Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred eno uro, maus pravi:

za varnost motoristov so že imeli dve akciji .. 

ahh, to je isto kot s tvojo plačo, je ŽE tako velika ampak od viška ne boli glava ne...:lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

?????Novinarska laznivost kot ponavadi?Namrec od države ne pricakujem take debilnosti...

received_2224982817577918.jpeg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj šef se bo celo leto, kot lani in predlani z zimskimi in italijansko tablico.

 

Veš zakaj nimajo v Italiji vinjet me je vprašal kolega iz Italije?

Sem reku, ne, pojma nimam.

Ker je nihče ne bi kupil, mi je odgovoril :P

 

ps. znaki ob cesti v Italiji samo zapovedujejo čas za zimsko opremo, o odstranitvi ne duha ne sluha. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

Veš zakaj nimajo v Italiji vinjet me je vprašal kolega iz Italije?

Sem reku, ne, pojma nimam.

Ker je nihče ne bi kupil, mi je odgovoril :P

Že tko ali tko imajo finanziere na vsaki drugi cestninski postaji s šmajserji ;)

Nimajo vinjet pa zato, ker imajo taužnt koncesionarjev pa se ne morjo zment .. prav tako na Hrvaškem ;)

Edin pri nas lupjo boge ljudi :dry: 

:P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

Že tko ali tko imajo finanziere na vsaki drugi cestninski postaji s šmajserji ;)

Nimajo vinjet pa zato, ker imajo taužnt koncesionarjev pa se ne morjo zment .. prav tako na Hrvaškem ;)

Edin pri nas lupjo boge ljudi :dry: 

:P

 

falil si poanto :P

lahom se jebe, to je bistvo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

falil si poanto :P

lahom se jebe, to je bistvo :D

 

zato pa so vse vojne zgubl :P

pa kvarne motorje delajo ... avte pa še kr znajo narest :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

falil si poanto :P

lahom se jebe, to je bistvo :D

 

Kontaktiru prej sorodnike....in ja....zacudeno vprasa,ce pri nas ni tako...lahko vprasam koliko casa a vem,da vcasih v ita ni bila zimska oprema obvezna...

Men so to zdi delanje norca iz voznikov...Zimsko opremo,da ne delamo zastojev,letno,da se prej ustavimo?hahhaah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut prosim,ce mi odgovoris....je kakorkoli kaznivo objavi posnetek kako nekdo narise krog z motorjem na vaski cesti?Parkingu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, sesir said:

Borut prosim,ce mi odgovoris....je kakorkoli kaznivo objavi posnetek kako nekdo narise krog z motorjem na vaski cesti?Parkingu?

Ce je slaba kvaliteta videa, je to kriminal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

@Borutt .. torej, kam pošljem posnetek morilca?

Gre za tisto križišče, kjer so se poklali "ubogi mariborski mladi nogometaši" nedavno nazaj .. in na to nisem slučajno naletel, to se vsak dan dogaja .. samo enkrat sem opazil policijski nadzor "semaforjev" v tem križišču, in to par dni po zgoraj omenjeni prometni nesreči. Aja, tudi pop tv ekipa je takrat bila zraven - verjetno so se čist slučajno tam srečali ...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tex, sicer ne vem, kaj bo policaj odgovoril, ker še nisem videl, da bi na forumu normalno odgovoril na kakšno vprašanje, ampak če imaš voljo, lahko greš s posnetkom na policijo in prijaviš kaznivo dejanje po 324. členu kazenskega zakonika (prva točka, tretji odstavek, prva alineja; [...] vozi predrzno ali brezobzirno [..] in pri tem  ne upošteva pravil o [...] prednosti). Policija je potem dolžna prijavo posredovati državnemu tožilcu.

To lahko storiš tudi online tukaj:
https://e-uprava.gov.si/podrocja/drzava-druzba/kazniva-dejanja/prijava-kaznivih-dejanj.html

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, Vin said:

@Tex, sicer ne vem, kaj bo policaj odgovoril, ker še nisem videl, da bi na forumu normalno odgovoril na kakšno vprašanje, ampak če imaš voljo, lahko greš s posnetkom na policijo in prijaviš kaznivo dejanje po 324. členu kazenskega zakonika (prva točka, tretji odstavek, prva alineja; [...] vozi predrzno ali brezobzirno [..] in pri tem  ne upošteva pravil o [...] prednosti). Policija je potem dolžna prijavo posredovati državnemu tožilcu.

To lahko storiš tudi online tukaj:
https://e-uprava.gov.si/podrocja/drzava-druzba/kazniva-dejanja/prijava-kaznivih-dejanj.html

No dobro, je treba bit posten. Naceloma Borut rad pomaga, tudi sam imam take izkusnje z njim in sem mu hvalezen za preteklo pomoc. 

Je pa res, da je na forumu ponavadi tiste dni, ko na levo nogo vstane.. ;)

In kaj se potem zgodi z tako prijavo? Je dovolj taka prijava z posnetkom ali moras pol se kaksne izjave/pricevanja? Ma saj se mi ne da z tem, ampak take voznje v rdeco res tezko prebavljam, in to je po MB postalo kar stalnica (trzaska, ptujska,..). Pa se ponavadi je to potem konkretno visja hitrost od omejitve - tako da ce te zahakla, te konkretno...

Edit: pa da je voznja v rdeco samo 300eur + 5 pićk, mi pa tudi ne stima, no... 

Edit2: in ko sem ga dohitel in mu puzugal, mi je nekaj mahal in grozil nazaj.. Ko sem mu pokazal, da imam kamero na celadi, pa se je na veliko zacel opravicevati.. :headbang:

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tex, tožilec se odloči, kaj bo naredil s tvojo prijavo in te kontaktira, če rabi dodatne informacije in moraš podati še kakšno izjavo. Lahko pa tudi opusti pregon. Odvisno od njega. Najbrž bi ga opustil. Ampak za večino ljudi je kar velik šok, če dobijo vabilo policije, v katerem piše, da ga vabijo zarabi zbiranja obvestil v zvezi s kaznivim dejanjem nevarne vožnje, tudi če potem tožilec opusti pregon.

Sem pa tudi jaz alergičen na vožnjo čez rdečo. Me je tudi avto že zbil pred mnogimi leti na prehodu za pešce (brez posledic zame), ker je en pač spregledal rdečo, pa tudi z avtom sem imel s temi dirkači par bližnjih srečanj, da se mi je že sfleširalo pol življenja, pa se je potem vseeno nekak izšlo brez masakra.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Vin said:

Ampak za večino ljudi je kar velik šok, če dobijo vabilo policije, v katerem piše, da ga vabijo zarabi zbiranja obvestil v zvezi s kaznivim dejanjem nevarne vožnje, tudi če potem tožilec opusti pregon.

Eee, točno to bi blo ql. Da se ga malo prestraši oziroma se človek mogoče celo malo zamisli, za naslednjič ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Tex pravi:

@Borutt .. torej, kam pošljem posnetek morilca?

Gre za tisto križišče, kjer so se poklali "ubogi mariborski mladi nogometaši" nedavno nazaj .. in na to nisem slučajno naletel, to se vsak dan dogaja .. samo enkrat sem opazil policijski nadzor "semaforjev" v tem križišču, in to par dni po zgoraj omenjeni prometni nesreči. Aja, tudi pop tv ekipa je takrat bila zraven - verjetno so se čist slučajno tam srečali ...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Tablico imaš? 

pred 9 urami, Vin pravi:

@Tex, sicer ne vem, kaj bo policaj odgovoril, ker še nisem videl, da bi na forumu normalno odgovoril na kakšno vprašanje, ampak če imaš voljo, lahko greš s posnetkom na policijo in prijaviš kaznivo dejanje po 324. členu kazenskega zakonika (prva točka, tretji odstavek, prva alineja; [...] vozi predrzno ali brezobzirno [..] in pri tem  ne upošteva pravil o [...] prednosti). Policija je potem dolžna prijavo posredovati državnemu tožilcu.

To lahko storiš tudi online tukaj:
https://e-uprava.gov.si/podrocja/drzava-druzba/kazniva-dejanja/prijava-kaznivih-dejanj.html

Prekršek je in ne kaznivo dejanje. Preberi vse. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Borutt said:

Tablico imaš? 

Prekršek je in ne kaznivo dejanje. Preberi vse. 

Da, mam tablico in voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tex pravi:

Da, mam tablico in voznika.

Potem pa prijavi na najbližji policijski postaji. Pa na posnetek ne pozabi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt, tanka je linija med prekrškom in kaznivim dejanjem. V sodni praksi so primeri, ko je bil nekdo obstojen po tem členu, ker je sredi noči na prazni avtocesti vozil vzvratno ali pa zato, ker je voznik prehiteval v škarje in so morali nasproti vozeči v izogib nesreči zapeljati na bankino. Kakorkoli, če bi bil pregon opuščen, bi se še vedno lahko začel prekrškovni postopek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Vin pravi:

@Borutt, tanka je linija med prekrškom in kaznivim dejanjem. V sodni praksi so primeri, ko je bil nekdo obstojen po tem členu, ker je sredi noči na prazni avtocesti vozil vzvratno ali pa zato, ker je voznik prehiteval v škarje in so morali nasproti vozeči v izogib nesreči zapeljati na bankino. Kakorkoli, če bi bil pregon opuščen, bi se še vedno lahko začel prekrškovni postopek.

Tukaj ni videti nekega “bežanja” pred nekom, zato tožilec naroči prekrškovno obravnavo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je o tem že bila debata ampak zanimivo je tolmačenje člena, ki govori o voznikih vozil za katere ni potrebno vozniško dovoljenje (menda so mišljeni microcar in podobni, ki jih voziš brez izpita) Za njih velja 0,0 alkohola. Zdaj pa so to aplicirali tudi na kolesarje, saj za kolo tudi ne rabiš izpita. Torej je v gostilno bolje iti z avtom ali motorjem kot s kolesom, saj lahko vsaj nekaj spiješ.

Očitno slabo zapisan zakon in še bolj trmoglava razlaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/3/2019 at 8:58 AM, Borutt said:

Potem pa prijavi na najbližji policijski postaji. Pa na posnetek ne pozabi. 

A gre/se da to prek spleta kje? Tu ni nič primernega ... Korupcija, Nasilje v družini, Trgovina z ljudmi, Pogrešane in iskane osebe, Ekstremno nasilje, Organiziran kriminal .. mogoče potencialno ektremno nasilje? :hmm:

Ne rabi bit anonimno, samo da se ne rabim nekam vozikat in časa zapravljat ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tex pravi:

A gre/se da to prek spleta kje? Tu ni nič primernega ... Korupcija, Nasilje v družini, Trgovina z ljudmi, Pogrešane in iskane osebe, Ekstremno nasilje, Organiziran kriminal .. mogoče potencialno ektremno nasilje .. ne rabi bit anonimno, samo da se ne rabim nekam vozikat in časa zapravljat ..

tuki probi 

https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=377

ali pa kr po elektronski pošti ... edin ne vem, če lahko pripneš posnetek, če ni prevelik

gp.policija@policija.si

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!