Jump to content
  • Sign Up
  1. RobiRoberto

RobiRoberto

2. Mavti

Mavti

3. solorider

solorider

4. VS800

VS800

• Recently Browsing   1 member

• raza

• Zadnje objave na forumu

• Snečer
      Vožnja z motorjem ni noben bav bav, nenazadnje na dvokolesih je praktično cel svet. Noben tečaj ni potreben, da bi vozil enosledno vozilo, ni to raketna znanost, občutke pa moraš sam pridobiti. Vožnja 3x med stožci daje lažen občutek, da po 5minutah vožnje zadevo obvaladaš. Bolj pomembna je izbira pravega motorja, da ne kupiš nevodljivega težkega tanka ali projektila, pri prvem so težave že na mestu brez gibanja. to je pa realnost, ne pomaga noben tečaj...
    • RobiRoberto
      Če se pravilno spomnim, se čez mejni prehod (?) Robič nisem še nikoli z ničemer peljal in to sem imel ta vikend namen narediti z MMV, vendar tega ne bom mogel izpeljati iz dveh razlogov, od katerih je prvi razlog vremenska napoved, drugi razlog pa ta, ker moja sestra zopet ne bo prišla čez vikend skrbeti za svojo mamo, ker "ji je nekje menda spodrsnilo in je padla" in si pri tem poškodovala (udarec ?) eno nogo in eno roko. Take imam ...        
    • dr.looney
      Jaz na tvojem mestu bi šla k dohtarju za koleno. Priporočam dr.Sajovica. S koleni imam težave že od otrostva , pri tridesetih sem imela precej hudo obrabo pogacic. Po 15 letih se je hrustanec na pogacicah delno obnovil sam od sebe, brez glukozamina. Imela sem protibolečinske fizioterapije z ultrazvokom, ki so mi pomagale. Seveda nisem cisto brez bolecin a je veliko bolje kot je bilo.  Telovadim pa ne . 🙃   Glede bolecine v roki lahko je tako kot ti je doktor rekel lahko pa bolecina izvira iz hrbtenice. Če mene vprašaš bi poskušala priti zadevi do dna. Trpela sem hude bolecine v desnem kolku po letu dni je minilo, vzrok neznan. Prav tako so se mi vneli mali sklepi na obeh nogah isto ,vzrok neznan. Bolecin ni več.  Zdej pa mal za hec, pravijo da zemlja vse ven potegne, prporocam da se vležeš v blatno jamo 😁😁😁😁
    • Darko3g
      Razlika med vožnjo avta in motorja je kar velika. Če se v ovinku pojavi pesek, če za ovinkom stoji traktor, ali je kamen, če ti od nekod prileti nekdo na cesto, pač pokneš po zavori ali zasučeš volan in ostaneš na kolesih. Pri motorju (vsaj pri meni) pa moram pri pesku ali oviri najprej stisnit rit, da mi kaj ne pobegne, potem zravnat in zavirat, ali pospešit in nagnit - odvisno od količine peska in položaja. pri tem z lahkoto zdrsne guma in če zdrsne preveč, sledi padec. Tudi zaviranje s sprednjo in zadnjo gumo je popolnoma različno kot pri avtu, posledice pa katastrofalno različne. Zato se mi zdi pomembno vadit vožnjo motorja in poslušat inštruktorje, tudi pri vožnji po predpisih, pri avtu pa to ni tako pomembno.
    • RobiRoberto
      Od septembra 2009:  še vedno lažje s kolesom kakor peš ...   Najprej urgenca UKC in nekaj let pozneje še Valdoltra in dokončna rešitev bi bila zamenjava stegnjenice od kolka do kolena, kar bi prišlo v poštev le, če bi me morali v Valdoltro od rešilca do bolnišnice pripeljati na invalidskem vozičku ...  
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!