Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

Katera je dolga in katera kratka luč?

Pri meni je kratka zgornja in dolga spodnja žarnica.

In ni nobene razlike v dolžini snopa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 10. 2021 ob 7:11, Buschi pravi:

Katera je dolga in katera kratka luč?

Pri meni je kratka zgornja in dolga spodnja žarnica.

In ni nobene razlike v dolžini snopa.

Kratka je zgornja in dolga spodnja žarnica. Preveri če sta pravilno vstavljeni v parabolo, po moje gre tu iskati vzrok v enaki dolžini snopa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor. Grem raziskovat.

Sem bil skoraj 100%, da mora biti dolga zgornja (ker je pač višje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova težava. Zadnje dni opažam, da ko pri tekočem pospeševanju dodam gas , motor hoče ugasnat.

Če dam primer: se pripelješ do križišča v prestavi z štandgasom, vidiš da je prosto in ko dodaš gas, motor hoče ugasnat.

Med vožnjo, ko so obrati višji, tega ni.

V štandgasu motor laufa lepo, brez nihanja obratov.

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 10. 2021 ob 7:30, Buschi pravi:

Nova težava. Zadnje dni opažam, da ko pri tekočem pospeševanju dodam gas , motor hoče ugasnat.

Če dam primer: se pripelješ do križišča v prestavi z štandgasom, vidiš da je prosto in ko dodaš gas, motor hoče ugasnat.

Med vožnjo, ko so obrati višji, tega ni.

V štandgasu motor laufa lepo, brez nihanja obratov.

 

Hvala.

Svečko in kabel do svečke si pogledal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 28. 10. 2021 ob 7:30, Buschi pravi:

Nova težava. Zadnje dni opažam, da ko pri tekočem pospeševanju dodam gas , motor hoče ugasnat.

Če dam primer: se pripelješ do križišča v prestavi z štandgasom, vidiš da je prosto in ko dodaš gas, motor hoče ugasnat.

Med vožnjo, ko so obrati višji, tega ni.

V štandgasu motor laufa lepo, brez nihanja obratov.

 

Hvala.

No, te težave se sedaj stopnjujejo. Motor blazno seka nazaj, prosti tek je neenakomeren, niha med 1800 in 2000, motor pri pospeševanju pri  malem dodajanju plina cuka, on speljevanju crkuje, med vžiganjem pa veselo seka nazaj.

Razštelani ventili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Faus luft?

Akumulator se normalno polni?

Na enem tujem forumu sem nasel se tole: 

Quote

 Again, 2 miles away from home it started misbehaving, in frustration, I flicked the kill switch a couple of times and it started pulling again. So I got it home and cleaned out the kill switch and BINGO!! I've just been for a 30 mile ride and it's fine! 

 

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Živjo, imam nekaj delov za Tenerejko za prodat, če ima kdo željo in sicer:

Zadnji lonec Akrapovič OTR + krivina + set za montažo (ni homologacije). Iz titana, res izjemno lahek! ; 250 EUR

HEED crash bars z nosilci, dejansko kot nov, brez praske ; 100 EUR

1053876961_Akrapovi.jpg.28d391fe6a6b78a68f8c93ee008d5b4e.jpg

345321594_Heedcrashbar.jpg.cb5372b09b49c5a4f69a0da8533355ca.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo. 

Ce kdo rabi prodam zadnji amortizer imel sem ga na xt660r, ma mislim sa pase tudi na tenere..

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17169090&display=Zadnji%20amortizer%20WILBERS%20typ640%20yamaha%20xt%20660%20r%20x%20z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kateri za prodat original žmigavce?

Trenutne imam polepljene z izolitrakom, pa niso lih apetitlih.

Za nek normaln gnar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje, na katerega mi niso znali povedati v moto trgovini in tudi na servisu ne...

Želim kupiti gumo Continental TKC 70 Rocks, guma je TL (tubeless) torej se uporabi brez zračnice. Lahko montiram omenjeno gumo z zračnico, ker jo tenerejka ima?

Kako je to v praksi?

Lp, M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem natikal gor 07+Dakar TL(sicer na XT-ejko, ampak sej so isti pecikli).

Vedi, da je guma bolj trda kot navadna in ima manjši notranji premer in vulkanizerju se je usedla šele pri 6-tih barih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala.

Katero priporočate. Vozil se bom 95% po cesti tudi k so temperature pod 0, torej more tudi v hladnih pogoji držati...

TKC 70 ROCKS in TKC 70 spredaj se mi zdi dobra izbira, je še katera boljša?

 

Lp, M

Popravljeno . Popravil marcc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jop 10:90 gume. mitas terraforce, avon trailraider. no sicer tudi tkc je ok, ampak če bo 95% asfalta bi dal obe tkc70

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za mnenje!

Še eno vprašanje. Ne vem kako naj opišem. Mislim da je izpuh predelan, ker "seka" iz njega, koliko vem to pri originalnem ne bi smelo početi ali pač? Takrat ko zaprem plin in prestavljam navzdol pri nizkih hitrostih... Saj veste kaj mislim.

Ko vozim enakomerno, držim hitrost je zvok ok, ko pa pospešim je poleg zvoka motorja še prisoten zvok črička. Smešno se sliši, ampak tako lahko najlažje opišem. Motor v teku na mestu tega zvoka nima, samo pri pospeševanju in ko motor zavira (motorno zaviranje)... Ali je lahko to posledica predelava izpuha? Bom čez vikend razdrl zadek, da vidim če so lonec odpirali. Če ne bom ničesar našel bom naredil avdio posnetek in pokazal.

Lp, M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sekiraj se...sam imam gor leota in poka k pri norcih ko zaviram z mašino. Ampak, meni je to všeč.

Če vidim pa represivni organ, pač stisnem kuplungo in bremzam z bremzo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si kje iz okolice najlepših koncev Kure, ti lohk posodim mojga starga...ki je 100% še original, pa sprobej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, hvala, za enkrat je ok. Malce poka ni tako moteče... Jaz sem tudi iz savinjske, lahko kdaj kak krog nardima in ... Tepru ga še morm poservisirati, čakam še nadomestne dele... potem pa en dan servisiranja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 2 urami, mladench pravi:

Razlike med generacijam 08 in 17? 🤔

Nič. Razlika je samo med ABS verzijo in navadno. Brez abs je višja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 7. 2022 ob 20:33, mladench pravi:

Razlike med generacijam 08 in 17? 🤔

2008: Proizvodnja v Italiji

2009: Izboljšan airbox - manj blow-by olja zmeče v airbox. Pojavijo se šivi na sedežu (2008 je brez šivov). Problemi z menjalniki.

2010: Proizvodnja se seli v Španijo

2011: ABS

2012: KYB progresivne in krajše vzmeti v vilicah, daljši spacerji, drugačni knofi za štelat preload

2013: Proizvodnja se seli v Francijo. Ohišje sprednje luči je spremenjeno, za boljši snop svetlobe. Črne plastike namesto sivih

2014 dalje vse isto

Popravljeno . Popravil Unikat555
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Unikat555 po letu 2011 so imeli vsi serijsko abs? Oz. vrjetno tako kot skala prav, so abs in navadni modeli? 

 

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!