Skoči na vsebino

KTM servisi/prodaja/poprodajna podpora/splošno


matooooo

Priporočene objave

končno so začeli tut pri KTMju mal bolj resno vpoklice jemat.

Za mojga je edino tole do sedaj:

fuel hose. Vpoklic po celem svetu, moj sicer ni zajet.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Škoda da prodajalci ne znajo pritegniti strank z denarjem in jih jim konkurenca z boljšo storitvijo  (pred in baje tudi poprodajno) prevzame!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, poggy pravi:

Škoda da prodajalci ne znajo pritegniti strank z denarjem in jih jim konkurenca z boljšo storitvijo  (pred in baje tudi poprodajno) prevzame!

Povej odkrito , kar jaz govorim že veš čas ............KTM se bo moral še veliko naučit od BMW !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Kmet2 pravi:

Povej odkrito , kar jaz govorim že veš čas ............KTM se bo moral še veliko naučit od BMW !!

Ja se strinjam. Predvsem pa se bodo slovenski prodajalci morali zresniti in naučiti prodajat premium izdelke. Crossi in endure se prodajajo zaradi svojega renomeja. Meni pa še do danes, ko se je sezona že praktično začela, nihče od trgovcev ni pokazal niti malo resnosti pri prodaji motorja v rangu 20k. Prositi jih pa tudi ne mislim, dam raje denar tistemu ki se za njega korektno potrudi in za svojim produktom s kvalitetno poprodajno storitvijo tudi stoji. 

Če bi Seles ali Axle to znala bi imela prodanega vsaj enega 1290 R!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Povej odkrito , kar jaz govorim že veš čas ............KTM se bo moral še veliko naučit od BMW !!

česa? Odgovornosti kvečjemu, šlampasti so eni in drugi približno enako (bmw je pa boljši pri odpravi napak, al pa hitrejši), ampak v marketingu KTM blesti in njihovi motorji majo izreden FUN FACTOR. 

Sedaj če špekuliram dalje, ne manjka dost KTMju da postane kot BMW, vendar a si tega želimo?

KTM je samo za izbrance, prave rejserje, avanturiste :P (mal šale, ampak tako nekak oglašujejo)
Vsaj če njihove reklame gledam in Advenčerji so po mojem en state of the art.

Dovolj samosvoji, dovolj posebni, dovolj unikatni, ne verjamem, da ma KTM interes z Advenčerjem, da postane vozilo za množice.

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

česa? Odgovornosti kvečjemu, šlampasti so eni in drugi približno enako (bmw je pa boljši pri odpravi napak, al pa hitrejši), ampak v marketingu KTM blesti in njihovi motorji majo izreden FUN FACTOR. 

Sedaj če špekuliram dalje, ne manjka dost KTMju da postane kot BMW, vendar a si tega želimo?

KTM je samo za izbrance, prave rejserje, avanturiste :P (mal šale, ampak tako nekak oglašujejo)
Vsaj če njihove reklame gledam in Advenčerji so po mojem en state of the art.

Dovolj samosvoji, dovolj posebni, dovolj unikatni, ne verjamem, da ma KTM interes z Advenčerjem, da postane vozilo za množice.

 

 

Dej ne klobasej :P prvo vozi 10 let bmw kot sem sam in še pet let KTM pol boš pa lahko kej pametnega napisal .....;)

Pogovarjamo se o odnosu do kupcev in tukaj šepajo , ma kaj šepajo puzajp po tleh za BMW ....

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, poggy pravi:

Ja se strinjam. Predvsem pa se bodo slovenski prodajalci morali zresniti in naučiti prodajat premium izdelke. Crossi in endure se prodajajo zaradi svojega renomeja. Meni pa še do danes, ko se je sezona že praktično začela, nihče od trgovcev ni pokazal niti malo resnosti pri prodaji motorja v rangu 20k. Prositi jih pa tudi ne mislim, dam raje denar tistemu ki se za njega korektno potrudi in za svojim produktom s kvalitetno poprodajno storitvijo tudi stoji. 

Če bi Seles ali Axle to znala bi imela prodanega vsaj enega 1290 R!!

1290R si ne upa kupit vsak :P niti nima želje ga imeti, je preveč specifičen in zlooo drag. Tako da težko bo to motor za množice, oziroma ne bo, nikoli. Je pa lud. 

Pa vsaj kar poznam Axla, mislim, da se dovolj trudi, oziroma kot prodajalec je dober. Jaz mam dobre iskušnje z njim.

Sicer smo pa zašli, tema je o advenčerjih.

 

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Dej ne klobasej :P prvo vozi 10 let bmw kot sem sam in še pet let KTM pol boš pa lahko kej pametnega napisal .....;)

ne rabim, o vpoklicih in problemih BMWja je vse napisano, niti ne bom debatiral v tej smeri. Kava je pa itak boljša od obeh :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

1290R si ne upa kupit vsak :P niti nima želje ga imeti, je preveč specifičen in zlooo drag. Tako da težko bo to motor za množice, oziroma ne bo, nikoli. Je pa lud. 

Pa vsaj kar poznam Axla, mislim, da se dovolj trudi, oziroma kot prodajalec je dober. Jaz mam dobre iskušnje z njim.

Sicer smo pa zašli, tema je o advenčerjih.

 

ne rabim, o vpoklicih in problemih BMWja je vse napisano, niti ne bom debatiral v tej smeri. Kava je pa itak boljša od obeh :D

 

Če bi bilo procent toliko KTM ADV kot je GSA potem bi šele lahko bral  kaj vse bi napisali uporabniki KTM , kot sem povedal , v garaži sta zadnja dva KTM !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Če bi bilo procent toliko KTM ADV kot je GSA potem bi šele lahko bral  kaj vse bi napisali uporabniki KTM , kot sem povedal , v garaži sta zadnja dva KTM !

procent ali 100%, kakšna razlika je, uporabniki pišejo o problemi, ter odpravljanju le teh, ne hvalim niti ene niti druge znamke, mi je pa jasna razlika med njima in pojasnjujem na kak trg in kake kliente ciljajo eni in drugi.

Recimo, moped za množice GS, je briljantno zasnovan, z vsem kar rabi povprečen voznik. 

Če bi mu dali 160 konj (ali več) misliš, da bi še bil motor za množice. Samo o tem sem pisal.

Prav tako o reševanju problemov, BMW je večji, ma boljši sistem in očitno v SLO boljšo podporo. Probleme ma pa tako ena, kot druga znamka.

da, prav si napisal, v garaži maš 2 ADV. Kaj bi šele bilo če bi jih vozil in bi imela vsak po 80kkm. :P

Dokler bosta v garaži ni panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, poggy said:

Ja se strinjam. Predvsem pa se bodo slovenski prodajalci morali zresniti in naučiti prodajat premium izdelke. Crossi in endure se prodajajo zaradi svojega renomeja. Meni pa še do danes, ko se je sezona že praktično začela, nihče od trgovcev ni pokazal niti malo resnosti pri prodaji motorja v rangu 20k. Prositi jih pa tudi ne mislim, dam raje denar tistemu ki se za njega korektno potrudi in za svojim produktom s kvalitetno poprodajno storitvijo tudi stoji. 

Če bi Seles ali Axle to znala bi imela prodanega vsaj enega 1290 R!!

Slovenski trgovci (beri prodajalca KTM), na leto prodata "premium izdelkov" na prste ene roke. Ne vem, kakšno resnost pričakuješ od trgovca, ki na leto proda nekaj takšnih motociklov? Kljub "neresnosti" pa prodata celotno - za Slovenijo - določeno letno kvoto. Ko sem kupoval KTM 1190 SA, sem maja kupil zadnji kos v Sloveniji. Torej je bila letna kvota naših trgovcev razprodana že na pomlad.

Ko sem kupoval 1290 SA, sta želeni moped imela oba trgovca. Odločil sem se za nakup pri Axel-u, čeprav sem imel  pri Selešu celo za malenkost boljšo ponudbo (staro za novo). In to ne zato, ker bi imel preveč denarja, temveč zato, ker me je k nakupu prepričal Alen s svojo profesionalnostjo in izjemno korektnim odnosom. Zato me tvoj zapis čudi? Z Alenovim odnosom sem tako zadovoljen, da pri njem kupujem (v Kopru) tudi gume za oba družinska avtomobila.

Pred nakupom pa se vedno pozanimam tudi o cenah v tujini (v Gradcu nudijo tudi možnost nakupa staro za novo), vendar je do sedaj bil nakup pri nas ugodnejši. Če pa ne kupuješ staro za novo, pa moped lahko kupiš kjerkoli...

Če te je KTM prepričal ga boš že kje nabavil - v nasprotnem primeru - pa je ponudba različnih mopedov v tem segmentu izjemna...

Želim ti dobro odločitev...

 

 

 

Popravljeno . Popravil Dark
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

procent ali 100%, kakšna razlika je, uporabniki pišejo o problemi, ter odpravljanju le teh, ne hvalim niti ene niti druge znamke, mi je pa jasna razlika med njima in pojasnjujem na kak trg in kake kliente ciljajo eni in drugi.

Recimo, moped za množice GS, je briljantno zasnovan, z vsem kar rabi povprečen voznik. 

Če bi mu dali 160 konj (ali več) misliš, da bi še bil motor za množice. Samo o tem sem pisal.

Prav tako o reševanju problemov, BMW je večji, ma boljši sistem in očitno v SLO boljšo podporo. Probleme ma pa tako ena, kot druga znamka.

da, prav si napisal, v garaži maš 2 ADV. Kaj bi šele bilo če bi jih vozil in bi imela vsak po 80kkm. :P

Dokler bosta v garaži ni panike.

Piši o tem kar teče beseda al si že organov sindrom fasu :P ne bom več sploh razpravljal tu , kot sem ti napisal , vozi obe znamke toliko let pa boš vedel o čem pišem ,vse ostalo je  blablabla ......

Rad te mam :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, DAMI34 said:

procent ali 100%, kakšna razlika je, uporabniki pišejo o problemi, ter odpravljanju le teh, ne hvalim niti ene niti druge znamke, mi je pa jasna razlika med njima in pojasnjujem na kak trg in kake kliente ciljajo eni in drugi.

Recimo, moped za množice GS, je briljantno zasnovan, z vsem kar rabi povprečen voznik. 

Če bi mu dali 160 konj (ali več) misliš, da bi še bil motor za množice. Samo o tem sem pisal.

Prav tako o reševanju problemov, BMW je večji, ma boljši sistem in očitno v SLO boljšo podporo. Probleme ma pa tako ena, kot druga znamka.

da, prav si napisal, v garaži maš 2 ADV. Kaj bi šele bilo če bi jih vozil in bi imela vsak po 80kkm. :P

Dokler bosta v garaži ni panike.

Dami, končno negdo, ki vidi razmere realno, takšne kot so! Sam sem in ostajam "KTM-ov vernik" ravno zaradi zadev, ki jih pišeš (vključno z oceno KTM 1290 SA). Čeprav nisem noben "ricer", ne želim imeti mopeda za množice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, poggy pravi:

Ja se strinjam. Predvsem pa se bodo slovenski prodajalci morali zresniti in naučiti prodajat premium izdelke. Crossi in endure se prodajajo zaradi svojega renomeja. Meni pa še do danes, ko se je sezona že praktično začela, nihče od trgovcev ni pokazal niti malo resnosti pri prodaji motorja v rangu 20k. Prositi jih pa tudi ne mislim, dam raje denar tistemu ki se za njega korektno potrudi in za svojim produktom s kvalitetno poprodajno storitvijo tudi stoji. 

Glavni problem slovenskih KTM trgovcev je da niso sposobni dojeti kdaj stoji v štacuni človek, ki ima namen zapravit par jurjev. In kdaj se mogoče splača namenit par minut pozornosti v zameno za par jurjev prometa. Še dobro da sem trmast. Drugače ne bi vozil KTM-a...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 minutes ago, jskrablin said:

Glavni problem slovenskih KTM trgovcev je da niso sposobni dojeti kdaj stoji v štacuni človek, ki ima namen zapravit par jurjev. In kdaj se mogoče splača namenit par minut pozornosti v zameno za par jurjev prometa. Še dobro da sem trmast. Drugače ne bi vozil KTM-a...

Zanimive izkušnje: moje so popolnoma drugačne. Zato sam do slovenskih KTM trgovcev nimam prav nobene zamere... Pa ne samo zadnjih dveh, temveč tudi vseh v prejšnjih letih.

Za tiste, ki pa imate zamere: kakšen problem pa je danes karkoli kupiti bodisi na spletu, bodisi v trgovinah v soseščini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Dark pravi:

Za tiste, ki pa imate zamere: kakšen problem pa je danes karkoli kupiti bodisi na spletu, bodisi v trgovinah v soseščini?

Homologacije, uvozi in podobne neumnosti. Še vedno se bolj splača malo plesati okoli lokalnih trgovcev kot pa se spuščati v neke take zgodbe. Zaenkrat. Če mi ponudiš pa all inclusive spletni nakup z rešeno papirologijo in dostavo na dom... bi pa to bil pripravljen plačati.

Sej drugače tak odnos ni nič posebnega. Vprašaj kakega tujca o izkušnjah s slovenskimi trgovci/prodajalci/ponudniki storitev. Ti bo marsikdo povedal da je dostikrat prav težko kaj zapraviti. Ne glede na to, da nekomu mečeš denar v hrbet. Karkoli ni linija najmanjšega odpora je dostikrat pretežko, prekomplicirano, se ne splača...

@sesir he he. Tak slabo mi ne gre da bi rabil zarad KTM-a gledat, kaj v štacuni kupim :smoke: Zakaj KTM? Ker konkurenca tega kar vozim sploh nima v ponudbi. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, jskrablin pravi:

 

@sesir he he. Tak slabo mi ne gre da bi rabil zarad KTM-a gledat, kaj v štacuni kupim :smoke: Zakaj KTM? Ker konkurenca tega kar vozim sploh nima v ponudbi. 

In kater model ktm je tako unikaten/eksluziven?????pa ja nisi ti kmet2 ali dami kolk vidim kak mopi imaš v profilu....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

200 EXC. Edini primerljiv moped je KDX 200, tehnološko daleč zadaj in že precej let s trga. Pa 690 enduro R. Spodobna big bore single endura z manj kot 180kil pa servisnim intervalom na 10k. Edina konkurenca je Huska 701. Ki je v osnovi 690. Pa precej dražja in rabljenih ni. Razne Honde, Kawasakiji, Yamahe... sploh nimajo sodobne ponudbe v tem segmentu. SWM nekaj pripravlja, sam še nič na trgu. Eksoti tipa CCM pa so eksoti. In precej dražji.

Na trgu prevelikih, premočnih in pretežkih 2+ cilinderskih krav pa je ponudbe dovolj. Sam to me ne zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, jskrablin said:

Homologacije, uvozi in podobne neumnosti. Še vedno se bolj splača malo plesati okoli lokalnih trgovcev kot pa se spuščati v neke take zgodbe. Zaenkrat. Če mi ponudiš pa all inclusive spletni nakup z rešeno papirologijo in dostavo na dom... bi pa to bil pripravljen plačati.

Sej drugače tak odnos ni nič posebnega. Vprašaj kakega tujca o izkušnjah s slovenskimi trgovci/prodajalci/ponudniki storitev. Ti bo marsikdo povedal da je dostikrat prav težko kaj zapraviti. Ne glede na to, da nekomu mečeš denar v hrbet. Karkoli ni linija najmanjšega odpora je dostikrat pretežko, prekomplicirano, se ne splača...

Točno tako: saj sem že v začetku napisal, da pred vsakim nakupom preverim ceno (in vse ostalo) v tujini in nato KTM kupim pri nas. Ker je ugodneje in mnogo bolj preprosto. Pa še do trgovcev nimam prav nobene zamere... Svoj avtomobil in počitniško prikolico (ženinega ne, ker ni bilo računice, kot je ni pri KTM) pa sem uvozil, ker je bila cena v tujini toliko nižja, da je neskončno odtehtala vse neprijetnosti z urejanjem "uvozne papirologije".

Z nakupom v tujini moraš biti pač dovolj motiviran. Moja motivacija je vedno in samo cena... Še nikoli pa se za nakup v tujini nisem odločil zaradi naših trgovcev...

P.s.: Res je: naši trgovci velikokrat ne znajo preceniti resnost kupca. Kolega je kupoval novi moped (ne KTM) za cca. 20.000 evrov in ga je naš trgovec dobesedo ismejal.  Čeprav je nakupoval v obleki in kravati. Bil je tako besen, da je moped kupil v Avstriji in ga po nakupu peljal pokazat našemu trgovcu... Upam, da se je trgovec iz opisane zgodbe kaj naučil?

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

česa? Odgovornosti kvečjemu, šlampasti so eni in drugi približno enako (bmw je pa boljši pri odpravi napak, al pa hitrejši), ampak v marketingu KTM blesti in njihovi motorji majo izreden FUN FACTOR. 

Sedaj če špekuliram dalje, ne manjka dost KTMju da postane kot BMW, vendar a si tega želimo?

KTM je samo za izbrance, prave rejserje, avanturiste :P (mal šale, ampak tako nekak oglašujejo)
Vsaj če njihove reklame gledam in Advenčerji so po mojem en state of the art.

Dovolj samosvoji, dovolj posebni, dovolj unikatni, ne verjamem, da ma KTM interes z Advenčerjem, da postane vozilo za množice.

 

 

Čisto prav imaš. Pri kateemu je vedno zanimivo in adrenalinsko. S temi japonci je pa en sam dolgčas, saj se samo voziš in voziš in voziš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Čisto prav imaš. Pri kateemu je vedno zanimivo in adrenalinsko. S temi japonci je pa en sam dolgčas, saj se samo voziš in voziš in voziš. 

:fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kmet2 pravi:

Piši o tem kar teče beseda al si že organov sindrom fasu :P ne bom več sploh razpravljal tu , kot sem ti napisal , vozi obe znamke toliko let pa boš vedel o čem pišem ,vse ostalo je  blablabla ......

Rad te mam :winkiss:

js tut tebe Miško :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Dark pravi:

Dami, končno negdo, ki vidi razmere realno, takšne kot so! Sam sem in ostajam "KTM-ov vernik" ravno zaradi zadev, ki jih pišeš (vključno z oceno KTM 1290 SA). Čeprav nisem noben "ricer", ne želim imeti mopeda za množice.

men se po domače jebe za znamko, mi je pa všeč ktm ravno zaradi neke svoje posebnosti. :D

Recimo tudi BMW ninet je nekaj posebnega, čeprav je zasnovan na preiskušeni tehnologiji. Zame BMW še ni naredil nekaj, kar bi mi padlo v oko, sicer kot 2 moped mi je močno všeč S1000R a je premočan (pa predrag)

To je ena točka, druga pa je bila o šlampariji in problemih. Probleme ma pa tko ena kot druga znamka, je pa rs, da jih pri BMW hitrej odpravljajo. Ampak kot izgleda se tut na KTMju popravljajo.

Ko sem enkrat na nekem zboru  v Italiji malce pojokal o problemih in odpravljanju le teh, so se mi samo smejali in odgovorili:

ma questo e un ferrarri in če nadaljujem po slovensko, ne moreš pričakovati da bo servis v cenovnem rangu fiata, prav tako ne problemi, pa ne performance. :D

Čeprav, vse probleme, ki sem prijavil, so v doglednem roku rešili (en teden za mehanske zadeve) in nekaj več časa za kovčke, ker so mencali Avstrijci. 

Ampak zamenjali so vse in od takrat je mir.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, jskrablin pravi:

Glavni problem slovenskih KTM trgovcev je da niso sposobni dojeti kdaj stoji v štacuni človek, ki ima namen zapravit par jurjev. In kdaj se mogoče splača namenit par minut pozornosti v zameno za par jurjev prometa. Še dobro da sem trmast. Drugače ne bi vozil KTM-a...

Se strinjam z ozirom na slišano, bi pa tukaj Axla izvzel, ker pri meni se je potrudil. Velik zaslug ima pa zravn tudi Kmet, ker je v začetku, ko sem ležal še v bolnici z njim komuniciral. 

Nekaj časa smo se z Axlom sicer tipali, a so hitro ugotovili, da na maile pričakujem odgovor in ravno tako, da držijo dano besedo. Od takrat vse štima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Dark pravi:

Točno tako: saj sem že v začetku napisal, da pred vsakim nakupom preverim ceno (in vse ostalo) v tujini in nato KTM kupim pri nas. Ker je ugodneje in mnogo bolj preprosto. Pa še do trgovcev nimam prav nobene zamere... Svoj avtomobil in počitniško prikolico (ženinega ne, ker ni bilo računice, kot je ni pri KTM) pa sem uvozil, ker je bila cena v tujini toliko nižja, da je neskončno odtehtala vse neprijetnosti z urejanjem "uvozne papirologije".

Z nakupom v tujini moraš biti pač dovolj motiviran. Moja motivacija je vedno in samo cena... Še nikoli pa se za nakup v tujini nisem odločil zaradi naših trgovcev...

P.s.: Res je: naši trgovci velikokrat ne znajo preceniti resnost kupca. Kolega je kupoval novi moped (ne KTM) za cca. 20.000 evrov in ga je naš trgovec dobesedo ismejal.  Čeprav je nakupoval v obleki in kravati. Bil je tako besen, da je moped kupil v Avstriji in ga po nakupu peljal pokazat našemu trgovcu... Upam, da se je trgovec iz opisane zgodbe kaj naučil?

hm, jaz sem ga kupil v gipsu in po telefonu :D pa so me čist resno vzeli :D

 

pred 3 urami, Borutt pravi:

Čisto prav imaš. Pri kateemu je vedno zanimivo in adrenalinsko. S temi japonci je pa en sam dolgčas, saj se samo voziš in voziš in voziš. 

Vem, zato bom kupil še eno neked Kawo, da bo isto adrenalinsko in se bom vozil in vozil. Kot s KTeMom :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!