Skoči na vsebino

Maroko 2017 (Kmet2&Mac edition)


Kmet2

Priporočene objave

  • 3 mesecev pozneje...

Tudi mene to zanima :D Pa čestitam za potopis. Sam planiram naslednje leto dol, tako da je bilo obilo dobrih informacij, za druge pa se bom v kratkem oglasu na kako zasebno sporočilo, še raje kavico.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@macje tata mata za Maroco, bi znal marsikaj povedati...stroški, to pa še Kmet verjetno ne ve :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti pamaga, v istem času kot Kmet smo bili dol cca. 18 dni, vodenje + spanje v hotelih razen enkrat v šotoru v puščavi + kamele + cestnine + trajekt + gorivo + 3x obrok + ... torej vse cca. 1700-1800€ za dva na enem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 12. 2017 ob 20:34, pjer01 pravi:

Odlično napisano.

Hvala

Imam pa še eno vprasanje, kakšen je bil strošek celotnega potovanja.

Eno 3500 brez varčevanja,hoteli z bazeni itd to je komplet s trajektom vred. Za 2 osebi.

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Eno 3500 brez varčevanja,hoteli z bazeni itd to je komplet s trajektom vred. Za 2 osebi.

U jebe..... sem mislil, da si že doma. Pa sem v napačni temi :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kot vozi (takrat, ko vozi) ne bi bilo nič čudnega, da bi oddelal že kak šiht doma :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

@Kmet2 In ostali ki ste bli v Maroku :) S svojo se 1.9 odpravljava tja čez Španijo, me pa zanima za en odsek poti in sicer Fes - slavna Dades valley. Do tja greva v enem dnevu. Ne poznam cest v Maroku, ampak je to normalno? Sicer nama ni problema bit cel dan na motorju, samo nevem kako google tam natančno zračuna....

Google prvo vrže tole: https://tinyurl.com/y8ofhr3d

Verjetno je pot, da vidva to slavno Dades Valley je vredu ta opcija? https://tinyurl.com/ycfmu7sp
Ali pa to? https://tinyurl.com/ybeq6zam

Zdej pa nevem a je to realnih 10 ur, ali google to tm narobe zračuna :naughty:?

Naslednji dan pa greva naprej proti Teoulet, ampak tam so itak manjše kilometraže :)

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, dog66 pravi:

@Kmet2 In ostali ki ste bli v Maroku :) S svojo se 1.9 odpravljava tja čez Španijo, me pa zanima za en odsek poti in sicer Fes - slavna Dades valley. Do tja greva v enem dnevu. Ne poznam cest v Maroku, ampak je to normalno? Sicer nama ni problema bit cel dan na motorju, samo nevem kako google tam natančno zračuna....

Google prvo vrže tole: https://tinyurl.com/y8ofhr3d

Verjetno je pot, da vidva to slavno Dades Valley je vredu ta opcija? https://tinyurl.com/ycfmu7sp
Ali pa to? https://tinyurl.com/ybeq6zam

Zdej pa nevem a je to realnih 10 ur, ali google to tm narobe zračuna :naughty:?

Naslednji dan pa greva naprej proti Teoulet, ampak tam so itak manjše kilometraže :)

Hvala!

Ceste so dobre in google kar dobro računa, ampak....sam si ponavadi splaniram pot tako , da izberem točke, jih logično povežem , a le okvirno po dnevih. Ko si enkrat na potovanju , se ne gre obremenjevati do kje točno boš prišel tisti dan. Včasih prevoziš več , drugič pa manj od planiranega.....Po Maroku sem plan zlahka dohajal, s cestami ni bilo težav.

Aja, tam od Agoudala do Dades imaš makadam po tadrugi opciji, a težave bi lahko nastale le , če bi peljal po kakem deževju , če je suho gre kamot tudi s cestnim motorjem , prelaz višji od Triglava, razgledi čudoviti, meni en lepših predelov Maroka. Prespali smo na začetku Agoudala z južne strani (Slovenci smo tam poznani po Šerugi...), prihajal ismo iz smeri Merzauge preko slavne Todra George, zjutraj pa proti slavni Dades Valley.... pa srečno!:quad::worship:

p.s.

Pa po Španiji izberita neplačljive avtoceste, oznako teh sem že pozabil... pa bosta že ugotovila:book:...., k drugače so še dražje od ita in fra...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, xtzs pravi:

Ceste so dobre in google kar dobro računa, ampak....sam si ponavadi splaniram pot tako , da izberem točke, jih logično povežem , a le okvirno po dnevih. Ko si enkrat na potovanju , se ne gre obremenjevati do kje točno boš prišel tisti dan. Včasih prevoziš več , drugič pa manj od planiranega.....Po Maroku sem plan zlahka dohajal, s cestami ni bilo težav.

Aja, tam od Agoudala do Dades imaš makadam po tadrugi opciji, a težave bi lahko nastale le , če bi peljal po kakem deževju , če je suho gre kamot tudi s cestnim motorjem , prelaz višji od Triglava, razgledi čudoviti, meni en lepših predelov Maroka. Prespali smo na začetku Agoudala z južne strani (Slovenci smo tam poznani po Šerugi...), prihajal ismo iz smeri Merzauge preko slavne Todra George, zjutraj pa proti slavni Dades Valley.... pa srečno!:quad::worship:

p.s.

Pa po Španiji izberita neplačljive avtoceste, oznako teh sem že pozabil... pa bosta že ugotovila:book:...., k drugače so še dražje od ita in fra...

Super hvala za ta odgovor :) Če ne bo dežja grem potem kar na Agoudala in potem Dades Valley, če ne pa pač po google najhitrejši poti :). Bi pa res rad prevozil ta prelaz, ker sem bral, da je res noro lepo.

Hvala tudi za Španijo ,tam imava itak splanirano večinoma kar izven avtocest, čez Pireneje, po Andaluziji ipd. ker tam so ceste res nore :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, dog66 pravi:

Super hvala za ta odgovor :) Če ne bo dežja grem potem kar na Agoudala in potem Dades Valley, če ne pa pač po google najhitrejši poti :). Bi pa res rad prevozil ta prelaz, ker sem bral, da je res noro lepo.

Hvala tudi za Španijo ,tam imava itak splanirano večinoma kar izven avtocest, čez Pireneje, po Andaluziji ipd. ker tam so ceste res nore :yea2:

Na tem delu visokega  Atlasa je revščina doma in je fajn imet kakšno sladkarijo al svinčnik za Berberske otroke , ki bosi  pritečejo tako rekoč "od nikoder". Tam spoznaš, da največ sam dobiš, ko kakšno malenkost podariš...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar ti iuračuna google ne drži, prištej postanke itd.....on računa v idealnih razmerah:)

Ostalo ti je brez, da kaj dodajam napisal xtzs.

Maroko sem prečil z LT , prevozil večino makedamov po Atlasih itd.....

Sam gas pa ne sprašuj velik, ker boš zmeden, sploh , ko se začnejo oglašat strokovnjaki MS , ki so Maroko videli na zemljevidu.

Srečno na poti, Maroko je lep, uživala bosta.

Pa v Agoudalu komot prižgeš kakšen špinel:P

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Kar ti iuračuna google ne drži, prištej postanke itd.....on računa v idealnih razmerah:)

Ostalo ti je brez, da kaj dodajam napisal xtzs.

Maroko sem prečil z LT , prevozil večino makedamov po Atlasih itd.....

Sam gas pa ne sprašuj velik, ker boš zmeden, sploh , ko se začnejo oglašat strokovnjaki MS , ki so Maroko videli na zemljevidu.

Srečno na poti, Maroko je lep, uživala bosta.

Pa v Agoudalu komot prižgeš kakšen špinel:P

Lp

"nepametne" komentarje itak filtriram, motosvet moraš včasih mal z rezervo jemat :D Makedami, kilometraža ipd. pa itak niso problem :) Ko je frend padal z F 850 GS na od nevihte razjebanih makedamih Grčije, sva midva z SVjem letela čez :naughty: 

Hvala, verjamem, da bova!

 

pred 10 urami, xtzs pravi:

Na tem delu visokega  Atlasa je revščina doma in je fajn imet kakšno sladkarijo al svinčnik za Berberske otroke , ki bosi  pritečejo tako rekoč "od nikoder". Tam spoznaš, da največ sam dobiš, ko kakšno malenkost podariš...

Hvala, bova upoštevala seveda!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kmet2 pravi:

Kar ti iuračuna google ne drži, prištej postanke itd.....on računa v idealnih razmerah:)

Ostalo ti je brez, da kaj dodajam napisal xtzs.

Maroko sem prečil z LT , prevozil večino makedamov po Atlasih itd.....

Sam gas pa ne sprašuj velik, ker boš zmeden, sploh , ko se začnejo oglašat strokovnjaki MS , ki so Maroko videli na zemljevidu.

Srečno na poti, Maroko je lep, uživala bosta.

Pa v Agoudalu komot prižgeš kakšen špinel:P

Lp

Tebi verjetno ne, ker prevoziš verjetno vse pol prej. Sam se vedno zanesem na te podatke. Računa pa seveda po normalni tekoči vožnji po omejitvah. Postanki so pa so stvar vsakega posameznika in jih seveda moraš prišteti. Ko gre za čudne in slabe poti, ti tudi šteje nek normalen čas, ki ga boš dejansko porabil za ta odsek (npr. Teth - Prekal v Albaniji, ti za 55km izračuna 4,5h , kar je za običajnega voznika tudi dokaj realno....)   Zato mi je izračun googla vedno mirodajen za načrtovanje vožnje. Za ves preostali čas na potepih pa vnaprej ne moreš predvideti, kje ti bo kaj zanimivo, kar sploh nisi načrtoval, zastoji, morebitne tehnične težave....Če načrtuješ na kamot, npr. po 200-300 km na dan, lahko točno splaniraš. Sam vedno planiram na polno, potovanje preko celega dne, pa rajši še kak dan za rezervo, prenočišča pa najdem sproti zvečer in še nikoli nisem spal stoje. Prav pika na i potepanj so, če malo po spominu pobrskam, ko "uradnega" prenočišča ne dobiš ( če se potrudiš praviloma vedno dobiš), pa končaš na povabilo pri lokalcu v hiši (lepa beseda lepo mesto najde -tudi v Maroku),  tega res pristnega stika z domačini in lokalno kulturo, hrano, realnim standardom in življenjem, ti ne nudi nobena agencija ali še tako luxuzni hotel -neprecenljivo...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!