogosto ustavljajo in kaznujejo počasne levake po avtocestah... kok je tega ne vem...

ja če ovirajo slučajno provido al pa kakega policaja verjamem, ampak tut moja izjava je neuradna :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ja če ovirajo slučajno provido al pa kakega policaja verjamem, ampak tut moja izjava je neuradna :P

saj, če bi mene ovirali, jih ne bi mogel kaznovati :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, maus pravi:

saj je bilo enako na planiskem polju ... so dal pa za vsak slučaj dvojno polno črto :P

je pa rs , da ti pri prehitevanju ni treba čez dvojno če ti znese čez eno ..ane..

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

nobena omejitev na AC ne daje nikomur pravice visenja na levem pasu, levi pas je preihtevalni. Še neka reklama je baje, ko teta lepo pove, da se po opravljenem manevru prehitevanja vrnite na svoj desni/vozni pas. Sej jo zihr poznaš. No ja reklamo je dars plačal. :P

zanč je en peljal cca 230 po ac.. so ga dobili in mu zraven prilimali še kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu - ker po prehitevanju ni šel na desnega... 

umru od smeha..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

zanč je en peljal cca 230 po ac.. so ga dobili in mu zraven prilimali še kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu - ker po prehitevanju ni šel na desnega... 

umru od smeha..

zakon za vse velja :lol1:

torej ... uni ki po omejitvah peljejo po prehitevalnem pasu bi morali biti nagrajeni, ker preprečujejo divjakom divjaško divjanje z visokimi hitrostmi :huh:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

je pa rs , da ti pri prehitevanju ni treba čez dvojno če ti znese čez eno ..ane..

zanč je en peljal cca 230 po ac.. so ga dobili in mu zraven prilimali še kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu - ker po prehitevanju ni šel na desnega... 

umru od smeha..

ja taki so pa hudo nevarni, taki so za časopis. Vem pa da so nekje v tujini kaznoval en kamion ker je prehiteval 5km oziroma kr nekaj minut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

ja taki so pa hudo nevarni, taki so za časopis. Vem pa da so nekje v tujini kaznoval en kamion ker je prehiteval 5km oziroma kr nekaj minut.

ena "full pametna" bejba je nekajkrat pripeljala s šleparjem redno dobavo k nam (pustmo njen  podn odnos ).. potem je pa naenkrat ni bilo več.. je v franciji (kamionom prepovedano prehitevanje )sedla na mino.. na lastno pest deblokirana končna hitrost in prehitevanje.. dobila kazen 11200 e - kolk je plačal lastnik kamiona se pa ne ve..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, thumper pravi:

ena "full pametna" bejba je nekajkrat pripeljala s šleparjem redno dobavo k nam (pustmo njen  podn odnos ).. potem je pa naenkrat ni bilo več.. je v franciji (kamionom prepovedano prehitevanje )sedla na mino.. na lastno pest deblokirana končna hitrost in prehitevanje.. dobila kazen 11200 e - kolk je plačal lastnik kamiona se pa ne ve..

Jaz sem vidu Grka, ko nas je s šleparjem snel pri več kot 130km/h. Zna bit da je mel tut odblokirano ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!