Skoči na vsebino

KTM servisi/prodaja/poprodajna podpora/splošno


matooooo

Priporočene objave

Prica o KTM-u ili pokojnoj narandzi

Gledas godinama i divis se toj spravi koja uzastopno pobedjuje na Dakaru. Sklop od najboljih komponenti. Sve sama zvucna i najbolja imena u moto sportu-Magura, Brembo, WPS, pa materijali kao za medjuplanetarnu letelicu na njemu…
Tu negde pocinje prica o KTM-u. Najlepsem sklopu od najboljih komponenti i materijala.
Sasvim slucajno naletim na model 1050 (deli isti ram sa 1190 i 1290 Adventure, samo je agregat oslabljen na nekih 100ks) na popustu za nekih 9500eur u Minhenu a planirao dati 10000 za polovnog Suzuki V Stroma 1000. Sigurno je KTM bolji od Suzukija naravno da cu njega kupiti (hahahahahah)
U momentu kada sam ga platio i cekao isporuku niko nije bio srecniji od mene ! Dok sam ga cekao porucivao sam komad po komad opreme da ga spakujem kako treba i da mogu sa njim na put.
Dok si u fazi „Potencijalni kupac“ i u fazi „majmun je upravo kupio“ – KTM kao firma se ponasa 100% profesionalno i pazi o tebi kao o kupcu, zasipa te nekim sitnicama koje valjda sluze da dublje progutas udicu. I sve ti to lepo deluje ! „KTM READY TO RACE“ pa kaze obratite paznju KTM je ko dobar i kvalitetan noz ! Mozete se i poseci ukoliko ga ne znate koristiti itd….
Taman kad istreses sve iz dzepova i ostavis u narandzastoj prodavnici e tad zainteresovanost KTM-a za tebe malo splasne-to jeste prebaci se na servis.
Konacno stize zvezda Dakara ! Stize NOV MOTOCIKL ! Prvo i svecano paljenje !!!
Au braco moja mila kako to radi ! ja odmah pitao jel to tako treba ili ja u stvari treba sad da skinem neku blokadu ko s ves masine da bi to radilo normalno!?
Kaze cika to tako treba to je KTM.
Aaa alles klaaar ! Vielen Dank !
Posto je sprava stigla u februaru napravio sam krug oko garaze i to je sve.
Umalo nisam dobio upalu pluca s komplikacijama dok sam izmontirao opremu u garazi na 2 stepena.
Primer: aluminijumski stitnik agregata kosta nekih 280eur a montaza u KTMu nekih jos 80eur.
Dovoljno sam rekao.
Mart mesec KTM napusta garazu i krecemo u voznju !
Taj osecaj kad na njemu das gas e to je neopisivo ! READY TO RACE ! Ide kao nevreme i kraj price !
Kocnice-Brembo ! Pa sta vise da se kaze kad pipkas malim prstom kocnicu i motor se samo ukopa u zemlju !
U krivini se savrseno ponasa ! Savrsenstvo !!! Zadovoljan 101% !
Teskog srca nazad u garazu.
April-vec sam imao dovoljno kilometara za prvi servis.
Posaljem upit u KTM Berlin… kazu 250eur to kosta. Pitam sta ukljucuje taj prvi servis sta rade za te pare-kaze promenimo ulje i filter i popijete kafu. Danke cao pa pa.
Upit u KTM Nord negde na severu neko mesto nisam ga ni upamtio. Moze nije problem cena 190eur.
Ulje filter – ne pominju kafu.
KTM Zweirad Dietrich Worlitz – stize kratak odgovor 125eur.
Pozovem telefonom da vidim jel od kuce nosim ulje i filter o cemu se radi… kaze covek gospodine u cenu je ukljuceno ulje filter i ruke. Jebes kafu ne moram je piti. Kafa u Berlinu ispada 125eur !
Worlitz je od mene nekih 160km. Taman se provozati.
Po zavrsenom servisu motor sme da ide pun gas ! Kako to ide !!! Do kuce se vozim kao da sam ukrao i da me jure.
Negde u maju prva ozbiljnija voznja do Poljske sa sva tri kofera, natovaren i gas !
Na jednom parcencetu auto puta ga poteram da vidim koliko moze ici…
Dok si ocima trepnuo on je na 150. Na 160 malo ko da mi igra… i onda kad ga je uhvatio wobling !!!
Ne znam kako sam ga stabilisao i vratio u normalu ! Stanem. Pogledam gume, tockove itd… sve kako treba ! Na pumpu pregledam pritisak guma-super.
Sta ovo bi onda !?
Ajd jos jednom al oprezno…
Ponovo isto !!!
KTM Berlin… proglasen za dilera godine….
Zalim se u garanciji na wobbling…
Koliko brzo ste isli ? Ja pricam… na 150 krece da vibrira, na 170 ulazi u wobbling.
Aaa pa gospodine sa koferima NE SMETE PREKO 150 ! Pise Vam u papirima od motora I pise Vam na web stranici… stvarno pise.
Pocnem se smejati I pitam ga jel se to on sali ?!
Ej bre gospodine Stroma 650 sam vozio celu Spaniju 170-180 sa koferima nije zaigrao !
Kaze gospodine ovo je KTM. Tako to treba.
Pa jel to READY TO RACE ?! Svaki BMW ide sa svim koferima pun gas bez greske !
Ali kaze mozemo proveriti jel sve kako treba-e super ajd to uradite. Kaze dodjite za 4 nedelje dana tog I tog u 9:15. <!!!<^%&
A sta da radim prijatelju do tada ?! Pa kaze ne znam nije to nasa briga.
Bas Vam hvala.
Od tada pocinje moja borba sa sprecavanjem woblinga. Uspeo sam ga ublaziti ali ne I otkloniti.
Vozis se na praznom autoputu I agregat moze da poleti ali ne smes da se vozis jer ce se prosto negde otkaciti I gotov si ! Divan osecaj-READY TO RACE !
Pred polazak na Siciliju sa njim osecam vibracije na kocenju prednjom ali sam sebi kazem ne nema sanse da je brembo kriv-to je od neravnog loseg asfalta u istocnoj Nemackoj.

Polazak na Siciliju, motor ide kao besan, krivine jede kao besan… nego leto pocelo. Visoke temperature. Sediste se pregreva. Ima trenutaka kad vise ne moze da se izdrzi nego moram ustati !
Ajd cutim i vozim.
Preletim Vulkan Etnu, obara se motor do zemlje, presrecan.
Povratak preko cele Italije. U regiji Toskane motor krece ozbiljno da trese na kocenju prednjom.
Ajd cuti I vozi.
Na parkingu ispred hotela ka Stelviju-moj levi stap propisao ulje.
Drugari koji su samnom crkose od smeha. Jedan vozi BMW drugi vozi klavijaturu.
Zovem servisnu sluzbu koja inace u takvim situacijama dodje po tvoj motor a daju ti drugi takav da koristis dok tvoj ne poprave. Jest al u teoriji. Praksa kaze dovezi motor serviseru u Worlitz pa ce on da uradi.
Prelazim Passo di Stelvio BEZ PREDNJE KOCNICE. Ako je pipnem hoce guvernala da ispadne iz ruku. Spustam se ko Bus Lasta, kocim agregatom I zadnjom !!! Prelazim Garmis, prolazim Minhen I pravac Worlitz.
Zvao sam servisera, javila se njegova majka I na moje pitanje mogu li im u subotu kad budem prolazio tuda u povratku s puta ostaviti motor da majstor Thorsteen pogleda… kaze mozete naravno dodjite.
I ja pravac Worlitz. Drugar dodje po mene I stvari, I ja kolima u Berlin.
Ponedeljak…zovem da pitam sta se desava jesu li pogledali… aaa kaze pa to tek za 4nedelje.
!???? Stab re 4 nedelje ! !? Pa kaze majstor je otisao na godisnji odmor !
Ali pitao sam Vas… pitali ste da ostavite motor….
Zovem KTM Minhen gde sam ga kupio-I oni kazu izaci cemo Vam u susret i u cetvrtak uraditi motor dovezite ga. Napomenem da je pokrivio diskove I da poruce druge da mi to zamenu u garanciji.
Utorak – ajd 550km zacas do Minhena pa se vrati Busom.
Ajd reko kad ga vec tu ostavljam da uradim I redovan servis vreme mu je. Kaze 390eur ulje I filter !!!!
Hvala ne treba.
Cetvrtak-zovem ih. Kazu nas majstor je pregledao-wobling I svi problemi koji su bili su reseni. Sta je bio problem pitam? Kaze nije dobro izbalansiran tocak ! Niste menjali diskove ?! Ja mu lepo kazem da je to nemoguce. Da motor sigurno ponovo trese…kaze ne ne sve je u redu.
Kad sam popizdeo I rekao mu da ako dodjem i probam motor I vidim da trese-da cu ih tuziti I traziti da mi nadoknade sve troskove… kaze besno EVO SAMO ZA VAS CE SERVISER JOS JEDNOM PROBATI !
Zove me posle 3 sata da kaze da su ipak promenili I diskove ! Ali da je to potrosni materijal I da moram platiti ! Jeste potrosni ali ne na 10000km !!! Posle natezanja I ubedjivanja nekako oni to promenu u garanciji.
Krenem busom opet u Minhen da pokupim motor-tad ona budala krene da puca po Evropa centru I ja zaglavljen na ulasku u Minhen ! Dok je policija (njih jedno par hiljada) uhvatilo napadaca (koji sepa na jednu nogu) proslo je mnooooogoooo vremena. Spavam u hotelu I ujutru odem po motor.
Motor ne trese vise sve ok. Ali… gospodin koji mi je prodao motor I odbijao da promeni diskove u garanciji mi kaze da vise NISAM DOBRODOSAO U NJIHOV SERVIS ! Zahvalim se I kazem da me sigurno nece videti.
Cim sam izasao na auto put poteram ga I naravno wobbling I dalje prisutan.
Pomirim se s tim I ajd kuci.
Kupovao sam specijalne izolacije I jos trista cuda ne bih li nekako izolovao sediste, jer nije normalno sedeti na pregrejanom sedistu medjutim slab ucinak.
Pitam KTM sta da radim… kaze kupite kod nas dodatne spojlercice I oni ce da odvedu vreo vazduh sa agregata na drugu stranu a sediste ce biti hladno.
Posle par hiljada predjenih motor ponovo krece na prosto da krivi diskove.
Svako paljenje drugi zvuk. Servis… glupo je vise trositi reci.
U KTM-u se osecas kao kralj kad kupujes, a kad treba da ti poprave ono sto su zasrali-e tu si ti jedno govno najobicnije.
Na kraju kao rezime ovoga svega…
KTM je sklop sastavljen od najlepsih najboljih najsladjih delova, ali kao da su ga Austrijanci smisljali I pravili dok su se nalivali pivom iz velikih buradi.
KTM-daleko mu lepa kuca.
U februaru seo na njega-u novembru ga prodao sa srecom. Kupac seda na njega, pali I krece. Nije mi srce zadrhtalo ni malo. Stroma starog kad sam prodavao-kao da sam deo tela prodao.
Kao da imas zenu najvecu kurvetinu, koja je u krevetu virtuoz, ali joj kuvanje bas I ne ide i nikad ne znas kad ce te izdati. E to je KTM.

Tekst sluzi kao bitna napomena svima koji imaju zelju da kupe to Austrijsko govno umotano u najlepsi papir.

Fotografija osebe Nik Ola.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Frenk 67 pravi:

mislim, da nimamo dostopa, a lahko skopiraš?

tako je. kopiraj test. Lahko pa povem mojo izkušnjo iz FB grupe GT owners. Nekaj reklamacij je bilo, predvsem podobne zadeve kot ri meni, servo exhopa, pin na tački, hupa....se rešuje. Veliko je pa odvisno od dilerja, vsaj kot jaz vidim Italjani imajo kar močne "concesinarje" ki zadeve zgledno rešujejo, zamerim pa KTMju ker ni vpoklica.

Ampak, kako drugi gledajo na to zadevo. Namreč marca sem šel na GOMOTOGO v staro Gorico, kjer je bila takoj gneča okrog mojega mopeda.

In skozi razgovor je naneslo da sm se malce pritožil nad odzivnostjo vseh, srvisa, dilerja, proizvajalca, vzdrževanja...nakar mi nek domačin pravi:

Questo nen e Fiat, questo e Ferrari....e tutto normale. :P

V prevodu, to ni Fiat, to je Ferari in vse je normalno...bi se strinjal, je Ferari...ampak ker sem ga plačal kot Ferarija, hočem da je tudi poprodajni servis podoben kot za tiste, ki majo Ferari :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušnja Nik Ole kaže na to, da je politika ponakupne obravnave pri KTM enaka na velikih kot na majhnih trgih. Dokler nisem začel prebirati KTM forumov po svetu, sem bil prepričan, da je mačehovski odnos do slovenskih kupcev posledica majhnosti in nepomembnosti slovenskega trga. V to me je prepričeval tudi Alen. Ampak ni res. KTM se do vseh trgov obnaša enako. 

Pomembno vlogo pri obravnavi kupcev igrajo dilerji. Če so "podaljšana roka" tovarne in "odvisni" od nje v smislu zagotavljanja svoje eksistence, smo tam kjer smo. Ko bodo dilerji take firme, ki ne bodo življenjsko odvisne od posameznega principala in bodo zastopali ne le interese fabrike, ampak tudi interese kupcev, bo vse drugače. Dilerji bi morali biti odvisni od kupcev, torej od prodanih izdelkov. Le zadovoljni kupci lahko pomenijo prosperiteto dilerja in principala. Če kupci niso zadovoljni, lahko principal na dolgi rok preneha obstajati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko jih jebe ...KTM in serviserje ..........:dry:......škoda ker motorji so tops !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pogovarjal s kolegom iz Avstrije, ki ima dva KTM-a, skupaj ima 9 motorjev, pravi da ni še nobenega nikol prodal. No, on pravi, da s KTMom ni imel nikoli problemov, ne glede garancije ne glede servisa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Kmet2 pravi:

Ko jih jebe ...KTM in serviserje ..........:dry:......škoda ker motorji so tops !

Motorji so tok tops....da jim zaradi tega spregledamo vsa sranja, ki jih počno. Čeprav še 1x, meni so priznali in uredili vse tako kot je potrebno, le čas je bil potreben. 

Vse naše kracanje premikam v temo SERVISI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapis o KTM-u sem prebral. Sicer ne razumem vsega, sem že ta generacija, ki ni imela srbohrvaščine.

Zasledil sem pa to, da mu je KTM Woblal ko je imel kovčke gor. V neki drugi temi sem tudi zasledil, da je tudi KTM 1290 nekomu woblal. Versys 1000 tudi. Nočem provocirat, ampak kaj je skupnega tem motorjem, ki woblajo Super moto drža. Pokončno se sedi, ter prednje vilice so dolge. Stari supermoti so bili ponavadi do 660 ccm. Hitrosti do 170, zato verjetno niso niti mogli woblati. Če sedaj razmišljam na glas, u bistvu ne morem kupiti motorja, na katerem bi sedel pokončno in bi imel cirka 1000 ccm, ki mi nebi woblal, pri večjih hitrostih. Razen redkih izjem.

Ne vem, kam bi dal ta zapis. Pa naj se moderator odloči pa prestavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, skalar36 pravi:

Zapis o KTM-u sem prebral. Sicer ne razumem vsega, sem že ta generacija, ki ni imela srbohrvaščine.

Zasledil sem pa to, da mu je KTM Woblal ko je imel kovčke gor. V neki drugi temi sem tudi zasledil, da je tudi KTM 1290 nekomu woblal. Versys 1000 tudi. Nočem provocirat, ampak kaj je skupnega tem motorjem, ki woblajo Super moto drža. Pokončno se sedi, ter prednje vilice so dolge. Stari supermoti so bili ponavadi do 660 ccm. Hitrosti do 170, zato verjetno niso niti mogli woblati. Če sedaj razmišljam na glas, u bistvu ne morem kupiti motorja, na katerem bi sedel pokončno in bi imel cirka 1000 ccm, ki mi nebi woblal, pri večjih hitrostih. Razen redkih izjem.

Ne vem, kam bi dal ta zapis. Pa naj se moderator odloči pa prestavi.

Mojga kupi, šele pri 265 mal potrese, ampak nč drastčnega... :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, nemo said:

Izkušnja Nik Ole kaže na to, da je politika ponakupne obravnave pri KTM enaka na velikih kot na majhnih trgih. Dokler nisem začel prebirati KTM forumov po svetu, sem bil prepričan, da je mačehovski odnos do slovenskih kupcev posledica majhnosti in nepomembnosti slovenskega trga. V to me je prepričeval tudi Alen. Ampak ni res. KTM se do vseh trgov obnaša enako. 

Pomembno vlogo pri obravnavi kupcev igrajo dilerji. Če so "podaljšana roka" tovarne in "odvisni" od nje v smislu zagotavljanja svoje eksistence, smo tam kjer smo. Ko bodo dilerji take firme, ki ne bodo življenjsko odvisne od posameznega principala in bodo zastopali ne le interese fabrike, ampak tudi interese kupcev, bo vse drugače. Dilerji bi morali biti odvisni od kupcev, torej od prodanih izdelkov. Le zadovoljni kupci lahko pomenijo prosperiteto dilerja in principala. Če kupci niso zadovoljni, lahko principal na dolgi rok preneha obstajati.

 

;hmm;ne razumem te čist. Kako nej diler živi od strank, če mu ne priznavajo reklamacij? Če mu mama fabrika ne odobri refundacije, naj jo pokriva iz drugega biznisa? In če ta ista mama fabrika da navodila za pregledovanje ventilov na 7500km, pa zraven predpiše preskopo normo, kaj naj nardi serviser? računat sme 30min, dela ima uro in pol, se pravi z nasmeškom šenka uro lajfa vsakič ko pride motor na servis? Uficiale serviser za oranžne mi je govoril take norosti da skoraj ne verjamem. Ne vem sicer zakaj bi mi lagal in pljuval v svojo skledo....ne vem. men so všeč, ma vem da nimam jajc, ker žvim na tesnem budgetu, on če bi mi šu po zlu en sam vikend, bi si težko odpustil. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 30€ na uro za servis in normah, ki jih jaz s pavzo za pivo in youtube-om (za navodila) brez problemov dosežem, so reveži?

Zaračuna ti 4 ure, ne dela pa niti 2, tako da ti prav nič ne šenkajo, ampak na debelo kradejo.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ne paše v to temo ampak ker to počnejo na servisih bom vprašal tukaj. Ima kdo izkušnje z nalaganjem Akrapovičeve mape na svoj motor? Strošek, razlika,....?

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Zapis o KTM-u sem prebral. Sicer ne razumem vsega, sem že ta generacija, ki ni imela srbohrvaščine.

Zasledil sem pa to, da mu je KTM Woblal ko je imel kovčke gor. V neki drugi temi sem tudi zasledil, da je tudi KTM 1290 nekomu woblal. Versys 1000 tudi. Nočem provocirat, ampak kaj je skupnega tem motorjem, ki woblajo Super moto drža. Pokončno se sedi, ter prednje vilice so dolge. Stari supermoti so bili ponavadi do 660 ccm. Hitrosti do 170, zato verjetno niso niti mogli woblati. Če sedaj razmišljam na glas, u bistvu ne morem kupiti motorja, na katerem bi sedel pokončno in bi imel cirka 1000 ccm, ki mi nebi woblal, pri večjih hitrostih. Razen redkih izjem.

Ne vem, kam bi dal ta zapis. Pa naj se moderator odloči pa prestavi.

...meni moj pri 210, ko sem bil sam, brez kufra, ni woblal, s kufrom pa se je pri 190 začelo malo dogajati, zato nisem šel dalje...sicer to ni neka težava, ker redkokdaj presežem 180...ni pa fajn, se strinjam...

pred 20 minutami, franc pravi:

Pri 30€ na uro za servis in normah, ki jih jaz s pavzo za pivo in youtube-om (za navodila) brez problemov dosežem, so reveži?

Zaračuna ti 4 ure, ne dela pa niti 2, tako da ti prav nič ne šenkajo, ampak na debelo kradejo.

lp

kje si imel tako izkušnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nightmare

Malo pazi, da ti ne zmeša programov (kar jih meni očitno je) . Drugače pa za odtenek večja poraba, manj ugašanja na nizkih obratih (kar je bilo pri 690 malo problem) . Kakšnih bistvenih (opaznih) razlik pa ravno ni. Aja stroška ni bilo, ker je šlo še pod "garancijo" (očitno je bilo to lažje kot kaj drugega) .

lp

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Cartman pravi:

 

;hmm;ne razumem te čist. Kako nej diler živi od strank, če mu ne priznavajo reklamacij? Če mu mama fabrika ne odobri refundacije, naj jo pokriva iz drugega biznisa? In če ta ista mama fabrika da navodila za pregledovanje ventilov na 7500km, pa zraven predpiše preskopo normo, kaj naj nardi serviser? računat sme 30min, dela ima uro in pol, se pravi z nasmeškom šenka uro lajfa vsakič ko pride motor na servis? Uficiale serviser za oranžne mi je govoril take norosti da skoraj ne verjamem. Ne vem sicer zakaj bi mi lagal in pljuval v svojo skledo....ne vem. men so všeč, ma vem da nimam jajc, ker žvim na tesnem budgetu, on če bi mi šu po zlu en sam vikend, bi si težko odpustil. 

Norme in povračila za delo v garanciji so res skope, ampak to ni moj problem. Za redno delo majo pa svoje cene in če traja demontaža rezervarja eno uro, potem ti bo tudi računal celo uro. Ne bodo se zgubili ne. Glavni problem ktm servisov (naš problem, da ne bo pomote) je ta, da nimajo konkurence, mi pa ne izbire.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, franc said:

Nightmare

Malo pazi, da ti ne zmeša programov (kar jih meni očitno je) . Drugače pa za odtenek večja poraba, manj ugašanja na nizkih obratih (kar je bilo pri 690 malo problem) . Kakšnih bistvenih (opaznih) razlik pa ravno ni. Aja stroška ni bilo, ker je šlo še pod "garancijo" (očitno je bilo to lažje kot kaj drugega) .

lp

Supr, hvala.

Pa si imel kaj predelav na motorju? Sam imam odstranjen cat in montiran leovincijev de cat, PowerParts AirBox, Akrapovič je itak serijsko pa najverjetneje bom menjal še filter. Seleš je rekel naj pripeljem in bomo naložili za Jamnika pa sem slišal, da hoče mrzel motor se pravi pripeljan na prikolici ali pa tam puščen čez noč ter 250€ stroška.

Katere programe imaš v mislih? 3 stopnje odzivnosti gasa?

 

 

Lp, Samo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nič predelav (mogoče se ob predelavah bolj pozna razlika) . Ja tisto "stikalo" pod sedežem (soft, standard
, performance) , da "ostanejo" pod pravimi številkami.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, Nightmare said:

Mogoče ne paše v to temo ampak ker to počnejo na servisih bom vprašal tukaj. Ima kdo izkušnje z nalaganjem Akrapovičeve mape na svoj motor? Strošek, razlika,....?

 

 

Lp, Samo

Imam samo (dobre) izkušnje z Euromotors Graz.

Za Akrapovič mapo na 690 Enduro sem dal 30€, in motor ni bil čist hladen, cca. 1km od službe so vstran. Mrzel pa mora biti zaradi ECU reseta, ki traja 15min, kar pa lahko narediš tudi sam. Efektivno imajo torej 10min dela.

Glede na to kar berem sigurno ne bom nikoli peljal na servis v Sloveniji... če bom že moral. 

Popravljeno . Popravil imaging
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je namenjena predvsem nekoliko predelanim motorjem saj sama mapa naj ne bi bila pretirano prijazna do katalizatorja. Upam, da bo pri meni razlika kaj bol opazna.

 

Kdo pa ti je to delal?

P.S.: Leti na @franca pa je nekaj zaštekalo in zato objava za @imaging-om.

 

 

@Imaging to misliš na reset ko popolnoma mrzel motor pustis prižgan brez tipanja?

 

Lp, Samo

Popravljeno . Popravil Nightmare
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je le v kombinaciji če menjaš izpuh, ki je brez katalizatorja in odprt zračni filter. Samo če naložiš mapo je lahko hujše. Potem bo bolje da le daš nalepko Akrapovič gor.

Mapa se menja zato, ker če nimaš katalizatorja se dela pregosta mešanica goriva in zraka, zato motor ugaša v prostem teku in je nemiren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, imaging pravi:

Imam samo (dobre) izkušnje z Euromotors Graz.

Za Akrapovič mapo na 690 Enduro sem dal 30€, in motor ni bil čist hladen, cca. 1km od službe so vstran. Mrzel pa mora biti zaradi ECU reseta, ki traja 15min, kar pa lahko narediš tudi sam. Efektivno imajo torej 10min dela.

Glede na to kar berem sigurno ne bom nikoli peljal na servis v Sloveniji... če bom že moral. 

a redne servise tudi pri njih delaš? izkušnje? cene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je motor na trenutke ugašal tudi prej ko je bil kat še na svojem mestu. Sicr je za to lahko kriv tudi odstranjen db killer na Akrapotu ampak se mi ni dalo testirat z in brez.

Ne opazim pa z odstranitvijo kata, da bi bil motor kaj bolj nemiren. Sam na vse predelave vseeno računam, da se bo iz motorja potegnilo še kakšnega konja več.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!