Skoči na vsebino

Kawasaki servisi in splošno


DAMI34

Priporočene objave

pred 57 minutami, Fantocci pravi:

Ne veruvlemo...

Dej sliko od sestričen iz Srbije gor (če so kaj mlajše od tebe :whistle: )

se popraulam .. nečakinje ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Thursday, January 11, 2018 ob 18:12, Snecer pravi:

mam raje od bmja tshirt kot polo majčko od kawasakija :) 

Reklamne korporacijske majčke bi se morale zastojn dobit. Ne pa da eni še plačajo za to, da korporacijam delajo reklamo...

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, izibajker pravi:

Reklamne korporacijske majčke bi se morale zastojn dobit. Ne pa da eni še plačajo za to, da korporacijam delajo reklamo...

Jih imam nekakj zastonjskih in nekaj kupljenih...v kvaliteti ni primerjave!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 1. 2018 ob 15:49, izibajker pravi:

Reklamne korporacijske majčke bi se morale zastojn dobit. Ne pa da eni še plačajo za to, da korporacijam delajo reklamo...

se strinjam .. na vsaki ki piše kawasaki, bi morala biti zastojn ... no ja .. pa pol tudi une, na katerih piše Addidas, Nike itd itd :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nike,adidas ne dam 10eu....glede na vsaj 30 letne izkušnje je material in kvaliteta moto firm boljša...je pa res,da najstarejšo podobno kratko majico imam z dirke superbike,ko je Fogarty vozil ducati 916.okoli l.97.še vedno lepa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 19 Jan 2018 ob 8:14, maus pravi:

se strinjam .. na vsaki ki piše kawasaki, bi morala biti zastojn ... no ja .. pa pol tudi une, na katerih piše Addidas, Nike itd itd :)

 

Na vinjeti tudi piše Dars :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Arzen pravi:

Na vinjeti tudi piše Dars :ras: 

na motorju pa piše Kawasaki :ras:

  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Jogi...včasih so mi sprednjo guno na roke cintrirali...juhuhu..dokler bil v garanciji in yamaha R1 in kawasaki 10 ninja oba tam servisiru...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, pubi1 pravi:

A ni on v Vinski G.?

Ja seveda...to ti je tak blizu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Če kdo ima fajl SERVISNIH NAVODIL/service manual za določen tip motorja, pa da ni prevelik fajl, naj mi jih ali pošlje na PM ali objavi kar v temi o določenem motorju in jih bom jaz nalepil potem na vrh. Tako bodo na razpolago vsem, ki jih bodo rabili.

Nekaj kot v tem stilu:

1036685288_Breznaslova.thumb.jpg.aa735d1bc90d24e7ea41df3730c7ab0c.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

kole, da bo jasno :P

164675_474624662607091_1694240515_n.jpg.c592b222f2dd090fe58220c754b681ae.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Sem nov tukaj in prav tako sem sveži motorist. Kot prvi motor sem si kupil Z750 ABS l.2007. Sedaj pa imam par vprašanj. Kot prvo, ima kdo v MB ali okolici navodila za motor ali ve, kje bi se jih dalo dobiti na spletu?

Na motorju bi rad naredil servis (prevoženih ima 26.000 km). Nameravam menjati samo olje in filter ter očistiti in podmazati ketno. Ali mislite, da bi bilo treba menjati tudi svečke ali pa še kaj druga?

Koliko olja gre v motor? Gledal sem tega: https://www.mimovrste.com/motorna-olja/motul-olje-8100-x-power-10w60-1-l

Je ta vredu ali priporočate drugega? Problem je, da ga imajo samo 3l in ne vem, če je to dovolj...

Kje pa bi lahko kupil filter, oz. kakšnega sploh rabim? Koliko vas okvirno stane takšen servis z materialom vred? Priporoča kdo kakega mehanika v MB?

 

Vem, da sem vas zasul z vprašanji, a upam, da razumete, da sem čisto nov v tem svetu in se moram še veliko naučit. ? Za vse odgovore se že v naprej lepo zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, za motorno olje si poglej tukaj, imajo tudi literske pakunge. http://www.motornaolja.com/

Osebno se zapelji na Jadransko cesto 25, tam imajo prodajalno in kupiš olje, prav tako dobiš filter. Za menjavo je najlažje, da pogledaš na youtube imaš polno posnetkov, kjer je prikazano kako in kaj. Npr.: 

 

 

Navodila za tvoj motor dobiš pa tukaj: https://www.manualslib.com/manual/375217/Kawasaki-Z750-Abs.html

 

Lp

 

 

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oljni filter rabiš HF303, osebno raje dam par evrov poleg in kupim filter z nastavkom, boš naslednjič pri menjavi lažje odšraufal.

 

Kawasaki Z750 (2007 to 2012) Oil Filter

Rezultat iskanja slik za hf303

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, levcek84 pravi:

Pozdravljeni. Sem nov tukaj in prav tako sem sveži motorist. Kot prvi motor sem si kupil Z750 ABS l.2007. Sedaj pa imam par vprašanj. Kot prvo, ima kdo v MB ali okolici navodila za motor ali ve, kje bi se jih dalo dobiti na spletu?

Na motorju bi rad naredil servis (prevoženih ima 26.000 km). Nameravam menjati samo olje in filter ter očistiti in podmazati ketno. Ali mislite, da bi bilo treba menjati tudi svečke ali pa še kaj druga?

Koliko olja gre v motor? Gledal sem tega: https://www.mimovrste.com/motorna-olja/motul-olje-8100-x-power-10w60-1-l

Je ta vredu ali priporočate drugega? Problem je, da ga imajo samo 3l in ne vem, če je to dovolj...

Kje pa bi lahko kupil filter, oz. kakšnega sploh rabim? Koliko vas okvirno stane takšen servis z materialom vred? Priporoča kdo kakega mehanika v MB?

 

Vem, da sem vas zasul z vprašanji, a upam, da razumete, da sem čisto nov v tem svetu in se moram še veliko naučit. ? Za vse odgovore se že v naprej lepo zahvaljujem.

za prvič ti priporočam obisk servisa (glede na tvoja vprašanja), npr. motorjet na ptujski cesti...

rabiš pa od 3.1 do 3.8l, zavisi al je čisto izsušen, al pa menjaš samo olje brez filtra

3.3L z menjavo filtra in olja

sipaj Motul 5100 10W40 ... puna kapa

filter olja, firma Hi Flo, HF303...

https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=3910&detailid=3715

pred 5 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Oljni filter rabiš HF303, osebno raje dam par evrov poleg in kupim filter z nastavkom, boš naslednjič pri menjavi lažje odšraufal.

 

Kawasaki Z750 (2007 to 2012) Oil Filter

Rezultat iskanja slik za hf303

si me prehitel :)

pa ne pozabi nabavit podložke, če ne bo olje uhajalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s Snecerjem, za prvič je mogoče res najboljše, da ti na servisu to naredijo, istočasno pa ti naj pregledajo cel motor, če je potrebno še kaj nastaviti/zamenjati. Ni se za zajebavati pri rabljenem motorju, prejšnji lastnik zna marsikaj prikriti, samo da čimveč iztrži zanj. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tlak v gumah preveri takoj, da ne bi slučajno šel na cesto brez tega :eek:.

Predvsem pa preveri dot gum in profil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, levcek84 said:

Na motorju bi rad naredil servis (prevoženih ima 26.000 km). Nameravam menjati samo olje in filter ter očistiti in podmazati ketno. Ali mislite, da bi bilo treba menjati tudi svečke ali pa še kaj druga?

Fajn je imeti še izpravne zavore,... :)  Prveri zavorne ploščice in zavorno tekočino (menjala naj bi se na dve leti). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

To se ti samo zdi. Kawasaki je na monoshock fedrovju, to se čist drugače pelje .. :huh: :D

 

Edit: sploh pa, naj tolko pazita, da prideta v enem kosu nazaj v slo .. glede na to, kak ju oni tam zadaj gleda (grćkamafijapress) .. ne običajni pizdarij delat, no .. :yea2:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Vsaj nekaj, kjer bo lahko obrnil gas do konca :lol1::jezik:

Dvomim, ga bo ob minimalnem obratu taku sunlo z ene 3G, da ne bo uspel več obrnit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!