Skoči na vsebino

Kako otovoriti motor za potovanje? Vse o krcanju krame na moped


DAMI34

Priporočene objave

Nisem našel neke sorodne teme, zna pa biti zanimiva debata, če ima človek SS ali pa naked mašino, rad bi šel na potovanje (solo), pa noče:

zadnji kufer NE,

čimmanj posega na motor v smislu nekih distančnikov za torbe (raje brez stranskih torb)

Kaj in kako bi navesili na svojega, da bo lično varno in udobno? Kaj je premalo, kaj je preveč, kaj in koliko litrov je optimalno?

Zaželjene ideje, fotke itd..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imel vedno...vojaški nahrbtnik,ker se zapne še preko pasu in velik dost,plus mrežo čez zadnji sedež...po potrebi al namesto ruzaka pa tank torbo...

Sprobal vožnjo SS mopijev z kovčki..ne,ne jz ne!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj v tej smeri tudi sam študiram, vendar ruzaka nočem, me moti, tank torbe velike nočem (pa jo mam), se pravi mi ostane nekih 10 litrov torba za zadnji sedež, jebiga mali sedež.

Po mojih izračunih pa zase za potovanje rabim cca 15 litrov za cunje, higiena, dežjak in še nekje 5 litrska tank torbica.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

 

Po mojih izračunih pa zase za potovanje rabim cca 15 litrov dunje, higiena, dežjak in še nekje 5 litrska tank torbica.

 

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

nekaj v tej smeri tudi sam študiram, vendar ruzaka nočem, me moti, tank torbe velike nočem (pa jo mam), se pravi mi ostane nekih 10 litrov torba za zadnji sedež, jebiga mali sedež.

Po mojih izračunih pa zase za potovanje rabim cca 15 litrov za cunje, higiena, dežjak in še nekje 5 litrska tank torbica.

 

Ne vem kuk velika je tank torba,ki jo imaš...sam sem dal ta veliko tank torbo pod mrežo.plus zapel..malo na bencin kesl in se prav ok peljal iz italije domov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Ne vem kuk velika je tank torba,ki jo imaš...sam sem dal ta veliko tank torbo pod mrežo.plus zapel..malo na bencin kesl in se prav ok peljal iz italije domov...

da, včasih, sedaj mi pa vezanje na zadnji sedež ne gre, ker so motorji s temi malimi sedežki jebački, pa velike torbe zlo hitro kaj podrsajo:

z900-statiche-057.thumb.jpg.2353320c0d81c2e19027521d3ec31e2b.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

nekaj v tej smeri tudi sam študiram, vendar ruzaka nočem, me moti, tank torbe velike nočem (pa jo mam), se pravi mi ostane nekih 10 litrov torba za zadnji sedež, jebiga mali sedež.

Po mojih izračunih pa zase za potovanje rabim cca 15 litrov za cunje, higiena, dežjak in še nekje 5 litrska tank torbica.

 

kje so torej težave? tailbag+tankbag. Slednjo praviš fda imaš, torej ti fali

http://www.givi.it/soft-bags/Tail-Bags/XS313

 

in temo lahk zaključmo :D

 

VROOOOOM gasgas. 

 

da stvari ne podrsaš prej zaščitiš z bublewrapom, ali še bolje, z usnjenim pokrivalcem.

 

torej z900 prihaja v ajdovšno? :D nice! 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

da, včasih, sedaj mi pa vezanje na zadnji sedež ne gre, ker so motorji s temi malimi sedežki jebački, pa velike torbe zlo hitro kaj podrsajo:

z900-statiche-057.thumb.jpg.2353320c0d81c2e19027521d3ec31e2b.jpg

To je res...imam pač vedno podrajsane mopije...kaj res misliš iz ktm it? Žal ti bo...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so jebatorji imajo samo tole... Leg bag, waist bag...

51t3tl2dnSL._SX355_.jpg

Rezultat iskanja slik za Waist Bag Riding Bag

 

15l.jpg

 

Sam nevem kako potem kolenčkajo?

Popravljeno . Popravil KilleRBee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako otovori moj kolega K1200S, kamping, dve osebi, teden dni  ... na motorju ni nobenih nosilcev

58b8058461b63_packkodr.thumb.jpg.ac1bc58c2daafb91975749830ece7f93.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Cartman pravi:

kje so torej težave? tailbag+tankbag. Slednjo praviš fda imaš, torej ti fali

http://www.givi.it/soft-bags/Tail-Bags/XS313

 

in temo lahk zaključmo :D

 

VROOOOOM gasgas. 

 

da stvari ne podrsaš prej zaščitiš z bublewrapom, ali še bolje, z usnjenim pokrivalcem.

 

torej z900 prihaja v ajdovšno? :D nice! 

tok izi pa spet ni :P

lej tole:

XS313_mounted.jpg.f325dee5b14699d4f831994cf8aa5789.jpg

Definitivno se ne grem tega stila, da mi bodo trakovi drsali po plastiki. to je prvi problem, torej že iščem tako torbico, ki se zapne na sedež, niti pod razno ne bom zapenjal pod tablico in na tačke, ker bo počila plastrika, v najboljšem primeru bo pa samo podrsana. Ker pa je sedež mali, bo žal tudi torbica mala,

Da z900 prihaja, plac je že pripravljen.

@sesir ne ne grem s KTMja, to je ultimativni stroj in potovalnik za 2 osebi. Le prišparat ga hočem, lani sem v pol leta nabil 16kkm.

pred 9 minutami, boych pravi:

Tako otovori moj kolega K1200S, kamping, dve osebi, teden dni  ... na motorju ni nobenih nosilcev

58b8058461b63_packkodr.thumb.jpg.ac1bc58c2daafb91975749830ece7f93.jpg

Te zadeve na večjih kravah mam fantastično rešene za 2 osebi, sprašujem in iščem bolj neke fukiš asketske variante :P

281863_177490495653844_1554398_n.jpg.4af2a5ade831beef178e2ba58dc10972.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako varianto si bom verjetno omislil za mojega ninet-a za daljša potpvanja (zadaj 30 L, na tanku 10 L). Mogoče pa namesto velike torbe nabašem rukzak (cca. 20 litrov) in tisto torbo na rezervoarju namontiram na sedež. Lani sem po Češki, Poljski, Slovaški, Madžarski imel samo nahrbtnik.

kriega-us30-drypack.jpg.fb3bde19136c806a2fec9fbce9b3d930.jpg

kriega-us30-drypack.jpg

Popravljeno . Popravil Miha X
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Roger G. Jagger pravi:

CA110022-852B-4240-95E5-8ED78C63CFC5-4537-000002EE87960907_tmp.png

ena od možnih zadev, maš link mogoče?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OL335.jpg.fc4b668a78b04799ecf83477edea8002.jpgza uzadi .. za 2-3 dni mam samo tole:

 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

OL335.jpg.fc4b668a78b04799ecf83477edea8002.jpgza uzadi .. za 2-3 dni mam samo tole:

 

 

men tale način ne odgovarja kjer lahko podrsam ali počim plastike.30 litrov je abslutno preveč. sicer pa teb na novi NINĐI tut ne bo tole odgovarjalo. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Nisem našel neke sorodne teme, zna pa biti zanimiva debata, če ima človek SS ali pa naked mašino, rad bi šel na potovanje (solo), pa noče:

zadnji kufer NE,

čimmanj posega na motor v smislu nekih distančnikov za torbe (raje brez stranskih torb)

Kaj in kako bi navesili na svojega, da bo lično varno in udobno? Kaj je premalo, kaj je preveč, kaj in koliko litrov je optimalno?

Zaželjene ideje, fotke itd..

 

Po moji oceni samo repna torba :) pa tank torba, ampak tisto je že moteče, če je preveliko.

http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi

Nahrbtnik pa je največji mimosun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Po moji oceni samo repna torba :) pa tank torba, ampak tisto je že moteče, če je preveliko.

http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi

Nahrbtnik pa je največji mimosun.

da, tudi po moji, sicer stranske od SWja (take kot ma Maus) niso slabe, ker je enostavna montaža, pa ni nobenih nosilcev, ker jih odstraniš, vendar so drage.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

men tale način ne odgovarja kjer lahko podrsam ali počim plastike.30 litrov je abslutno preveč. sicer pa teb na novi NINĐI tut ne bo tole odgovarjalo. :P

 

sm meu .. preverjeno ... odlična stvar ... jaz itak spodaj dam brisaćko, da se ne popraska ... imeu na ninđi ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

tok izi pa spet ni :P

lej tole:

XS313_mounted.jpg.f325dee5b14699d4f831994cf8aa5789.jpg

Definitivno se ne grem tega stila, da mi bodo trakovi drsali po plastiki. to je prvi problem, torej že iščem tako torbico, ki se zapne na sedež, niti pod razno ne bom zapenjal pod tablico in na tačke, ker bo počila plastrika, v najboljšem primeru bo pa samo podrsana. Ker pa je sedež mali, bo žal tudi torbica mala,

Da z900 prihaja, plac je že pripravljen.

@sesir ne ne grem s KTMja, to je ultimativni stroj in potovalnik za 2 osebi. Le prišparat ga hočem, lani sem v pol leta nabil 16kkm.

Te zadeve na večjih kravah mam fantastično rešene za 2 osebi, sprašujem in iščem bolj neke fukiš asketske variante :P

281863_177490495653844_1554398_n.jpg.4af2a5ade831beef178e2ba58dc10972.jpg

Pa kaj si puncka, de se drzis navodil?!? :P

ko mas motor in torbo skupaj, lahko zacnes iskat resitev. Po navadi je mogoce gurtne speljat pid stolom. Ce gres solo ga lahko celo snames in torbo z vezicamu zasidras na okvir. Lahko celo da ima pod stolom kavlje ki se odprejo...

 

image.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če me boste pluval, bo šel spet u ilegalo in boste ostali brez mojih modrih nasvetou :ninja:

:huh: 

 

za novo RR niđo bom pa še poštudiru .. mislim, da zadnje motehove torbe pašejo .. če ne pa ... zlata kartica :P

 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

sm meu .. preverjeno ... odlična stvar ... jaz itak spodaj dam brisaćko, da se ne popraska ... imeu na ninđi ;)

 

poglej tole slikco NO GO :(

z900-statiche-057.thumb.jpg.345b5a912fcfe6ac80f4e2fe3ff3647b.jpg 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

poglej tole slikco NO GO :(

z900-statiche-057.thumb.jpg.345b5a912fcfe6ac80f4e2fe3ff3647b.jpg 

bistvo je vkrižno vpenjanje za zadn konc in za sopotnikove tačke .. edin problem bo zdele, ker jaz nimam tačk za sopotnico ;)

bom pa par lukn u geštel zvrotou ... sj mora držat, mar ne :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Cartman pravi:

Pa kaj si puncka, de se drzis navodil?!? :P

ko mas motor in torbo skupaj, lahko zacnes iskat resitev. Po navadi je mogoce gurtne speljat pid stolom. Ce gres solo ga lahko celo snames in torbo z vezicamu zasidras na okvir. Lahko celo da ima pod stolom kavlje ki se odprejo...

 

image.png

marsikaj ja, ravno zato pa sem tole temo odprl, lahko daš tut stol dol pa nardiš plato za kufr :P

Ampak ne bom, 100 ljudi, 100 idej, zihr bo kdo kako dobro pa lepo napopal, pa bom potem tak način ubral. Sej mam 15 litrov givi tank torbo, ampak bi se jo izognil, mogoče mi gre na zadnji sedež, to bom še preveril, na tanku je pa nimam želje vozit. Sploh se bojim, da Givi ne bo naredil rinke za tank ker ma z900 tak rezervar (brez vidnih vijakov)prenos.jpg.0f51493487efe429249b606aeeb7f785.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!