Skoči na vsebino

Priporočene objave

Zelo  ugodna vodna črpalka za v garažo in me zanima, če je to to! Če se tukaj najde kakšen, ki  to obvlada, da ne bom kupil mačka v žaklju. Je 54% ceneje. Uporabljal bi jo samo za pranje motorja.

Črpalka

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole gre. Ta hidropak daje od sebe 1,5-3 bar tlaka. Če imaš vodovod je v njem toliko. Hidropak se uporablja tam kjer ni vodovoda za črpanje vode iz vodnjaka, kapnice. 

Vodovod je pri hiši-ne rabiš hidropaka. 

Imaš vodnjak itd-potrebuješ hidropak

Imaš vodovod in bi rad večji tlak pranja-kupi visokotlačni čistilec. Karchar itd... 

Več povej kaj bi potreboval, ali kaj bi rad in seveda kaj imaš na voljo. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim tole mi že dela. Vodo vleče iz reke, zdaj bi se moderniziral, da ne bi več cugal na roke in sprašujem, če je ta stvar vredo.

ČRPALKA.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po podatkih je ok. Vleče 8m globoko kot vse in tlači 3,5bar.

Kar se tiče točno tega hidropaka pa ne vem. Dejansko nima kaj crknt. 

Predlagam sesalni koš s filtrom pa mogoče še en filter svečasti za mikro delce. Tlak bo sicer padel ampak bo tekla voda brez delcev. Če pa natakneš še mehčanje s polifosfatom boš imel mehko vodo, ki ne pušča lis vodnega kamna po pranju. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Quest pravi:

Po podatkih je ok. Vleče 8m globoko kot vse in tlači 3,5bar.

Kar se tiče točno tega hidropaka pa ne vem. Dejansko nima kaj crknt. 

Predlagam sesalni koš s filtrom pa mogoče še en filter svečasti za mikro delce. Tlak bo sicer padel ampak bo tekla voda brez delcev. Če pa natakneš še mehčanje s polifosfatom boš imel mehko vodo, ki ne pušča lis vodnega kamna po pranju. 

Imaš kakšne linke za te stvari. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na brzino. Dimenzij sesalnega voda ne vem. Ni napisano na strani od hidropaka tako, da je potrebno vse te stvari uskladiti. Ponavadi je sesalna cev ena cola ali cola in pol, tlačna cev pa 3/4 cole. 

Pravim uskladiti. Tole je pa spisek treh filtrov. Začetni z mrežico za grobe nečistoče. Mora imeti tudi nepovratni ventil, da voda ne pade dol. Mehanski svečasti filter je namenjen izločanju malih trdnih nečistoč, in mehčalec na polifosfat kristale, ki vodo zmehča. Voda ne pušča sledi po pranju na avtu, mopedu itd... Voda naj bi po mehčanju s polifosfatom bila pitna???? Polifosfati se nahajajo tudi v Cocacoli itd...

Cene so različne glede na kakovost itd... Kot vsepovsod drugot. Najbolje je it k vodovodarju, ki bo svetoval iz izkušenj in seveda tvojih želja in potreb. Če bi hotel pa še v hišo spelat za pomivanje splakovanje predlagam pa še ogljen filter in po potrebi dovajanje klora. Potem je to dokaj dobro tretirana voda tudi za pitje. Ampak košta seveda.

Potrebe, želje in zmožnosti uskladiti je je*a.

 

http://www.merkur.si/gradnja/vodovod-in-kanalizacija/vodovodni-pribor/rezervni-deli-in-pribor-itap-sesalni-kos-ms-32-mm-z-mrezico-york

 

http://www.merkur.si/gradnja/vodovod-in-kanalizacija/vodovodni-pribor/filter-za-vodo-enojni-ekom-mehanski-25-mcr-prikl-25-4-mm-v-310-mm

 

http://www.merkur.si/gradnja/vodovod-in-kanalizacija/vodovodni-pribor/mehcalec-za-vodo-ekom-dosaprop-prikl-19-05-v-190-mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nared enkrat pa takrat dobro. Če površno narediš boš vedno slabe volje.

pred 1 minuto, solorider pravi:

Najlepša ti dala :OK: imaš v dobrem :beer2: ga bom kar naročil... :worship:

Jp. b0242.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se jaz prav spoznam, je na sliki hidrofor, da bi bil hidropak, potrebuje "stopnje" in zmore malo večje pritiske. Tako so meni to razložili ko sem ga kupoval in vgradil. Če ni v stalni uporabi raje kupi potopno črpalko (ceneje in manj dela, povratni ventil sčasoma spusti, pa jo moraš zalivati, tako kot verjetno zdajšnjo ročno) , če pa večkrat rabiš se splača.

Tole naj bi bil hidropak

https://www.google.si/search?q=hidropak&safe=off&client=firefox-b&tbm=isch&imgil=xHsXJ9TSSxFNnM%3A%3BB2qHy_zckZ_s4M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.pevec.hr%252Fprodajni-program%252Fvodni-program%252Fpumpa-hidropak-hwk-4642%252F&source=iu&pf=m&fir=xHsXJ9TSSxFNnM%3A%2CB2qHy_zckZ_s4M%2C_&usg=__Ryy6BM353w5455-BQh1Mecgj5hw%3D&biw=980&bih=527&ved=0ahUKEwjexryVttjSAhXHwxQKHamADdcQyjcIKQ&ei=vifJWN7vEMeHU6mBtrgN#safe=off&tbm=isch&q=hidrofor+za+vodu&*&imgrc=7xNEjZLHUehpsM:

lp

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hidrofor je rezervoar brez duše-v njem ni gumijaste membrane. Pred uporabo mora v njem biti zrak katerega črpalka stisne do nastavljenega tlaka. Potem zrak izstiska vodo ven do ponovnega vklopa črpalke.
Hidropak ima gumijasto dušo kot ekspanzijska posoda za centralno peč. Dušo nafilaš z zrakom do dovoljenega tlaka. Črpalka črpa zrak v rezervoar in stisne dušo. Črpalka se izklopi na max tlaku. Duša, ki je pod tlakom izstiska vodo ven. Črpalke se vklopi ob min tlaku.
Hidrofor je rezervoar brez duše večjih volumnov 100 in več litrov.
Hidropak z dušo. Manjša litraža.
Črpalke so lahko enake. Razlikujejo se samo po delovnem tlaku in kapaciteti.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo spet tam. Kaj je kaj?

Hidropak in hidrofor je isto samo poimenovanje iz različnih izvorov.

Nekoč so uporabljali izraz hidrofor (hidroforne postaje, ki so namenjene dvigovanju pritiska v vodovodni inštalaciji, primer stanovanjski bloki nad 4 nadstropij)  

Če pa vse skupaj stisneš, pa nastane hidropak. Vse to je isto, le odvisno je od potrebnega pretoka in pritiska, ki ga želimo dodeči na vrhu tlačne napeljave. 

Pri preseku cevi velja: sesalna cev mora biti enakega ali večjega preseka kot tlačna cev.

Ker so vse črpalke v glavnem rotacijske morajo biti zalite, zato se na mesto sesanja se vgradi sesalna košara (proti-povratni ventil in groba mreža).

Velja pravilo, da črpalka ne sme zmrzniti, ne sme priti v njo pesek in ne sme obratovati brez vode.

Glede ELEKTRO MASCHINEN hidroforja, tehnični podatki so malo privlečeni za lase. Velja pri njihovih izdelkih koliko denarja toliko muzike.

(imam več kot 15 let profesionalnih izkušenj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kaldu pravi:

No pa smo spet tam. Kaj je kaj?

Hidropak in hidrofor je isto samo poimenovanje iz različnih izvorov.

Nekoč so uporabljali izraz hidrofor (hidroforne postaje, ki so namenjene dvigovanju pritiska v vodovodni inštalaciji, primer stanovanjski bloki nad 4 nadstropij)  

Če pa vse skupaj stisneš, pa nastane hidropak. Vse to je isto, le odvisno je od potrebnega pretoka in pritiska, ki ga želimo dodeči na vrhu tlačne napeljave. 

Pri preseku cevi velja: sesalna cev mora biti enakega ali večjega preseka kot tlačna cev.

Ker so vse črpalke v glavnem rotacijske morajo biti zalite, zato se na mesto sesanja se vgradi sesalna košara (proti-povratni ventil in groba mreža).

Velja pravilo, da črpalka ne sme zmrzniti, ne sme priti v njo pesek in ne sme obratovati brez vode.

Glede ELEKTRO MASCHINEN hidroforja, tehnični podatki so malo privlečeni za lase. Velja pri njihovih izdelkih koliko denarja toliko muzike.

(imam več kot 15 let profesionalnih izkušenj)

Par sosedov ima v garaži to zadevo in pravijo par let brez problema, razen zime še ne vem kaj bom naredil... 

 

Takšnega sem jaz naročil!

hidro.jpg

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zimo ni nobena težava, če boš prebral navodila za uporabo (upam, da so porabili moj template).

Drugače, po koncu letne uporabe (ko boš zadnjič opral motor ) izklopi hidrofor iz omrežja in odpri pipo na tlačnem vodu. Pod sesalnim priklopom imaš vijak (glej črno puščico) in ga odvij, da voda iz črpalke izteče.  To je vse in črpalka ne bo zmrznila.

Pred uporabo pa privij vijak nazaj in napolni črpalko (glej rdečo puščico) Priklopi na omrežje.

EM.jpg.98cfd2421af4a4b421cb11ae86d7dcf2.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kaldu pravi:

Za zimo ni nobena težava, če boš prebral navodila za uporabo (upam, da so porabili moj template).

Drugače, po koncu letne uporabe (ko boš zadnjič opral motor ) izklopi hidrofor iz omrežja in odpri pipo na tlačnem vodu. Pod sesalnim priklopom imaš vijak (glej črno puščico) in ga odvij, da voda iz črpalke izteče.  To je vse in črpalka ne bo zmrznila.

Pred uporabo pa privij vijak nazaj in napolni črpalko (glej rdečo puščico) Priklopi na omrežje.

EM.jpg.98cfd2421af4a4b421cb11ae86d7dcf2.jpg

 

 

Kako pa ta spodnji del (bojler 20L) spraznim, ker lahko tudi zmrzne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni potrebe po praznjenju ekspanzijske posode, voda se nahaja v gumi balonu, ki pa ne poči, tudi če v njem voda zmrzne.

Aja, pa notri ni 20 litrov vode, toliko je samo prostornina posode, gumi balon jo sprejme manj.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kaldu pravi:

Ni potrebe po praznjenju ekspanzijske posode, voda se nahaja v gumi balonu, ki pa ne poči, tudi če v njem voda zmrzne.

Aja, pa notri ni 20 litrov vode, toliko je samo prostornina posode, gumi balon jo sprejme manj.  

Nekaj takega bi dal pred hidrofor, kaj praviš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 3. 2017 ob 10:17, Kaldu pravi:

Kakšna pa je propustnost filtrov?

 

V izogib peska v vodi je tudi tole:  Plavajoče boje

Več o rešitvah imaš:  Tule

Po mojem cim je vecja bolje je, ker ne matra pumpe. Danes se dobim z majstrom, da pove kaj moram nabavit. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Imel problem s cevjo :BUA:  cev ven in novo not :OK: danes voda stekla. Sedaj čiščenje vode in pol priklop na hidrofor! :worship: Poročam in slikam, ko bo gotovo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...
Ob 17. 3. 2017 ob 7:29, Kaldu pravi:

Za zimo ni nobena težava, če boš prebral navodila za uporabo (upam, da so porabili moj template).

Drugače, po koncu letne uporabe (ko boš zadnjič opral motor ) izklopi hidrofor iz omrežja in odpri pipo na tlačnem vodu. Pod sesalnim priklopom imaš vijak (glej črno puščico) in ga odvij, da voda iz črpalke izteče.  To je vse in črpalka ne bo zmrznila.

Pred uporabo pa privij vijak nazaj in napolni črpalko (glej rdečo puščico) Priklopi na omrežje.

EM.jpg.98cfd2421af4a4b421cb11ae86d7dcf2.jpg

 

 

Ta spodnji vijak je tako z malo glavo, da ga ne morem odvit. Imas ti kaksno idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!