Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

10 minutes ago, jskrablin said:

To sem že napisal, pa bom še enkrat. Parafrizirana izjava celjskega kriminalista, leta nazaj ko je mene in par kolegov oropal takrat znani lokalni narkoman in nasilnež (poleg ostalega sranja, ki ga je par mesecev zganjal naokoli):

Povedano po domače - Policija lahko kretena vlovi, vrže v lisice, vrže v čuzo za kratek čas. Po tem zadevo prevzame sodstvo, ki je pri nas vedno precej razumevajoče (ponavadi do kretena).

Ta mila obravnava je drugega takratnega kolega (v nepovezanem incidentu) stala praktično vseh zob v ustih. Še cca leto ali raje dve kasneje, ko smo hodili na sodišče potrjevat izjave dane na Policiji je hodil naokoli brez sprednjih zob. So razumevajoči sodniki dobro zrihtali extra delo slovenskim zobarjem. A je za to kriva Policija? Seveda ni.

Kaj si hotel povedat? Da si sodnija ne zasluzi medalje? Ok. Je sodnikom ne bomo dali. In kaj nej bi kretenu narkomanu nardili, ker ti je ukradu mobitel in par evrov? Ga dali na hladno za 25 let? Ne stekam cemu je namenjen tvoj post. Polcaj se je trkal po prsih, de so ponoc prijel deca ka je grozil s sekiro. Ok. Bravo. Kelanrca mi je prej skuhala kavo. Cvetlicarka mi je nardila pušelc. Farmacevtka mi je narocila posebno tekocino za lece. A je to zdej kej ful posebnega? 

De policaj vsake tolk naleti na bedaka s sekiro, je v opisu del. Ce se ti ne da delat sihta, deli kej druzga. Ce pa si v nekem fohu, je men samoumevno, de ga delas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Kaj si hotel povedat? Da si sodnija ne zasluzi medalje? Ok. Je sodnikom ne bomo dali. In kaj nej bi kretenu narkomanu nardili, ker ti je ukradu mobitel in par evrov? Ga dali na hladno za 25 let? Ne stekam cemu je namenjen tvoj post. Polcaj se je trkal po prsih, de so ponoc prijel deca ka je grozil s sekiro. Ok. Bravo. Kelanrca mi je prej skuhala kavo. Cvetlicarka mi je nardila pušelc. Farmacevtka mi je narocila posebno tekocino za lece. A je to zdej kej ful posebnega? 

De policaj vsake tolk naleti na bedaka s sekiro, je v opisu del. Ce se ti ne da delat sihta, deli kej druzga. Ce pa si v nekem fohu, je men samoumevno, de ga delas.

Vidiš, ko ne razumeš in potem iz tega nerazumevanja prodajaš svoje buče. 

Ne gre za hvaljenje, temveč za dejstvo, da je policija nekoga prijela in zaprla, katerega usoda je potem v rokah sodišča in ne policije. Torej piši sodišču, naj dela in onemogoča takšne nasilneže. Bo šlo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Borutt said:

Ne gre za hvaljenje, temveč za dejstvo, da je policija nekoga prijela in zaprla,

a je to vaše delo al ni? Al rabte posebno pohvalo in nagrado? O sodišču nism napisal niti črkice.

Podelil sm ti medlajo, v imeniu vseh nas, ki nas tako zelo varujete, globoko v naselje. Pa še zbereš jo lahk sam. 

 

3 hours ago, Borutt said:

Ker že vse veš,  verjetno veš tudi, da so to noč zaprli nasilneža s sekiro.

in to NI hvaljenje? To je sam tako...omemba. Smo zaprli enga s sekiro, pa menjali rolco sekret papirja, ker čistilka tega ni nardila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Ker že vse veš, verjetno veš tudi, da so to noč zaprli nasilneža s sekiro. In, ker vse veš, veš tudi to, da ga potem obravnava sodišče. Ampak, ker vse veš, veš tudi, da sodišče izreče ukrep. Saj tako ali tako veš, da je sodišče tisto, ki odloča. Tako ali tako veš, da moraš sodišče vprašati, zakaj se odloči, kot se odloči. Pa vsi vemo, da vse to veš. 

Če bi bil priden v šoli, bi tebe napadale grbine in ne ti njih. Ampak, to ti da šola. 

? pol se mi o šoli oglaša res šolan policist s tečajem .

Oprosti ti šolan kader......

Evo...niti te nisem omenil pa si me začel žalit.

Res domet šolanih policistov.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, skalar36 pravi:

Tebe boli to, da so grozil policaju, pa da se ukrepa, pri drugih pa ne. I get it.

Men je pa vseen komu se...

Nasilnež ima slabo vzgojo in višek energije. Oboje se da uredit, z delom in prevzgojo. Ce pa ne gre na lahno pa bolj na trdo. V Korejo poglej...

 

Če bi preden kaj napišeš dobro prebral moj post bi videl samo, da me motijo dvojna merila...  

In čisto nič drugega.

P..S. samo eni šolani policisti tega ne morejo dojet.....vrjetno preveč šole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kugelschreiber pravi:

a je to vaše delo al ni? Al rabte posebno pohvalo in nagrado? O sodišču nism napisal niti črkice.

Podelil sm ti medlajo, v imeniu vseh nas, ki nas tako zelo varujete, globoko v naselje. Pa še zbereš jo lahk sam. 

 

in to NI hvaljenje? To je sam tako...omemba. Smo zaprli enga s sekiro, pa menjali rolco sekret papirja, ker čistilka tega ni nardila. 

Nasilnež bo zunaj. Po čigavi zaslugi? Pa potem pametuj, kdo in kaj počne. 

Spet tvoje izmišljotine; kje sem napisal, da smo? Ne moreš iz svoje kože, kajne. 

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

? pol se mi o šoli oglaša res šolan policist s tečajem .

Oprosti ti šolan kader......

Evo...niti te nisem omenil pa si me začel žalit.

Res domet šolanih policistov.

Žaljenje je tvoja domena. Samo razumel ne boš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

 

Če bi preden kaj napišeš dobro prebral moj post bi videl samo, da me motijo dvojna merila...  

In čisto nič drugega.

P..S. samo eni šolani policisti tega ne morejo dojet.....vrjetno preveč šole.

Dvojna merila? Res? In to vidiš s štange? Bravo. 

Ko boš pisal o dvojnih merilih, napiši o sodiščih, kako zase poskrbijo. Pa potem nakladaj o kom drugem in nekih njihovih dvojnih merilih. Ker sploh ne veš, kdo obravnava nekoga. Kdo se sploh odloči, če bo šel postopek naprej. Najmanjšega pojma nimaš, kdo nekoga zapre. Ampak za nabijati ni treba prav ničesar vedeti. Pravzaprav je priporočljivo biti totalno neuk in nerazgledan. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Dvojna merila? Res? In to vidiš s štange? Bravo. 

Ko boš pisal o dvojnih merilih, napiši o sodiščih, kako zase poskrbijo. Pa potem nakladaj o kom drugem in nekih njihovih dvojnih merilih. Ker sploh ne veš, kdo obravnava nekoga. Kdo se sploh odloči, če bo šel postopek naprej. Najmanjšega pojma nimaš, kdo nekoga zapre. Ampak za nabijati ni treba prav ničesar vedeti. Pravzaprav je priporočljivo biti totalno neuk in nerazgledan. 

Spet žaljenje, bravo.

Ne morem ti pomagat, če ne razumeš najpreprostejših postov.

To kar si napisal nima veze z mojim postom in z sodišči itd....

Sam res ti jz ne morem pomagat.

V bistvu ti noben ne more, tak si se rodil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Spet žaljenje, bravo.

Ne morem ti pomagat, če ne razumeš najpreprostejših postov.

To kar si napisal nima veze z mojim postom in z sodišči itd....

Sam res ti jz ne morem pomagat.

V bistvu ti noben ne more, tak si se rodil.

Imaš odličen vzdevek. Na žalost ta pravih. To razumeš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da če bi policaji več časa porabili za zatiranje kriminala in manj za izživljanje z radarji bi bilo za vse lažje, kar pa se tiče sodišč, v kolikor policist dobro opravi svoje delo in zagotovi dokaze je lahko še tako podkupljen sodnik, ko ne more nič, ker bi bil naslednji dan v cajtngah, je pa seveda lažje postavit radar kot dokazat, da je nekdo res kriminalec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ligenjček pravi:

Dejstvo je, da če bi policaji več časa porabili za zatiranje kriminala in manj za izživljanje z radarji bi bilo za vse lažje, kar pa se tiče sodišč, v kolikor policist dobro opravi svoje delo in zagotovi dokaze je lahko še tako podkupljen sodnik, ko ne more nič, ker bi bil naslednji dan v cajtngah, je pa seveda lažje postavit radar kot dokazat, da je nekdo res kriminalec...

Spet nekdo, ki nima pojma o nekem delu in pametuje o tem, kaj mora nekdo početi. Ker vidim, da ne bereš časopisov niti ne gledaš poročil, kako sodišča opravljajo svoje delo. Pozanimaj se malo, da boš zvedel, kako počnejo, kar se jim zazdi in to brez posledic. Večkratni nasilneži vedno zunaj, drogeraši so stalni obiskovalci in ostali kriminalci, ki se smejijo državi in sodstvu. Ampak vse to tako ali tako že veš, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, Borutt said:

Nasilnež bo zunaj. Po čigavi zaslugi? Pa potem pametuj, kdo in kaj počne. 

 

A se delaš, al pa si nepismen. Oboje je hudo slabo. 

 

še zadnjič. Ali je krotitev nasilnežev  s sekiro delo policije ali ni?

odgovor A. To ni delo policije, šli smo preko svoje dolžnosti, zato si zaslužimo dodatno pohvalo in sevede še kaj. 

odgovor B. Je, in smo nardili svoje delo

 

o sodiščih sta začela z Jskablinom. JAZ nisem razpredal o ničemer drugem kot samo o tej vrstici:

3 hours ago, Borutt said:

Ker že vse veš, verjetno veš tudi, da so to noč zaprli nasilneža s sekiro.

o popolnoma ničemer drugem. 

 

Bo šlo?

haha to zadnje se sam hecam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

Spet nekdo, ki nima pojma o nekem delu in pametuje o tem, kaj mora nekdo početi. Ker vidim, da ne bereš časopisov niti ne gledaš poročil, kako sodišča opravljajo svoje delo. Pozanimaj se malo, da boš zvedel, kako počnejo, kar se jim zazdi in to brez posledic. Večkratni nasilneži vedno zunaj, drogeraši so stalni obiskovalci in ostali kriminalci, ki se smejijo državi in sodstvu. Ampak vse to tako ali tako že veš, kajne. 

še enkrat-policist opravi svoje delo (hipotetično) predloži dokaze ki bi bile po naših zakonih dovolj za 25 let aresta, sodnik ga oprosti, ampak ker je policaj zato ker je to tudi po srcu in ne ker ni bil sposoben naredit nobene druge šole se obrne na vrhovno sodišče, ministrstvo, da zgodbo naprej v medije, tuje medije, rine rine dokler ta sodnik ne zgubi licence.. vse se da če se hoče ampak kot sem rekel, zakaj bi se izpostavljal pa potrudil, naredil spremembo, če pa je lažje nekomu celo plačo pobrat z radarjem da bo njegova familija lačna cev mesec.. zato pa smo tam kot smo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kugelschreiber pravi:

A se delaš, al pa si nepismen. Oboje je hudo slabo. 

 

še zadnjič. Ali je krotitev nasilnežev  s sekiro delo policije ali ni?

odgovor A. To ni delo policije, šli smo preko svoje dolžnosti, zato si zaslužimo dodatno pohvalo in sevede še kaj. 

odgovor B. Je, in smo nardili svoje delo

 

o sodiščih sta začela z Jskablinom. JAZ nisem razpredal o ničemer drugem kot samo o tej vrstici:

o popolnoma ničemer drugem. 

 

Bo šlo?

haha to zadnje se sam hecam. 

Ti se sploh ne delaš in se nekaj izmišljuješ. Bo šlo? 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, ligenjček pravi:

Dejstvo je, da če bi policaji več časa porabili za zatiranje kriminala in manj za izživljanje z radarji bi bilo za vse lažje, kar pa se tiče sodišč, v kolikor policist dobro opravi svoje delo in zagotovi dokaze je lahko še tako podkupljen sodnik, ko ne more nič, ker bi bil naslednji dan v cajtngah, je pa seveda lažje postavit radar kot dokazat, da je nekdo res kriminalec...

In Tut slabe sodnike, podkupljive ter kakorkoli pokvarjene, bi lahko "šolana" policija aretirala, zaprla, ovadila itd...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Borutt pravi:

Imaš odličen vzdevek. Na žalost ta pravih. To razumeš? 

Samo ti piši šolani, za vsakega palca raste....

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ligenjček pravi:

še enkrat-policist opravi svoje delo (hipotetično) predloži dokaze ki bi bile po naših zakonih dovolj za 25 let aresta, sodnik ga oprosti, ampak ker je policaj zato ker je to tudi po srcu in ne ker ni bil sposoben naredit nobene druge šole se obrne na vrhovno sodišče, ministrstvo, da zgodbo naprej v medije, tuje medije, rine rine dokler ta sodnik ne zgubi licence.. vse se da če se hoče ampak kot sem rekel, zakaj bi se izpostavljal pa potrudil, naredil spremembo, če pa je lažje nekomu celo plačo pobrat z radarjem da bo njegova familija lačna cev mesec.. zato pa smo tam kot smo!

Pravzaprav pišeš neko pravljico. Ker v tej pravljici bi moralo sodstvo nekaj narediti, pa ne naredi. In ne odgovarja za to. Sploh nihče ne pritiska na njih, da bi karkoli naredili. Da ne boš mislil, da se pri nas naredi vse prav. Svega i swašta je, ko se lovi lopove. In te lopove lovijo tisti, ki jih ti ne vidiš in ne poznaš. Tudi uniforme nimajo. Torej tudi hitrosti ne merijo. 

Če je pa nekomu lažje na gas pritiskati, namesto misliti na svojo lačno familijo, pa naj daje denar državi. Si tako mislil? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

In Tut slabe sodnike, podkupljive ter kakorkoli pokvarjene, bi lahko "šolana" policija aretirala, zaprla, ovadila itd...

Govora je bilo o nasilnežu, ki ponavlja svoja dejanja in se sprehaja okoli. Misliš, da je podkupil sodnika z vrečo krompirja, ker je tako ali tako vse zapravil za alkohol? 

Si že slišal za zdravnike, ki se jim nič ne zgodi, če naredijo ali delajo napake? Sodniki so isti. In še marsikdo. Naši šefi so pa tako ali tako figure v rokah politike in oblasti. Pa sedaj računaj. 

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Samo ti piši šolani, za vsakega palca raste....

In kakšen občutek ti daje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Pravzaprav pišeš neko pravljico. Ker v tej pravljici bi moralo sodstvo nekaj narediti, pa ne naredi. In ne odgovarja za to. Sploh nihče ne pritiska na njih, da bi karkoli naredili. Da ne boš mislil, da se pri nas naredi vse prav. Svega i swašta je, ko se lovi lopove. In te lopove lovijo tisti, ki jih ti ne vidiš in ne poznaš. Tudi uniforme nimajo. Torej tudi hitrosti ne merijo. 

Če je pa nekomu lažje na gas pritiskati, namesto misliti na svojo lačno familijo, pa naj daje denar državi. Si tako mislil? 

pravljica je samo dokler se nekdo ne odloči da bo nekaj naredil na tem...

nekdo je pritisnil na gas, ker bo izgubil službo, ker je pozen, ker mu je nekdo vzel 20 minut ko se je celo pot vozil 20 pod omejitvijo zaradi nerazumno visokih kazni pri nas, službo pa rabi da nahrani lačno familijo. Ali bi po tvoje moral 2 uri predčasno štartati zjutraj za vsak slučaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Govora je bilo o nasilnežu, ki ponavlja svoja dejanja in se sprehaja okoli. Misliš, da je podkupil sodnika z vrečo krompirja, ker je tako ali tako vse zapravil za alkohol? 

Si že slišal za zdravnike, ki se jim nič ne zgodi, če naredijo ali delajo napake? Sodniki so isti. In še marsikdo. Naši šefi so pa tako ali tako figure v rokah politike in oblasti. Pa sedaj računaj. 

In kakšen občutek ti daje? 

Represivna veja oblasti, vemo kdo je. Ne se mi izgovarjati, sodniki so vsega krivi, nič jim ne moremo...bla bla bla...tudi na šefe se ne izgovarjati (čeravno vem da je vse res kar pišeš) dejstvo je, da male zadeve uspete "šolana" policija urediti, sankcionirati itd, takoj ko je kaj bolj zakompliciranega so pa hitro problemi, ter jok in stok, vpitje v nebo in kazanje s prstom po drugih.

In tu ni govora o tebi osebno, marveč o tem o čemur je naslov teme.

Zato sem večkrat zapisal, kaj je skrajni domet (da ne pišem policije) represivne veje oblasti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kugelschreiber pravi:

Ne stekam cemu je namenjen tvoj post.

Preberi potek celotne debate. Globoko vdihni in premisli.

Poanta je, da Policija v veliki večini primerov raznih nasilnežev čisto korektno opravi svoje delo. In je tvoj izpad z medaljami nepotreben. Zatakne se drugje - sodnija je v kurcu. Centri za socialno delo so v kurcu. In tako dalje. Sam to je v večini primerov za Kugl Janeza visoka matematika, ker ne razume lih do kje lahko Policija dela, kje pa imajo pristojnost drugi.

Lahko pa še naprej bereš selektivno in se usajaš nekaj v tri krasne. Ko voli nek izvoli.

p.s. Meni ne zgleda kot da je policaj trkal po prsih. Samo napisal je kar se je zgodilo. Pol je pa tebi tema na oči vsekala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!