Skoči na vsebino

BMW F 800 GS


DeReN

Priporočene objave

le zakaj? potem bi bilo brezveze

meni je izredno všeč, je le endura (pogon veriga, spredaj 21 colsko kolo, 85 konjev, lahko bi edino imel večji tank za gorivo 16l??)

je ravno nekje vmes med litrsko in 650 klaso, segment, ki so ga (žal) opustili tudi Japonci Super Tenere/Africa Twin

Zato ker so nekaterim ki imajo malo več kot 80kg in 170cm všeč veliki motorji, ker na kakšnih manjših zgledajo smešno :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker so nekaterim ki imajo malo več kot 80kg in 170cm všeč veliki motorji, ker na kakšnih manjših zgledajo smešno :hmm:

ti bi moral Vapota in njegovega tunota videt :grrr

(mendanivsevvelikostipress)

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Bral v motosi , da ima tudi nov f650!!! enako mašino kot f800gs....

Drugače ni grd , če so ti všeč bmw ji pač....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bral v motosi , da ima tudi nov f650!!! enako mašino kot f800gs....

ja F650GS ima isto mašino

Drugače ni grd , če so ti všeč bmw ji pač....

ahhh :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hja, sicer zanimiv motor :rolleyes: ampak ni mi pa jasno zakaj so spredi dve različni "plastični lampi" menda kar od Tomo-Vinkoviča gor prišraufal? :krneki: Pa nek drek namest šipe so tut po delih skupaj znetal? Bljak :headbang: , pa tak fris na tako elitnem mopedu! Vsaka "grobost" pa tut na enduro ne paše! Ugly!

Viva Varadero! Viva Vstrom! Viva TDM! Viva Versys! Viva AFRICA!... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, sicer zanimiv motor :rolleyes: ampak ni mi pa jasno zakaj so spredi dve različni "plastični lampi" menda kar od Tomo-Vinkoviča gor prišraufal? :krneki: Pa nek drek namest šipe so tut po delih skupaj znetal? Bljak :headbang: , pa tak fris na tako elitnem mopedu! Vsaka "grobost" pa tut na enduro ne paše! Ugly!

Viva Varadero! Viva Vstrom! Viva TDM! Viva Versys! Viva AFRICA!... :naughty:

Že naslednji letnik bo imel spremenjene luči in spodobno šipo... Kot se je zgodilo z 1100 GS. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, sicer zanimiv motor :rolleyes: ampak ni mi pa jasno zakaj so spredi dve različni "plastični lampi" menda kar od Tomo-Vinkoviča gor prišraufal? :krneki: Pa nek drek namest šipe so tut po delih skupaj znetal? Bljak :headbang: , pa tak fris na tako elitnem mopedu! Vsaka "grobost" pa tut na enduro ne paše! Ugly!

Viva Varadero! Viva Vstrom! Viva TDM! Viva Versys! Viva AFRICA!... :naughty:

luči je imel BMW od nekdaj samosvoje...........(tudi Versys ni nevem kak lepotec kar se tega tiče)

kar se pa tiče tvojega navdušenja nad jap-endurami, pa se od naštetih z tem GSom lahko primerja edino mogoče Africa (čeprav ima manj konjev)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
v Nemčiji od 9.640,- EUR

Motor je v vseh pogledih idealen, razen v tem :cry: Bom moral še malo žgancev popapat, da si ga bom lahk privoščil

Popravljeno . Popravil gusti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

BMW gibt Preise für die Motorradmodelle HP2 Sport, F 800 GS, F 650 GS, G 650 Xcountry, HP2 Megamoto bekannt.

Die neue geländetaugliche Zweizylinder-Reise-Enduro F 800 GS wird ab 9640 Euro kosten.

Če bi ta cena držala za Nemčijo me zanima kakšna bo pri nas? Se v Nemčiji že prodaja?Kdaj bo točen začetek prodaje?

Kaj je z avtoaktivom, bo res ob licenco za prodajo bmw? Bo bmw sam posrbel za verigo prodajaln in servisov v Slo. ali išče druge ljudi?

Prodajalci ne vedo prav kaj novega...

Če lahko kdo postreže z kakim bolj točnim podatkom bi bil vesel..

lp Biser...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Glede na to da so že dobavili nekaj F800GS-ov v Slovenijo in da se je po testih zelo dobro odrezal, kake so kaj praktične izkušnje z njim fantje?!

Me tudi zelo zelo mika, samo cena je malo neugodna :unsure: , pa mogoče kakega rabljenega čez kake 2 leti :rolleyes: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih včerej sem enga s KP tablico na OMVju v Postojni gledal, res fletn motor, po dolgem času BMW ki mi je res všeč :)

je pa lastnik imel problem s sprednjo pnevmatiko, je reku da mu jo ful trese, pol je tam neki spuščal in pumpal...drgač pa baje se zlo dobr obnese :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samo to jezi, da se imenuje GS :headbang: kaj niso mogli dati kaj drugega :headbang: GS so bili od nekdaj boxserji

in seveda male endure.

Brez veze, jebiga naj mu bo... :yea1:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Motoristek! Naj te ne :headbang: GelandeSport al kok že. Boxerji imajo že od nekdaj v oznaki črko eR kar jih loči od novih eF-ov :krneki: Funduro. Pa še kaj drugega jih najbrž loči :whistle: . Seveda bi se dalo debatirat.

Tudi meni je bil in mi je še novi GS800 zelo všeč sploh rumen. V Munchenu kar nisem mogel iz njega.

post-7865-1216576059_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra zasnova motorja. Moti me le da je videti malce šlampasto narejen (nahitro skupaj zmetan).

Bomo videli kako bodo o morebitnih težavah poročali prvi uporabniki. Ali bo zadeva delala ali bo imel kakšne porodne težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Od začetka junija sem lastnik F 800 GS. Naredil sem 4000 km tako da lahko dam osnovno oceno. Nekaj motorjev sem že dal skozi tako da bo moja ocena upam objektivna. Pri nakupu motorja sem kar izbral vso dodatno opremo: ABS, ogrevane ročke, potovalni računalnik, centralno stojalo... in mislim da sem se prav odločil. Nekaj o samem motorju ki je skoraj ena tistemu v F800S/ST. Motor teče mirno , je precej odziven in odločno pospešuje od 2000 o/min dalje...precej šusa ima od 6000 pa do 8500 kjer tudi rdeča opozorilna lučka opozori da bo treba prestaviti. Lahko pa rečem da je moči povsod dovolj tako da tudi prehitevanje v šesti prestavi pri 3000 o/min ne dela težav (tudi v dvoje) prav tako nikakršnih težav tudi s težjimi vzponi. Moči je dovolj. Poraba: Najnižja izmerjena je bila 3,7 z zelo nežno roko ampak vseeno solidnimi hitrostmi, sicer pa je ob dinamični cca 4,5 ob agresivni pa tudi 5 l/100 km. Moram pa priznati da nisem opazil razlie med 95, 98 ali 100 oktanskim. Pri Okoli 5000 o/min se čutijo rahle vibracije sicer pa je to nemoteče pa še vožnja je ponavadi pri nekoliko nižjih obratih. Vzmetenje je obilno 23cm/21.5 cm in precej udobno tudi tam kjer je v avtu že neprijetno (avto srednjega razreda). Seveda ima tudi gumb s katerim se nastavlja prednapetost zadnjega amortizerja tudi med vožnjo. V ovinkih me je presenetil s izjemno stabilnostjo in lepimi nagibi pa nič ne kaže nervoze in zna odpustit tudi kakšno manjšo napako. ABS me je kar malo razvadil (ABS je v zadnjih letih naredil velik napredek) tako da dobro zavira tudi v ne najbolj idealnih pozicijah za zaviranje. (lahko ga pa z gumbom izklopiš ). Potovalna hitrost je tja do 160 km/h saj postane nad to hitrostjo veter že nadležen. Na ravnici doseže 207 km/h (po GPS) oz 215 po števcu (ki malce pretirava), pri tem pa se mu ne pozna če je vzpon saj brez težav drži skoraj končno hitrost , je pa takšna vožnja utrujajoča. No sicer pa ob potovalni hitrosti vožnja prijetna in nezahtevna tako da si človek noge pretegne le po cca 400 km ko je potrebno dotočiti gorivo. Na slabšem terenu lepo požre vse kar je potrebno in da se voziti tudi precej hitro saj je popolnoma obvladljiv (tudi zaradi zmerne teže).. Zamera gre prednjemu žarometu ki se mi je že dvakrat odvil (ne eni strani) tako da so mi garancijsko dali novega in sem bolj previden. Je pa seveda osnovno orodje že serijsko in pod sedežom). Pa še to potovalni računalnik ki izračunava koliko km se lahko naredi do naslednje bencinske ni dovolj natančen in je potrebno paziti da ne zmanjka bencina četudi kaže še 10 km .... Sicer pa sem izjemno zadovoljen: posebej velja pohvaliti motor, gibljivost, stabilnost ,solidno zaviranje, pa tudi udobnost za daljša potovanja.. Dober motor ampak ni poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih včerej sem enga s KP tablico na OMVju v Postojni gledal

je pa lastnik imel problem s sprednjo pnevmatiko, je reku da mu jo ful trese, pol je tam neki spuščal in pumpal

@impactor: potemtakem to nisi bil ti ?

sama se namreč tudi spomnem enega, ki je na začetku julija pred AA jezno skakal okoli prednje gume :unsure:

baj d wej, imaš IZ tablico ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, če je tale zadevščna za dva. Js + moja + njen neseser + 3. gate po glavi... Se da s tem motorjem elegantno potepat po EU? Nosilnosti ma baje 230 kil, kufrov pa pri BMW-ju ne grem kupovat, ker je to celo premoženje. A kdo ve, je Givi že naredil nosilce za F 800 GS? Al pa Kappa?

Popravljeno . Popravil fireball
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, če je tale zadevščna za dva. Js + moja + njen neseser + 3. gate po glavi... Se da s tem motorjem elegantno potepat po EU? Nosilnosti ma baje 230 kil, kufrov pa pri BMW-ju ne grem kupovat, ker je to celo premoženje. A kdo ve, je Givi že naredil nosilce za F 800 GS? Al pa Kappa?

Da, oba že imata v pondbi opremo za ta motor.

Poglej na www.givi.fr in www.kappamoto.com.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!