Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 6 urami, maus pravi:

lej .. bom čisto počasi pisal ... Ali lahko ti napišeš, kako piše v zakonu, ne da ga citiraš ... s svojimi besedami ... če zmoraš ... komot lahko napišeš, da se drugače ne more povedati in bom razumel ;) 

 

vem kaj sem napisal in kaj si ti citiral ... s svojimi besedami pojasni ... ne z vprašanje, ampak POJASNI

Ker ti očitno ne gre; prilepil sem del člena, katerega si ti popravil, kot ti je odgovarjalo. 
In, ko sem te vprašal, če ne veš, kaj so pravila, si začel z nekimi svojimi forami. Popravil si del člena, s čimer si želel zavajati. Sem pisal počasi, ker vem, da boš bral. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Ker ti očitno ne gre; prilepil sem del člena, katerega si ti popravil, kot ti je odgovarjalo. 
In, ko sem te vprašal, če ne veš, kaj so pravila, si začel z nekimi svojimi forami. Popravil si del člena, s čimer si želel zavajati. Sem pisal počasi, ker vem, da boš bral. 

tvojega članka nisem popravljal .. ti ga najdem in prilepim ;)

citirani zakon, ki si ga prilepil je nespremenjen ..

 

pred 23 urami, Borutt pravi:

Sem prilepil dele členov zakona in slikice z opisom iz pravilnika, da ne boš neveden. Lahko pa še en del člena prilepim. Mogoče bo potem lažje. 

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

evo .. to si mi prilepil .. in sprašujem te samo kaj ta prvi odstavek pomeni .. s prostimi besedami ... kako si ga jaz razlagam sem napisal, ti ga očitno ne znaš

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Darko3g pravi:

Saj še zone 30 in območja 30 ne znajo pojasniti. Še inštruktorji v šoli so se kregali o tem. in v člankih mešajo območja in cone.

Jaz te znake vidim takole: Cona 30 (leva slika) velja do preklica oz. do znaka konec cone 30.

Območje 30 (desna slika) pa je običajno postavljeno pred dvignjenim prehodom za pešce in nima preklica, torej bi po teoriji moralo veljati večno.

Dva takšna znaka sta na Mladinski v Mariboru pred Ljudskim vrtom. Jaz pač peljem 30 čez grbino (prehod), potem pa pospešim na 50.

cona30_1.jpg?w=450Rezultat iskanja slik za območje 30

Kdo ne zna pojasniti znaka cona 30? Tistega desnega pa ne najdem. Mogoče sem ga spregledal ali je pa nastal na črno. Vprašaj na občini, kje so ga dobili in na podlagi česa postavili. 

pred 6 urami, franc pravi:

Rumena luč na semaforju gori 2 sekundi (podatek upravljalca ceste) . 50 m/s je 180 km/h. Vrla sodnica je v sodbi 2x navedla, da je bilo vozilo oddaljeno 100 m in da rumena luč gori 2 sekundi, pa ji očitno ni potegnilo, da je kaj takega nemogoče. Da bi navedbe držale, bi zapeljal v rdečo 4 sekunde (to je pa potem že nekaj drugega) . S tem, da je pri tem zanemarjeno dejstvo, da policaj sploh ni videl semaforja (in je očitno samo (slabo) ugibal) .

V glavnem cela "pravljica" , ki se niti približno ne ujema s "predstavitvijo prekrška" . Še nisem doživel, da bi se prekršek ujemal z "domišljijskim spisom" na "zadnji strani" .

lp

Seveda gresta fizika in matematika z roko v roki po cesti do semaforja. Ampak, še vedno nisem videl sodbo. Ker tam je tista pravljica napisana in bomo takoj vedeli, kdo je glavni pravljičar. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

tvojega članka nisem popravljal .. ti ga najdem in prilepim ;)

citirani zakon, ki si ga prilepil je nespremenjen ..

 

evo .. to si mi prilepil .. in sprašujem te samo kaj ta prvi odstavek pomeni .. s prostimi besedami ... kako si ga jaz razlagam sem napisal, ti ga očitno ne znaš

Ti si nisi ničesar razlagal, ampak si ga popravil tako "Udeleženci v prometu morajo ravnati skladno s predpisi in to tudi takrat, ko je to v nasprotju s predpisi

In sem te vprašal, če ne veš, kaj so pravila. Ker tisti del člena nikjer ne omenja predpise, kot ti pišeš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Borutt pravi:

Nimaš prav. Avtobus mora ustaviti, ker se njegov prometni pas zaključuje. Priviligiran je na svojem prometnem pasu in, ko se le-ta konča, mora upoštevati signalizacijo in predpise. 

 

Očitno po vajinem za nekatere ne velja prometna signalizacija in še manj predpisi. 

Očitno bi ti rad spet nekaj zavajal. Odgovoril sem jasno in razumljivo. 

velja signalizacija in ti nazorno pokazal namen prečne rumene črte

ni namenjena ustavljanju, črno na belem v pravilniku

avtobus torej ne ustavlja, dokazal sem ti s pravilnikom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ti si nisi ničesar razlagal, ampak si ga popravil tako "Udeleženci v prometu morajo ravnati skladno s predpisi in to tudi takrat, ko je to v nasprotju s predpisi

In sem te vprašal, če ne veš, kaj so pravila. Ker tisti del člena nikjer ne omenja predpise, kot ti pišeš. 

razlagal sem kako si jaz predstavljam ta prvi odstavek, ki si ga prilipel ... nisem ga popravljal ampak samo napisal kako si ga jaz razlagam.. ali ga ti lahko razložiš ...

očitno se ne razumeva ... bom bolj počasi napisal ... kaj pomeni ta člen, ki si ga prilepil:

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

velja signalizacija in ti nazorno pokazal namen prečne rumene črte

ni namenjena ustavljanju, črno na belem v pravilniku

avtobus torej ne ustavlja, dokazal sem ti s pravilnikom

Ni res. Tisto je linija zapiranja prometnega pasu za avtobuse. Zapiranje. Piše v pravilniku, ki ga omenjaš. In potem avtobus zamenja prometni pas, kjer mora upoštevati zakon in člen, kjer piše o menjavanju prometnega pasu. 

pred 2 minutami, maus pravi:

razlagal sem kako si jaz predstavljam ta prvi odstavek, ki si ga prilipel ... nisem ga popravljal ampak samo napisal kako si ga jaz razlagam.. ali ga ti lahko razložiš ...

očitno se ne razumeva ... bom bolj počasi napisal ... kaj pomeni ta člen, ki si ga prilepil:

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

Bom kar ustavil, da tudi starejši skapirajo; prvo znaki, potem pravila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Ni res. Tisto je linija zapiranja prometnega pasu za avtobuse. Zapiranje. Piše v pravilniku, ki ga omenjaš. In potem avtobus zamenja prometni pas, kjer mora upoštevati zakon in člen, kjer piše o menjavanju prometnega pasu. 

ti si trdil da mora pred rumeno črto ustavit

ne drži, to ni stop črta

njegov prometni pas se nato nadaljuje v nulto točko prometnega pasu za vse

ni mogoče da bi kdo od tam lahko začel s prve kot bus ampak mira skrenit desno... 

v glavnem bus je v prednosti de facto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Bom kar ustavil, da tudi starejši skapirajo; prvo znaki, potem pravila. 

ampak tega res ne razumem ... pa se ne zajebavam

a daš lahko kakšen primer, prosim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

Kdo ne zna pojasniti znaka cona 30? Tistega desnega pa ne najdem. Mogoče sem ga spregledal ali je pa nastal na črno. Vprašaj na občini, kje so ga dobili in na podlagi česa postavili. 

Google street: https://goo.gl/maps/7KFhiAmsDU8oGMoz9 Pa ni edini pred mnogimi prehodi in grbinami se nahaja.

Cona 30 pa ni problematična - ima začetek in konec.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

ti si trdil da mora pred rumeno črto ustavit

ne drži, to ni stop črta

njegov prometni pas se nato nadaljuje v nulto točko prometnega pasu za vse

ni mogoče da bi kdo od tam lahko začel s prve kot bus ampak mira skrenit desno... 

v glavnem bus je v prednosti de facto

Avtobus mora ustaviti, ker se njegov prometni pas zaključi in tista poševna črta označuje konec njegovega privilegija. Potem gre na drugi prometni pas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

ampak tega res ne razumem ... pa se ne zajebavam

a daš lahko kakšen primer, prosim

Razumem, da te moti naslov zakona in, kar je naprej napisano v dveh členih. Ampak ta isti zakon omenja in pozna samo dve pravili, ki ju tudi razloži. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, maus pravi:

razlagal sem kako si jaz predstavljam ta prvi odstavek, ki si ga prilipel ... nisem ga popravljal ampak samo napisal kako si ga jaz razlagam.. ali ga ti lahko razložiš ...

očitno se ne razumeva ... bom bolj počasi napisal ... kaj pomeni ta člen, ki si ga prilepil:

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

Na prvo žogo bi rekel, da npr. moraš voziti po levi čez polno črto, če tako zahteva prometna signalizacija, čeprav vožnja po levi ni dovoljena (recimo pri kakšnih obvozih)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Razumem, da te moti naslov zakona in, kar je naprej napisano v dveh členih. Ampak ta isti zakon omenja in pozna samo dve pravili, ki ju tudi razloži. 

moti me zato, ker je prometna signalizacija predpis in prometna pravila so predpis .. kakorkoli ga pač imenuješ, sta to predpisa, ki en drugega izključuje.

A poznaš kakšen praktičen primer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Darko3g pravi:

Na prvo žogo bi rekel, da npr. moraš voziti po levi čez polno črto, če tako zahteva prometna signalizacija, čeprav vožnja po levi ni dovoljena (recimo pri kakšnih obvozih)

dober primer ... ampak s tem ne kršiš prometna pravila ... to me malo moti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Darko3g pravi:

Google street: https://goo.gl/maps/7KFhiAmsDU8oGMoz9

Cona 30 pa ni problematična - ima začetek in konec.

Saj sem napisal, da znak za območje ne obstaja. Vprašaj na občini, od kje in kako se je vzel. Spodaj še nekaj za vprašati vrle občinarje. 

1110

image030.png

 

Neravno vozišče

A

Bližina dela ceste z neravnim voziščem (1110) ali bližina dela ceste, kjer je nevarni prevoj (1110-1).

B

image031.png

 

1110-1

Znaku je lahko dodana dopolnilna tabla, ki označuje dolžino neravnega dela vozišča.

C

Znak 1110-1 se postavlja samo zunaj naselij.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rumena črta označuje samo "rezervacijo pasu" do zaključka , kjer se ta rezervacija - samo - konča..pas je isti in bus nadaljuje vožnjo po istem pasu .. nihče z levega pasu nima prednosti pri menjavi z levega na desni pas pred busom.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

dober primer ... ampak s tem ne kršiš prometna pravila ... to me malo moti ;)

Kako ne, saj je vožnja po levi čez polno črto prepovedana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

moti me zato, ker je prometna signalizacija predpis in prometna pravila so predpis .. kakorkoli ga pač imenuješ, sta to predpisa, ki en drugega izključuje.

A poznaš kakšen praktičen primer

Ne bo držalo. Prometna signalizacija se nahaja v pravilniku, kar pomeni, da je v podzakonskem predpisu, prometna pravila so pa v zakonu. Torej zakon in podzakonski predpis. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Ni res. Tisto je linija zapiranja prometnega pasu za avtobuse. Zapiranje. Piše v pravilniku, ki ga omenjaš. In potem avtobus zamenja prometni pas, kjer mora upoštevati zakon in člen, kjer piše o menjavanju prometnega pasu. 

Bom kar ustavil, da tudi starejši skapirajo; prvo znaki, potem pravila. 

ni res, ne zamenja, to je isti prometni pas, ki je od črte na voljo za vse. pred črto ne stoji, kot narobe razlagaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

ni res, ne zamenja, to je isti prometni pas, ki je od črte na voljo za vse. pred črto ne stoji, kot narobe razlagaš

Jaz se strinjam s tabo in thumperjem glede tega. Rumena črta označuje konec rezervacije, ne konec pasu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Darko3g pravi:

Kako ne, saj je vožnja po levi čez polno črto prepovedana?

dobro .. pa povejmo drugače ... v naselju je dovoljeno 50 km/h, prometna signalizacija omejuje na 30 ... ali tisti stavek še drži ?

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

 

pred 10 urami, Borutt pravi:

Ne bo držalo. Prometna signalizacija se nahaja v pravilniku, kar pomeni, da je v podzakonskem predpisu, prometna pravila so pa v zakonu. Torej zakon in podzakonski predpis. 

Bo držalo, ker vse to so predpisi.

Predpis po slovarju SSKJ:

predpís -a m (i) 

1. pravno veljavno določilo o 
posamezni stvari, zadevi: izdati predpis; 
izvajati, kršiti predpise; omiliti, 
razveljaviti, spremeniti predpis; 
podrobni, splošni predpisi; strog 
predpis; ta predpis je samo formalen, ni 
več veljaven / carinski, poštni, prometni, 
varnostni, zdravstveni predpisi; pravni 
predpis; ustavni, zakonski predpis; 
predpis o cenah, kvaliteti / delati, ravnati 
po predpisih, proti predpisom, v skladu 
s predpisi.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

 

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.


 

Kje si pa to našel?

Da moraš ravnati v nasprotju s prometnimi pravili? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..torej, kot štekam...in mi je tudi najbolj logično...

Povzetek:

Pasova sta dva. Desni rumen, razerviran za LPP....levi vozni pas pa za vse ostale.  LPP lahko iz rumenega pasu zapelje (menja pas) na levi pas po veljavnih pravilih o menjavavi pasu...in obratno. Civili ne smejo na rumeni pas, vendar morajo upoštevati vsa pravila, kot da je to smerno vozišče dvopasovno (upam, da sem se prav izrazil), če naprimer avtobus menja pas.

...in ko je konec tega rumenega pasu, veljajo od tu naprej "normalna" pravila ob menjavi pasov...kot da prej tega rumenega pasu ni bilo (ampak dva "navadna" pasova).

...a prow štekam?...    :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

..torej, kot štekam...in mi je tudi najbolj logično...

Povzetek:

Pasova sta dva. Desni rumen, razerviran za LPP....levi vozni pas pa za vse ostale.  LPP lahko iz rumenega pasu zapelje (menja pas) na levi pas po veljavnih pravilih o menjavavi pasu...in obratno. Civili ne smejo na rumeni pas, vendar morajo upoštevati vsa pravila, kot da je to smerno vozišče dvopasovno (upam, da sem se prav izrazil), če naprimer avtobus menja pas.

...in ko je konec tega rumenega pasu, veljajo od tu naprej "normalna" pravila ob menjavi pasov...kot da prej tega rumenega pasu ni bilo (ampak dva "navadna" pasova).

...a prow štekam?...    :huh: 

lej, jaz sem se  vsako jutro vozil po celovški (proti centru).... desni pas je namenjen za buse... in, ko ni bilo nobenega busa, je bil namenjen tudi zame :lol1:

1x so bili redarji na postaji, pa sem se francoza naredil in zapeljal k njim na postajo, prižgal vse 4 smernike in vzel telefon v roke in začel telefonirat... sam z glavo sta zmajevala pa se smejala :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!