Skoči na vsebino

Maroko - Tajin, pesek in kamele (potopis by Mac)


mac

Priporočene objave

pred 11 urami, mac pravi:

...Verjamem, da na račun turizma oz. turistov dobijo ti otroci več sladkarij na leto, kot marsikateri slovenski malček.  Pa vseeno – sladki so, kot bonbon....

Mi smo imeli s sabo eno veliko vrečko kulijev, in jih na poti delili otrokom. Veselje nepopisno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znanci bli na rallyjih so govoril isto zgodbo o kulijih in mini blokih, majčkah itd.

stvari so namenoma vzel s sabo, vendar ne za deco ampak za podkupovanje policajev. res pa da je blo to bolj v zah. sahari, mavretaniji in alžiru...

z mopedom je to mal težje trogat....

....js mam že prštimane paketke reklamnega materiala.... :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, UnionJack pravi:

...stvari so namenoma vzel s sabo, vendar ne za deco ampak za podkupovanje policajev. res pa da je blo to bolj v zah. sahari, mavretaniji in alžiru...

z mopedom je to mal težje trogat....

Točno tako. S kuliji smo se tudi mi dvakrat izmazali pri policajih v mestu. Smo rekli, to je samo mali poklon za vaše otroke, pa so jih z veseljem vzeli... Smo bili z Roverjem dol, pa tista vrečka ni bila tak problem. Pa otroci na poti so nam pokazali kakšno potko, bližnjico, takrat garmina še nismo imeli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz enstavno pravim ... so takšni kakršni so ... vsi prijazni in neškodljivi ... znajo trgovati in privabljati bankovce iz žepov ... Arabci pač :) Imam same lepe in dobre izkušnje. Enkrat z rentacarjem, parkrat s potniškim kombijem, z motorji ... In letos gremo spet ... nekaj me vsako leto vleče dol ... verjetno tisti pesek :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Vsi otroci (pa tudi odrasli) radi kaj dobijo, tam doli pa so jih turisti še malo bolj razvadili. Kila mix bonbonov iz Žita pa trije ducati mizarskih svinčnikov iz Bauhausa, vse skupaj za par eur, so bili razlog za marsikatero dobro voljo.  Za policaje pa nisem imel nič. Na naši poti se s temi problemi nismo ukvarjali. Na vseh vpadnicah, kjer imajo kontrole, sem jim namenil visoko dvignjeno roko v pozdrav, ki je moč njihove uniforme še podkrepila pa je bilo čisto zadosti. Dve krajši debati z njimi smo imeli le, ko so opazili, da smo jih slikali. Fotke smo pred njimi izbrisali, se opravičili in je bilo ok. Tudi inkasante z radarji je bilo videti, a nisem dobil občutka, da bi filali kraljevi proračun.

Torej brez panike pa mal bolj na easy in ne bo nobenih problemov.

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, mac pravi:

 Vsi otroci (pa tudi odrasli) radi kaj dobijo, tam doli pa so jih turisti še malo bolj razvadili. Kila mix bonbonov iz Žita pa trije ducati mizarskih svinčnikov iz Bauhausa, vse skupaj za par eur, so bili razlog za marsikatero dobro voljo.  

Torej brez panike pa mal bolj na easy in ne bo nobenih problemov.

Mac

Jaz imam pa slabo izkušnjo z dajanjem otrokom. Na trgu sta bila dva otroka. Zakaj pa njima nekaj ne bi dal. Naenkrat se je vzelo še več otrok. Ko sem videl, da vseh ne bo mogoče obdariti, sem se končal igrati Božička. Otroci tega seveda niso razumeli. Hoteli so vsi. Začelo se je prerivanje kričanje, vpitje in moral sem potegniti špuro. Jaz se ne bom več igral Dobrega moža - samo če je cesta in otrok ali dva. Pa da sem prepričan, da se kje mularija ne more skrivati. :)

Vseeno previdno s temi darili. Je pa lepo, če lahko koga razveseliš.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, mac pravi:

 ... Na vseh vpadnicah, kjer imajo kontrole, sem jim namenil visoko dvignjeno roko v pozdrav, ki je moč njihove uniforme še podkrepila pa je bilo čisto zadosti. Dve krajši debati z njimi smo imeli le, ko so opazili, da smo jih slikali. Fotke smo pred njimi izbrisali, se opravičili in je bilo ok. Tudi inkasante z radarji je bilo videti, a nisem dobil občutka, da bi filali kraljevi proračun.

Torej brez panike pa mal bolj na easy in ne bo nobenih problemov.

Saj ni nobene panike, pač izmenjujemo svoje izkušnje, Visoko dvignjene roke v pozdrav iz našega Roverja glih nismo mogli stegovat. Pa fotk tudi nismo mogli brisat pred policaji, leta 2001 še ni bilo (nismo imeli) digitalcev.

Je pa to krasna dežela, pokrajina in ljudje. Bi bilo zanimivo it ponovno, pa me z mojim nejkid bajkom nekako ne potegne na take dolge fure... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 2. 2017 ob 22:26, mac pravi:

Tudi v Maroku imajo svoj "horse shoe"

589f8007945ad_IMG_1078(Custom).JPG.929dea2f1565cacbc1728c24cee43039.JPG

Mislm, da temu rečejo "Želva"

617C9863.jpg

Popravljeno . Popravil Whiskey
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mac v tistem kasbahu na hribu smo pa mi prespali :) Notranjost fenomenalna, hrana čudovita, zajtrk z obilo kave, kar meni osebno paše ... s cigareti seveda :)

Berem tvoj potopis in primerjam svoje izkušnje v zadnjih štirih letih :) 

Popravljeno . Popravil Roman ATHD
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, mac pravi:

...Doma nam gazda na široko odpre mogočna vrata, ob visok prag podložimo nekaj ceglov in z motorji splezamo na varno...

Zgleda, da je tole zaklepanje motorjev na notranjih straneh dvorišč kar stalna praksa. A to pomeni, da bi zunaj parkiran moped čez noč lahko dobil novega lastnika?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

Zgleda, da je tole zaklepanje motorjev na notranjih straneh dvorišč kar stalna praksa. A to pomeni, da bi zunaj parkiran moped čez noč lahko dobil novega lastnika?

Mi tako to delamo tudi po balkanu , če ni možnosti varnega parkiranja tam ne prespim in iščem dalje ! Enkrat je dovolj če nisi previden .....

Mac , upam samo da te je možak pozabil , ko si mu pobegnil ......:Dker sej veš , ravno tečem ne  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, izibajker pravi:

Zgleda, da je tole zaklepanje motorjev na notranjih straneh dvorišč kar stalna praksa. A to pomeni, da bi zunaj parkiran moped čez noč lahko dobil novega lastnika?

Se lahko mirno vležeš v posteljo in odpočiješ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!