Skoči na vsebino

BMW F 800 GS


DeReN

Priporočene objave

Mene pa zanima, kako je z vetrno zaščito in pokrčenostjo nog za voznika, višine 188 cm.

Prav tako me zanima, ali bi ga kdo iz okolice MB, posodil za kratko testno vožnjo, zgolj za ugotovitev ergonomije.

Na Selmar-ju v MB namreč tega ne omogočajo (=trenutno nimajo testnega modela), v Trzin pa se mi letos ne ljubi več vozickat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Selmar je imel testenga, rumenega, vsaj sam sem ga vozil pred dobrim mesecom.

Sam sem 180 in nisem bil navdušen preveč nad vetrno zaščito, pri 188 pa si po moje že skoraj kot na nakegu. Glede na to da sem vajen na 950 advenčerja, nisem imel težav s koleni, res pa da so na mojo željo odstranili gumo iz stopalk (fusrasterjev :)) in n mojo nesrečo mislim da je enih 20 minut trajalo, da so mi spustili ročico menjalnika, ker za enduro škornje je bila enostavno prenizko, kaj šele da bi lahko stoje menjal, zgleda od lani do letos ni bilo nobegena na testu, ki bi imel primerno obutev glede na motor :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Selmar je imel testenga, rumenega, vsaj sam sem ga vozil pred dobrim mesecom.

Sam sem 180 in nisem bil navdušen preveč nad vetrno zaščito, pri 188 pa si po moje že skoraj kot na nakegu. Glede na to da sem vajen na 950 advenčerja, nisem imel težav s koleni, res pa da so na mojo željo odstranili gumo iz stopalk (fusrasterjev :)) in n mojo nesrečo mislim da je enih 20 minut trajalo, da so mi spustili ročico menjalnika, ker za enduro škornje je bila enostavno prenizko, kaj šele da bi lahko stoje menjal, zgleda od lani do letos ni bilo nobegena na testu, ki bi imel primerno obutev glede na motor :naughty:

Hvala Electric !

Včeraj sem bil pri Selmarju in sem na info-šalteru vprašal eno lepo-mlado-deklino, če imajo kakega testnega F800GS, pa je rekla, da če ga ni v salonu, potem ga NI ...

Danes pa sem poklical še enkrat po telefonu, dobil enega prijaznega Sandija in pravi, da testni motor JE in da lahko pridem ..

Vseeno hvala še enkrat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni,

sem že uporabil iskalnik po forumu, a nekako ni dal nobene pametne informacije, zato odpiram novo temo. Kot novopečenega lastnika F800 GS me zanima, kateri vetrobran bi dal zadostno vetrno zaščito pri mojih 185 cm višine (motor ima standardni sedež), kajti serijski mi dela neprijetne turbolence nad 80 km/h in posledično je vožnja pri višjih hitrostih neprijetna in neudobna. Predvsem me zanimajo nasveti lastnikov...

Hvala in čim več varnih kilometrov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen

Nisem lastnik F800GS sem ga pa imel priložnost ene 1000km vozit,tak,da vem da je originalna vetrna zaščita bolj za silo kot za res,sem pa lastnik F650GS Twin,kar je zelo podoben motor z istim agregatom.

Na svojemu sem rešil z Givi vetrobransko šipo,ki je najvišja od ponujenih(Touratech...itd) in opravlja odlično delo za mojih 188cm in ženinih 167cm,saj ga je podedovala od mene.

Svetujem ti Givi 75€,za original BMW povišano steklo se boš takoj približal 200 evrom,upam,da sem ti kej pomagal,Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem že uporabil iskalnik po forumu, a nekako ni dal nobene pametne informacije, zato odpiram novo temo. Kot novopečenega lastnika F800 GS me zanima, kateri vetrobran bi dal zadostno vetrno zaščito pri mojih 185 cm višine (motor ima standardni sedež), kajti serijski mi dela neprijetne turbolence nad 80 km/h in posledično je vožnja pri višjih hitrostih neprijetna in neudobna. Predvsem me zanimajo nasveti lastnikov...

Hvala in čim več varnih kilometrov!

Poglej si šipe od firme www. MRA.de imajo za tvoj model perfektno šippo z dodatnim vizirjem in si dodatni vizir sam nastaviš v slučaju kake turbolence !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem na manjšem bratu 8-stotke problem "prepiha" rešil z Givi-jevo vetrobransko šipo. Pri svojih 178cm so mušice po zgornjem delu čelade po vizirju bolj malo. Pripomnim lahko, da N103 ni ravno med tihimi, tako da pri hitrostih preko 120km\h vsakem trenutku veš, da si na enduri ne pa na kakšni potovalni križarki. Rešitev je kar nekaj kot je že opisal @kmet2, še največ odgovorov boš našel tukajle.

Mrčes na vetrobranu pa izgleda takole..

ps, kaj je odločilo med 800 in 1200, preizkus ali cena?

post-7865-0-33284600-1336930931_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem na manjšem bratu 8-stotke problem "prepiha" rešil z Givi-jevo vetrobransko šipo. Pri svojih 178cm so mušice po zgornjem delu čelade po vizirju bolj malo. Pripomnim lahko, da N103 ni ravno med tihimi, tako da pri hitrostih preko 120km\h vsakem trenutku veš, da si na enduri ne pa na kakšni potovalni križarki. Rešitev je kar nekaj kot je že opisal @kmet2, še največ odgovorov boš našel tukajle.

Mrčes na vetrobranu pa izgleda takole..

ps, kaj je odločilo med 800 in 1200, preizkus ali cena?

Hvala za info. Bom pogledal še link. Je kdo preizkusil od Touratecha tisti Desierto nastavljivi vetrobran.

Zakaj F800 GS? Več dejavnikov, od ugodne cene, dobrega, lažjega občutka za krmilom, do tega, da naslednje leto pride novi "veliki GS". Moram reči, da je bila dobra odločitev (da bo z vetrobranom "problem", pa je pisalo v številnih testih, tako da sem računal, da bo potrebna menjava oziroma iskanje neke rešitve).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ga imel jaz, bi dal gor tole Turatechovo vario šipo s spodnjo črno plastiko, samo cena je pa ubijalska 500€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ga imel jaz, bi dal gor tole Turatechovo vario šipo s spodnjo črno plastiko, samo cena je pa ubijalska 500€

Sayo kje si pa tega najdu,a je to kaka touratech predelava F800gs-a?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sayo kje si pa tega najdu,a je to kaka touratech predelava F800gs-a?

Ja, tole Touratech naredi iz F800 GS in mu pravi Desierto - med drugim ima kar 36 litrski rezervoar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tole Touratech naredi iz F800 GS in mu pravi Desierto - med drugim ima kar 36 litrski rezervoar.

Jebemtiš ta je pa dobr naredu,pa to ma dometa skoraj 800km :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj, a ni hud

zlo dober,bi ga mel......če bi blo kej viška dinarčkov,dober stroj :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer PS, vendar ideja za tiste, ki jih moti kljun :whistle: .

Ta kljun mi je bil od nekdaj grd k svina, ampak sem se ga tako navadil, da je sedaj brez njega kakor faca brez nosu... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Vedno bolj mi je všeč BMW F 800 GS sem pa v dvomih, če se ta motor lahko primerja s kakšnim Yamahinim pri trpežnosti, porabi goriva, olja....

Če bi imel ta Bmw gor od TDM-ke motor, potem....

Pri Yamahi manjka en tak enduro, 660 se mi zdi malo švoh s tistimi 50 konji, Transalp tudi ni ravno v tem rangu....iščem pa nekaj takega za naslednji motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno bolj mi je všeč BMW F 800 GS sem pa v dvomih, če se ta motor lahko primerja s kakšnim Yamahinim pri trpežnosti, porabi goriva, olja....

Če bi imel ta Bmw gor od TDM-ke motor, potem....

Pri Yamahi manjka en tak enduro, 660 se mi zdi malo švoh s tistimi 50 konji, Transalp tudi ni ravno v tem rangu....iščem pa nekaj takega za naslednji motor.

to je ziher hec a ne;)

drgač maš pa še tigra 800 na voljo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tigra ne bi dal v ožji izbor ker je že bolj cestno naravnan, nižji....čeprav ima vsaj po mojem mnenju boljši motor.

Primerljiv bi bil KTM Adventure, ki mi pa tudi ni najbolj všeč, pravijo, da precej bolj trese od BMWja in porabi več goriva.

Motorja ne bi rabil le za potovanja ampak tudi za vsakodnevne opravke po vseh terenih.

Trenutno je prvi na spisku BMW 800, mogoče pa bi bila dovolj tudi Yamaha Tenere, drugega zaenkrat ne vidim tu zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!