Skoči na vsebino

Neumen zakon o mopedih do 25km/h


mokl

Priporočene objave

Mene pa zanima, kako je avtor prišel do tega kretenskega Zakona o mopedih do 25 km, ki začne veljati s 1.majem letos.

6 let že vozim eskuter Alpha s pedali in 500w električnim motorčkom, ki MOPED definitivno ne požene čez 25km/h in tako brez hrupa in smradu drsim po ulicah, večkrat tudi prehitevan od kolesarjev. Sedaj bom moral ta stroj seveda registrirati, opraviti TP, plačati zavarovanje, rdečo tablico, nositi homologirano čelado kot Maus.

In potem se spomnim še na naše mestno redarstvo. Uradnik na le-tem mi po dodatnem posvetovanju veselo sporoči, da bom odslej za vožnjo v posvečeni center, kamor hodim v službo, potreboval dovolilnico, kot kak dostavni tovornjak. Če to ni bolano? Čista elektična vozila si lahko Jankovičeva najlepša Ljubljana nekam zatakne.

Več varnosti na cestah? Bolniki, ki že sedaj divjajo z raznimi Ciaoti, Tomosi in neregistriranimi kolesi, bodo divjali brez tablic še naprej in kazali fakiča. Te osebke bi vrlo redarstvo in policija lahko lovila že prej, uff, zdaj jih pa imamo!

S tem umobolnim zakonom bodo ob denar le pošteni in ubogljivi občani. Najverjetneje bom kupil star, smrdeč dvotakni moped, ki se ga zaradi do 48km/h vsaj splača registrirati in ga nežno parkiral ob tržnici na rezerviranih parkiriščih za prave motorje.

In kaj storiti? Na ta problem sem pisno opozoril tudi našega priljubljenega župana, ki se z mano sicer docela strinja, predlaga pa, naj se obrnem na neko poslansko skupino. Qrc, zweitakt Tomos rules!!

 

 

alpha.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se ne voziš s kolesom, si tak lenuh, da moraš okoli drajsati s to 25-ko :ras:? In zdaj si poln problemov :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen odgovor pa si pričakoval? Razlago za nastanek zakona? Očitno je preveč nesreč s temi mopedi ali pa nekoga mika denar od registracije.

Rešitev? Lahko si kupiš smrdeč dvotaktni Tomos, ki ga boš moral prav tako registrirati ali pa električno kolo, ki pa menda še ni zajeto v tem zakonu, z njim pa ti odpadejo številni problemi glede dovolilnic, čelade in parkiranja.

Dovolj konstruktivno? (razen če si želel samo prdniti  - glede na status):fredyjecar:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, mokl pravi:

...Sedaj bom moral ta stroj seveda registrirati, opraviti TP, plačati zavarovanje, rdečo tablico, nositi homologirano čelado kot Maus.

 

kaj sm ti js kriu prjatu ... ablast se je to spmnla....

js se ne strinjam z polno črto preko planinskega polja in še marsikje ... pa prečne črte na Rakitni ...

vidiš... za tisto mopediste ne briga in se ne sekirajo za to ...

jaz sem pizdil, ker so nam Tromostovje ukinili pa so mopedisti samo skomignili z rameni češ .. saj mi se pa lahko vozimo ...

Jaz sem že takrat rekel .. najprej bodo odstranili motoriste, potem pa tudi mopediste ... in očitno sem imel prav

 

:ninja: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker Borutt kot organ odkrivanja ne opravlja svojega dela, je zakonodajalec spremenil predpis.

Upam, da bodo podobno ukrepali tudi pri zlorabi mobilnikov...

Kriva je Policija, ker ni izvajala prejšnjega predpisa in polovila prekrškarjev, sedaj pa se njihovo lenobo podpira z drastičnimi ukrepi.

Zato je prišlo do tega.

akano.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

treba je pobrat še tam, kjer se pobrati gnar da:winkiss:

kolikor jest vem, kolesarji, ki gonijo s sklonjenimi glavami in ovirajo konkretno promet, presegajo tudi ,konkretno, hitrost 25km/h, če takega povoziš, imaš poškodovan avto, kar te spet konkretno stane in zakonsko odgovarjaš, kot za človeka:D

na tem svetu res več ni pravice:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, mokl pravi:

Več varnosti na cestah? Bolniki, ki že sedaj divjajo z raznimi Ciaoti, Tomosi in neregistriranimi kolesi, bodo divjali brez tablic še naprej in kazali fakiča. Te osebke bi vrlo redarstvo in policija lahko lovila že prej, uff, zdaj jih pa imamo!

 

pred 6 urami, mokl pravi:

Mene pa zanima, kako je avtor prišel do tega kretenskega Zakona o mopedih do 25 km, ki začne veljati s 1.majem letos.

Takole si si kr sam odgovoril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Vem da je ta tema že staraa jaz imamm motor registreran naa 25 kmh sedaj sem ga odblokiral in vozim po cesti normalno 60km h . Policjaa mi nič nemoree ker imamm ispravno vozilo ter nisem povnoleten in motor ni pisan name. Lp upam da čim več ljudi delaa take prekrske ! 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, gamer 2002 pravi:

Vem da je ta tema že staraa jaz imamm motor registreran naa 25 kmh sedaj sem ga odblokiral in vozim po cesti normalno 60km h . Policjaa mi nič nemoree ker imamm ispravno vozilo ter nisem povnoleten in motor ni pisan name. Lp upam da čim več ljudi delaa take prekrske ! 

 

toooooooo Roki, niko ti ništa ne može :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, gamer 2002 said:

Vem da je ta tema že staraa jaz imamm motor registreran naa 25 kmh sedaj sem ga odblokiral in vozim po cesti normalno 60km h . Policjaa mi nič nemoree ker imamm ispravno vozilo ter nisem povnoleten in motor ni pisan name. Lp upam da čim več ljudi delaa take prekrske !

:yea2::worship::boobies::drunk::kva1::panic::friend2:

Pa mama ve?:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zok pravi:

:yea2::worship::boobies::drunk::kva1::panic::friend2:

Pa mama ve?:huh:

Ja vee in oče če te že zanimaa mi je oče odstranil blokado  .lp

 

pred 9 minutami, maus pravi:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, gamer 2002 pravi:

Ja vee in oče če te že zanimaa mi je oče odstranil blokado  .lp

 

 

Kk nor si....najboljs da to se policajem poves...

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se njega zaprejo - tik po tem, ko mu socialno privlecejo na vrata... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, gamer 2002 pravi:

Vem da je ta tema že staraa jaz imamm motor registreran naa 25 kmh sedaj sem ga odblokiral in vozim po cesti normalno 60km h . Policjaa mi nič nemoree ker imamm ispravno vozilo ter nisem povnoleten in motor ni pisan name. Lp upam da čim več ljudi delaa take prekrske ! 

 

Pametnjakoviči so najboljši. 

(3) Inšpektor ali policist odredi izredni tehnični pregled vozila in odvzame prometno dovoljenje in registrske tablice, če sumi, da:

5.      je vozilo predelano ali spremenjeno v nasprotju s predpisi 

(2) Policist lahko zaseže vozilo, ki je predelano tako, da presega največjo moč motorja ali največjo konstrukcijsko hitrost, določeno v homologacijskih dokumentih vozila, če predelava ni odobrena v skladu z 18. členom tega zakona, ali če presega največjo konstrukcijsko hitrost, določeno v predpisih o homologaciji za posamezno kategorijo vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Pametnjakoviči so najboljši. 

(3) Inšpektor ali policist odredi izredni tehnični pregled vozila in odvzame prometno dovoljenje in registrske tablice, če sumi, da:

5.      je vozilo predelano ali spremenjeno v nasprotju s predpisi 

(2) Policist lahko zaseže vozilo, ki je predelano tako, da presega največjo moč motorja ali največjo konstrukcijsko hitrost, določeno v homologacijskih dokumentih vozila, če predelava ni odobrena v skladu z 18. členom tega zakona, ali če presega največjo konstrukcijsko hitrost, določeno v predpisih o homologaciji za posamezno kategorijo vozil.

Hvala za  odgovor . Zanimaa me ali vozilo štejejo kot predelano ker imam gor use original delee . Imam samo eleltronsko blolado odstranjeno . Lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, gamer 2002 pravi:

Hvala za  odgovor . Zanimaa me ali vozilo štejejo kot predelano ker imam gor use original delee . Imam samo eleltronsko blolado odstranjeno . Lp 

Da. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

Pametnjakoviči so najboljši. 

(3) Inšpektor ali policist odredi izredni tehnični pregled vozila in odvzame prometno dovoljenje in registrske tablice, če sumi, da:

5.      je vozilo predelano ali spremenjeno v nasprotju s predpisi 

(2) Policist lahko zaseže vozilo, ki je predelano tako, da presega največjo moč motorja ali največjo konstrukcijsko hitrost, določeno v homologacijskih dokumentih vozila, če predelava ni odobrena v skladu z 18. členom tega zakona, ali če presega največjo konstrukcijsko hitrost, določeno v predpisih o homologaciji za posamezno kategorijo vozil.

Hvala za  odgovor . Zanimaa me ali vozilo štejejo kot predelano ker imam gor use original delee . Imam samo eleltronsko blolado odstranjeno . Lp 

Ob 8. 3. 2017 ob 9:03, mokl pravi:

Mene pa zanima, kako je avtor prišel do tega kretenskega Zakona o mopedih do 25 km, ki začne veljati s 1.majem letos.

6 let že vozim eskuter Alpha s pedali in 500w električnim motorčkom, ki MOPED definitivno ne požene čez 25km/h in tako brez hrupa in smradu drsim po ulicah, večkrat tudi prehitevan od kolesarjev. Sedaj bom moral ta stroj seveda registrirati, opraviti TP, plačati zavarovanje, rdečo tablico, nositi homologirano čelado kot Maus.

In potem se spomnim še na naše mestno redarstvo. Uradnik na le-tem mi po dodatnem posvetovanju veselo sporoči, da bom odslej za vožnjo v posvečeni center, kamor hodim v službo, potreboval dovolilnico, kot kak dostavni tovornjak. Če to ni bolano? Čista elektična vozila si lahko Jankovičeva najlepša Ljubljana nekam zatakne.

Več varnosti na cestah? Bolniki, ki že sedaj divjajo z raznimi Ciaoti, Tomosi in neregistriranimi kolesi, bodo divjali brez tablic še naprej in kazali fakiča. Te osebke bi vrlo redarstvo in policija lahko lovila že prej, uff, zdaj jih pa imamo!

S tem umobolnim zakonom bodo ob denar le pošteni in ubogljivi občani. Najverjetneje bom kupil star, smrdeč dvotakni moped, ki se ga zaradi do 48km/h vsaj splača registrirati in ga nežno parkiral ob tržnici na rezerviranih parkiriščih za prave motorje.

In kaj storiti? Na ta problem sem pisno opozoril tudi našega priljubljenega župana, ki se z mano sicer docela strinja, predlaga pa, naj se obrnem na neko poslansko skupino. Qrc, zweitakt Tomos rules!!

 

 

alpha.jpg

Jaz bi uvedel obvezno registracijo koles in zavarovanje . Vzroki so če se vozioš z 25ko te prehitevajo nekateri kolesarji,peljejo v napačno smer in s tem povzročajo poškodbedrugih ljudi.  Čemu je pojint da imam jaz 25ko zavarovano kar je po slovenskem zakonu obvezno če pa moram vozoti po kolesarskI kolesa pa noben nima registreranegaa oziromaa zavarovanegaa sepravi kolesar se bo zaletu u moj motor ko bo peljal u napačno smer gdo bo plačal skodo zavarovanja itak nimaa jaz pa ga imam zastojn res bedasto. In jaz moram registracijo plačati zado da peljem za kolesom . Zelo rad bi prosil državo naj uvede usaj registracijo koles ker neksteri z svojimi specjalkami vozijo po cesti brez čelade . Lp 

 

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Da. 

Hvala za odgovor 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, gamer 2002 pravi:

Ja vee in oče če te že zanimaa mi je oče odstranil blokado  .lp

Morda si se mu zameril ali pa te je dobro zavaroval.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti najprej zrasti in postani polnoleten, da ne bodo tvoji starši več odgovarjali za tvoje bedarije!

Potem pa lahko podaš pobudo za spremembo zakona.

BTW, 25. bi jaz vse odblokirala, ker jih je itak večina že odblokiranih, potem pa naj jih vozijo le osebe z ustreznim izpitom.

Takim klincem, kot si ti, pa naj očetje, kot je tvoj, kupijo skiro, ker je še kolo prenevarno :whistle:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, KARMEN1 pravi:

Ti najprej zrasti in postani polnoleten, da ne bodo tvoji starši več odgovarjali za tvoje bedarije!

Potem pa lahko podaš pobudo za spremembo zakona.

BTW, 25. bi jaz vse odblokirala, ker jih je itak večina že odblokiranih, potem pa naj jih vozijo le osebe z ustreznim izpitom.

Takim klincem, kot si ti, pa naj očetje, kot je tvoj, kupijo skiro, ker je še kolo prenevarno :whistle:.

Ti si vrjetno pozabila, da si bila mlada, ali pa si začela motorirat stara.

Mi ko smo bili mladi smo napilili vsak tomos do plafona .....dok ni ribnilo :D

Sam sem nafriziral Jawo 350 da je šla 160kmh .

Ne hvalim se, samo pišem ,a smo bili vsi enkrat mladi in neu......

Eni smo živi eni več ne ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, gamer 2002 said:

Jaz bi uvedel obvezno registracijo koles in zavarovanje . Vzroki so če se vozioš z 25ko te prehitevajo nekateri kolesarji,peljejo v napačno smer in s tem povzročajo poškodbedrugih ljudi.  Čemu je pojint da imam jaz 25ko zavarovano kar je po slovenskem zakonu obvezno če pa moram vozoti po kolesarskI kolesa pa noben nima registreranegaa oziromaa zavarovanegaa sepravi kolesar se bo zaletu u moj motor ko bo peljal u napačno smer gdo bo plačal skodo zavarovanja itak nimaa jaz pa ga imam zastojn res bedasto. In jaz moram registracijo plačati zado da peljem za kolesom . Zelo rad bi prosil državo naj uvede usaj registracijo koles ker neksteri z svojimi specjalkami vozijo po cesti brez čelade . Lp

Boli, ce te prehiti kolesar? :P

Placal bo iz lastnega zepa.

Saj ne placas ti.

Drzava smo mi vsi.

Celada na kolesu ni obvezna.

11 hours ago, gamer 2002 said:

Lp upam da čim več ljudi delaa take prekrske !

butl :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Kmet2 said:

smo bili vsi enkrat mladi in neu......

Svoje napake, kazni in pizdarije smo sami resevali. Meni je foter placal eno samo samcato kazen (celada - 5000 SIT), potem je rekel - od sedaj naprej si na svojem. In tocno tako je tudi bilo. Nekaj kazni sem placal - alkohol, pa radar 98 km/h v naselju, pa 102 km/h v naselju, pa 190 km/h, pa spet alkohol (niti ena kazen ni bila poceni), potem sem pa pocasi prisel k pameti. Kar pa se pri nekomu, ki mu foter pomaga v ilegalo, verjetno ne bo zgodilo - vsaj v doglednem casu ne. :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Zok pravi:

Svoje napake, kazni in pizdarije smo sami resevali. Meni je foter placal eno samo samcato kazen (celada - 5000 SIT), potem je rekel - od sedaj naprej si na svojem. In tocno tako je tudi bilo. Nekaj kazni sem placal - alkohol, pa radar 98 km/h v naselju, pa 102 km/h v naselju, pa 190 km/h, pa spet alkohol (niti ena kazen ni bila poceni), potem sem pa pocasi prisel k pameti. Kar pa se pri nekomu, ki mu foter pomaga v ilegalo, verjetno ne bo zgodilo - vsaj v doglednem casu ne. :)

S 14 leti sem šel od doma , z 17 leti sem bil v najemniškem stanovanju in v delovnem razmerju , ki traja še danes . 

Vse motorje  in ostalo sem ustvaril z lastnimi rokami in žulji .  

V življenju nisem ničesar dobil , razen batin :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!