Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

On 2/11/2021 at 8:16 PM, Buschi said:

Hm...nobene ideje nihče?

Malo pogooglaj za "loose gear nut". Dostikrat se na tenerejkah ta matica odvijači in je fino, če jo slišiš in jo zategneš še preden pade stran.

Oziroma tole lahko pogledaš, če je to to kar ti slišiš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nop, dosti dosti bolj nežen glas. Saj pravim, kot da bi vzel ful uničen ležaj v roke in ga zasuknil na hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pustmo to, včeraj sem ugotovil, da ima tenerejka življensko nevarno funkcijo: ne vžge, če ni v nevtral(sploh pri moji, ki težko najde nevtral) !

Kako to zaobidem? Je kako stikalo, ki ga je treba kratko sklenit? XT-ejka vže, neglede v kateri prestavi je.

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iščem stranske nosilce za mehke torbe, lahko tudi domače proizvodnje. 

 

Popravljeno . Popravil rajdar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. 

Ali ima kdo od vas nameščen O2 kontroler od KEV-a oz Dynoyet-a? Je kakšna razlika? Kaj pomeni pa "closed loop" oz. open loop AFR control. (Afr vem kaj je)?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/16/2021 at 8:40 AM, 5ERR said:

Pozdravljeni. 

Ali ima kdo od vas nameščen O2 kontroler od KEV-a oz Dynoyet-a? Je kakšna razlika? Kaj pomeni pa "closed loop" oz. open loop AFR control. (Afr vem kaj je)?

Lp

Jaz imam od KEVa fuel mod in O2 mod. Razlika je opazna še pa še. Če se ne motim, closed loop deluje pri prostem teku, morda tudi pri enakomerni hitrosti in nizkem gasu, takrat AFR ureja lambda. Open loop pa je takrat ko si aktiven, pospešuješ, dodajaš in odvzemaš gas - večino časa. Takrat AFR ureja mapa.

Za AFR "sfejkat" na closed loopu, rabiš Kev O2 mod, za AFR prirejat na open loopu pa Kev fuel mod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  

Ob 2. 3. 2021 ob 7:11, Buschi pravi:

Pustmo to, včeraj sem ugotovil, da ima tenerejka življensko nevarno funkcijo: ne vžge, če ni v nevtral !

Kako to zaobidem? Je kako stikalo, ki ga je treba kratko sklenit? XT-ejka vže, neglede v kateri prestavi je.

Hvala.

 

Ob 2. 3. 2021 ob 8:30, franc pravi:

Verjetno "misli" da je spuščeno stojalo.

Očitno se je nekdo malo "igral" s senzorji...

lp

 

Se komu kaj sanja? 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 3. 2021 ob 19:08, Unikat555 pravi:

Jaz imam od KEVa fuel mod in O2 mod. Razlika je opazna še pa še. Če se ne motim, closed loop deluje pri prostem teku, morda tudi pri enakomerni hitrosti in nizkem gasu, takrat AFR ureja lambda. Open loop pa je takrat ko si aktiven, pospešuješ, dodajaš in odvzemaš gas - večino časa. Takrat AFR ureja mapa.

Za AFR "sfejkat" na closed loopu, rabiš Kev O2 mod, za AFR prirejat na open loopu pa Kev fuel mod.

A si imel kdaj samo O2 mod? Jaz bi probal samo O2 mod. Kev je takole napisal "The 02 controller can be installed alone. The controller remaps the closed loop area, this is the area we ride mostly in at part throttles, the adjustable fuel mod maps the open loop area which is hard accelerations. The 02 controller is self tuning an will adapt for different mods, the open loop can't self tune so we add the adjustable fuel mod to correct the lean afr for different mods like free flow filters an open pipes"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 3. 2021 ob 7:15, Buschi pravi:

  

 

 

Se komu kaj sanja? 

Hvala.

Tole je bolj ugibanje.

Poišči na netu kako "bypassaš" varnostno stikalo za tačko, če bo potem delalo je stikalo fuč in rabiš novega, drugače pa mi zmanjka idej.

lp

PS. ima to že kakšne "mape" za delovanje elektronike? Potem bi ga bilo smiselno peljat nekam na "računalnik" .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim da ima vezo s taco. Ker če motor laufa, pa daš taco dol, crkne(seveda ob držanju kuplunge), tak da senzor za taco dela čist ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, internet pravi defektno stikalo za sklopko (umazano, poškodovano... ) . Sicer je nekaj govora o nekih predelavah, ampak kot razumem, ni direktna posledica.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/24/2021 at 8:58 AM, 5ERR said:

A si imel kdaj samo O2 mod? Jaz bi probal samo O2 mod.

Nisem. Če nimaš aftermarket filtrov, izpuhov, itd, bo morda samo O2 res dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 3. 2021 ob 11:09, franc pravi:

Ok, internet pravi defektno stikalo za sklopko (umazano, poškodovano... ) . Sicer je nekaj govora o nekih predelavah, ampak kot razumem, ni direktna posledica.

lp

Franc, to je bilo to. Motor ima namontirane ebay nastavljive ročke, ki pa so slaba kopija, in je bila ploščica, ki porine stikalo noter bolj ven in stikalo ni moglo narediti stika. Sem uredil.

 

Sem pa pri popravljanju te napake, očitno naredil ŠE VEČJO PIZDARIJO: ker se mi ni dalo odmontirati zajle, sem samo našponal in podložil lever, ki je na ohišju, tale:

spacer.png

 

Sedaj se motor obnaša, kot da bi imel skozi stisnjeno kuplungo. Kaj sem uničil tokrat?

 

Hvala vnaprej za KONSTRUKTIVNE odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrni v prvotno stanje "kar si našponal in podložil"!!!

Recept za zjebat stvar je, da delaš nekaj "na pamet". Pred posegom, če ti je seveda sistem dela poznan, vzameš v roke servisno navodilo in se prepričaš, da je tisto kar počneš pravilno.

V nasprotnem lahko napraviš več škode kot koristi, pa še ogrožaš svojo varnost. Seveda tudi ostalih udeležencev v prometu.

V servisnih navodilih bi prebral, da mora imeti ročica sklopke nekaj prostega hoda. Tam točno piše koliko mm...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem dal v prvotno stanje. Bovden ni zlezel ven iz ročke, sem preveril.

Da mora kuplung ročka met luft vem še iz tomosovih časov.

Tako je, kot da bi se nekaj prestavlo v notranjosti, ker sem vzvod porinil do konca.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Buschi pravi:

Tako je, kot da bi se nekaj prestavlo v notranjosti

Nič se ne zgodi samo...

pred 10 urami, Buschi pravi:

ker sem vzvod porinil do konca.

...veš kdo je krivec :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še 1x razderi, preveri zajlo, preveri, da pravilno nalega v ročici, da se kje ne zatika, drsa, da ni ohišje zajle kje poškodovano in da prav nalega. Nato zreguliraj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, kaj sem tup. 24 let sem gledal ročke pa zajle in se imam za nezmotljivega pri teh zadevah...

Bučka mi je zlezla ven iz ročke in je šla zajla okoli zareze, ne pa čez njo.

Urejeno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kupim kuplung rocko, lahko brez leverja in objemke...samo ohišje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In levi špegu...lahko samo plastiko, brez zrcala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!