Skoči na vsebino

GPS (fiksni radarji) Slo, Cro


Snečer
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Radarji Hrvaška: gugl maps

in PDF zapis Novi radarji na Hrvaškem.pdf

za GARMIN, iGO/Primo/Nextgen, Sygic naprave: Sneci Blog

                            

Priporočene objave

Zadeva deluje v iGO/Primo/Nextgen in seveda na v Garmin app.

V igo/primo/nextgen pusti txt datoteke pri miru, a si naredi svojo .spdb (vse not združi)

 

Screenshot_20190425-212351.png

Screenshot_20190425-212358.png

Screenshot_20190425-212423.png

Screenshot_20190426-142759.png

Screenshot_20190426-142859.png

Screenshot_20190426-142908.png

Screenshot_20190426-142925.png

Screenshot_20190426-143130.png

Screenshot_20190426-143139.png

Screenshot_20190426-144043.png

Screenshot_20190426-144057.png

Screenshot_20190426-144201.png

Screenshot_20190426-144217.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snec, probaj še z tem fajlom.

Kot rečeno, dodal sem angle of camera, tam pač kjer je bil prisoten ta podatek v export fajlu. Dodal sem še imena naselij in poravnal na 7 decimalnih št. Upam, da vejice in šumniki v imenih krajev ne delajo zgage (lahko pa jih zbrišem).

16.8147682,45.8740347,1,70,1,350,Bjelovar, Ulica Velike Sredice 228
14.8958254,45.0044028,1,50,0,0,Senj, Riječka cesta

Zgornji je zadnji v datoteki s podatkom o kotu, spodnji je brez - ta dva poglej, kak ti ju prikaže.

igoCRO-GATSOnew.txt

2 hours ago, DAMI34 said:

načeloma ne bi smelo, ker je v svoji mapi speedcam, katero lahko tudi zbrišem pa bo delal igo. Razn če maš kak virus. Sem preveril tudi mal po jadranu, moje točke se točno z radarji ujemajo, torej bo ok.

Za virus se ne rabiš sekirat, bolj je blo mišljeno v sistemskem smislu. Recimo določeni (slabo) spisani programi oziroma error hendlerji ne vejo pravilno prebrati kakšnih datotek. Recimo da bi ga lahko "ć" znak v datoteki zjebal in namesto da javi napako se sesuje in se sploh ne zažene več. Pol je fajn met backup fajla, ki si ga spreminjal .. no, nima veze, če dela je tak ql .. :OK: ..

Pač, vedno prvo pomislim na worst/bad case scenario - deformacija .. :)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za decimalke se ti ne boj, ker to moj program potem pogliha.

image.thumb.png.66688c14755f2ba126a9f8d8cf228c07.pngPozitivno je, da so imena poleg, vendar bo treba šumnike skinit.

Koti pa nekak niso uspeli :)

Gledam Ribarica, v zapisu export8 ima kot ok vnešen

Citiraj

name=fix speedcam</desc><link href="http://osm.org/browse/node/6373755830"/></wpt><wpt lat="44.5528277" lon="15.0406308"><name>fix speedcam</name><desc>description=fix speedcam, Ribarica, GATSO0135@60
direction=270;90
highway=speed_camera
maxspeed=60

torej 270;90

tu ko si konvertiral pa ga ni, so vse smeri...

15.0406265,44.5528221,1,60,0,0,Ribarica, kri×iÜŔe Plitka Drag Donja

z koti ne bo šlo vidim, ker export uporablja drugačen zapis kota

to, kar imamo

15.0406265,44.5528221,1,60,270,90,Ribarica je v igo

15.0406265,44.5528221,1,60,2,90,Ribarica

očitno razumevanje kota med OSM in iGO ni na istem nivoju

Citiraj

DIRTYPE = type of direction of the speedcam (0 - all directions (360°); 1 - define direction (see Direction field); 2 - two directions (forward/backward).

Primo pozna samo en kot, drugega pa avtomatsko 180

Y,X,1,60..........  1 mu pomeni ena smer, 2 dve, 0, vse in potem kot

Tako da ne bo šlo preprosto...

 

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Tex pravi:

Snec, probaj še z tem fajlom.

Kot rečeno, dodal sem angle of camera, tam pač kjer je bil prisoten ta podatek v export fajlu. Dodal sem še imena naselij in poravnal na 7 decimalnih št. Upam, da vejice in šumniki v imenih krajev ne delajo zgage (lahko pa jih zbrišem).

16.8147682,45.8740347,1,70,1,350,Bjelovar, Ulica Velike Sredice 228
14.8958254,45.0044028,1,50,0,0,Senj, Riječka cesta

Zgornji je zadnji v datoteki s podatkom o kotu, spodnji je brez - ta dva poglej, kak ti ju prikaže.

igoCRO-GATSOnew.txt 12.3 kB · 1 download

Za virus se ne rabiš sekirat, bolj je blo mišljeno v sistemskem smislu. Recimo določeni (slabo) spisani programi oziroma error hendlerji ne vejo pravilno prebrati kakšnih datotek. Recimo da bi ga lahko "ć" znak v datoteki zjebal in namesto da javi napako se sesuje in se sploh ne zažene več. Pol je fajn met backup fajla, ki si ga spreminjal .. no, nima veze, če dela je tak ql .. :OK: ..

Pač, vedno prvo pomislim na worst/bad case scenario - deformacija .. :)

ŠČĆŽĐ sem uredil

kote pa bo treba na roko, oz se z miško dela

@Tex al pa če olajšaš delo, pa v stolpec prvega kota dodaš, da imajo vsi vrednost 2 ...

igoCRO-GATSOnew.txt

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, Spasku said:

po par urah hajebancije sem uspel tudi za sygic unest radarje samo zdaj imam drug problem ostali so mi še stari v mapah.

Screenshot_2019-04-26-16-40-34-972_com.sygic.aura.png

Screenshot_2019-04-26-16-46-39-729_com.sygic.aura.png

Screenshot_2019-04-26-16-39-42-270_com.sygic.aura.png

Da še dodam če kdo ptrebuje za Sygic kam kopirat in kako izgledajo vse poi pri meni na gsmju,glede radarjev razen stacionarnih so označena  tudi mesta kjer pogosto ustavljajo

2019-04-26_172612.jpg

Screenshot_2019-04-26-17-34-52-978_com.sygic.aura.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

iGO/Primo/Nextgen uporablja samo eno vrednost za kot...vrednost pred pa je možna le 1,2, ali 0...

 

Eem, nekje semcgledal da je 0 za no angle, 1 za definiran kot, ki je naslednji podatek za vejico, 2 pa za two way kamero. Pol sem pa dal 1,xxx kjer so bli koti in 0,0 kjer ni blo.. 

Sorry, sem bil out. No, glavno da je postimano in deluje.. :OK:

En mod bi lahko ostale fajle pobrisal, da bi samo ta finalni delujoči ostal.. Da nebo zmede.. @DAMI34?

Bom pa mogoče namestil IGOta, nekoč sem ga se uporabljal pa je bil ql.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Tex pravi:

Snec, probaj še z tem fajlom.

Kot rečeno, dodal sem angle of camera, tam pač kjer je bil prisoten ta podatek v export fajlu. Dodal sem še imena naselij in poravnal na 7 decimalnih št. Upam, da vejice in šumniki v imenih krajev ne delajo zgage (lahko pa jih zbrišem).

16.8147682,45.8740347,1,70,1,350,Bjelovar, Ulica Velike Sredice 228
14.8958254,45.0044028,1,50,0,0,Senj, Riječka cesta

Zgornji je zadnji v datoteki s podatkom o kotu, spodnji je brez - ta dva poglej, kak ti ju prikaže.

igoCRO-GATSOnew.txt 12.3 kB · 2 downloads

Za virus se ne rabiš sekirat, bolj je blo mišljeno v sistemskem smislu. Recimo določeni (slabo) spisani programi oziroma error hendlerji ne vejo pravilno prebrati kakšnih datotek. Recimo da bi ga lahko "ć" znak v datoteki zjebal in namesto da javi napako se sesuje in se sploh ne zažene več. Pol je fajn met backup fajla, ki si ga spreminjal .. no, nima veze, če dela je tak ql .. :OK: ..

Pač, vedno prvo pomislim na worst/bad case scenario - deformacija .. :)

V glavnem že prva opcija dela, preverjeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes gledal lokacije do Čg in bodo kar točne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Danes gledal lokacije do Čg in bodo kar točne.

skoraj vse sem popravil od zadra do mne :) po podatkih iz uradnega j. naročila :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jadranka je sedaj do Dubrovnika oziroma MNE popravljena, ni bilo prej čisto točnih lokacij, sedaj sem jih dobil iz javnega naročila hrvaške PU, kjer so celo fotografije lokacij.

@solorider natistni si spodnji dokument, je samo 53 strani s točnimi opisi, lahko študiraš :) 

Aktualne datoteke so vedno v linku od bloga, ki je na vrhum @DAMI34 bo popravil, ko se vrne, da še doda, da je tudi za naprave igo/primo/nextgen.

Tule je informativno lokacijo, kjer bo radar v Satrigradu, če že ni.

https://goo.gl/maps/DAWvGZiAGNkaKGLT9

postavljajo pa ta hec

CORDON-M2_stationary.png

FIKSNI INSTALACIJA ZA 2018_opis lokacija (1).pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 http://simicon.com/products/speed-and-traffic-enforcement/cordon-m2/

ruska tehnologija :) 

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snečer pravi:

Jadranka je sedaj do Dubrovnika oziroma MNE popravljena, ni bilo prej čisto točnih lokacij, sedaj sem jih dobil iz javnega naročila hrvaške PU, kjer so celo fotografije lokacij.

@solorider natistni si spodnji dokument, je samo 53 strani s točnimi opisi, lahko študiraš :) 

Aktualne datoteke so vedno v linku od bloga, ki je na vrhum @DAMI34 bo popravil, ko se vrne, da še doda, da je tudi za naprave igo/primo/nextgen.

Tule je informativno lokacijo, kjer bo radar v Satrigradu, če že ni.

https://goo.gl/maps/DAWvGZiAGNkaKGLT9

postavljajo pa ta hec

CORDON-M2_stationary.png

FIKSNI INSTALACIJA ZA 2018_opis lokacija (1).pdf 6.46 MB · 3 downloads

Veš kaj ti bom povedal, da je to veliko bolje kot tiste vaše zvezdice... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Snečer pravi:

Jadranka je sedaj do Dubrovnika oziroma MNE popravljena, ni bilo prej čisto točnih lokacij, sedaj sem jih dobil iz javnega naročila hrvaške PU, kjer so celo fotografije

A v .gpi datoteki za naprave Garmin so prav tako netočni podatki (?) ali se tukaj govori samo za igo,primo ... itd? Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kričač pravi:

A v .gpi datoteki za naprave Garmin so prav tako netočni podatki (?) ali se tukaj govori samo za igo,primo ... itd? Hvala

Vse datoteke na blogu so med sabo sinhronizirane in točne, saj vidiš, da so datum 28.04.2019.

In vedno prvo popravim in pripravim za Garmin, šele nato pa sihnroniziram .txt in openstreet.

Sicer pa klikni na link od bloga, vse lepo piše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Vse datoteke na blogu so med sabo sinhronizirane in točne, saj vidiš, da so datum 28.04.2019.

In vedno prvo popravim in pripravim za Garmin, šele nato pa sihnroniziram .txt in openstreet.

Sicer pa klikni na link od bloga, vse lepo piše.

Ravo zato sem vprašal, saj sem si učeri iz bloga potegnil datoteke in naložil v naprave Garmin.
Torej, so v "včerajšnjih" datotekah .gpi netočni podatki, samo to me je zanimalo. Torej, danes ponovim vajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, danes ponoviš vajo, copy-paste :)

Od včeraj so se praktično popravile vse lokacije mne do reke, je bilo ponekod tudi par 100m narobe, ker podatki niso bili na voljo.

Recimo v Šibeniku je bil pri napačni trgovini :) pa enga smo pri Dubrovniku pozabili (Plat, Cavtat) itd.

Trenutno manjkajo "doli" trije točni podatki in sicer Zaton Doli in 2 komada na obvoznici Vodice, ker googlemaps nima tam streetview, da bi se lahko lociralo. Drugje pa je urejeno, tudi Istra in Zg ter Slavonija, tam so bili točni podatki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Kričač pravi:

Ravo zato sem vprašal, saj sem si učeri iz bloga potegnil datoteke in naložil v naprave Garmin.
Torej, so v "včerajšnjih" datotekah .gpi netočni podatki, samo to me je zanimalo. Torej, danes ponovim vajo.

Tudi netočni podatki so bili dovolj točni, važno da veš da bo radar, pa malo popaziš.

Sneci v Starem gradu ga pa nisem videl, čeprav se gledal po kandelabrih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!