Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

18 hours ago, Bg said:

Čeprav, so tudi izjeme - moram priznati da imam nekaj dobrih izkušenj s policijo,

Vzorec=1. To prepogosto pocnemo. Splosna slika in ucikovitost je slaba. Macehovski odnos drzave do tistih z najnizjimi cini zna bit povod za to. Pac ne morjo jih manj placat, kot nc lahk ne nardijo. Po crti najmanjsega odpora. 

 

Zato ena tvoja dobra izkusnja res nikomur ne pomaga, razn tvojim par evrckom. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

to bi bilo dobro tudi na Hrvaškem, bi vsi novi radarji padli na celi črti :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek sem se peljal po avtocesti in od Celja do Sl. Bistrice - 3x delo na cesti, zožanje na 1 pas. Na začetku vseh treh ožanj med rdeče/belimi stolpčki je bila siva kanta z okencem, radar .. pri zadnjem sem ga na drugi strani tudi videl ..

A to postavlja policija ali kak Maus d.o.o.? A mi sploh premoremo tolko "prenosnih stacionarnih" radarjev ali je to samo kanta za strašit, brez elektronike?

Mislim, res, swašta skrb za varnost ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Tex pravi:

A to postavlja policija ali kak Maus d.o.o.? A mi sploh premoremo tolko "prenosnih stacionarnih" radarjev ali je to samo kanta za strašit, brez elektronike?

Policija ima take prenosne radarje, radi jih postavljajo v zapore ;) 

evo ene stare zadeve .. a je biu tak :? 

https://klip.si/video/na-ljubljanski-obvoznici-posneli-moskega-ki-je-ukradel-radar

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Tex pravi:

V ponedeljek sem se peljal po avtocesti in od Celja do Sl. Bistrice - 3x delo na cesti, zožanje na 1 pas. Na začetku vseh treh ožanj med rdeče/belimi stolpčki je bila siva kanta z okencem, radar .. pri zadnjem sem ga na drugi strani tudi videl ..

A to postavlja policija ali kak Maus d.o.o.? A mi sploh premoremo tolko "prenosnih stacionarnih" radarjev ali je to samo kanta za strašit, brez elektronike?

Mislim, res, swašta skrb za varnost ..

prazne škatle, brez skrbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, DAMI34 said:

prazne škatle, brez skrbi

skrbi ni, tudi če slikne, me spredaj slikne .. :ras:

a si predstavljaš veselega turista, ko je plačal luštnično ceno vinjete, da se je iz ČeškoSlovaške monarhije pripeljal na torjanske krofe, pa stoji v koloni od šentilja do trojan, pol pa še dobi tako lepo razglednico, na vsakih 5km eno sliko, da si lahko timelapse posnetek sestavi iz popotovanja po prelepi sloveniji .. ma ziher si bo "Slovenija, od kod lepooote tvoje" nastavil za ringtone ..

edit .. sicer ja, no, če je imel srečo je itak bila tako strnjena kolona, da do 60km/h niti prit ni mogel ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tex pravi:

skrbi ni, tudi če slikne, me spredaj slikne .. :ras:

a si predstavljaš veselega turista, ko je plačal luštnično ceno vinjete, da se je iz ČeškoSlovaške monarhije pripeljal na torjanske krofe, pa stoji v koloni od šentilja do trojan, pol pa še dobi tako lepo razglednico, na vsakih 5km eno sliko, da si lahko timelapse posnetek sestavi iz popotovanja po prelepi sloveniji .. ma ziher si bo "Slovenija, od kod lepooote tvoje" nastavil za ringtone ..

edit .. sicer ja, no, če je imel srečo je itak bila tako strnjena kolona, da do 60km/h niti prit ni mogel ..

tako bi naši reševali problem varnosti v prometu. S slikcami :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tex pravi:

ČeškoSlovaške

Pejt mal na Češko, Poljsko, Litvo .. radarji v vsaki vukojebini ;)

Pa v Avstriji tut, da ne govorim zdaj o Hrvaški :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, maus pravi:

Pejt mal na Češko, Poljsko, Litvo .. radarji v vsaki vukojebini ;)

Pa v Avstriji tut, da ne govorim zdaj o Hrvaški :P

Prevozil vse pribaltske države od Litve, Easton je itd pozdrave sem dobil samo od bosancov Avstrijcov.....tud Poljska, Belorusija in da ti ne naștevam.......

Nikjer videl radarja, kaj šele, da bi me ustavil.

Vrjetno je Ninja naštimana bolj za turistične lupljive ceste??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, maus said:

Pejt mal na Češko, Poljsko, Litvo .. radarji v vsaki vukojebini ;)

Pa v Avstriji tut, da ne govorim zdaj o Hrvaški :P

Bil. V konkretno omenjenih državal lansko leto. Takega idiotizma tam nisem videl. No, mogoče bodo pa pozdravi še prišli ... je pa res, da glih neke bajne hitrosti po avtocesti okoli warsawe recimo ni za dosegat, glede na to, da je iz lego kock sestavljena .. :kva2:

A avstriji je radarjev res ko dr..ka, se dosti vozim tam. Sem tudi že naletel, plačal. Radarji so relativno smiselno postavljeni, v naseljih. Verjetno razumeš, kaj sem hotel povedati .. me zanima, koliko življenj so sedaj ti radarji ob delih na avtocesti rešili oziroma koliko prispevajo k zmanjšanju mrtvih na cesti in koliko k polnjenju blagajne ..

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Prevozil vse pribaltske države od Litve, Easton je itd pozdrave sem dobil samo od bosancov Avstrijcov.....tud Poljska, Belorusija in da ti ne naștevam.......

Nikjer videl radarja, kaj šele, da bi me ustavil.

Vrjetno je Ninja naštimana bolj za turistične lupljive ceste??

verjetno jih nisi videl .. mi smo se bolj počas vozili po vukojebinah in vasicah ... res .. skoraj v vsaki vasi je opozorilo radar in tudi škatle so povsod .. kok delajo pa še ne vem ... itak smo se kokr tolk umirjeno vozili ... iz Avstrije je že prišel en pozdravček .. od 4 motorjev je pozdravček prišel samo za enega .. ostale še čakamo ;)

pred 3 minutami, Tex pravi:

Bil. V konkretno omenjenih državal lansko leto.

js pa letos spet na čekem in poljski .. letos prvič v Litvi ;)

pred 4 minutami, Tex pravi:

Verjetno razumeš, kaj sem hotel povedati .. me zanima, koliko življenj so sedaj ti radarji ob delih na avtocesti rešili oziroma koliko prispevajo k zmanjšanju mrtvih na cesti in koliko k polnjenju blagajne ..

Vem .. sem leta 2013 dobil pozdravček iz avtoceste (pri Lopati) ker so mi z vsemi odbitki namerili 139 km na omejitev 130 .. torej, dobro vem .. kazen je bila 40 evrov, polovička 20 ... sem bil pa z avtom :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Tex pravi:

.. me zanima, koliko življenj so sedaj ti radarji ob delih na avtocesti rešili oziroma koliko prispevajo k zmanjšanju mrtvih na cesti in koliko k polnjenju blagajne ..

če ne drugega, delujejo za normalne kot opomnik, da je delo, pa mal zmanjšajo.

paranoiki se pa userjejo nabijejo zavoro, povzročijo prometno, zastoje itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tex pravi:

Bil. V konkretno omenjenih državal lansko leto. Takega idiotizma tam nisem videl. No, mogoče bodo pa pozdravi še prišli ... je pa res, da glih neke bajne hitrosti po avtocesti okoli warsawe recimo ni za dosegat, glede na to, da je iz lego kock sestavljena .. :kva2:

A avstriji je radarjev res ko dr..ka, se dosti vozim tam. Sem tudi že naletel, plačal. Radarji so relativno smiselno postavljeni, v naseljih. Verjetno razumeš, kaj sem hotel povedati .. me zanima, koliko življenj so sedaj ti radarji ob delih na avtocesti rešili oziroma koliko prispevajo k zmanjšanju mrtvih na cesti in koliko k polnjenju blagajne ..

Ko sem že tolikokrat razložil, bom pa še enkrat; radarji beležijo kršitve. K zmanjšanju mrtvih pa lahko sam prispevaš z zmanjšanjem hitrosti. Razen, če misliš, da morajo drugi čistiti svinjarijo za dirkači in ostalimi neprilagojenimi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Borutt pravi:

Ko sem že tolikokrat razložil, bom pa še enkrat; radarji beležijo kršitve. K zmanjšanju mrtvih pa lahko sam prispevaš z zmanjšanjem hitrosti. Razen, če misliš, da morajo drugi čistiti svinjarijo za dirkači in ostalimi neprilagojenimi. 

Radarji beležijo predvsem nabirko v proračun, vsaj velika večina! 

Mali procent jih je pošteno in pravilno postavljenih.  

In spet bereš selektivno in nočeš odgovarjat na fer način ampak pač mešaš meglo. 

Tex je nekaj vprašal Mausa, ti pa bi, ko si se že ravno spet oglasil lahko pojasnil oz. odgovoril.

Ker,da radar beleži kršitve vsi vemo in nismo policaji, da bi potrebovali dodatno razlago. 

Odgovori, koliko nesreč se je zgodilo na teh zožanjih, ko DARS serje s popravili v top sezoni, prosim konkretno brez megle, si zmožen odgovora ali boš začel z osebnim obračunavanjem, kot vedno, ko veš da imamo prav!?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

Radarji beležijo predvsem nabirko v proračun, vsaj velika večina! 

Mali procent jih je pošteno in pravilno postavljenih.  

In spet bereš selektivno in nočeš odgovarjat na fer način ampak pač mešaš meglo. 

Tex je nekaj vprašal Mausa, ti pa bi, ko si se že ravno spet oglasil lahko pojasnil oz. odgovoril.

Ker,da radar beleži kršitve vsi vemo in nismo policaji, da bi potrebovali dodatno razlago. 

Odgovori, koliko nesreč se je zgodilo na teh zožanjih, ko DARS serje s popravili v top sezoni, prosim konkretno brez megle, si zmožen odgovora ali boš začel z osebnim obračunavanjem, kot vedno, ko veš da imamo prav!?

Radar beleži kršitve. In nikoli ne beleži hitrosti nižje od omejitve. Je to pošteno in pravilno? 

Tex je vprašal Mausa. 

Kaj imaš prav? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej po Italiji je tudi en kup skatel, ampak po mestih....in ko dojames kako so jih nametal, je smiselno in nbene panike.

Drugac pa ja, pravljice o hitrostih....vceraj je malo manjkalo, da bi bil karambol na velecenjeni stajerski avtocesti, verjetno eden izmed mnogih dnevnih skoraj karambolov....okrivili bi itak tistega, ki je hitreje vozil po prehitevalnem, ampak da so pa trije butli nizozemski s kamp prikolicami zavili direktno iz odstavnega na vozni pas z 10 na uro, to je pa vse ok. Zadej se je pa kadilo, skripalo, ni da ni.... ne mors verjet, folk je zabit, res zabit. Verjamem, da tudi dojeli niso, zakaj sem jih trobil, ker je v jezi, da jim trobim, trobil tudi en izmed njih.:slap::lol1:Vrhunski zabitek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DinDiin pravi:

Sej po Italiji je tudi en kup skatel, ampak po mestih....in ko dojames kako so jih nametal, je smiselno in nbene panike.

Drugac pa ja, pravljice o hitrostih....vceraj je malo manjkalo, da bi bil karambol na velecenjeni stajerski avtocesti, verjetno eden izmed mnogih dnevnih skoraj karambolov....okrivili bi itak tistega, ki je hitreje vozil po prehitevalnem, ampak da so pa trije butli nizozemski s kamp prikolicami zavili direktno iz odstavnega na vozni pas z 10 na uro, to je pa vse ok. Zadej se je pa kadilo, skripalo, ni da ni.... ne mors verjet, folk je zabit, res zabit. Verjamem, da tudi dojeli niso, zakaj sem jih trobil, ker je v jezi, da jim trobim, trobil tudi en izmed njih.:slap::lol1:Vrhunski zabitek. 

Narobe veš, koga bi okrivili. Je pa fajn slišati za rajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Borutt pravi:

Radar beleži kršitve. In nikoli ne beleži hitrosti nižje od omejitve. Je to pošteno in pravilno? 

Tex je vprašal Mausa. 

Kaj imaš prav? 

Ker se spet delaš butastega. 

Lahko odgovoriš, koliko nesreč se je zgodilo na teh odcepih oz. deloviščih DARSA, ker vztrajno postavljajo mošnjiček, kljub temu, da promet teče v eno smer itd 

Zdaj sem jaz vprašal tebe, bo šlo ? 

Imamo prav vedno ko sereš in ne odgovoriš na konkretno vprašanje VEDNO! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, Kmet2 said:

Mali procent jih je pošteno in pravilno postavljenih.  

 

25 minutes ago, Borutt said:

Radar beleži kršitve. In nikoli ne beleži hitrosti nižje od omejitve. Je to pošteno in pravilno? 

Ker se vse vzame dobesedno, ti bom probal stolmacit. Vem da je poskus obsojen na neuspeh. 

 

Kmeta jezijo radarji postavljeni v obmocja, kjer relativno skromne krsitve nikogar resno ne ogrozajo. Nisem srecal cloveka, ki bi imel kaj proti radarjem pred šolami, bolnicami, v conah 30...rezko pa dojamemo smisel radarja “globoko v naselje”. Ker si posvecena manjsina, ki razume to izjemno skrb za naso varnost, tega zapisa ne mores razumet. Enostavno prevec preprost koncept za veleintelekt. Tvojih nalogodajalcev. 

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ker se vse vzame dobesedno, ti bom probal stolmacit. Vem da je poskus obsojen na neuspeh. 

 

Kmeta jezijo radarji postavljeni v obmocja, kjer relativno skromne krsitve nikogar resno ne ogrozajo. Nisem srecal cloveka, ki bi imel kaj proti radarjem pred šolami, bolnicami, v conah 30...rezko pa dojamemo smisel radarja “globoko v naselje”. Ker si posvecena manjsina, ki razume to izjemno skrb za naso varnost, tega zapisa ne mores razumet. Enostavno prevec preprost koncept za veleintelekt. Tvojih nalogodajalcev. 

 

Čist preprost primer je za mene Planina. 

Radar postavljen zraven tistega barčka, naprej pa ravnica in nobenih uvozov izvozov. 

Borutt lahko odgovoriš prosim koliko nesreč ali prometnih incidentev se je tu zgodilo. 

Vrjetno preveč kmečko vprašanje za tvoj iQ, ampak upanje vedno obstaja, čeprav brezupno.

Pred šolo, kjer se je zgodila nesreča s smrtnim izidom, ga še nisem zasledil, nema para tam anede ?

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Kmet2 said:

Čist preprost primer je za mene Planina. 

 Radar postavljen zraven tistega barčka, naprej pa ravnica in nobenih uvozov izvozov. 

:hmm: Tle ne vidiva enako. Planina ipak je naselje, levo desno folk zivi, Credni dirkaski nagon tam dela nadure. Tam je tolk norosti, de folk naziga kljub radarju! Zarad rid je Planina dokaj specificna. Moje mnenje. Morda ni. 

Mene je strah radariranj ob vstopih v mesto, ko vcasih prevozim tablo. Recimo vstop/izstop iz Logatca, prot AC, iz Prestranka prot Reki, Senozece so potegnli skor so Gabrč, ucer sm opazu de je Hotedrsca dobila skor 1km vec cone 50.....ker je blo 20let drgac, vcasih zajebem, in sm preprican, de nism edini. Rakitnik matenja vas prestranek mi je cist logicno, de grem 50, al ko pelem mimo mola....majkemi dam ucasih na 70kmh kar je ze kar hud prekrsek. Morda sklepam prevec po sebi. Bojim se da ne. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Kugelschreiber pravi:

Senozece so potegnli skor so Gabrč, 

Tukaj samo čakam, kdaj ga bodo pred znakom konec naselja, kjer je makadamski prostor, postavili ... zato kar do table, proti kopru, vozim 50 ;)  .. vzad pa vsi nestrpni .. pol so pa uni lepi ovinki, kejer se jih da vse v mejah omejitve motorja, odpelat :P 

pred 8 urami, Borutt pravi:

En mesec so potrebovali, da so mašino vgradili in bo sedaj po tednu uporabe šla na odpad. 

Največji problem vidim, da so tako lahko ugotovili  ukradena vozila, ukradene tablice in neregistrirana vozila .... marsikdo bi bil vesel, če se taki odstranijo s ceste, saj so vozila nezavarovana in če te tak nasadi, lahko samo s tožbo prideš do odškodnine :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!