Skoči na vsebino

KTM 690 DUKE in R


DAMI34

Priporočene objave

Da ne boš sam v tej temi - evo še mene brez R. Se pa sprašujem koliko je takih posebnežev kot sva midva, predvsem pa ti?

p.s.

Forum spet je živ..? V začetku zanimiv, potem pa grozljiv...

Me je "zbudil - obudil" mail iz Motosveta...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da se javi še kakšen lastnik tegale malega mopeda.
Sam žal ne poznam nobenega drugega lastnika. Kolega je svojega Ra prodal to je bilo pa to.

Upam, da se kdaj kje srečamo.


Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jst mam običnga 690. mam pa kar težave s to serijsko ABS napako, kljub opravljenem vpoklicu mi spet gori lučka. sumim, da je kratek stik skuril ABS enoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Rokxy said:

tud jst mam običnga 690. mam pa kar težave s to serijsko ABS napako, kljub opravljenem vpoklicu mi spet gori lučka. sumim, da je kratek stik skuril ABS enoto.

Tebi je lučka gorela že pred posegom?

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. Ze takoj drugo sezono. Serviser ni imel razlage. Kar je razumljivo. Nov motor pa kratek stik in slaba napeljava. Recall je pa prisel sele letos pozimi. Motor mam pa od maja 2013

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ABS deluje?

No pri meni se lučka k sreči ni prižgala zadevo pa smo tudi že dodatno ožičili.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5/30/2017 ob 10:01, Nightmare pravi:

Zaradi visoke cene predvsem pa ker je motor žejen olja sem se odločil, da bom po 20k km poizkusil nekaj novega in tako sem iz Motorex Cross Power 10w60 kot je predpisano prešaltal na Liqui Moly 4T Synth 10W-60 Street Race. Da bi bilo vse tako kot je treba sem uporabil Engine Flush katerega se pred menjavo vlije v staro olje, olje odtočil, pomenjal vse filtre ter v novo olje vmešal Oil additive, oboje znamke Liqui Moly, v nekoliko manjši koncentraciji kot to predpisuje znamka za mokre sklopke. Dodatek se je v mojem primeru izkazal za napako saj je sklopka drsela pri vsakem naglem pospeševanju v praktično vsaki prestavi. Tako sem bil že naslednj dan prisiljen ponovno zamenjati olje in po parih km se je stanje izboljšalo. Žal pa zadeva še vedno ni sanirana saj po 450km v dvoje sklopka v 6i prestavi pri polnem pospeševanju v območju največjega navora še vedno spodrsava.

Sam vozim 690 Enduro R 2014, pogonski agregat je itak isti. Ob menjavi bom not vrgel Bel Ray Thumper 10w60, pa poročam kako se obnese. Verjetno so ti stroji malo bolj občutljivi na olje, ker imajo slipper clutch. Definitivno pa se mi takole od daleč ne zdi pametno not dajat olja, ki potrebuje take aditive da ustreza. Če ustreza standardom predpisanim s strani proizvajalca ok. Če ne... ne tikaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Nightmare pravi:

Ampak ABS deluje?

No pri meni se lučka k sreči ni prižgala zadevo pa smo tudi že dodatno ožičili.

 

 

Lp, Samo

ne ABS ne deluje. po vpoklicu je bila napaka pobrisana iz ecu, ampak se spet pojavlja, tako da nekaj definitivno ne štima.

 

glede olja pa ne šparat. če je motorex drag, pa mogoče motul 7100 10w60. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Liqui Moly ustreza vsem standardom ampak ker je pisalo, da aditiv zmanjsa porabo olja sem se odlocil poiskusit. No za 1x resitve se nisem nasel in sklopka se kar drsi so pa na sedezu podjetja toliko zainteresirani v odpravo napake, da so mi poslali olje zastonj, da lahko testiram dalje. Cena pa je praktično višja kot pa je Motorex le sam lahko dobim dober rabat. 

 

 

Če ABS ni deloval ze takrat je sigurno enota uničena.

 

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tudi moj moped je bil na vpoklicu zaradi ABS-a, kjer so ga samo pregledali in ugotovili, da je zaenkrat v redu. Baje, da me bodo še enkrat poklicali in zamenjali komplet kablovje, ko jim ga  dostavijo iz KTM-a. Drugače pa je tudi meni enkrat zasvetila lučka za ABS, vendar mislim, da to ni bila napaka ožičenja, ampak mojega "igračkanja" z odklaplanjem akomulatorja. Na servisu so napako izbrisali, nadgradili sofware, moped pa še bolj veselo prede...

Kar se tiče olja pa se po mojem ni za hecat - Motorex je preizkušeno najustreznejši. Če pa ga enocilendraš kot je naš, pri preganjanju kuri, pa je to povsem normalno (izjava "haupt" mehanika), ker je to garancija, da ne "ribne".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje rabim nasvet.

Kako oz. koliko vi napenjate verigo? KTM ima predpisanih 5mm od spodnjega roba vilic. Kateri odmik gledate saj imajo vilice majheno stopničko. 5mm od zunanjega ožjega roba ali od notranje širše stopnice?

Sam imam 5mm od tega notranjega širšega dela in se mi zdi skoraj preveč ohlapna a ko se voziva v dvoje pa je veriga močno napeta in konkretno brusi plastični drsnik na vilici.

 

Hvala

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem katero stopničko misliš, ker nimam Duka ampak Enduro, ampak kot je narisano v navodilih preveriš to pri vertikalni ojačitvi vilice.

5952119cddbcf_ScreenShot2017-06-27at10_01_21.png.f349773dfa695e3076cfda72fa62821f.png

V vožnji v dvoje pa bi moral ustrezno nataviti vzmetenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vse to mi je jasno in imam tako tudi nastavljeno. Duke ima nekoliko drugačne vilice in imajo nekakšno stopničko po zunanjem robu. Mislim, da se upošteva notranji, plitvejši del vilice saj bi v nasprotnem primeru bila smao še bolj napeta.

Nastavljanje amortizerja pa pri meni ni tako enostavno ko govorimo o prednapetosti vzmeti saj ga je potrebno odstranit iz motorja, če bi se želel igrati s tem vendar se pelje v dvoje odlično tako, da niti nimam želje po tem. Očitno bom moral ketno popustiti pod tovarniško toleranco pa da vidimo.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Nightmare pravi:

Ja, vse to mi je jasno in imam tako tudi nastavljeno. Duke ima nekoliko drugačne vilice in imajo nekakšno stopničko po zunanjem robu. Mislim, da se upošteva notranji, plitvejši del vilice saj bi v nasprotnem primeru bila smao še bolj napeta.

Nastavljanje amortizerja pa pri meni ni tako enostavno ko govorimo o prednapetosti vzmeti saj ga je potrebno odstranit iz motorja, če bi se želel igrati s tem vendar se pelje v dvoje odlično tako, da niti nimam želje po tem. Očitno bom moral ketno popustiti pod tovarniško toleranco pa da vidimo.

 

 

Lp, Samo

https://www.manualslib.com/manual/584629/Ktm-690-Duke-Eu.html?page=73

http://www.ktmforums.com/forums/duke/979-690-duke-chain-slack-0-2-a.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

Hvala vendar vse to sem že prebral in kot pravim imam tako tudi nastavljeno. Nikjer pa ne najdem priporočil za vožnjo v dvoje. Bojim se, da bo ohlapnost katera je primerna za dva preveč ohlapna pri vožnji ko bom na motorju sam. Predpisana je pač v dvoje vse prej kot optimalna. Nekako pa se mi ne da nastavljat verige pred vsako vožnjo.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Nightmare pravi:

Hvala vendar vse to sem že prebral in kot pravim imam tako tudi nastavljeno. Nikjer pa ne najdem priporočil za vožnjo v dvoje. Bojim se, da bo ohlapnost katera je primerna za dva preveč ohlapna pri vožnji ko bom na motorju sam. Predpisana je pač v dvoje vse prej kot optimalna. Nekako pa se mi ne da nastavljat verige pred vsako vožnjo.

 

 

Lp, Samo

Verigo se vedno nastavlja ali na centralnem stojalu ali na stranski tački, tako kot imaš predpisano, neobremenjen moped. Iz iskušenj, raje jo mam za odtenek bolj ohlapno kot pa preveč našponano.

Mogoče pa imaš že verigo preveč iztrošeno in verjamem da so vibracije in občutki v dvoje drugačni, bolj ohlapni, bolj cukajoči ampak tako pač je. 

Verigo pa vedno preveri (ohlapnost) na več mestih, ker se različno pretegne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni problem v občutku, ohlapnosti,..... Veriga je nastavljena po priporočilih in je seveda glede na relativno velik hod zadnjega amortizerja temu primerno ohlapna. Vse do tu ni problemov. Problem nastane ko sva na motorju dva in veriga dobesedno reže v plastičen drsnik verige na vilicah. Prvega sem zamenjal po dobrih 15k km solo vožnje novi pa ne bo zdržal 6k km oz. sem užiraj že opazil raklo razpoko na spodnem delu drsnika kar pomeni, da ga v dvoje preveč obremenjujeva in bi bilo potrebno verigo popustiti.

Rad bi slišal rešitev koga, ki se je s tem problemom že spopadel in mogoče našel rešitev oz. ve lolikšen je optimalen odmik verige.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem reguliraš hitrost in sem potreboval kar nekaj časa, da sem nastavil vse tri tako kot mi odgovarja poleg pa enakomerno radira gumo. S tem prav tako ne bi rešil ničesar.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene hitrosti ne reguliraš. Reguliraš moč blaženja pri nizki hitrosti in visoki hitrosti. Načeloma bi naj nizka hitrost in rebound bila usklajena, tako da bi jaz v tvojem primeru obrnil vijak za nizko hitrost in rebound za vsaj 3 klike v desno ko se voziš z dvema. Le tako boš uskladil tudi napetost verige pri vožnji v dvoje ali sam.

Visoka in nizka hitrost ne pomeni hitrost vožnje, ampak blaženja. Nizko hitrost blaženja si lahko predstavljaš kot manjše grbine in se opazi razlika že ko se vsedeš na motor in zazibaš. Visoka hitrost blaženja pa začne delovati ko npr. nabiješ na grbino in je ročno ne moreš simulirat.

Popravljeno . Popravil imaging
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, saj tako sem mislil pa sem se mogoče narobe izrazil še vedno pa reguliraš hitrost stiskanja in raztezanja hoda amortizerja. Sam amortizer ima še vedno enako hoda sam končno točko bi dosegel počasneje oz. mogoče res ne v vseh primerih ko jo tudi sedaj.

Kot sem že napisal sem kar nekaj časa iskal ustrezne nastavitve ampak tako +3 en in +3 drug vijak bi si pa celo uspel zapomnit in po vožnji prestavit nazaj. :D

 

Verigo bom malo popustil in mogoče naslednjič res še obrnil vijaka pa da vidimo kaj bo.

 

 

Hvala

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Eko, moja saga o olju in sklopki se nadaljuje. V 2k km 4x menjal olje. Liqui Moly Street Race + Oil additiv in po 10km vn ker ni bilo vozno. Vlil nato samo Liqui Moly olje, zadeva se je izboljšala ampak še vedno drselo v 4., 5., 6. pri polnem pospeševanju. Odkril, da obstaja tudi Off Road 10w60 ter ga po 700km ponovno zamenjal. Prvi občutek je bil odličen a se je že naslednji dan izkazalo, da je situacija še vedno enaka in problema nisem odpravil. Po 800km ponovno menjal olje tokrat ponovno vlil Engine Flush, "sčistil" motor ter ponovno zamenjal filtre in vlil Motorex CrossPower 10w60. Situacija še vedno ostala ista in se ne izbolšuje. Ker sem sumil, da sem uničil lamele ali plošče med njimi sem včeraj odstranil sklopko, da vidim v kakšnem stanju so komponente. Vse izgleda praktično novo. Vsako komponento posebaj sem dobro razmastil in sestavil v enakem vrstnem redu kot sem uzel iz motorja. Trenutno sklopka še vedno drsi. Kot sem že rekel le pri polnem pospeševanju v 6. in včasih 5. prestavi. 

Počasi mi zmankuje idej kaj bi še lahko bilo. Pomislil sem na preveč olja v cilindru sklopke a tam je količina ustrezna.

Kakšna ideja koga z več izkušnjami na tem področju?

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je sklopka nekaj časa zdrsovala je velika verjetnost da so kovinske plošče zvite ali pa zgolj "spolirane" in lamele nimajo ob kaj "zagrabit". Vzameš plošče ven in na tisti strani kjer je rob oster drsiš po 200 brusnem papirju, ki ga imaš na ravni podlagi tako da površina postane malo hrapava na otip. Lamele pa sčisti z brake cleanerjem in jih pred montažo za 10min (ko so suhe) potopi v olje, ki ga boš dal v agregat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plošče niso zvite in izgledajo kot nove. Je pa res, da delujejo spolirane in na to, da bi brusil plošče res nisem niti pomislil.

Če se do naslednje menjave, ki bo čez 4k km zadeva ne izboljša poizkusim tvojo rešitev. 

Hvala

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže se je zadeva s sklopko rešila. Včeraj narejenih 580km v dvoje in sklopka kljub vsem vzponom ni zdrsnila niti 1x.

Poraba bencina preračunana na 4,25l/100km, poraba olja glede na steklo 0,0l kar me preseneča a se ne bom pritoževal. Motorček se je ponovno izkazal in kot kaže bo v prihodnje deležen čedalje več takih dalših tur.

 

Odločila sva se, da si uzameva prost dan in obiščeva Nockalmstrasse, ga nekajkrat prevoziva in se po drugi poti vrneva domou.

Izlet več kot uspešn.

 

IMG_20170727_112045.thumb.jpg.b917ff666ec68324fee272e5a8774bf4.jpgIMG_20170727_130259.thumb.jpg.b333c689a9e610839020022ae16d377e.jpgIMG_20170727_132015.thumb.jpg.14471b86d72cb35d5d6c2617fcb8139c.jpgScreenshot_2017-07-27-21-31-27-376.thumb.jpeg.29b64da85a1d1d5f193b23c438becd11.jpeg

 

Ko bo kaj časa pa naložim še posnetek poti od ene do druge rampe.

 

 

Lp, Samo

Popravljeno . Popravil Nightmare
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!