Skoči na vsebino

BikeSafe - aplikacija za preprečevanje kraje


sebar

Priporočene objave

Mojster vsaka cast, super si tole pogruntal. Sam tudi uporabljam telefon, ko sem naokrog na potepih za nadzor motorja. Vgrajen tracker ima senzor nagiba, tresljajev in napetosti in poslje sms na nastavljeno stevilko. Na telefonu pa zazenem aplikacijo, ki sprozi alarmni ton, ko prileti sms z stevilke trackerja. Ce bi tole spisal pred letom dni bi si prisparal 150 euronov. Se enkrat, super ideja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra zamisel, vse pohvale.:OK:

Upam, da bo sebar porihtal tako, da bo delovalo tudi na mojih telefonih, sedaj mi na treh ne dela, najnovejši android je 4.4.2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Yankee64 pravi:

ce ti kaj pomaga, sem pretestiral se tole:

1. Na Huawei P8 Lite, ver najbrz 6+(nisem preveri) dela aplikacija, vendar je zelo neobcutljiv. Moras biti precej gribbda sploh odreagira. Zanimivost: na ta telefon se poslal SMS, in zaradi vibra je Motosafe takoj zaznal "premik".

kaj bi ti se predlagal da dodas v Pro verzijo:

1. Vnos klicne stevilke iz telef imenika

2. Nastavitev obcutljivosti giroskopa--- predvidevam da od njega dobis info o premikanju

3. A bi ilo moznost uporafe NFC. imas tag nekje pri sebi in takoj deaktivira Bike safe

1. Je na seznamu izboljšav ampak ni prioriteta trenutno

2. Lahko bi, ampak bi rad, da sem app sam nauči in s tem dodatno zmanjša zahtevnost za uporabo

3. NFC ima zelo omejen doseg in je posledično neprimeren. V testiranju je točno ta funkcionalnost ampak preko bluetooth povezave :) 

pred 9 urami, vandrovec pravi:

Dobra zamisel, vse pohvale.:OK:

Upam, da bo sebar porihtal tako, da bo delovalo tudi na mojih telefonih, sedaj mi na treh ne dela, najnovejši android je 4.4.2

Delam intenzivno na tem in je top priority. Nekaj sem nekje pozabil v enem zadnjih buildov in ne laufa na telefonih z android < 5

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svaka čast za aplikacijo. Še nikoli nisem plačal za nobeno android aplikacijo, za tvojo pa bi vsekakor. Me pa zanima kateri telefon bi priporočali (nov) da ima android in močno baterijo, seveda za ugoden denar? Ker bi ga imel samo za varovanje motorja ne mislim dati 200eur zanj. :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, JamesTheMan pravi:

Svaka čast za aplikacijo. Še nikoli nisem plačal za nobeno android aplikacijo, za tvojo pa bi vsekakor. Me pa zanima kateri telefon bi priporočali (nov) da ima android in močno baterijo, seveda za ugoden denar? Ker bi ga imel samo za varovanje motorja ne mislim dati 200eur zanj. :) 

Hvala :OK:

Jst bi priporočal čim cenej, mogoče kak star telefon od kolega ali kaj podobnega. Mogoče dobiš kaj na bolhi, samo da je solidna baterija. Spodaj sem pripel sliko telefončka, ki ga uporabljam jst (Sony Xperia Ray, 2011). Če je slaba baterija oz. te je strah, da ti crkne sred noči pa lahko vedno kupiš še en power bank za 10€ in si rešen :) 

IMG_20170317_080514.jpg.fc8312b09787d0cf729fe2d07eba493c.jpg 

pred 12 urami, IZTOK pravi:

Mojster vsaka cast, super si tole pogruntal. Sam tudi uporabljam telefon, ko sem naokrog na potepih za nadzor motorja. Vgrajen tracker ima senzor nagiba, tresljajev in napetosti in poslje sms na nastavljeno stevilko. Na telefonu pa zazenem aplikacijo, ki sprozi alarmni ton, ko prileti sms z stevilke trackerja. Ce bi tole spisal pred letom dni bi si prisparal 150 euronov. Se enkrat, super ideja.

Hvala, cenim take komentarje :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sebar

Kukr sm napisal:
LG G2 mini, Android verzija 4.4.2, predhodni reset - ne zažene sploh. Pokaže za desetinko kukr prazno full screen okno, ki se takoj zapre. Brez sporočila.

Isti telefon, upgrade na Android na 5.0.2: app deluje, vendar ko enkrat pokliče, se app ustavi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, GO_Tomi pravi:

@sebar

Kukr sm napisal:
LG G2 mini, Android verzija 4.4.2, predhodni reset - ne zažene sploh. Pokaže za desetinko kukr prazno full screen okno, ki se takoj zapre. Brez sporočila.

Isti telefon, upgrade na Android na 5.0.2: app deluje, vendar ko enkrat pokliče, se app ustavi.

 

5.0.2 se ustavi zaradi pomanjkanja pravic ali dejanski krešira?

Za verzije kjer se app sploh ne zažene sem prišel do tega, da sem repliciral napako in delam na odpravljanju. Včeraj mi je rahlo zmanjkalo zaradi drugih zadev. Reportiram ko kaj stuhtam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, GO_Tomi pravi:

Se ustavi po izvedbi klica. Javi, da se je ustavil. Za razlog pa ne morem vedet ...

Sitno, bom probal replicirat pa da vidim kje je težava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sebar

LG G2 mini, Android na 5.0.2: app deluje, vendar ko enkrat pokliče, se app ustavi. 
Torej nespremenjeno.

Deluje na Redmi Note 3 z 5.0.2 Androidom. Še vedno javlja Security warning pred SMS-om ali klicem. 
Torej nespremenjeno.

LG G2 mini, Android 4.4.2 pa nimam tukaj kjer sem. Sporočim ju3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster si :OK:

Na 4.4.2 pokliče. Sedaj sem poizkusil v hiši, kjer ne najde lokacije. Ravnokar dobil tudi sms, z nekajminutno zamudo od klica. Pošlje lokacijo v sms-u, meni je izpisalo: Movement detected! Check your motorcycle...? Bom poizkusil še na 4.2.2 in na 2.3.6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 2.3.6 ne odpre apk, (Napaka razvrščanja, prišlo je do težave pri razvrščanju paketa)

Na 4.2.2 naloži program, ko vpišem tel št., in odšteje 10 sek. napiše: Žal se je program BikeSafe ustavil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobim SMS o premikih telefona (po mizi za pol metra sem ter tja), dobim klic, ko telefon drastično premaknem, nikakor pa ne dobim SMS-a s podatki o lokaciji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo feedback na verziji 4.1.2

apk se namesti in deluje, ampak sms "movement detected"  poslje le enkrat. Na zaslonu se vedno pise Armed, ampak je neodziven. Potreben je Stop/ start aplikacije. Verjetno Sms z lokacijo ne dobim ravno zaradi le enega Sms. 

 

vsekakor, vsaka cast da vztrajas....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo čestitke razvijalcu in  zanesenjakom, ki služijo kot testne osebe. Aplikacija je sigurno vredna pohvale, vendar bi imel eno pripombo in sicer na zanesljivost SMS-ov. Imel sem lansko leto eno tako slabo izkušnjo z kitajskim trekerjem, ki tudi pošilja SMS, ko se zgodi premik, tresljaj, zvok....odvisno kaj nastaviš.

Torej. Namestil sem sledilca, ga aktiviral in mirno sva odšla na večerjo. Med večerjo se je pričelo nekaj bliskati in očitno se je pripravljala nevihta. Odšel sem do motorja in pokril ovčko na sedežu. Tako na rahlo, da ne sprožim alarma. Telefon je bil miren, nobenih sporočil, da se je z motorjem kaj dogajalo. Mirno leževa k počitku, da se spočijeva za ogled Prage naslednji dan.

Sredi noči pa znori telefon. SMS -"Vaš motor se premika!" Seveda nisem gledal podrobnosti sporočila, ampak brez oblačenja zdrvel na dvorišče gledat kaj dogaja. No, motor je stal tam, kjer sem ga pustil, zbudil pa sem cel motel, ker sem sprožil hišni alarm...Po vrnitvi v sobo sem dobro pogledal SMS, kjer je jasno pisalo, da je bil SMS poslan takrat, ko sem pokrival sedež, in je to sporočilo potovalo po omrežjih kar nekaj ur predno sem ga prejel.

Klic na tel. številko je 100% boljša rešitev, ker se izvede takoj. 

Je pa kar stresno, ko zazvončklja telefon, pa veš, da imaš vklopljen treker.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, vandrovec pravi:

Na 4.2.2 naloži program, ko vpišem tel št., in odšteje 10 sek. napiše: Žal se je program BikeSafe ustavil

Poprava,

Na 4.2.2 tudi dela, včeraj ni bilo v telefonu sim kartice...:wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem opazil, ne vem, če je kaj pomembno

Pri namestitvi programa na 4.2.2 me vpraša: dovoli delovanje programa v ozadju, na 4.4.2 me tega ne vpraša.

Na 4.2.2 potem lepo pošilja sms-e vsako minuto, na 4.4.2 pa dobim samo začetni klic, sms, podatek o lokaciji, potem ne več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 3. 2017 ob 11:50, sebar pravi:

Načeloma res, ampak za kickstarter in merchant account obstajajo posredniki, ki so kljub visokim maržam še vedno solidna in pogosto uporabljena alternativa...

Najprej čestitke za odlično idejo in izdelek. V primeru, da je za članstvo v Kickstarterju zadolžena država, mogoče lahko pomagam. Sam sem naletel lani na težave, ker Slovenije ni med članicami IEA (International Energy Agency). Preko ene od ambasad sem prišel do odgovornih enega oddelka na Ministrstvu za Zunanje Zadeve kateri delajo v okviru vlade RS. Tako se sedaj stvari že urejajo. Ker odgovorno osebo zelo dobro poznam, bi se za tvoj problemček mogoče lahko kaj uredilo. Če si zainteresiran mi prosim pošlji ZS.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, GO_Tomi pravi:

@sebar

LG G2 mini, Android verzija 4.4.2: app deluje. Pošlje SMS in pokliče :)

Nekej si popravu ;)

Super, zdej grem pa pravice za android 5 in naprej pogledat, hvala za test! :)

pred 11 urami, vandrovec pravi:

Mojster si :OK:

Na 4.4.2 pokliče. Sedaj sem poizkusil v hiši, kjer ne najde lokacije. Ravnokar dobil tudi sms, z nekajminutno zamudo od klica. Pošlje lokacijo v sms-u, meni je izpisalo: Movement detected! Check your motorcycle...? Bom poizkusil še na 4.2.2 in na 2.3.6

 Tako kot je spodaj napisal @raza je lahko SMS zelo počasna zadeva včasih. Telefon ti je dejansko prvo poslal SMS "movement detected" ampak se je za par minut očitno izgubil nekje na omrežju.

Vsekakor hvala za test!

pred 11 urami, vandrovec pravi:

Na 2.3.6 ne odpre apk, (Napaka razvrščanja, prišlo je do težave pri razvrščanju paketa)

Na 4.2.2 naloži program, ko vpišem tel št., in odšteje 10 sek. napiše: Žal se je program BikeSafe ustavil

2.3.6. zna bit pa kr malo prestara verzija, če se pravilno spomnim je izšla nekje 2010, žal :)  

pred eno uro, vandrovec pravi:

Poprava,

Na 4.2.2 tudi dela, včeraj ni bilo v telefonu sim kartice...:wallbash:

Haha, poznam take finte :D

 

Popravljeno . Popravil sebar
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res čestitke razvijalcu, sam sem si naredil podobno zadevo iz starega telefona in quick diala.
Bi mi bila pa ta rešitev še boljša, če bi imela, tako kot je Raza napisal, bolj enostavno funkcijo oz. da bi se funkcije dale vklopiti/izklopiti. Torej, ob premiku/tresljajih/pospeševanju takoj klic na vnešeno telefonsko in držat klic dokler se sam ne prekine po 2 minutah (oz ga sam ne prekineš/se javiš, da poslušaš kaj se dogaja v okolici), če se še premika/trese, ponovi klic. SMS obveščanje bi imel le za stanje baterije pod 20%. Brez lokacije in pošiljanja SMSov o obveščanju. Tako bi lahko vzel naprimer bob 4 cente za klice/sms-e in prišparal na bateriji telefona, da v garaži ne išče lokacije.
Motor je vedno tako, da je nekje na dosegu in če zazvoni telefon, sem tam v sekundah.

Bi pa dodal funkcijo, da bi lahko telefona z geslom povezal in tako preko Bluetootha vklapljal/izklapljal aplikacijo. Telefon namreč ni lahko dostopen, in kopanje po motorju za vklop/izklop vsakič ni idealno.



 

Popravljeno . Popravil Lenkas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, GO_Tomi pravi:

Dobim SMS o premikih telefona (po mizi za pol metra sem ter tja), dobim klic, ko telefon drastično premaknem, nikakor pa ne dobim SMS-a s podatki o lokaciji. 

Si probal mogoče dat telefon na okensko polico ali nekam kjer bo lažje dobil GPS signal? Oziroma probal pogledat če sploh začne iskat lokacijo, tipično pokaže android eno ikono satelita v zgornji statusni vrstici.

pred 9 urami, raza pravi:

Prvo čestitke razvijalcu in  zanesenjakom, ki služijo kot testne osebe. Aplikacija je sigurno vredna pohvale, vendar bi imel eno pripombo in sicer na zanesljivost SMS-ov. Imel sem lansko leto eno tako slabo izkušnjo z kitajskim trekerjem, ki tudi pošilja SMS, ko se zgodi premik, tresljaj, zvok....odvisno kaj nastaviš.

Torej. Namestil sem sledilca, ga aktiviral in mirno sva odšla na večerjo. Med večerjo se je pričelo nekaj bliskati in očitno se je pripravljala nevihta. Odšel sem do motorja in pokril ovčko na sedežu. Tako na rahlo, da ne sprožim alarma. Telefon je bil miren, nobenih sporočil, da se je z motorjem kaj dogajalo. Mirno leževa k počitku, da se spočijeva za ogled Prage naslednji dan.

Sredi noči pa znori telefon. SMS -"Vaš motor se premika!" Seveda nisem gledal podrobnosti sporočila, ampak brez oblačenja zdrvel na dvorišče gledat kaj dogaja. No, motor je stal tam, kjer sem ga pustil, zbudil pa sem cel motel, ker sem sprožil hišni alarm...Po vrnitvi v sobo sem dobro pogledal SMS, kjer je jasno pisalo, da je bil SMS poslan takrat, ko sem pokrival sedež, in je to sporočilo potovalo po omrežjih kar nekaj ur predno sem ga prejel.

Klic na tel. številko je 100% boljša rešitev, ker se izvede takoj. 

Je pa kar stresno, ko zazvončklja telefon, pa veš, da imaš vklopljen treker.

To, o nekonsistentnosti SMS-ov sem začel med razvojem opažati tudi sam. Sicer je bil zamik največ okrog 5 minut ampak sem bil vedno z obema telefonoma v domačem omrežju. Očitno je to veliko večja težava v tujih omrežjih oziroma v tujini kot sem si predstavljal. Definitivno moram razmisliti v smeri eliminacije tistega SMS sporočila pred klicem. Sporočanje lokacije pa žal ne gre drugače. Instant messaging v stilu facebooka je predrag pa še v tujini nas ima večina izklopljen prenos podatkov. Zelo velik hvala z moje strani, ker si pod luč pripeljal to težavo!

Upam, da se ti je incident v hotelu vsaj dobro poplačal v obliki dobre zgodbe za družbo :) 

pred 23 minutami, Lenkas pravi:

Res čestitke razvijalcu, sam sem si naredil podobno zadevo iz starega telefona in quick diala.
Bi mi bila pa ta rešitev še boljša, če bi imela, tako kot je Raza napisal, bolj enostavno funkcijo oz. da bi se funkcije dale vklopiti/izklopiti. Torej, ob premiku/tresljajih/pospeševanju takoj klic na vnešeno telefonsko in držat klic dokler se sam ne prekine po 2 minutah (oz ga sam ne prekineš/se javiš, da poslušaš kaj se dogaja v okolici), če se še premika/trese, ponovi klic. SMS obveščanje bi imel le za stanje baterije pod 20%. Brez lokacije in pošiljanja SMSov o obveščanju. Tako bi lahko vzel naprimer bob 4 cente za klice/sms-e in prišparal na bateriji telefona, da v garaži ne išče lokacije.
Motor je vedno tako, da je nekje na dosegu in če zazvoni telefon, sem tam v sekundah.

Bi pa dodal funkcijo, da bi lahko telefona z geslom povezal in tako preko Bluetootha vklapljal/izklapljal aplikacijo.



 

Zanimiva ideja z vklapljanjem/izklapljanjem funkcij in prirejanje delovanja v stilu kdaj vklopiš tracking in tako naprej. Bom dal kar takoj na seznam potencialnih izboljšav, hvala.

Za bluetooth vklapljanje in izklapljanje pa imam zadeve v grobem že delujoče, ampak te kode še ni v verziji, ki je tukaj objavljena. Žal je modrozoba povezava dokaj sitna zadeva in še iščem zanesljiv način, ki bo pokril večino verzij androida.

V vsakem primeru bodo nove funkcionalnosti morale malo počakati, da odpravim tekoče težave, ki se pojavljajo na nekaterih napravah :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!