Skoči na vsebino

BMW F 800 GS


DeReN

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...
Ob 10. 4. 2017 ob 19:31, MiNa pravi:

 

menjava prednjih ploščic, po 112Kkm je bil že čas in

DSC02971.thumb.JPG.1e57814a9a051db13f7aecef2c7240b9.JPG

 

 

 

katere ploščice si dal, original, TRW, Brembo, Ferodo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, MitcH' pravi:

katere ploščice si dal, original, TRW sintrane, Brembo, Ferodo ? 

Se obnesejo odlično. "Grabijo" celo za spoznanje boljše kot original, na diskih se po 21Kkm ne pozna kakšna povečana obraba, so pa tudi cenovno ugodne. Kupil pri Euroton-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Decembra sem kupil uvoženega BMW f700 GS s 14.000km. V servisni knižici je zabeležen samo prvi servis na 1000km. Če je bil opravljen sevis na 10.000km (v lastni režiji) se ne ve. Bom pa servis sedaj opravil sam. Zanima me kakšno olje in zračni filter se priporoča?

BMW priporoča 20W50 olje v tej temi pa berem, da uporabljate 10W40. Kaj naj kupim sintetično ali polsintetično olje?

In pa kateri zračni filter priporočate, motor bo vožen samo po asfaltu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 800 kubičnega F650GS sem zadnje tri menjave nalil  Motul 5100 10W40 enako v F700GS. V knjižici na strani 150 za letnik 17 sicer piše 15W50 enako tudi v moji za letnik 13.

Lahko si pomagaš tudi s tole tabelo.

5aa42aff2916a_Oil_SAEchart.jpeg.a662985432e8eef187133ec6d4aed0ed.jpeg

Zračni filter, seveda tudi oljnega pa kar original. Posebej oljnega, "slab" neoriginal ne bo pol cenejši.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 3. 2017 ob 19:08, MiNa pravi:

Tule sem jaz kupil alternator.

Je pa tole precej boljša varianta, serijski regulator..

MiNa...samo razmišljam...praviš, da si že 2x menjal alternator in vidim, da daješ v motor neoriginalno olje. Kaj pa če Motul počasi razjeda lak na žicah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motom pravi:

neoriginalno olje

Šele po drugi menjavi sem začel uporabljat Motul. Sicer pa kaj pa je "originalno" olje? Nalepka na embalaži pomeni samo za koga je pakirano. BMW izdeluje vozila olja pa sigurno ne, tako razmišljam jaz se pa seveda lahko motim.

Pogost pojav odpovedi je imela Aprilia, suzuki, honda...Problem je kostrukcija alternatorja (nima elekrtonskega vzbujanja) ne pa olje, ki se ga uporablja.

Odpoved alternatorja na F seriji BMW pa ni čisto nič neobičajnega. Posebej za letnike od 2008-2012. Letniki 2013 imajo spremenjen vztrajnik zato je zadeva nekaj boljša, odpoved na kasnejših letnikih je zelo redka.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Seveda. Ampak le original. Na tejle strani si oglej "part listo" pregled kaj rabiš. Ročke in desno stikalo sigurno, poglavje Steering ( 32_1982 - HANDLEBAR GRIP, HEATED ). Nisem siguren ampak mislim, da je potrebno potem, zadevo še omogočit s "servisnim računalnikom".

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 2. 4. 2018 ob 9:03, Joker pravi:

Saj se jim je že povsem zmešalo...

Ali imamo res toliko denarja????

Očitno vidijo proizvajalci motorjev, da še ima folk denar, pa da ga z lahkoto izvlečejo iz žepa :fredyjecar:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A ima kdo K&N filter zmontiran ? ZA ali PROTI ? Cena je 1 proti 4 ... Mahle

Popravljeno . Popravil MitcH'
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ni bil OK. 

Preveč vzdrževanja za premalo efekta, vsaj za vožnje po SLO. Tudi prirastka moči nisem zaznal, samo bolj globok zvok ob pospeševanju

Po par Kkm sem namestil nazaj original.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kem morem zamenjat prednje zavorne kolute me zanima kje bi lahko originale dobil ugodno?

Po mnenju mehanika je kos ca. 250-280 €

Ima kdo kak dober kontakt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original in ugodno gre težko skupaj. Cena je kar "slana".

Poglej malo za alternativo, mislim, da je najbolje Euroton prodajajo Brembo in Lucas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, LadoK pravi:

Kem morem zamenjat prednje zavorne kolute me zanima kje bi lahko originale dobil ugodno?

Po mnenju mehanika je kos ca. 250-280 €

Ima kdo kak dober kontakt?

Ali express

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original so pač dragi, JBG premium znamka. Če igraš na sigurno poiščeš nekaj za razumno ceno pri specialnih prodajalcih in da ima rodovnik. 

Ali in Bay so pa žal velikokrat leglo ponaredkov, ki jih spoznaš šele pri uporabi.

Poznam jih nekaj, ki so imeli slabe izkušnje z DID verigami ugani kje so bile kupljene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 5. 2018 ob 22:18, MiNa pravi:

Original in ugodno gre težko skupaj. Cena je kar "slana".

Poglej malo za alternativo, mislim, da je najbolje Euroton prodajajo Brembo in Lucas.

Za Brembo me lahko kontaktiraš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo kilometražo ima.

V desetih letih se to nabere, ko ga iz garaže na dvorišče potiskaš, da ga opereš.

:eek:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 lastnik .. pa verjetno ni slovenski- vsaj pipe ne..najbolj važno je , da ima kantico za benz.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

2 lastnik .. pa verjetno ni slovenski- vsaj pipe ne..najbolj važno je , da ima kantico za benz.. 

Pa nove ploščice pri 12 tisoč :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru, da je res 2008 letnik, ni original ADV model. Je "sestavljen" na osnovi navadnega GS-a.

Prvi so bili narejeni šele leta 2013!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!