Skoči na vsebino

Yamaha servisi in splošno


DAMI34

Priporočene objave

8 minutes ago, DAMI34 said:

Elisa je pooblaščena za servisiranje vseh japoncev. Poglej na njihovo spletno stran.

To vem, spraševal sem za Jure Primec. Sem pa iskreno povedano mislil, da boš napisal, da žigi sploh niso pomembni... :)

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kawalir pravi:

To vem, spraševal sem za Jure Primec. Sem pa iskreno povedano mislil, da boš napisal, da žigi sploh niso pomembni... :)

če pogledaš na internetu in prebereš koliko folka servisira pri Primcu, ti mora biti jasno, da je pooblaščen , a ne.

Žigi so pomembni, še bolj je pa je pomembno, kdo servisira. Recimo jaz s servisom pri Autosportu v Novi gorici absolutno nisem bil zadovoljen. Od tega da so mi nalili 2dcl olja preveč XJ6 (sem ga nato sam izčrpal doma ven), do tega, da mi ni menjal gume, ki sem jo kupil in seveda, da jo je računal. Naslednjič ko sem gumo prišel menjat, mi ni popumpal zavore in sem kmal zaletu v zid, k sreči nisem menjal zadnje in sem zadnjo zavoro stisnil...ne vem, živčno in površno mi delujejo. Tja nikoli več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Blisk1 pravi:

Kolk pa ima kdo izkušenj z ELISO?

jaz sem tam zelo zadovoljen ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kawalir pravi:

To vem, spraševal sem za Jure Primec. Sem pa iskreno povedano mislil, da boš napisal, da žigi sploh niso pomembni... :)

Jure je tudi dober serviser ;)

 

Pravkar, Blisk1 pravi:

A gume tudi menjajo?

samo tam menjam gume zadnjih 6 let ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Blisk1 pravi:

A gume tudi menjajo?

http://www.elisa.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Blisk1 pravi:

A gume tudi menjajo?

Sploh,ker ti blizu....Ni razmišljat kam iti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, C eagle pravi:

Jure Primec Ljubljana. Kar se zmeniš naredi v 0, poleg tega pa vedno prečekira cel motor, tako, da gre iz njegove delavnice zmeraj varen motor...

Cene so kr uredu. In ja, iz Kopra vozim motor na  servis v Ljubljano!

Kaj je Sneci? A ko greš ti na Golico zrak premešat ma pa smisel? :jezik:

 

Tudi sam lahko temu pritrdim. Poleg tega pa je tudi Človek, ne le odličen serviser! Ni mu težko tudi kaj podebatirati in dati koristnega nasveta, predloga (nimam le enega motorja, pa tudi sam marsikaj postorim..)  ....pri njem imam vedno občutek, da je zadovoljen šele, ko je zadovoljna stranka. Čeprav sem že po naravi precej nezaupljiv,  po večletnih izkušnjah z njim lahko izrečem le same pohvale. Jure Primec:grupni:

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, C eagle pravi:

Jure Primec Ljubljana. Kar se zmeniš naredi v 0, poleg tega pa vedno prečekira cel motor, tako, da gre iz njegove delavnice zmeraj varen motor...

Cene so kr uredu. In ja, iz Kopra vozim motor na  servis v Ljubljano!

Kaj je Sneci? A ko greš ti na Golico zrak premešat ma pa smisel? :jezik:

 

Eno je, ko se greš vozit, drugo pa je, da voziš na nek servis kilometre daleč, da ti pritisne štempl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist vsak serviser je dober, če se na motorju menja olje, filter za olje ter svečke. To zna precej motoristov samih, al pa več kot 70%. Tle ne moreš velik zajebat.

 Ko se pa gre za kakšne bolj zahtevne posege v motor ali vzmetenje sta pa sam dva ki sta bila tukaj omenjena dobra oziroma odlična. Z veliko serviserji sem imel opravka. Ogromno je "boli me kurac" serviserjev, tud uradnih poblaščenih. En je zelo blizu mene pa ni varijante, da mu še kdajkoli peljem motor.

Če bom kupil Yamaho bom k Primcu, če Kawasaki k Elisi, čeprov bi Yamaho tud z veseljem peljal k Elisi!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snecer said:

Eno je, ko se greš vozit, drugo pa je, da voziš na nek servis kilometre daleč, da ti pritisne štempl...

Jaz ne vozim k Juretu zaradi štemplja, marveč zaradi odnosa in odlično opravljenega servisa!

1 hour ago, xtzs said:

 

. Poleg tega pa je tudi Človek, ne le odličen serviser! Ni mu težko tudi kaj podebatirati in dati koristnega nasveta, predloga ...

In še nekaj, meni osebno štempelj ne pomeni nič...( včasih, ko sem bil mali mi je, pri zobozdravniku...:blush:) Raje vidim motor in sprobam, prečekiram, po možnosti s kakšnim mehanikom... In če prav pomislim, bi sedaj motor kupil tako, da bi se s prodajalcem zmenil, peljemo na servi in ga pregledajo. Če je v redu, kupim, če ni, plačam pregled in si ga lahko odpelje nazaj domov...

Meni štemplji niso potrebni, ker motorja ne bom prodajal.... Če se bo prodajal, me ne bo več...

Lp, C eagle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, C eagle pravi:

Jaz ne vozim k Juretu zaradi štemplja, marveč zaradi odnosa in odlično opravljenega servisa!

In še nekaj, meni osebno štempelj ne pomeni nič...( včasih, ko sem bil mali mi je, pri zobozdravniku...:blush:) Raje vidim motor in sprobam, prečekiram, po možnosti s kakšnim mehanikom... In če prav pomislim, bi sedaj motor kupil tako, da bi se s prodajalcem zmenil, peljemo na servi in ga pregledajo. Če je v redu, kupim, če ni, plačam pregled in si ga lahko odpelje nazaj domov...

Meni štemplji niso potrebni, ker motorja ne bom prodajal.... Če se bo prodajal, me ne bo več...

Lp, C eagle

To ti dela neke hudo velike posege, al samo z občutkom zavija filter za olje idr podobna vzdrževalna opravila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Snecer said:

To ti dela neke hudo velike posege, al samo z občutkom zavija filter za olje idr podobna vzdrževalna opravila?

Sej vem da provociraš, ampak....

Koliko serviserjev bi prišlo po motor 100 km daleč in ga po popravilu pripeljlo nazaj in to brez dodatnega stroška prevoza?Prepihalo je tesnilo med cilindri in blokom... 

Jaz motorja (zdaj vozim 4. leto) 25 let nisem vozil, veliko se je od takrat spremenilo oblikovno in mehansko, pa čeprav gre še vedno na bencin... Jure si vzame čas tudi za kakšen uporaben nasvet, pa čeprav je zmeraj zelo zaseden, saj ima delavnico vedno polno. Mi motoristi pa nimamo cajta čakat, je lepo vreme, je treba se it vozit... Pa njegov "Pozdravljen, kako? Pa srečno vožnjo!" nikoli ne manjka. 

Drugje pa še dober dan ne znajo rečt...

Ti kar provociraj, ampak dokler bo s takim odnosom  do strak delal, bo imel vedno dovolj dela!

Jaz bom vozil k njemu na servis! Upam, da še dolgo....

 

Popravljeno . Popravil C eagle
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, C eagle pravi:

Sej vem da provociraš, ampak....

Koliko serviserjev bi prišlo po motor 100 km daleč in ga po popravilu pripeljlo nazaj in to brez dodatnega stroška prevoza?Prepihalo je tesnilo med cilindri in blokom... 

Jaz motorja (zdaj vozim 4. leto) 25 let nisem vozil, veliko se je od takrat spremenilo oblikovno in mehansko, pa čeprav gre še vedno na bencin... Jure si vzame čas tudi za kakšen uporaben nasvet, pa čeprav je zmeraj zelo zaseden, saj ima delavnico vedno polno. Mi motoristi pa nimamo cajta čakat, je lepo vreme, je treba se it vozit... Pa njegov "Pozdravljen, kako? Pa srečno vožnjo!" nikoli ne manjka. 

Drugje pa še dober dan ne znajo rečt...

Ti kar provociraj, ampak dokler bo s takim odnosom  do strak delal, bo imel vedno dovolj dela!

Jaz bom vozil k njemu na servis! Upam, da še dolgo....

 

Nič nimam proti dobremu mehaniku, verjamem, da zna in da je izkušen.

Vendar pa smo dandanes uporabniki tudi bolj osveščeni, kaj se dejansko opravi na nekem "vzdrževalnem" servisu.

V zadnjih 25 letih se pa zasnova res ni ne vem kako spremenila.

Predlagam ti, da enkrat, ko se ne boš vozil pogledaš v servisna navodila za svoj motor, v razpredelnico, kaj je potrebno zamenjevat (replace) na določeno obdobje (poleg ostalega kar se opazi) pa boš videl, da se noben ne drži tega (češ, saj je še ok, ni treba).

Govorim o raznih ceveh za hladilnik, zamenjava cevi za zavore itd...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Če kdo ima fajl SERVISNIH NAVODIL/service manual za določen tip motorja, pa da ni prevelik fajl, naj mi jih ali pošlje na PM ali objavi kar v temi o določenem motorju in jih bom jaz nalepil potem na vrh. Tako bodo na razpolago vsem, ki jih bodo rabili.

Nekaj kot v tem stilu:

1036685288_Breznaslova.thumb.jpg.aa735d1bc90d24e7ea41df3730c7ab0c.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Dober dan

Mene zanima če pozna kdo kakega dobrega mehanika v Mb in okolici?

Mam Yamaho diversion 600 l.93 pa bi moral dat ventile in fergazere nastavit.

Lahko je tudi kaki garažni mehanik samo da vredu dela, ker pri generalcih so mi take cene omenjali kaj jas niti za motor nisem dal.

hala za odgovore

lp, leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Zanima me, kateri servis, lahko tudi mehanik

 za Yamaho v Domžalah ali okolici priporočate?  Tisti, ki imate izkušnje, vaše informacije so dobrodošle. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Lady1 pravi:

Zanima me, kateri servis, lahko tudi mehanik

 za Yamaho v Domžalah ali okolici priporočate?  Tisti, ki imate izkušnje, vaše informacije so dobrodošle. :)

Tema že obstaja, tule so informacije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!