Skoči na vsebino

Toplotne črpalke in vgradnja


Priporočene objave

To je bilo res v prejšnjem režimu. Sedaj je trgovanje z elektriko urejeno podobno kot recimo trgovanje z plinom, nafto, zlatom... Stvar je še toliko bolj zakomplicirana ker poteka v "živo". Elektrike ne moreš hranit kot recimo nafte. Trguje se 24/7 in vse skupaj je hudo tržno... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dimenzioniranje moči TČ se izračuna na zunanjo temperaturo -4 stopinje. Ko pa pade pod to mejo se pa predvidi dodatni vir. Grelci, obstoječa centralan...(neizolirani objekti)

Kar mnogi ne vedo. Pomembno je kakšna je povezava zunanje enote z notranjo. Lahko je plinska, lahko je vodna. In če je vodna, ti lahko ob mrku elektrike zmrzne Izmenjevalnik toplote - pa je par jurjev škode.

Seveda so različni sistemi in opcije, samo večina ve samo: imam TČ in fajn je in manj pokurimo.

Za vse nejeverne Tomaže lahko potrdim, da zadeve delujejo tudi pri neizoliranih zgradbah in radiatorskem gretju. In da smo prišparali napram olju za najmanj 50%, če pa je nafta dražja, pa še več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ciciban pravi:

To je bilo res v prejšnjem režimu. Sedaj je trgovanje z elektriko urejeno podobno kot recimo trgovanje z plinom, nafto, zlatom... Stvar je še toliko bolj zakomplicirana ker poteka v "živo". Elektrike ne moreš hranit kot recimo nafte. Trguje se 24/7 in vse skupaj je hudo tržno... 

Vsaj do zdaj se ni kaj bistveno spremenilo. Zgleda, vseeno, da so ostali energenti bolj tržni. Pri elektriki je eno cena elektrike in drugo omrežnina. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Dimenzioniranje moči TČ se izračuna na zunanjo temperaturo -4 stopinje. Ko pa pade pod to mejo se pa predvidi dodatni vir. Grelci, obstoječa centralan...(neizolirani objekti)

Kar mnogi ne vedo. Pomembno je kakšna je povezava zunanje enote z notranjo. Lahko je plinska, lahko je vodna. In če je vodna, ti lahko ob mrku elektrike zmrzne Izmenjevalnik toplote - pa je par jurjev škode.

Seveda so različni sistemi in opcije, samo večina ve samo: imam TČ in fajn je in manj pokurimo.

Za vse nejeverne Tomaže lahko potrdim, da zadeve delujejo tudi pri neizoliranih zgradbah in radiatorskem gretju. In da smo prišparali napram olju za najmanj 50%, če pa je nafta dražja, pa še več. 

No do tega zaključka prišu jaz in postavil poleg peči še kamin...manjša investicija,6m drv pa imam res toplo,lepo videt...prej porabil 1800  olja...odkar kamin po 500 in 6m drv pa to sem reku malo veliko...

Ni lepšega ko lešt pred kamin in spiti kavico v miru ob ognju...

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, sesir pravi:

No do tega zaključka prišu jaz in postavil poleg peči še kamin...manjša investicija,6m drv pa imam res toplo,lepo videt...prej porabil 1800  olja...odkar kamin po 500 in 6m drv pa to sem reku malo veliko...

To kar si navedel verjetno drži. Ampak moraš skladiščit, zlagat, pepel... Potem te v križu štihne, pa včasih se ti ne ljubi, pa moraš...

Ni ga čez kamot, obrneš gumb ali pa kar preko interneta iz naslanjača. :) To pa je tudi nekaj vredno, sploh, če si v letih.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, sesir pravi:

No do tega zaključka prišu jaz in postavil poleg peči še kamin...manjša investicija,6m drv pa imam res toplo,lepo videt...prej porabil 1800  olja...odkar kamin po 500 in 6m drv pa to sem reku malo veliko...

Ni lepšega ko lešt pred kamin in spiti kavico v miru ob ognju...

Je, jaz kavico zamenjam z dobrim konjakomIMG_1883.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Scarabeo 500 pravi:

To kar si navedel verjetno drži. Ampak moraš skladiščit, zlagat, pepel... Potem te v križu štihne, pa včasih se ti ne ljubi, pa moraš...

Ni ga čez kamot, obrneš gumb ali pa kar preko interneta iz naslanjača. :) To pa je tudi nekaj vredno, sploh, če si v letih.

Pepel pač sprazneš predal...za 300eu kupiš 6m pripeljejo in zložijo...olje imam na 20 naštimano...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

električna ali plinska centralna, najmanj cirkusa ...

Plin...starši imajo večje položnice na mesec kot jaz penzije!Seveda le pozimi a vseeno...

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Vsaj do zdaj se ni kaj bistveno spremenilo. Zgleda, vseeno, da so ostali energenti bolj tržni. Pri elektriki je eno cena elektrike in drugo omrežnina. 

Res je. Eno je omrežnina in druge nerazumljive postavke na položnici in drugo je dejanska elektrika. Za nas navadne smrtnike je bila ta zadnja postavka sorazmerno majhen delež. Če se pa recimo ogrevaš ali pa filaš avto, pa ni več vseeno koliko ta energija stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ciciban pravi:

Res je. Eno je omrežnina in druge nerazumljive postavke na položnici in drugo je dejanska elektrika. Za nas navadne smrtnike je bila ta zadnja postavka sorazmerno majhen delež. Če se pa recimo ogrevaš ali pa filaš avto, pa ni več vseeno koliko ta energija stane.

Če si dličen in ogrevaš kokošijenk ti je...12eu pravi na mesec...HAHA

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ciciban pravi:

Res je. Eno je omrežnina in druge nerazumljive postavke na položnici in drugo je dejanska elektrika. Za nas navadne smrtnike je bila ta zadnja postavka sorazmerno majhen delež. Če se pa recimo ogrevaš ali pa filaš avto, pa ni več vseeno koliko ta energija stane.

Če si dličen in ogrevaš kokošijenk ti je...12eu pravi na mesec...HAH

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, ciciban pravi:

Res je. Eno je omrežnina in druge nerazumljive postavke na položnici in drugo je dejanska elektrika. Za nas navadne smrtnike je bila ta zadnja postavka sorazmerno majhen delež. Če se pa recimo ogrevaš ali pa filaš avto, pa ni več vseeno koliko ta energija stane.

Absolutno drži. Hotel sem samo reči, da je elektrika bila do sedaj energija, ki ni drastično ali pa je najmanj varirala po ceni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, HD-Dyna pravi:

Premišljujem o zamenjavi sistema gretja iz kurilnega olja na toplotno črpalko Zrak/Voda.

Iščem nekoga, ki se na to zadevo spozna... Kakšno TČ kupiti, poznate kakšnega dobrega in poštenega inštalaterja, ki dvigne telefon tudi po vgradnji in odpravi napake... Skratka, vaše izkušnje ali priporočila in graje - pošteno seveda, mogoče je kakšen mojster tudi tukaj ?

Ker so cene dobrih TČ kar visoke, bi rad zvedel še kaj podrobnosti od ljudi, ki so to že naredili.

Hvala za pomoč !!!!!

Pošten inštelater ti bo svetoval da ostani na kurilcu ali drvih, kolegu ki ima takšno črpalko za gretje je lansko leto pozimi crknila neka elektronika, za menjavo in delo je odštel 1500€, če ne bi zmrznil

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, sayo pravi:

Pošten inštelater ti bo svetoval da ostani na kurilcu ali drvih, kolegu ki ima takšno črpalko za gretje je lansko leto pozimi crknila neka elektronika, za menjavo in delo je odštel 1500€, če ne bi zmrznil

Ob predpostavki, da zadeva ne crkne je nabava TČ na kredit, edini kredit, ki se ti splača:).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Ob predpostavki, da zadeva ne crkne je nabava TČ na kredit, edini kredit, ki se ti splača:).

Itaq, jaz se na olje grejem več kot dvajset let, z vzdrževanjem peči in gorilca imam vsako leto 25€ stroškov, če bi šel v investicijo TČ, se mi nebi investicija povrnila v 10 letih, to se mi pa ne splača

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sayo pravi:

Itaq, jaz se na olje grejem več kot dvajset let, z vzdrževanjem peči in gorilca imam vsako leto 25€ stroškov, če bi šel v investicijo TČ, se mi nebi investicija povrnila v 10 letih, to se mi pa ne splača

Recimo, splača se ti, če ti zadeva popolnoma crkne ali pa če imaš dovolj denarja.

Mi smo kupili TČ - več stanovanj - 6. Odplačali smo jo v 3 letih in pol. Kolegica, ki pa jo je kupila sama pa je po takratnih izračunih potrebovala 7- 8 let. Takrat je bilo olje dražje. 

Je pa sistem TČ poln elektronike in verjetno bolj občutlijv kot klasična peč na olje. Fajn je pa tudi, da montažerja ali serviserja poznaš in mu lahko zaupaš, ko pride do težav, da te ne vpizdi za celotno elektroniko, če to ni potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, sesir said:

Če si dličen in ogrevaš kokošijenk ti je...12eu pravi na mesec...HAH

Kaj sesir, si se mal zapičil? Veš, mojstre kot si ti poslušam skoraj dnevno. Ravno zato se mi RES ne da to brat tudi tukaj. V prvem postu sem napisal kako in kaj. V drugem pa sem ti odgovoril in odgovor je še zmeraj enak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ravnokar placal 215 evrov za strom, toplotna skos drajsa, k je minus zuni.... Zgleda bi bla lahko izolacija konkretnejsa al kako, k js bi mel tud 150evrov na leto :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dlicen zdravo,

bi imel eno prošnjo, ko se boš kaj vozil z motorjem po Sloveniji se prosim ustavi pri meni in mi svetuj kako naj zmanjšam stroške ogrevanja na naši hiši, ki trenutno znašajo cca 1200 eur. Takoj bi se odločil za TČ, če bi se lahko približal tvojim stroškom ogrevanja. 

Za svetovanje se ti oddolžim z roštiljado.

Lp,notranc

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, notranc pravi:

dlicen zdravo,

bi imel eno prošnjo, ko se boš kaj vozil z motorjem po Sloveniji se prosim ustavi pri meni in mi svetuj kako naj zmanjšam stroške ogrevanja na naši hiši, ki trenutno znašajo cca 1200 eur. Takoj bi se odločil za TČ, če bi se lahko približal tvojim stroškom ogrevanja. 

Za svetovanje se ti oddolžim z roštiljado.

Lp,notranc

podreš in postaviš moderno, ki se skor sama ogreva :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, dlicen pravi:

Kaj sesir, si se mal zapičil? Veš, mojstre kot si ti poslušam skoraj dnevno. Ravno zato se mi RES ne da to brat tudi tukaj. V prvem postu sem napisal kako in kaj. V drugem pa sem ti odgovoril in odgovor je še zmeraj enak.

Glej vem,da smo taki ali drugacni...pač omejeni...sam to,da stane ogrevanje z toplotno črpalko 150eu na leto je ista laž,kot jo je izrekel politik,da je bil izvoljen(1000eu najnižja penzija)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@notranc Lej, roštiljada ne pokrije svetovanja. :D Tebi lahko napišem isto, kot sem v prvem postu (ali kaj berete?). Pojdi do enega tvojega lokalnega projektanta strojnih instalacij, ki se spozna na energetske sanacije in mu naroči projekt. Nisem nikjer napisal, da boš ti v svoji obstoječi hiši porabil samo 150 € na leto za ogrevanje. Brez konretnih posegov jih ne boš in vprašanje je, če se to izplača, ko vzameš vse v obzir. Tudi jaz jih na žalost ne porabim tako malo, ker stanujem v energetsko neustrezni bajti. Ampak pri novogradnji npr. pasivne hiše, ki ni več nič eksotičnega, ta mora porabiti največ  15 kWh/m2 za ogrevanje stavbe na leto. Da ne govorimo o nič energijskih hišah ali o aktivnih hišah.

Popravljeno . Popravil dlicen
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, sayo pravi:

Itaq, jaz se na olje grejem več kot dvajset let, z vzdrževanjem peči in gorilca imam vsako leto 25€ stroškov, če bi šel v investicijo TČ, se mi nebi investicija povrnila v 10 letih, to se mi pa ne splača

Še eno razmišljanje. Ko je toliko govora o varčevanju in majhni porabi.

Če bi imeli radi malo porabo in bi hišo izolirali in potem kupili še toplotno črpalko, bi težko upravičili investicijo. Sploh, če ti fasado delajo po uradni poti. (za neko normalno hišo)

Drugo je gradnja nove hiše, ko itak vse delaš po novih standardih in moraš vse enkrat kupiti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!