Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

A je še kdo zaznal, da se števec za kilometre spreminja?

Nedavno sem šel na črpalko in beležim si porabo in opazil, da mi stanje števca ne ustreza. Naknadno sem zračunal, da mi je števec zmanjšal kilometre za okrog 4.300 km. Pri tem nisem nič posegal v elektroniko ali kako drugače se igral s števcem. Letnik 2008... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi zaznal da se števec spreminja na moji Tenerejki. Vedno več je kilometeov...sicer res, da se vozim tudi....

No brez heca zdaj. Jaz lahko rečem, da nisem opazil nič podobnega...kilometri se vrtijo realno in sinhrono...glavni števec, Trip 1 in Trip 2. Je pa letnik 2016.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 7. 2018 ob 18:00, sajhtam pravi:

A je še kdo zaznal, da se števec za kilometre spreminja?

Sam je sicer nimam, sem pa povprašal dva znanca, ki jih imata. Nihče od njiju ni opazil kaj takega.

 

Najbrž se tvoja pripravlja na menjavo lastnika...:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Zanima me kako bi rešil težavo pretoka zraka skozi ''tunel'' pri krmilu? Zdi se mi, da ravno tam skozi mi pri višjih hitrostih vrtinči zrak. A je kdo poskusi nekako zmanjšat pretok zraka tam skozi in kako?

 

LP, Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gosta mrežica oblikovana po meri in dve luknjici za pritrditev.  Imam jo doma. Home made produkt ;)

 

IMG_20170917_093748.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ravno gledam tole sliko sem se spomnil.
Se da kje kupit sprednje steklo za tenerejko brez tek stranskih ušesk? Namreč imam zaščito rok Touratech in če obrnem belanco do konca v levo/desno mi zaščita zvija ta ušeska tako da mi je vizir počil par dni nazaj. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Lahko enostavno odrežeš ušesa na originalu.  Ta na zgornji sliki je moj domač izdelek. Višji, širši z usmernikom zraka. Za dolge ture se je zelo dobro obnesel in je preprečil vso bobnenje po čeladi. Seveda je bil narejen po meri, da se ne zatika nikjer in da vidim preko njega.  

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za hiter odgovor. Sepravi da je treba zapreti ta del pod lučjo. Nekaj bom že ušpičil:)

Kaj je bilo bolje? S tem vizirjom na sliki ali ko si zaprl masko pod lučjo?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Sahbazz pravi:

Mi zaupaš iz kakšnega materiala si ga naredil? Je bilo potrebno kakšno krivljenje pleksija?

 

Kupil sem lexan plastiko. Krivljenje je seveda potrebno. Pištola na vroč zrak, improvizirana šablona ter malo živcev pri izdelavi. Da se naredit, da izgleda kot orginal tovarniško. Res pa je potrebno imeti nekaj ročnih spretnosti. :music1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, 5ERR pravi:

Hvala za hiter odgovor. Sepravi da je treba zapreti ta del pod lučjo. Nekaj bom že ušpičil:)

Kaj je bilo bolje? S tem vizirjom na sliki ali ko si zaprl masko pod lučjo?

LP

Kombinacija obojega.  Večji vizir po višini in širini odnese zrak preko čelade in mimo ramen. Tudi preko sopotničine čelade. Iskal sem kompromis, da imam čim več udobja pri potovalni hitrosti med 80 in 110 km/h. Pri nižji hitrosti to ni bil nikoli problem, pri moji potovalni pa me je precej motila turbulenca, katera se je ustvarjala ravno na glavi. Kanal sem z mrežico blokiral ravno dovolj, da je v kombinaciji z vizirjem uporabna tudi moja nolanka N40 air z šiltom. Prej mi je glava lepo opletala in takšna vožnja je bila prava muka. Govorim o mojih izkušnjah z vizirjem in mrežico ter mojim načinom uporabe, ker motorja nisem uporabljal za terensko vožnjo. Makadamska cesta zame ni teren ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 7. 2018 ob 20:21, Ni3ous pravi:

Moja tudi ni imela težav. Naredu sem z njo skoraj 50 000 km.

Saj fora je v tem, da to naredi, ko ima preko 50.000 km. Sem malo povprašal po nemškem forumu, pa so nekateri potrdili, da jim je to (tudi nekajkrat) naredilo. S ca. 52.XXX na 48.XXX... Predvsem letnik 2008.

http://xt-660.de/viewtopic.php?f=19&t=18098

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 7. 2018 ob 10:46, The Lakl pravi:

Gosta mrežica oblikovana po meri in dve luknjici za pritrditev.  Imam jo doma. Home made produkt ;)

 

IMG_20170917_093748.jpg

 Vidim da imaš tudi ''spoiler'' na vtrobranu. Kaj to je en kos pleksija z distančniki privijačen na vetrobran? Neke Puig nastavljive varijante niso glih cenovno privlačne. A to dost pripomore pri usmerjanju zračnega toka?

V glavnem zaprl sem luknjo pod lučjo in je mnogo bolje. Sedaj moram porobat še z original vizirjom, ker s povišanim vizirjom mi vrtinči zrak okol čelade oz. bobni. Če se pri cca. 100km/h vzdignem na noge je slišati samo piš vetra, kar je milina napram sedečem položaju.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi usmernik je domače izdelave.  Kot sem že napisal. Vse mora biti usklajeno. Zaprt kanal, vizir in usmernik. Sama višina vizirja je premalo za odpravo turbulence. Vsi vizirji so tudi preozki, zato sem naredil malce širšega in višjega, da vrtinec odnese preko čelade in tudi mimo ramen. Načrt sem jemal glede na mojo višino in da se še krmilo normalno giblje brez zatikanj.

Primerjaj razliko

D504EA8D-FD28-4B37-BE77-DF94B75478E3.jpeg

Popravljeno . Popravil The Lakl
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, The Lakl said:

si vizirji so tudi preozki, zato sem naredil malce širšega in višjega, da vrtinec odnese preko čelade in tudi mimo ramen.

Ti, kako je pa z zracenjem celade? Na mojem motorju sm prejsni tedn ugotovil, da mi v celadi zrak zelo slabo krozi. Bobni pa konkretno. Ubitacna kombinacija. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, 5ERR said:

 vrtinči zrak okol čelade oz. bobni.
... slišati samo piš vetra, ....

Uporabi čepke za ušesa, milina.

Mene bolj moti, da mi zaradi turbulence glavo/čelado trese in megli pogled. Nazadnje sem iz enduro čelade snel un plastičen senčnik in je vse skupaj mnogo bolje. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z enako "problematiko" sem se tudi sam nekaj časa ukvarjal. Visok sem 190cm. in me je na začetku motil ta udar vetra in turbulenca okrog čelade. Potem sem poizkusil z enkim konceptom kot Lakl....povišan in širši vizir (brez deflektorja). Tu sem naletel na dve "težavi"...Prva je bila, da je zaradi predimenzioniranosti vizirja ter upora vetra vanj treslo aramturko, da bi jo nekega dne odtrgalo. Naslednja težava je bila, da se mi je lomil pogled na cesto ravno v območju razdalje, kjer se fokusiraš na cesto. Zgornji rob vizirja je bil ravno v tem območju. Torej...nisem videl preko vizirja in ne skozi vizir. Torej bi ga moral bodisi povečat, ali pa zmanjšat (kar je že itak originalni vizir). Če bi ga povečal, bi poleg poštarskega stekla dobil še popačen pogled skozi vizir...zame pač nesprejemljivo. Ko sem "zamašil" tunel pod lučjo in odstranil še "šilt" na čeladi, ter vrnil originalni vizir, sem pri moji višini prišel do sprejemljive rešitve.

In nenazadnje...to ni motor s konceptom "dnevne sobe". Če sem na kakšnem potovanju prisiljen opravit kak krajši transfer po avtocesti, se nagnem par stopinj naprej...veter odnese preko čelade in je zadeva popolnoma nemoteča. S tem motorjem, pa se v glavnem vlačim po lokalnih cestah in stranskih poteh. Tam tudi, če potegnem do stotke in preko to itak ne traja ne vem kako dolgo...ostali čas pa zadeva tja do 90km/h sploh ni moteča.

Ampak, da gre za robat koncept motorja sem vedel že ob nakupu. Zame so pač pomembnejše vse ostale lastnosti tega motorja kot pa nekaj vetrčka okrog čelade.

Še ena zanimivost. V enakem obdobju sem si lastil še Hondo CRF250L...brez vizirja. Pri hitrosti 100 in več km/h je bil prisoten samo piš vetra ob čeladi. Sem opazil že tudi, da so na Tenerejkah vizirje tudi nižali...in po izkušnjah...bi prej naredil nižanje kot višanje vizirja.

Ampak za zdaj je ta kombinacija, kot zgoraj opisana čisto v redu.

 

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIF se strinjam s tabo, sam kar je preveč je preveč. Tudi jaz sem odstranil šilt na čeladi in je bolje. 

 Danes grem probat še z original vizirjom, da vidim kako je.

Takole sem sklobasal skup:D

IMG_20180712_190910290.jpg

IMG_20180713_164420808.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej! Tak je. Jaz sem mojo prodal!

Jamaho mislim in ne ženo. Vizir z deflektorjem je doma, ker sem vrnil orginalnega na motor. Izlet na štajerski konec in :alko: pa pol sam vidiš kaj je zate bolje. 

Vse vpliva na turbulenco in pretok zraka. Višina, oblika, širina vizirja, čelada, višina voznika, širina ramen, oblačila, ....  ogromno faktorjev, da ugotoviš optimum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej...najti boš moral zase sprejemljivo kombinacijo. Osebno menim, da na rešitev vpliva preveč različnih elementov...višina voznika, koncept vožnje, čelada, pričakovanja itd, itd, da bi lahko posploševali ali servirali univerzalen recept...ker ga ni.

Poizkusi več kombinacij in pustiš tisto, ki pač tebi odgovarja. Ima pa vse svojo mejo in čudežev ne pričakuj. Motor je krasen za to za kar je namenjen....včasih je pač potrebno sprejeti tudi kak kompromis...ali pa zamenjati vozilo. Imam kolega, ki ima krasen motor..."dnevna soba" v malem...ni da ni....samo bog ne daj zagledat kak košček neasfaltirane podlage...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se razume, da ni univerzalnega recepta. Nekje se moraš lotit. No uglavnem z original vizirjom in zaprtim tunelom pod lučjo sem zelo zadovoljen in bo tako ostalo. Neke velike razlike z šiltom na čeladi sedaj ni več, tako da zaenkrat bo gor. (je bol v stilu:D). 

Ob 14. 7. 2018 ob 8:40, BIF pravi:

Sem opazil že tudi, da so na Tenerejkah vizirje tudi nižali...

Tudi sam sem si misli, da bi bilo najbolje še znižati vizir oz. brez. Ma brez  ni podobno nobeni reči.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moja ljubezen Tenerejka je odšla od hiše.

Ostale so mi orginalne Yamahine vzmeti iz prednjih vilic, katere so prektično nove saj sem jih takoj zamenjal za progresivne Turatech. Če jih kdo potrebuje so na voljo po simbolični ceni. Ostal mi je tudi home made vizir z deflektorjem zraka. Večji, širši od orginala. Za mojo velikost je bil super funkcionalen. Prav tako po simbolični ceni..

Slika za predstavo...

(Pod simbolično ceno si predstavljam six pack in štikl domače salame :) )

F15C2BD7-3956-4452-8ED2-D40E4B6001F4.jpeg

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, The Lakl said:

Moja ljubezen Tenerejka je odšla od hiše.

Ostale so mi orginalne Yamahine vzmeti iz prednjih vilic, katere so prektično nove saj sem jih takoj zamenjal za progresivne Turatech. Če jih kdo potrebuje so na voljo po simbolični ceni. Ostal mi je tudi home made vizir z deflektorjem zraka. Večji, širši od orginala. Za mojo velikost je bil super funkcionalen. Prav tako po simbolični ceni..

Slika za predstavo...

(Pod simbolično ceno si predstavljam six pack in štikl domače salame :) )

F15C2BD7-3956-4452-8ED2-D40E4B6001F4.jpeg

A greš po tole? 

 

Screenshot_20180719-063259_Chrome.jpg

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!