Skoči na vsebino

Power boster ali zunanja zagonska baterija


SAR-Solo Adventure rider

Priporočene objave

Iščem informacijo, če slučajno kdo uporablja za potovanja Battery bank, Power boster, zagonska baterija... ali kako se jim pač reče? Majhna-velika kot mobilnik le bolj debela se mi zdi primerna oprema za avanturiste na večdnevnih popotovanjih. Z napravo lahko polnimo telefon, prenosnik, tablico...(kar pač imamo v kovčkih), dopolnimo komunikacijski intercom sistem (pri celodnevnem čvekanju ne vzdrži cel dan) in pri izpraznjenem akutu lahko zaženemo z njo agregat. Napravo sem videl pri mojem serviserju in iščem še dodatna mnenja, če jo kdo uporablja.

1409360_BB_00_FB_EPS_1000.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo od adac ko na avtocestah pokličeš,če se pokvari avto...pač avto je vžgal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me je dejanske izkušnje z napravo in ne teoretično ugibanje! To znam tudi sam in tudi znam poiskat razne primerjave na YT. Moja slika naprave je iz trgovine Luis.de in ne kitajska roba (mogoče pa tudi).

Razmišljam o nabavi takšne baterije iz več razlogov.Preko Aliexpresa sem nabavil Power bank za mobilnik a je bila štala! Nato sem začel razmišljat o tej napravi, katero mi je pokazal serviser in je z njo startal motor. Ker veliko potujem bi prišla prav za polnjenje komunikacije, ker je vedno vklopljena in ne vzdrži cel dan. Grem na kavo in na sosednjem stolu dopolnim dve ali štiri komunikacije! V primeru izpraznitve akuta lahko zaženeš agregat. V primeru nočenja na prostem lahko naponim vse naprave...

Precej uporabna zadeva za avanturiste... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kitajske polnilne naprave (power bank)! Takšna je prišla-brez baterij, nesestavljena, nepolomljena!!!

Bemti rižeke:twak:

received_781363592015696.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, The Lakl said:

Evo kitajske polnilne naprave (power bank)! Takšna je prišla-brez baterij, nesestavljena, nepolomljena!!!

Bemti rižeke:twak:

received_781363592015696.jpeg

Si dobro prebral kaj piše na ebyju ali aliexpressu? 80% najcenejših powerbankov je brez baterij in to nekje piše, včasih ne zelo na veliko. Tudi ko sem kupoval tablico je pisalo šele v zadnji vrstici da jo dobavljajo brez tipkovnice, čeprav je bila na vseh slikah zraven. 

Tubi powerbanki in bateirje znajo lagat malce, oz ponavadi do kakšnih 50% kapacitete. Kupil 5000mAh powerbank je bil dejansko 3000mAh ampak za ceno še vedno solidno.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral. Moral bi biti komplet 18 k mAh a je prišel tak kaos. Odprl sem disput, opisal, poslikal in čez tri dni dobil nakazilo nazaj. 

Boster imam namen nabavit a ne iz riževe dežele. Tudi v evropi se dobi ugodno z normalno garancijo. Raje kak ojro več, pa veš kaj dobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kitajske 18650 celice imajo po mojih izkusnjah tudi presenetljivo visoko stopnjo samopraznjenja.

V takem primeru so za ta namen neuporabne.

Sem pred casom hotel nabaviti malo vec 18650 za elektricni skiro, pa sem po prebranem milijontem testu z nakupom obupal. 10 eur za komad pa ne dam, ni vredno. Sem nazadnje kupil dva modelarska paketa 6S LiPo, in prisel skozi bistveno ceneje - pa z realnimi 4 Ah po kosu.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ne ni, vsaj 3x predrago, dobiš take pri nas za okoli 60€, lidl, spin.... jaz imam spinovega, je vžgal že večkrat 1.6 bencinarja brez problema (in še na razpordaji sem ga kupil za manj kot 30€, škoda da nisem dva vzel.

Tak košta 50ojrov trenutno v spinu.

48410_001.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Satao said:

Imam nekaj podobnega in ga na svojem motorju s priloženimi klemami (ki zgledajo iste kot te na sliki) ne morem uporabiti. Plastika okrog klešč je tako debela, da na pozitivnem polu ni dovolj prostora za klemo. Ironično, da pa lahko priklopim v splošnem precej večjo klemo od avta. To mogoče ne velja za tvoj motor. Drug problem je, da ko imaš akumulator prazen, ga moraš najprej malo napolniti preden bo ta booster prišel v poštev in tega s tem ne moreš narediti, ker ni namenjen polnjenju akumulatorja. Na izhodu ima samo dobrih 12 V in po določenem času se ugasne - 30 sekund ali nekaj takega, nisem nikoli štopal. Tretji problem je najbrž specifičen za moj booster, in sicer je baterija sumljive kvalitete. Dvomim, da je baterija 12 Ah, kot bi naj bila in prehitro izgublja energijo - ziher 1 % na dan, kar je mnogo preveč.

Skratka. kot booster je čist neuporabno. V mojem orimeru deluje samo v primeru, ko bi motor vžgal tudi brez njega. :) Kupi raje kleme, ki pašejo na tvoj akumulator in potem boš pač fehtal avtomobiliste, da ti pomagajo. Jaz ga zdaj uporabljam kot drag polnilec za telefon in še dražjo led luč. :)

Ampak! Mogoče je pa ta booster na linku boljši od mojega. :D

Edit: Aja, pa na avtu tudi ni imel učinka.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaki buster imaš to? Do sedaj sem imel priliko sprobat 3 li ionske so delali odlično. Enkrat sem v službi pozabil radio (ker ga imam vezanega direkt) in mali svinčen klasični ni uspel užgati avta, li-ionski debeline za dva mobitela je užgal avto. Tako da jaz do sedaj nisem bil razočaran s temi busterji, je pa precej takih falših okoli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Satao said:

jaz sem kupil nekaj takega: https://www.moto-akumulator.si/booster-ferve-f-505

če rabiš, poetem je vredno, če ne, absoultuno ne, ker to stane več kot nov akku. V glavnem:

- če mi maš motor, ki te zna občasno zajebat (jaz ga imam) v zvezi z elektriko je tole fajn

- velikost običajnega power banka + par kablov, ki so lažji in tanjši od običajnih vendar dovolj za vžgat motor, cela zadeva je manjša in lažja kot komplet avtomobilskih kablov!

- lahko uporabiš kot power bank, na poti zna včasih prit prav.

V glavnem, če grem na pot kjer vzamem s sabo komplet za flikanje gum, vzamem tudi to. Plus tistikrat, ko po daljši pauzi vžigam motor in grem spet na vožnjo, pa ne vem kako se bo akku obnašal. Večino časa je vseeno doma v predalu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah sem prespal in prišel do zaključka da to meni ni potrebno...predrago da bi ga potem uporabljal samo za powerbank. 

Božiček je vesel.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Apdejt, moj stari booster mi je po 3 letih odpovedal sodelovanje, verjetno ker nisem redno napolnil baterije. Nakup podobnega se mi ni zdel upravičen in sem na hitro vrgel uc na Aliexpress, kjer imas seveda tega kot listja, za precej nizjo ceno. Recimo:

Baseus 12000mAh

Gooloo GT1500

Gooloo GP 80

Zadnji je najmanjši, ampak za motor bi to moralo biti ok. Polnjenje ima preko USB-C, tako da ni treba vlečt zraven se polnilca za power bank kot pri starem. Ravno tako sem našel pozivne reviewe na Amazonu, cena je ca 50 ojrov, to se mi zdi cisto sprejemljiva zadeva za rezervo. Sploh ker je ima en od mojih mopedov izrazito podhranjen akku in se ze normalno matra z vžigom.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, nejc74 pravi:

Sploh ker je ima en od mojih mopedov izrazito podhranjen akku in se ze normalno matra z vžigom.

... sicer se me ne tiče..... ampak zakaj bi imel tale booster s sabo, če daš v moped lahko recimo LiIon aku....pa kresne  iz prve...brez matranja...v prvi sekundi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, Zivnorc said:

... sicer se me ne tiče..... ampak zakaj bi imel tale booster s sabo, če daš v moped lahko recimo LiIon aku....pa kresne  iz prve...brez matranja...v prvi sekundi.

hm, najprej zato ker ko sem pred leti gledal v to, se mi tehnologija se ni zdela zrela. Mogoce je cas, da se enkrat pogledam. Ne kot zamenjavo za booster, ki se mi zdi da rešuje drug problem (zagon ob spraznjeni osnovni bateriji) ampak kot nadgradnjo osnovnega akkuja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj želiš doseči ? nadgradnjo baterije ali booster ki ti lahko v nujnem primeru pomaga vžgati motor ali avto ?

Za toceno okoli 50 ojrov dobiš booster v lidlu, eurospinu.... zalaufajo komot 1.6 bencinraja z popolnoma prazno baterijo.

Če biželel nadgraditi aku, najdi superkondenzatorje najdeš nahitrem aliju že na vezju in jih daj vsporedno z akujem če te muči samo zagonski tok. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, smasher pravi:

kaj želiš doseči ? nadgradnjo baterije ali booster ki ti lahko v nujnem primeru pomaga vžgati motor ali avto ?

Za toceno okoli 50 ojrov dobiš booster v lidlu, eurospinu.... zalaufajo komot 1.6 bencinraja z popolnoma prazno baterijo.

Če biželel nadgraditi aku, najdi superkondenzatorje najdeš nahitrem aliju že na vezju in jih daj vsporedno z akujem če te muči samo zagonski tok. 

... tudi jaz imam identične pomisleke..... 

... to s superkapacitatorji sem tudi že videl.... to so imeli se mi zdi tudi tanki za vžig motorjev v hladnem vrrmenu.. ... samo so pa kar "konjske" velikosti. Pa malo so nevarni pri manipulacijah ( sploh prvo polnjenje) ... sicer imajo nove izvedbe že vezja z upori.... pa vendarle...

... mislim, da je najboljša rešitev mali... lahki LiIon aku, ki daje ob 1/3 mase Pb akuja precej večji zagonski tok....

... pa edino delo je:  Starega ven, novega not..... in pozabiš na vse skup....

Pa cene teh akujev so že čisto sprejemljive.... Jaz imam v obeh motorjih LiIon akuje... pa če mi crkne.... bo spet identičen aku šel not...    :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!