Skoči na vsebino

Kawasaki Z 900 2017, Z 900 RS in Z 900RS Cafe (2018)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 28 minutami, apirko pravi:

Ne vžge! :( 

Zadnjič sem ga opral.. potem je še lepo vžgal in delal normalno... zdaj je pa stal kak tedn in ne vžge.

Akumulator je bil malo prazn, zato sem ga priklopil na polnilec. Ga je napolnil, pa še meraj ne vžge. Vergla, ampak se ne zalaufa. Takoj ko spustim gumb za zagon pa se sliši kako se spet pumpa prižge (tisti bzzzzz zvok, ko daš kontakt). Medtem ko je bil priklopljen na vzdrževalec, sem gledal napetost in ko ga probam zaalufat, pade na 11,6, sicer je na 13V. Star je 3 leta, pozimi je bil akumulator noter, enkrat na mesec priklopljen na vzdrževalec. Je možna rešitev nov akumulator al ga bo treba na servis peljat?

Res mi ni tega treba zdaj... še takrat ko mam cajt se vozit, eto ti ga... :( 

Če maš možnost poskusi z drugim akumolatorjem al pa na kable (kable na aku.) Pa boš videl na čem si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, apirko pravi:

Ne vžge! :( 

Zadnjič sem ga opral.. potem je še lepo vžgal in delal normalno... zdaj je pa stal kak tedn in ne vžge.

Akumulator je bil malo prazn, zato sem ga priklopil na polnilec. Ga je napolnil, pa še meraj ne vžge. Vergla, ampak se ne zalaufa. Takoj ko spustim gumb za zagon pa se sliši kako se spet pumpa prižge (tisti bzzzzz zvok, ko daš kontakt). Medtem ko je bil priklopljen na vzdrževalec, sem gledal napetost in ko ga probam zaalufat, pade na 11,6, sicer je na 13V. Star je 3 leta, pozimi je bil akumulator noter, enkrat na mesec priklopljen na vzdrževalec. Je možna rešitev nov akumulator al ga bo treba na servis peljat?

Res mi ni tega treba zdaj... še takrat ko mam cajt se vozit, eto ti ga... :( 

sem prepričan, da je mala glupost. Posuši ga najprej dobro. Problemov je lahko več, od mokrih kablov, kontaktov.. Načeloma če vergla, naj ne bi bil kriv accu. Je na displeju kaka informacija? Si poskusil vžgat z dodajanjem gasa..cca 1/3 in verglat? Verglaj tja do 5 sekund, ne več. 

Če sicer sumiš accu si lahko pomagaš kar s kabli preko accua od avta

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

sem prepričan, da je mala glupost. Posuši ga najprej dobro. Problemov je lahko več, od mokrih kablov, kontaktov.. Načeloma če vergla, naj ne bi bil kriv accu. Je na displeju kaka informacija? Si poskusil vžgat z dodajanjem gasa..cca 1/3 in verglat? Verglaj tja do 5 sekund, ne več. 

Če sicer sumiš accu si lahko pomagaš kar s kabli preko accua od avta

 

Moker verjetno ni več, glede na to da je cel teden stal, za aku. Maš prav da če vergla. Verjetno ni ampak lahko je pa vseeno (sem imel tak problem na avtu, je verglal pa ni vžgal). 

Drugač pa ja, kot že rečeno aku. najlažje izločiš tako da najbolše da to narediš prvo, kable na motor pa je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, suh je ziher. Običajno po pranju naredim kakšno furco, da se spiha, tak oda je res ziher. :)

Priklopil na avto akumulator, pa ni nič drugače.

Z dodajanjem gasa se sliši malenkost drugače, a še vedno ne vžge. Očitno bo treba servis poklicat ... ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, apirko pravi:

Ne vžge! :( 

Zadnjič sem ga opral.. potem je še lepo vžgal in delal normalno... zdaj je pa stal kak tedn in ne vžge.

Akumulator je bil malo prazn, zato sem ga priklopil na polnilec. Ga je napolnil, pa še meraj ne vžge. Vergla, ampak se ne zalaufa. Takoj ko spustim gumb za zagon pa se sliši kako se spet pumpa prižge (tisti bzzzzz zvok, ko daš kontakt). Medtem ko je bil priklopljen na vzdrževalec, sem gledal napetost in ko ga probam zaalufat, pade na 11,6, sicer je na 13V. Star je 3 leta, pozimi je bil akumulator noter, enkrat na mesec priklopljen na vzdrževalec. Je možna rešitev nov akumulator al ga bo treba na servis peljat?

Res mi ni tega treba zdaj... še takrat ko mam cajt se vozit, eto ti ga... :( 

vzemi kontakt sprej in našpricaj vse konektorje , stikala (tistega na tački lahko -samo za test - odklopiš žice in jih zvežeš direktno) sploh "kill switch", priklope relejev in ključavnico za vžig - računalnik ti ne da signala da bi se injektorji odprli..

pa poizkusi še enkrat odklopiti akumulator - najprej odklopiš minus in nato plus - ter pusti par minut , da se bo zresetiral..pazi da ob odklopu ne bo priklopljen noben stalni uporabnik in "kill swich" naj bo na "on".potem priklopi nazaj - najprej plus in nato minus ..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

štos je, če bi bil kill swič al pa tačka, ne bi verglal.

Lej kot sem rekel, pokliči servis, ni nekaj hudo narobe (in drago) ampak kaka butasta zadeva, načeloma bi ti celo AXA asistenca morala zafurat moped do servisa. 

 

Še eno vprašanje zgolj iz radovednosti, ker kok dežja sem prevozil pa kok jaz mopede perem, bi vsi moral crknit :P

A si pral z baromatom? Tega ne počet. Oziroma če že, vsaj pol metra stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prepričan da ni stikalo niti tačka, ker vergla, samo vžge se ne. :) 

Kot zakleto, je Čarman na dopustu, pri Elisi se mi pa niso javili včeraj... zdaj al sam nekaj naštudiram, al pa kličem Primca v pondelek...

 

Sem ga pral z wapom ja, ampak na daleč... nisem od včeraj :D  Sicer pa študiram... da takrat ko sem ga nazadnje pral, nisem šel na "sušilno furco"... je samo na mesto laufal, potem sem ga pa pospravil... je možno da je kje kaj oksidiralo? Kje bi naj pa sploh začel iskat...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, apirko said:

Kje bi naj pa sploh začel iskat...?

Si ga probal zagnati z rezervnim ključem? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni po zimskem spanju ni vžgal. Sicer Yamaha, ampak motor je motor. Elektrika je bila, črpalka za bencin je delala, vžgal pa ni. Glede servisa sem bil v podobni situaciji kot ti, zato sem ga en vikend razstavil in nazaj sestavil in potem je vžgal. Po nekaj 5 sekundnih verglanj. Ne vem, če je vžgal zaradi mojega "popravljanja", sem pa prepihal in sčistil cevke za bencin, svečke in filtre. Za nič od tega nisem znal oceniti, če je v redu ali ne, ker pač ne vem, kako zgleda v redu in ne v redu. ? Zamenjal nisem nič, samo sčistil sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elisa je tudi na dopustu, nekje do 16.

Jaz bi vseeno vztrajala z verglanjem, z gasom. Pa probaj verglat in gas nažigat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bencin in šibice pa bo vžgal. :)... Upam, da nisi nafto namesto bencina natočil, drugače je to Kawasaki problem, meni so vsi drugi normalno vžigali...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanja se mi ne. Ktm me je 2x tako zezal. Dž ponoči, moped zunsj. Zjutraj vergla in ne kresne. Ampak ma ride by wire. Sem parkrat obrnil gas in nato vžgal z delno odprtim gasom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, KARMEN1 said:

Saj, jaz bi ga nažgala do konca, pa naj pukne, če si upa ?

Hvala vsem za pomoc! Zakon forum, dam za kavo pri vikiju ?

Sem se lotil razstavljanja, da bi tam okol sveck spucal... pa ravno snamem plastike ga probam malo zaverglat. Pa enkrat pukne! Sem reko ajde, zdaj pa pukni! Gas do daske pa verglanje nekajkrat... potem je pa oreng puknil pa z polno odprtim gasom se je tako zadrl... vsi sosedje so vedeli, da mi je motor uzgal! Yay! ?

Tak da od @KARMEN1 nasvet je ocitno pomagal ???

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vodo si fasal... kje oz kero stikalo oz med kabli sveck... neveš

ce bi men po pranju jebu in prej nikol bi ga dal na vroce sonce za en dan ... pol se vse presuši, v garaži zlepa ne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, apirko pravi:

Hvala vsem za pomoc! Zakon forum, dam za kavo pri vikiju ?

Sem se lotil razstavljanja, da bi tam okol sveck spucal... pa ravno snamem plastike ga probam malo zaverglat. Pa enkrat pukne! Sem reko ajde, zdaj pa pukni! Gas do daske pa verglanje nekajkrat... potem je pa oreng puknil pa z polno odprtim gasom se je tako zadrl... vsi sosedje so vedeli, da mi je motor uzgal! Yay! ?

Tak da od @KARMEN1 nasvet je ocitno pomagal ???

Punca ti reši problem ?!

Na vikiju 3 kepice sladoleda, s smetano ???!

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, KARMEN1 said:

Punca ti reši problem ?!

Na vikiju 3 kepice sladoleda, s smetano ???!

Cist mozno... ker furas Z-ja, mogoce celo dobis ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, bajkr88 pravi:

vodo si fasal... kje oz kero stikalo oz med kabli sveck... neveš

ce bi men po pranju jebu in prej nikol bi ga dal na vroce sonce za en dan ... pol se vse presuši, v garaži zlepa ne....

na električno napeljavo ali v bencin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/9/2020 at 2:56 PM, bajkr88 said:

vodo si fasal... kje oz kero stikalo oz med kabli sveck... neveš

ce bi men po pranju jebu in prej nikol bi ga dal na vroce sonce za en dan ... pol se vse presuši, v garaži zlepa ne....

Je garaža bolj lopa in je precej vroče not, tako da se je ziher posušil... anyway... vžgal je, zdaj pa novim kilometrom naproti... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 23 minutami, Gassa pravi:

Je kaksen testni kje v slo?

po mojem ne, kawa se sama prodaja, pa se ne rabijo preveč naprezat 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!