Skoči na vsebino

GPS (fiksni radarji) Slo, Cro


Snečer
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Radarji Hrvaška: gugl maps

in PDF zapis Novi radarji na Hrvaškem.pdf

za GARMIN, iGO/Primo/Nextgen, Sygic naprave: Sneci Blog

                            

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Tisti, ki ste za igo/Primo že potegnili, dajte še enkrat zadevo namesti, ker je v bazi napaka, zamenjan x,y ima drugačen vrstni red kot garmin.

Kdor pa še slučajno uporablja stari iGO (ne Primo, ki ima sicer dokaj podoben logo) pa naj mi javi, ker potrebuje le eno datoteko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Bom popravil in jutri poizkusil ne bit posnet :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hvala Sneci! Zadeva deluje in sem bil na vse škatle opozorjen pravočasno. Slik ni, ker sem pravočasno popustil... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kako pa opoziri na Garminu? A je tudi zvocno po bluetoth povezavi? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, IZTOK pravi:

Kako pa opoziri na Garminu? A je tudi zvocno po bluetoth povezavi? 

Jaz vidim sliko na displeju. Boljše kot nič je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, IZTOK pravi:

Kako pa opoziri na Garminu? A je tudi zvocno po bluetoth povezavi? 

Opozorilo je zvočno in vizualno. Zvočno preko zvočnika ali kako drugače, slušalke, BT...

Da se celo naložiti lasten poseben zvok za opozorilo. Nekol sem imel zvok sonarja :) ampak...

Pravkar, BLACKACES pravi:

Jaz vidim sliko na displeju. Boljše kot nič je :)

Saj pa maš v nastavitvah, ali je samo opozorilo, en ton itd... malo si poglej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala. Potem je tole tudi zame uporabno:OK: ker ce mi ne javi itak ne opazim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, IZTOK pravi:

Ok, hvala. Potem je tole tudi zame uporabno:OK: ker ce mi ne javi itak ne opazim.

ko se približuješ cin cin, če si preko omejitve je še bolj divje, din, din, din...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro so tole mojstri dodelali za garmin. Itak imam bluetooth povezavo aktivno. Zadnjic sem se skozi Velenje peljal malce prehitro, ampak na sreco v smeri proti objektivom, tako, da imajo moj :D na fotki. Sedaj upam, da se mi tole ne bo vec zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, IZTOK pravi:

Dobro so tole mojstri dodelali za garmin. Itak imam bluetooth povezavo aktivno. Zadnjic sem se skozi Velenje peljal malce prehitro, ampak na sreco v smeri proti objektivom, tako, da imajo moj :D na fotki. Sedaj upam, da se mi tole ne bo vec zgodilo.

Primo ima še bolj prefinjeno rešeno, ker loči različne tipe kamer, pozna tudi sekcijsko merjenje, ki ga imamo na Trojanah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob ‎4‎/‎3‎/‎2017 ob 20:28, Snecer pravi:

ko se približuješ cin cin, če si preko omejitve je še bolj divje, din, din, din...

Torej po skoraj mesecu dni lahko trdim, da tale zadeva na mojemu Gramin Zumo 390 LM ne deluje. Obe datoteki sem odzipal ter prenesel v spomin naprave Zūmo 390\Internal Storage\POI. V nastavitvah naprave je vklopljena opcija Alarms. mene nič ne opozarja tako da :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, IZTOK pravi:

Torej po skoraj mesecu dni lahko trdim, da tale zadeva na mojemu Gramin Zumo 390 LM ne deluje. Obe datoteki sem odzipal ter prenesel v spomin naprave Zūmo 390\Internal Storage\POI. V nastavitvah naprave je vklopljena opcija Alarms. mene nič ne opozarja tako da :cry:

na vseh zumotih delajo brezhibno, je pa smola ja, če jih narobe naložiš...

pravilna mapa je

\Garmin\POI\

ali na napravi ali na spominski kartici... al pa si jih sam naložiš s programom POI loader, seveda v tem primeru nalagaš datoteke s končnico .gpx, program pa sam kreira POI datoteko in jo sam pravilno prekopira v napravo.

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=927

poleg tega pa si jih lahko ogledaš tudi v sami napravi...pod extras, dodatno pač, kjer jih ima tvoja naprava

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Snecer pravi:

na vseh zumotih delajo brezhibno, je pa smola ja, če jih narobe naložiš...

pravilna mapa je

\Garmin\POI\

ali na napravi ali na spominski kartici... al pa si jih sam naložiš s programom POI loader, seveda v tem primeru nalagaš datoteke s končnico .gpx, program pa sam kreira POI datoteko in jo sam pravilno prekopira v napravo.

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=927

poleg tega pa si jih lahko ogledaš tudi v sami napravi...pod extras, dodatno pač, kjer jih ima tvoja naprava

Nimam mape Garmin/POI niti v spominu naprave niti na SD kartici. So pa mape Garmin/GPX na SD kartici in Garmin/Diag v spominu naprave. Nebom se zafrkaval z mapami in datotekami v spominu, ker na koncu bo moj Garmin samo še za obtežilnik na pisalni mizi. Kje torej lahko snamem te datoteke za radarje z končnicami GPX? bom naložil z POI loaderjem.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pol pa naredi mapo, kaj moram še to napisati?...

V raziskovalcu, knjižnica al kak se reče na PCju imaš ukaz, da naredi folder/mapo...

Žal moram napisati, da si fenomen.

Jaz tu za garminaše pripravim že kreirano datoteko v formatu .gpi, ki zahteva samo copy-paste (in kreiranje mape garmin\poi če še ne obstaja)

Ti pa me sedaj sprašuješ za "težji" način, kako narediti to poi datoteko iz gpx datotek.

Tu jih najdeš pa si sam skreiraj s poiloaderjem, če mi ne zaupaš po 10 letni praksi s tem :) samo jaz sem naredil lepo po podskupinah, da ni vse nametano.

http://snecer-poi.blogspot.si/2010/01/slovenija-poi-2010.html

http://snecer-poi.blogspot.si/2015/08/hrvaska-poi-2015.html

Tisoče ljudi je naložilo te moje točke pa še nobenemu ni "snelo" naprave, ker je ne more, ker s tem, da kreiraš pač en folder/mapo, ki bi ji itak naredil program poi loader, ne moreš ničesar uničiti.

Še nasvet:

V mapi ....\gpx\ si naredi še mapo \archive\ pa ti bo naprava avtomatsko shranjevala tvoje sledi, do enih 20 datotek...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Ja pol pa naredi mapo, kaj moram še to napisati?...

V raziskovalcu, knjižnica al kak se reče na PCju imaš ukaz, da naredi folder/mapo...

Žal moram napisati, da si fenomen.

Jaz tu za garminaše pripravim že kreirano datoteko v formatu .gpi, ki zahteva samo copy-paste (in kreiranje mape garmin\poi če še ne obstaja)

Ti pa me sedaj sprašuješ za "težji" način, kako narediti to poi datoteko iz gpx datotek.

Tu jih najdeš pa si sam skreiraj s poiloaderjem, če mi ne zaupaš po 10 letni praksi s tem :) samo jaz sem naredil lepo po podskupinah, da ni vse nametano.

http://snecer-poi.blogspot.si/2010/01/slovenija-poi-2010.html

http://snecer-poi.blogspot.si/2015/08/hrvaska-poi-2015.html

Tisoče ljudi je naložilo te moje točke pa še nobenemu ni "snelo" naprave, ker je ne more, ker s tem, da kreiraš pač en folder/mapo, ki bi ji itak naredil program poi loader, ne moreš ničesar uničiti.

Še nasvet:

V mapi ....\gpx\ si naredi še mapo \archive\ pa ti bo naprava avtomatsko shranjevala tvoje sledi, do enih 20 datotek...

Hvala za tvoj trud, pa ne se jezit. Seveda znam kreirat mapo, madona, doma mi laufa vse na WIN 2012R2 strežniku, mam filmoteko, FTP, HTTP, celo lokalni DNS ...  Ampak, če ne poznam OS naprave ( in Garminovega ne poznam ) pol sem raje previden :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pol pa te sploh ne razumem, česa se bojiš, da kreiraš eno bogo mapico na spominskem delu naprave ali na spominski kartici, kjer sploh ni naložen sistem navigacije, tistega ti ne vidiš in ga ne moreš izbrisati, je povsem posebej.

Tudi če v celoti formatiraš "Garmina", nisi naredil parktično nobene škode, vendar tega ne počni, dokler ne narediš backupa, ker so gor vseeno datotek predvsem garmindevice.xml, ki vsebujej podatke za lifetime upgrade ipd.

GarminOS temelji na linuxu.

Skratka, naredi mapo \garmin\poi\, skopiraj tja .gpi datoteke, nakar si jih oglej na sami napravi...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snecer pravi:

Ja pol pa te sploh ne razumem, česa se bojiš, da kreiraš eno bogo mapico na spominskem delu naprave ali na spominski kartici, kjer sploh ni naložen sistem navigacije, tistega ti ne vidiš in ga ne moreš izbrisati, je povsem posebej.

Tudi če v celoti formatiraš "Garmina", nisi naredil parktično nobene škode, vendar tega ne počni, dokler ne narediš backupa, ker so gor vseeno datotek predvsem garmindevice.xml, ki vsebujej podatke za lifetime upgrade ipd.

GarminOS temelji na linuxu.

Skratka, naredi mapo \garmin\poi\, skopiraj tja .gpi datoteke, nakar si jih oglej na sami napravi...

E vidiš, jaz in Linux sva skregana :lol1:Jaz sem bolj Win / DOS, tam tudi kakšne skripte obvladam. Sem naložil z POI loaderjeim in ni kreiralo nobene nove mape, tako da ... Je pa datoteki HR-GATSO.GPX in SATCIONARNI_RADAR.GPX združilo v datoteko WAYPOINTS RADAR SLO CRO.GPI in jo shranilo v mapo Zūmo 390\Internal Storage\POI - isto, kamor sem jaz ročno shranil pa ni delovalo. bomo videli, če deluje tokrat. Saj pravim Linux me ne mara :angryrant1:

Capture.JPG

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vklopi napravo in poišči te poi, jih lahko pogledaš na napravi, pri vsaki točki ti piše, kaj je, na koliko opozarja itd.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!