Skoči na vsebino

Epska popotovanja "DUA (ex TRIA) ČELOS" (potopisi)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

hdr_00721_1.jpg.bd6ee260fcc9361d8b6596272fc33e32.jpg

Priporočene objave

Ob 30. 7. 2020 ob 10:54, izibajker pravi:

Da ne bomo kompletnega Gugl earth prečesaval in iskal tistega mostička...

Tule...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, gasperX pravi:

Tole sm tut jest hotu it pogledat..... Niti ni tako dalec in tudi sanja se mi ne kako sem do tega prisel.

Pravčička brana. Najde se pa na guglu :P (jest sm si zvezdico dal, da najdem)https://www.google.hr/maps/place/Pravčická+Archway/@50.9054715,14.2787006,13z/data=!4m5!3m4!1s0x4709a0456d3be96d:0x48f74ac67898a73a!8m2!3d50.8839218!4d14.281497?hl=sl

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem vem sem ze pred leti najdu pa niti nevem kako sm do tega kraja prisel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 7. 2020 ob 9:13, Snečer pravi:

tretji ju ne mara več :)

Jest sm pa mislu, de so mu lasje zrastl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo. Jest sem ready to race..

20200808_062731.thumb.jpg.14853c36b5e070308c79360d25b8ecaa.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

masko maš? :)

Mam ruto..

 

20200808_121843_HDR.jpg

20200808_090647.jpg

20200808_111257_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tok časa bluziva, da sva najbrž na Hrvaško prišla. Ma jebiga bom pa noge namoču :)

 

20200808_161626.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sva se trudila nekaj Hrvaškega v AU dobiti in je uspelo. Čewapi wii kod Grustiča

20200808_202600.thumb.jpg.a28310a113d0f0a450c2a1a1fb444750.jpg

20200808_204750.thumb.jpg.ded517bd80e1648620f58c4e460ec8c9.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je bilo všeč Lipno na Vltavo (pravo letovišče s sedežnico in sprehodom nad krošnjami), pa cesta ob Vltavi do Češkega Krumlova in grajski vrt v Krumlovu. Menda so po vojni tam živeli pripadniki etnične manjšine, ki je številna na Dolenjskem in niso vzdrževali objektov (prezidavali), zato je večina ostala v originalnem stanju.

Pa vse ceste med Linzem in Češko, sploh B127 je znana kot dirkališče, je pa še kup lokalnih zavitih cest.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Darko3g pravi:

Meni je bilo všeč Lipno na Vltavo (pravo letovišče s sedežnico in sprehodom nad krošnjami), pa cesta ob Vltavi do Češkega Krumlova in grajski vrt v Krumlovu. Menda so po vojni tam živeli pripadniki etnične manjšine, ki je številna na Dolenjskem in niso vzdrževali objektov (prezidavali), zato je večina ostala v originalnem stanju.

Pa vse ceste med Linzem in Češko, sploh B127 je znana kot dirkališče, je pa še kup lokalnih zavitih cest.

Ceste so majka, danes sva se preganjala po NP šumava in naprej proti severu. Tudi manjše lokalne so lepe, z dobro podlago. Se da pičit. Da ne govorim o AU cestah in omejitvah. Takoj podpišem za take pri nas. Dejansko ne rabiš delat prekrškov ker je vse logično.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Snečer pravi:

Spremljamo to logiko in oba akademika :) 

To je bilo mišljeno hipotetično :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtorja naprošam, če lahko na kratko obrazloži, v čem je pravzaprav epskost te teme? V čem se recimo razlikuje od "običajnih" potovanj po Ameriki, Aziji, Evropi, Afriki, Avstraliji... 

Informacije bodo dobrodošle in koristne predvsem mlajšim (oz. novejšim) članom, ki še ne poznajo vseh razsežnosti in fines tegale foruma. In bodo tako lažje sledili prihajajočim epopejam...  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, izibajker pravi:

Avtorja naprošam, če lahko na kratko obrazloži, v čem je pravzaprav epskost te teme? V čem se recimo razlikuje od "običajnih" potovanj po Ameriki, Aziji, Evropi, Afriki, Avstraliji... 

Informacije bodo dobrodošle in koristne predvsem mlajšim (oz. novejšim) članom, ki še ne poznajo vseh razsežnosti in fines tegale foruma. In bodo tako lažje sledili prihajajočim epopejam...  :)

po mojem mnenju tukaj lahko objavljajo vsi, ki se v paru peljejo in so ćelavi .. tko to jaz razumem :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, izibajker pravi:

Avtorja naprošam, če lahko na kratko obrazloži, v čem je pravzaprav epskost te teme? V čem se recimo razlikuje od "običajnih" potovanj po Ameriki, Aziji, Evropi, Afriki, Avstraliji... 

Informacije bodo dobrodošle in koristne predvsem mlajšim (oz. novejšim) članom, ki še ne poznajo vseh razsežnosti in fines tegale foruma. In bodo tako lažje sledili prihajajočim epopejam...  :)

Po moje se ne da primerjat z Ilijado, vseeno pa zgleda je moto ep, ker se dogaja že leta.

Zato je po moje ep. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

po mojem mnenju tukaj lahko objavljajo vsi, ki se v paru peljejo in so ćelavi .. tko to jaz razumem :huh: 

Pa morje morjo imet z desne strani :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, izibajker pravi:

Avtorja naprošam, če lahko na kratko obrazloži, v čem je pravzaprav epskost te teme? V čem se recimo razlikuje od "običajnih" potovanj po Ameriki, Aziji, Evropi, Afriki, Avstraliji... 

Informacije bodo dobrodošle in koristne predvsem mlajšim (oz. novejšim) članom, ki še ne poznajo vseh razsežnosti in fines tegale foruma. In bodo tako lažje sledili prihajajočim epopejam...  :)

Si že slišal za *umetniško svobodo?*

E to je to. V ničemer ni boljše, v ničemer ne prekaša drugih potovanj. Je bolj pravljica o Janku in Metki (brez las itak) in njunih ( prej njihovih) dogodivščinah. 

Tema je podobna listanju po zabavniku, oziroma stripu. A bo kdo bral, komentiral al ne ! Je pa prepuščeno vsakemu posebej. Če se pa komu kaka ideja ob prebiranju utrne v smislu, to bi tut jaz pogledal, pa toliko bolje.

pred 32 minutami, maus pravi:

po mojem mnenju tukaj lahko objavljajo vsi, ki se v paru peljejo in so ćelavi .. tko to jaz razumem :huh: 

Lahko, ampak šele ko si zaslužijo naziv čelos :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!