Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

Pravkar, IZTOK pravi:

V solidni trgovini ne bo ponaredka, ce kupujes na bolsjem sejmu pa se kaksen najde ja. Ne ga hecat z taksnimi.

no jaz sem v solidni trgovini z računom nabavil....pa ne bom smetil tule.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, BIF pravi:

Če boš Tenerejko vozil tam za kamor je narjena, je oiler nepotreben kozmetični dodatek za zgago. Če pa bo drajsana po asfaltu pa kakor želiš...

daš dizo spredaj :P

sploh za makedam je fajn...sampuvem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dizo moraš dat spredaj in to na disk...če se slučajno zmotiš in stisneš prednjo bremzo na makadamu. Takrat te edino oiler na sprednjih diskih reši....memumater ne vem, če si ga ne bom takoj naročil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

daš dizo spredaj :P

sploh za makedam je fajn...sampuvem.

Za asfalt ti ne bom solil pameti, ker imam kardan :jezik: Za offroad na enduro motorju pa je najboljši recept kvalitetna O ring / ring veriga, redno dobro očistit in samo malenkost posprejat, da so O ringi zasciteni. Najboljši sprej je tak, ki napravi tanek film in ne lepi nase vse svinjarije. Mazat ni treba in nima haska, samo svinjarijo ti pobira in na koncu imaš gor klocne dreka. Svinjarija = obraba. Če veriga leti čista in suha po zobnikih je manj škode, kot če je fajn mastna in polna peska. Pa mi lahko mirne duše verjameš, ker sem že veliko preoral in še orjem :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato sem napisal da je oiler nebodigatreba. Še lepše pa je ko ti kakšna veja oni žlauhek zasuče proti gumi, ali pa ga celo odtrga...krasno....

Ampak pri nas ima večina "advenčerjev" itak cestne gume, na makadamu pa česen okrog vratu pa količek v kufru....tako da je oiler zelo popularen. Zdaj čakam prvega, da si ga namontira na GS 1200....potem smo dosegli vrh....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, ketna montirana, zobnika zamenjana, ventili naštelani, zdaj spet prede "Prasica".
Se mi zdi kar dobra poteza da sem dal spredaj en zob manjši zobnik. Ker mi ni do neke končne brzine, se mi fino dopade, da je motor nekoliko bolj poskočen v nižjih prestavah in pa da se v 2 lahko peljem po polžje, brez da mi trese/cuka motor pod ritjo.

Zdaj moram samo še en dan do @TTONE - ta po vizir.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kapato k pucam ketno po 3kkm in ugotovim, da ni varovalke. Od kdaj, nimam pojma.

20180906_165100.thumb.jpg.e02300e69b8d75833b51ff19c7b0c306.jpg

Se komu sanja kje bi nabavu varovalko za 520 ketno v LJ in jo nekak zaščitil, da ne odpade ponovno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Dimen pravi:

... in jo nekak zaščitil, da ne odpade ponovno.

Sam prav jo moraš obrnat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi cel komplet spoja, stane 3 €. Kermauner, Primec.... Po madežu sodeč si imel obrnjeno kontra. Natakni jo tako, da ko se veriga vrti, če kaj zadane, da jo potiska na spoj in ne iz njega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/28/2018 at 9:25 PM, BIF said:

Zato sem napisal da je oiler nebodigatreba. Še lepše pa je ko ti kakšna veja oni žlauhek zasuče proti gumi, ali pa ga celo odtrga...krasno....

Malo je moznosti za kake veje na tem mestu...

Ce montiras na sprednji jih pa sploh ni.

 

20180803_172349.jpg

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Dimen pravi:

Kapato k pucam ketno po 3kkm in ugotovim, da ni varovalke. Od kdaj, nimam pojma.

20180906_165100.thumb.jpg.e02300e69b8d75833b51ff19c7b0c306.jpg

Se komu sanja kje bi nabavu varovalko za 520 ketno v LJ in jo nekak zaščitil, da ne odpade ponovno.

najverjetneje narobe obrnjena in jo je snelo...

še sreča, da ni snelo verige, meni jo je enkrat snelo in še ploščico na KTM 400 pred leti, pa je na srečo zvilo člen in da sem se peljal samo po cesti in slučajno do servisa, ne po terenu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Dimen pravi:

Kapato k pucam ketno po 3kkm in ugotovim, da ni varovalke. Od kdaj, nimam pojma.

20180906_165100.thumb.jpg.e02300e69b8d75833b51ff19c7b0c306.jpg

Se komu sanja kje bi nabavu varovalko za 520 ketno v LJ in jo nekak zaščitil, da ne odpade ponovno.

Zaradi taksne napake se lahko komot ubijes. Pojdi k mehaniku in ti bo zakovicil. Varovalka sicer drzi, ce je obrnjena in nataknjena pravilno a je zakovicen clen dosti varnejsa varianta. Varovalko lahko ze med natikanjem poskodujes, lahko da sploh ni popolnoma sedla v utor. Ali pa je odpadla, ker si jo napacno obrnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, krucymucy pravi:

Malo je moznosti za kake veje na tem mestu...

Ce montiras na sprednji jih pa sploh ni.

 

20180803_172349.jpg

Če se prav spomnim govorimo o oilerju na XT660Z Tenere....z alu felno boš res težko kje vejo pobral....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Če kdo rabi imam za prodat:

- stranske alu kovčke original Yamaha z nosilci - 550 EUR (rabljene samo po cesti na petih vožnjah)

- širše stopalke SW Motech - 80 EUR (rabljene dve sezoni)

- poviške krmila - 20 EUR (rabljeni 3 sezone)

- gumice zadnjega zobnika, rabljene 4000 km, 15 EUR.

LP

IMG_3286[1].JPG

IMG_3290[1].JPG

IMG_3293[1].JPG

IMG_3294[1].JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ti rata, da majo gumice po 4kkm še vedno med sabo gumjasto povezavo, da so v paru?
Jst sm jih pregledu po 2kkm  pa so vse povezave šle v maloro, izbočeni štoflci so pa napol izrabljeni.
Kakorkoli, kupim gumice :-). Hodiš kaj v Ljubljano?

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako kot pri tebi. Sicer se za te povezave ne sekiram...namenjene so cepcem, ki ne vedo kako jih zložit. Štopljni pa se malo morajo znucat...saj zato so. Je pa po moje "obdelava" teh blažilcev odvisna od načina vožnje. Očitno imava midva podoben slog....in verjetno prefurava nekaj več dugačnih podlag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!