Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred eno uro, DAMI34 pravi:

da, oziroma zunaj v premerih kot lahko greš tudi z drugim vozilom (služba, vikend, servis..)

znotraj pa tudi brez posebnih razlogov?

hvala :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ligenjček pravi:

znotraj pa tudi brez posebnih razlogov?

hvala :) 

da, znotraj tudi za dušo, kot z avtom za dušo do prvega gozda, kjer boš šel na sprehod. Majo sicer poostren nadzor (alkohol, hitrost, polna črta), tak vsaj govorijo po radiju in tv, vendar ne težijo s tem, kar piševa.

Sem videl, da si pihal in nenapihal :P 

Sicer pa če bi (ker sem prebral tvojo slikco v vtisih) že kak predlog dajali zdrav. inšpekciji, ali kaj kaznovali, ti običajno v 99, 99% povedo na licu mesta.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, DAMI34 pravi:

da, znotraj tudi za dušo, kot z avtom za dušo do prvega gozda, kjer boš šel na sprehod. Majo sicer poostren nadzor (alkohol, hitrost, polna črta), tak vsaj govorijo po radiju in tv, vendar ne težijo s tem, kar piševa.

Sem videl, da si pihal in nenapihal :P 

Sicer pa če bi (ker sem prebral tvojo slikco v vtisih) že kak predlog dajali zdrav. inšpekciji, ali kaj kaznovali, ti običajno v 99, 99% povedo na licu mesta.

 

no super,  ker ceste po katerih se lahko voziš z "razlogom" so vedno prometne in dolgočasne...

To pa normalno :D in to 0.0 :D 

Ja saj, ampak zdaj mi bi bila takšna kazen hudo neugodna, pa sem raje šel vseeno domov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ptujčan z motorjem razbou avto in spizdu ... super :huh: 

 

Na Ptuju motorist med prehitevanjem trčil v črnega peugeota - poziv motoristu in očividcem

 
 28. april 2020

Na Ormoški cesti na Ptuju, v bližini trgovine Lidl, se je v ponedeljek, 27. aprila 2020, ob 15.30 zgodila prometna nesreča. Neznani voznik motornega kolesa je med prehitevanjem trčil v osebni avtomobil znamke Peugeot 3008, črne barve, s katerim je voznica v tistem trenutku zavijala levo na parkirišče trgovine.

Neznanega voznika motornega kolesa in morebitne očividce prosimo, naj se zaradi razjasnitev okoliščin prometne nesreče zglasijo na Policijski postaji Ptuj, Osojnikova c. 29, ali pokličejo telefonsko številko (02) 780 91 00 oz. 113.

vir: https://www.policija.si/medijsko-sredisce/sporocila-za-javnost/sporocila-za-javnost-pu-maribor/103818-na-ptuju-motorist-med-prehitevanjem-trcil-v-crnega-peugeota-poziv-motoristu-in-ocividcem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ta udarc, motoristi izbijajo avtomobile s ceste

vir.24ur :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes, ko sem se peljal mimo šole, kjer je zona 30, sem razmišljal ali moramo tudi sedaj, ko so šole zaprte, voziti tako počasi (v času izklopa ravnajte z napravami, kot da so pod napetostjo press),

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Darko3g pravi:

Danes, ko sem se peljal mimo šole, kjer je zona 30, sem razmišljal ali moramo tudi sedaj, ko so šole zaprte, voziti tako počasi (v času izklopa ravnajte z napravami, kot da so pod napetostjo press),

moramo saj je znak permanenten .. itak pri šolah in vrtcih ne postavljajo nikoli premičnih radarjev .. pazi pri stacionarcih če je ..

naši še dolgo ne bodo vzeli dopolnilnih tabel , ki hitrost omejujejo na 30 samo ob šolskih dneh  od ure do ure..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, thumper pravi:

 

naši še dolgo ne bodo vzeli dopolnilnih tabel , ki hitrost omejujejo na 30 samo ob šolskih dneh  od ure do ure..

Pomoje, da bi bilo za podalpsko pleme belih slovenceljnov to že malo preveč.  Ogromno njih znakov itak ne bere.

Praktičen preizkus je bil npr lansko leto v naši ulici. Začasno so vpeljali enosmerno cesto in to primerno označili. Prvi teden so redarji in policaji samo opozarjali. Šele na to je sledil poseg v tošelj.

Ker je ta zapora povzročila pravo revolucijo, saj je nekaterim podaljšala pot v službo za cela 2 km, je župan moral sklicati sestanek vpletenih.  Bil sem zraven in dve uri poslušal...rezultat sem podal v drugem stavku.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ejga .. kok je blo pa dons policajev po ceti ... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino, ne?  Motorist skozi naselje 157 kmh...https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/divjal-157-kilometrov-na-uro-ni-zelel-ustaviti-na-znak-policista-ter-ostal-brez-vozniskeg-dovoljenja.html

No, moj je poosebljena trma in če bi ga kje radar in policaj ujel, bi spisal pritožbo, ker še vedno sveto trdi, da meritev ni verodostojna,  ker na sprednjemu delu motorja ni ravnega koščka (kot je pri avtu tablica recimo). In še ta njegov "naj mi dokaže da sem bil js, če ni tablce spredaj"...Tako, da so razni pogovori in debate v tej smeri z njim čist nesmiselne.  meni se pa resnično ne da brskat homologacij in navodil teh radar pištol. Sicer ga moram kar se tiče hitrosti kjer je nižja od 70 kar pohvalit, da se jim uspešno približa.  

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolano, a res nimajo drugega dela. Povzemam članek in ne nisem lover vzporedne vožnje niti piciklistov. Ampak Hojs bi reku: iščejo dlako v jajcu

 

https://www.zurnal24.si/avto/policija-tarca-bodo-kolesarji-346361

Neprilagojena hitrost letos najpogostejši vzrok za prometne nesreče med kolesarji

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole lahko recemo samo, aleluja. ? Takih sralcev, kot so kolesarji, jih ni v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DinDiin pravi:

Tole lahko recemo samo, aleluja. ? Takih sralcev, kot so kolesarji, jih ni v prometu.

enostransko gledaš, danes piciklisti, yu3 motoristi...se strinjam, da jim je včasih bolj gladko kot motoristu, ki 180 žge po regionalki, samo pristop policije mi je pa vseeno smešen.

Neprilagojena hitrost letos najpogostejši vzrok za prometne nesreče med kolesarji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

enostransko gledaš, danes piciklisti, yu3 motoristi...se strinjam, da jim je včasih bolj gladko kot motoristu, ki 180 žge po regionalki, samo pristop policije mi je pa vseeno smešen.

Neprilagojena hitrost letos najpogostejši vzrok za prometne nesreče med kolesarji

Neprilagojena hitrost je še vedno zelo širok pojem. Vsaj zame. Kaj je prilagojena? Se ustaviš in ni teorije da padeš? Ker navsezadnje, telebneš lahko tudi pri 10km/h.... 

In tu se ne bom strinjal s "strokovo", da moraš prilagoditi hitrost razmeram na cesti, da ne padeš... lahko te v ovinku preseneti oljni madež in ni časa odreagirati. Pa lahko v ovinek pripelješ s polovično dovoljeno hitrostjo.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, motozajebant pravi:

Neprilagojena hitrost je še vedno zelo širok pojem. Vsaj zame. Kaj je prilagojena? Se ustaviš in ni teorije da padeš? Ker navsezadnje, telebneš lahko tudi pri 10km/h.... 

In tu se ne bom strinjal s "strokovo", da moraš prilagoditi hitrost razmeram na cesti, da ne padeš... lahko te v ovinku preseneti oljni madež in ni časa odreagirati. Pa lahko v ovinek pripelješ s polovično dovoljeno hitrostjo.... 

neprilagojena je...vse živo, v glavnem pa kao nek izgovor.

ampak, če se na kolesarje obesim, je vse drugo prej, kot neprilagojena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Policisti so izvajali meritve hitrosti tudi na regionalni cesti med Koprom in Kozino. Voznik motornega kolesa Yamaha R1 je po omenjeni cesti vozil s hitrostjo 157 kilometrov na uro, kljub omejitvi 90 kilometrov na uro. Poskušali so ga ustaviti na Črnem Kalu, vendar ni ustavil na znak policista, ampak je odpeljal proti Kozini. Policist motorist je s službenim motornim kolesom zapeljal za njim in ga v Kozini tudi ustavil. Vozniku so odvzeli vozniško dovoljenje

Policist je potem vozil še hitreje, da ga je ujel...lepo je biti policist. Kje so časi, ko ni bilo problemov, če si peljal 180 na omejitvi 90....to je po regionalnih cestah, nekateri so šli še več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

bolano, a res nimajo drugega dela. Povzemam članek in ne nisem lover vzporedne vožnje niti piciklistov. Ampak Hojs bi reku: iščejo dlako v jajcu

 

https://www.zurnal24.si/avto/policija-tarca-bodo-kolesarji-346361

Neprilagojena hitrost letos najpogostejši vzrok za prometne nesreče med kolesarji

 

No po moje je to zadnji čas, govorim za mesto Ljubljana, ker je katastrofa kaj počnejo. Moj primer (pa je takih malo morje), prileti tip na kolesu čez prehod za pešce jedva ustaviš, ne komentiram nič, pa me tip pošlje v p...u mater...:twak: da o vožnji po pločnikih ne govorim.

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

bolano, a res nimajo drugega dela. Povzemam članek in ne nisem lover vzporedne vožnje niti piciklistov. Ampak Hojs bi reku: iščejo dlako v jajcu

 

https://www.zurnal24.si/avto/policija-tarca-bodo-kolesarji-346361

Neprilagojena hitrost letos najpogostejši vzrok za prometne nesreče med kolesarji

 

Kolesarji so na tarči zaradi kolesarjenja pred parlamentom. Hojs deluje preventivno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, MARE 65 pravi:

No po moje je to zadnji čas, govorim za mesto Ljubljana, ker je katastrofa kaj počnejo. Moj primer (pa je takih malo morje), prileti tip na kolesu čez prehod za pešce jedva ustaviš, ne komentiram nič, pa me tip pošlje v p...u mater...:twak: da o vožnji po pločnikih ne govorim.

divjanje po mestu...da. Neprilagojena? Hm...zame bolj:

nenakazovanje smeri, neupoštevanje prometnih znakov, vožnja po pločniku in nič od tega v bistvu ni neprilagojena.

Vendar pri nas na deželi velja bolj:

skupinsko bicikliranje vštric, bolj kot vse drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

Policist je potem vozil še hitreje, da ga je ujel...lepo je biti policist. Kje so časi, ko ni bilo problemov, če si peljal 180 na omejitvi 90....to je po regionalnih cestah, nekateri so šli še več.

Ko te tak projektil zadane, potem se verjetno spremni mišljenje ali pač? 

Take je treba spravit dol s ceste, plačaj Grobnik in teraj kolk te je volja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

157km/h proti Kopru ali obratno prot Kozini po stari, kjer je 90 omejitev...sej  se šališ ne. 99,9% motoristov bi potemtakem morali spravit s ceste. :P

Čakam zdej prvega, ki se bo finega naredil pa zatipkal, ne jaz še nkol nisem tok potegnil. :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, motozajebant pravi:

Ko te tak projektil zadane, potem se verjetno spremni mišljenje ali pač? 

Take je treba spravit dol s ceste, plačaj Grobnik in teraj kolk te je volja....

Se nočem s tem hvalit, samo pred leti je bilo to normalno, da je po krajših ravninah šlo do konca...Tenere je šla do 160 po števcu, Kawasaki do 180, povsem normalno, brez kakršnihkoli čudes in po tistih ravninah skoraj vedno približno enako, drugi so šli še več z močnejšimi motorji. Sedaj gre počasneje z močnejšim motorjem, pa še počasneje bo moralo it...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

Se nočem s tem hvalit, samo pred leti je bilo to normalno, da je po krajših ravninah šlo do konca...Tenere je šla do 160 po števcu, Kawasaki do 180, povsem normalno, brez kakršnihkoli čudes in po tistih ravninah skoraj vedno približno enako, drugi so šli še več z močnejšimi motorji. Sedaj gre počasneje z močnejšim motorjem, pa še počasneje bo moralo it...

točno tak, ne da se mi terat po ravnem, občasno pa kak podaljšan ovinek potegnem, včasih tut po ravnem, ampak v glavnem se mi ne da. Škoda sredine gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je kje v Sloveniji kak odsek ceste, kjer lahko več kot en kilometer voziš brez dodatnih omejitev (ovinek, prehod, križišče, postaja, naselje)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

157km/h proti Kopru ali obratno prot Kozini po stari, kjer je 90 omejitev...sej  se šališ ne. 99,9% motoristov bi potemtakem morali spravit s ceste. :P

Čakam zdej prvega, ki se bo finega naredil pa zatipkal, ne jaz še nkol nisem tok potegnil. :D

za ta odsek se jaz 0,01% .. :D

na tem odseku ne .. sem pa potegnil na češki avtocesti do - nisem videl več kot da je ornk prek 200 - ker sem imel premalo zategnjeno čelado za tako hitrost..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!