Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

18 minutes ago, maus said:

tuki probi 

https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=377

ali pa kr po elektronski pošti ... edin ne vem, če lahko pripneš posnetek, če ni prevelik

gp.policija@policija.si

 

Ja, saj to je že @Vin pripopal, pa je pol prišla debata ali je kaznivo ali prekršek .. ok, bom probal, pa da vidim .. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Tex pravi:

A gre/se da to prek spleta kje? Tu ni nič primernega ... Korupcija, Nasilje v družini, Trgovina z ljudmi, Pogrešane in iskane osebe, Ekstremno nasilje, Organiziran kriminal .. mogoče potencialno ektremno nasilje? :hmm:

Ne rabi bit anonimno, samo da se ne rabim nekam vozikat in časa zapravljat ..

Potem pa napiši mejl in priloži posnetek. Naslov je na internetu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko me je v Idriji med vožnjo s kolesom v križišču zbil avtomobilist, ki me je očitno spregledal, mi je policist, ki ga je moral poklicati urgentni zdravnik v idrijskem zdravstvenem dom, najprej ponudil "balonček", in jaz sem mu še preden sem pihnil vanj povedal, da bo pokazal - 0,00 ...   :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Na avtocestah je tudi noro radarjev, v naseljih se tudi najde kakšen in celo enega sem videl na GGju iz severne strani, ni obratoval, je bilo delo na cesti. Kam to vodi...

Me zanima, po kolikem času lahko še pričakujem sliko in kazen za prekoračitev. Po več kot mesecu dni je verjetno ne bo več ali še lahko pride? Kar nabirajo se te kazni, v manj kot letu dni že tri...vsakič po 3 kazenske točke. Prej pa v 20+ letih nič, kam to pelje. Vsakič v naselju plus 10 prekoračitev in to na takih brezveznih krajih, kjer so nelogične omejitve...se bo res treba le še z biciklom vozit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, vandrovec pravi:

Me zanima, po kolikem času lahko še pričakujem sliko in kazen za prekoračitev. Po več kot mesecu dni je verjetno ne bo več ali še lahko pride? Kar nabirajo se te kazni, v manj kot letu dni že tri...vsakič po 3 kazenske točke. Prej pa v 20+ letih nič, kam to pelje. Vsakič v naselju plus 10 prekoračitev in to na takih brezveznih krajih, kjer so nelogične omejitve...se bo res treba le še z biciklom vozit?

Po pravilih vozit. Pa vukojebinah. Kjerkoli je kaj rednega prometa pa se bo radariziralo do onemoglosti in še malo poleg. Očitno ljudje radi plačujejo extra davke poleg onih obveznih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, gretzky pravi:

@Borutt take kaj "sanirate" ali bolj po navdihu? 

DSC_0661.JPG

Po zakonu. Sliko si pa naredil z vgrajeno kamero, kajne. 

(2) Če tovor, naložen na motornem ali priklopnem vozilu, ali naprave, ki so namenjene za prevoz ali pritrditev tovora, zakrivajo mesto, na katerem je nameščena registrska tablica ali svetilke na zadnji strani vozila, mora biti kot najbolj izpostavljen del na zadnji strani vozila nameščen nosilec z registrsko tablico in predpisanimi svetilkami in odsevniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Borutt pravi:

Po zakonu. Sliko si pa naredil z vgrajeno kamero, kajne. 

(2) Če tovor, naložen na motornem ali priklopnem vozilu, ali naprave, ki so namenjene za prevoz ali pritrditev tovora, zakrivajo mesto, na katerem je nameščena registrska tablica ali svetilke na zadnji strani vozila, mora biti kot najbolj izpostavljen del na zadnji strani vozila nameščen nosilec z registrsko tablico in predpisanimi svetilkami in odsevniki.

Saj vem, da ni po ps-u.

Vgrajena kamera? Ne. Stali smo na mestu, kar nekaj časa. Se mi je pa zdelo, da se bo kdo spotaknil ob to, da sem slikal. ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, gretzky pravi:

Saj vem, da ni po ps-u.

Vgrajena kamera? Ne. Stali smo na mestu, kar nekaj časa. Se mi je pa zdelo, da se bo kdo spotaknil ob to, da sem slikal. ;) 

Spotaknil si se sam, s prstom uperjenim v nekoga, ki bi ga lahko uperil vate. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Spotaknil si se sam, s prstom uperjenim v nekoga, ki bi ga lahko uperil vate. 

 

Ah, ja. Saj nisem pričakoval drugega...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, Borutt said:

Spotaknil si se sam, s prstom uperjenim v nekoga, ki bi ga lahko uperil vate. 

 

To me pa za dolgo zanima. A pred rdecim semaforjem lahk telefoniram? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, gretzky pravi:

Ah, ja. Saj nisem pričakoval drugega...

Kažeš na nekoga, kateri je storil prekršek, čeprav sam isto počneš prekršek, za katerega bi nekateri tukaj sekali roke. Razumeš sedaj, kaj si naredil s svojim uperjenim prstom? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kugelschreiber pravi:

To me pa za dolgo zanima. A pred rdecim semaforjem lahk telefoniram? 

(1) Voznik in učitelj vožnje med vožnjo ne sme uporabljati opreme ali naprav na način, ki bi zmanjševale njegovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila (maska, slušalke, telefon itd.).

52.  »vožnja« pomeni upravljanje kolesa, kolesa s pomožnim motorjem, vprežnega vozila ali kakršnega koli motornega vozila;

46.  »ustavitev« je vsaka prekinitev vožnje za toliko časa, kot je potrebno, da vstopijo ali izstopijo potniki ali da se naloži oziroma razloži tovor ali odpravi okvara na vozilu;

43.  »udeleženec cestnega prometa oziroma udeleženka cestnega prometa (v nadaljnjem besedilu: udeleženec cestnega prometa)« je oseba, ki je na kakršen koli način udeležena v cestnem prometu;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

(1) Voznik in učitelj vožnje med vožnjo ne sme uporabljati opreme ali naprav na način, ki bi zmanjševale njegovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila (maska, slušalke, telefon itd.).

Kam pa spadate policisti,da se lahko pogovarjate po gsm v sluzbenem avtu med voznjo? Videno nickolikokrat...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut...neki me pa resno in bolj zanima...in sicer...ali se lahko z traktorckom za kosnjo in rumenim brezrokavnikom peljem v vasi po cesti dober kilometer na Petrol al moram res z kanto po bencin??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Kažeš na nekoga, kateri je storil prekršek, čeprav sam isto počneš prekršek, za katerega bi nekateri tukaj sekali roke. Razumeš sedaj, kaj si naredil s svojim uperjenim prstom? 

Sem razumel že takoj. Že prej. Sekali roke? Morda tudi kdo. Naj pa povem, da sem imel med tem adrenalinskim opravilom, ko smo ze nekaj časa stali na mestu, v avtu dva SVOJA otroka, tako da nimam nobene slabe vesti. Odgovornost mi ni tuja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, gretzky pravi:

Sem razumel že takoj. Že prej. Sekali roke? Morda tudi kdo. Naj pa povem, da sem imel med tem adrenalinskim opravilom, ko smo ze nekaj časa stali na mestu, v avtu dva SVOJA otroka, tako da nimam nobene slabe vesti. Odgovornost mi ni tuja. 

Tukaj na forumu poišči, kaj bi nekateri naredili voznikom telefonistom. In, da ste stali, je samo tvoja beseda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Borutt pravi:

Tukaj na forumu poišči, kaj bi nekateri naredili voznikom telefonistom. In, da ste stali, je samo tvoja beseda.

Res je, to je samo moja beseda. Ker se po ljubljanski obvoznici vozim s 110 kmh dva metra pred seboj vozečim, ki že stoji na bremzi (zagotovo si opazil zavorne luči na avtu pred nami).

P.s.: Kaj pa pišejo ljudje po forumih pa jemljem malo z rezervo. Za tipkovnico imajo velike kohones, v resnici so pa malo bolj tihi... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, gretzky pravi:

Res je, to je samo moja beseda. Ker se po ljubljanski obvoznici vozim s 110 kmh dva metra pred seboj vozečim, ki že stoji na bremzi (zagotovo si opazil zavorne luči na avtu pred nami).

P.s.: Kaj pa pišejo ljudje po forumih pa jemljem malo z rezervo. Za tipkovnico imajo velike kohones, v resnici so pa malo bolj tihi... 

Tudi pri višjih hitrostih nekateri vozijo na takšni razdalji. Torej nič novega in že večkrat posneto. Vozilom med vožnjo pri zaviranju svetijo zavorne luči. Ali si hotel kaj drugega povedati s temi zavornimi lučmi?

Sem opazil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Tudi pri višjih hitrostih nekateri vozijo na takšni razdalji. Torej nič novega in že večkrat posneto. Vozilom med vožnjo pri zaviranju svetijo zavorne luči. Ali si hotel kaj drugega povedati s temi zavornimi lučmi?

Sem opazil.

Stali smo na mestu. Kar nekaj časa. Morda je bil avtomatik, ali pa je navajen stati na zavori ko stoji. 

Glede varnostne razdalje mi gre pa na organ, če se nekdo pelje že v mojem prtljažniku, se pa tudi sam izogibam tega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Miha1985 pravi:

Mene pa zanima zakaj je tako vroče?

ko storiš prekršek in ko te dobijo ti rata vroče. Edin en pa ve, da smo skoz in vedno sami prekrškarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

ko storiš prekršek in ko te dobijo ti rata vroče. Edin en pa ve, da smo skoz in vedno sami prekrškarji.

Tudi modreci so samo ljudje, kljub vsej modrosti ki jo premorejo.  ?   Se pač kdaj pa kdaj zmotijo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ko storiš prekršek in ko te dobijo ti rata vroče. Edin en pa ve, da smo skoz in vedno sami prekrškarji.

Vsi smo same barabe.v arest z nami?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!