Skoči na vsebino

Maroko 2017 (Kmet2&Mac edition)


Kmet2

Priporočene objave

Škoda, da nisi snemal videa v taksiju :D  So cene enako smešne kot so bile za torbice? Skupno vsem slikam je tudi to, da ste se coca cole ornk napili...damn, to je morala biti muka piti brez ledu. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Arzen pravi:

Škoda, da nisi snemal videa v taksiju :D  So cene enako smešne kot so bile za torbice? Skupno vsem slikam je tudi to, da ste se coca cole ornk napili...damn, to je morala biti muka piti brez ledu. 

 

V taxiju se nisem upal niti slikat ,kaj šele snemat , mislim ,da bi ga res kap :) ja taxi je od 1-2€  pot pa kot bi te pri nas peljal iz enega konca Ljubljane na drugi konec . Ja kokakola je obvezna , pomaga pri zatiranju parazitov ...resno ......:)

Pijača , ki si jo naročil je bila v 90% mrzla ,a se pri temperaturi cca 40 hitro segreje , led delajo pa iz svoje vode , pa riskiraj ..........ne hvala , dost je bilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, franc pravi:

To greš skozi rentgen z ljudmi (voznikom) vred?

Ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi res rad videl "navodila" . Sem delal z "industrijskim" rentgenom za pregled prtljage (mu ne smejo med delovanjem ljudje niti blizu) zadeva je daleč od nedolžne.

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, franc pravi:

To bi res rad videl "navodila" . Sem delal z "industrijskim" rentgenom za pregled prtljage (mu ne smejo med delovanjem ljudje niti blizu) zadeva je daleč od nedolžne.

lp

 

Lej Franc ne vem , ne bom trdil , mogoče je kakšen skener za radiaktivne snovi , samo ko sem šel mimo je to ogromna naprava na vlačilcu , notri pa nadzorna soba z monitorji .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Kmet2 said:

Lej Franc ne vem , ne bom trdil , mogoče je kakšen skener za radiaktivne snovi , samo ko sem šel mimo je to ogromna naprava na vlačilcu , notri pa nadzorna soba z monitorji .....

Rentgen je. 

Skratka... mal te prezarcijo, da ne bos prevec ploden in potenten. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je res rentgen, samo to naj bi delovalo tako, da postaviš motor (avto, kamion... ) oni "slikajo" in ti potem odpelješ. Zadeva deluje tako, da deluje izredno kratek čas z veliko "močjo sevanja" , konec koncev se vidi skozi kovčke avtomobile, rezervoarje... edino kakšen kristal ali večja kovinska gmota je "neprebojna" .

Malo so preterali s tem (vključno z rentgeni za ljudi na letališčih) , to ni hec, zadeve se kopičijo in če si večkrat izpostavljen imaš lahko resne posledice (vse ostalo so pravljice za male otroke, kako zadeve niso škodljive in kako nepomembno je to) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kapo dol celotni ekipi, sem res užival ob vseh slikah in še bolj ob zanimivem opisovanju dogajanja..., če bi moral izpostaviti 2-3 stvari, kaj te je pozitivno in kaj negativno presenetilo v Maroku?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Erik99 pravi:

Kapo dol celotni ekipi, sem res užival ob vseh slikah in še bolj ob zanimivem opisovanju dogajanja..., če bi moral izpostaviti 2-3 stvari, kaj te je pozitivno in kaj negativno presenetilo v Maroku?

LP

A nisi bral :D

Hvala za kompliment :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎13‎. ‎05‎. ‎2017 ob 13:40, Frenk 67 pravi:

Dejta mal na gas stopit, drugač bo tale potopis traju dlje kot pa potovanje. :D

Jp, glih dvakrat dlje. :twak:  Je blo pa vseeno zelo zanimivo branje. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Respect Kmet2 !!!!! Nekdo je v eni drugi temi napisal , da ne ve kje  kamikaze na Isle of Man kupijo kombinizone , da v njih stlačijo svoje pirhe. Po mojem mnenju mu lahko odgovoriš kar ti , saj bi se redko kdo odločil , da bi na takšen trip šel z motorjem kot sta šla vidva.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka vam čast za potopis in preživeto avanturo. Opis za 5+! Z veseljem sem prebiral potopis.:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet2 - lepo si celo pot opisal. Tako, da imajo uporabne informacije lahko tudi popotniki na cestnih motorjih. Mogoče bi lahko Mac dodal še zemljvid dnevnih tras. Za boljši občutek tistim kateri Maroka ne poznajo. Če se ne motim, so se v suhih razmerah preko Ouana vozili tudi s Harleyi.

Ko sem bil nazadnje doli še ni bilo tistega rentgena. Tudi čedalje več cest je asfaltiranih. Recimo tista ob obali in čez hrib do Ketame je bila navadna kolovozna pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Whiskey pravi:

@Kmet2 - lepo si celo pot opisal. Tako, da imajo uporabne informacije lahko tudi popotniki na cestnih motorjih. Mogoče bi lahko Mac dodal še zemljvid dnevnih tras. Za boljši občutek tistim kateri Maroka ne poznajo. Če se ne motim, so se v suhih razmerah preko Ouana vozili tudi s Harleyi.

Ko sem bil nazadnje doli še ni bilo tistega rentgena. Tudi čedalje več cest je asfaltiranih. Recimo tista ob obali in čez hrib do Ketame je bila navadna kolovozna pot.

Ja , večinoma so bili po teh makedamskih luknjah in prelazih  HD in SS motorji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Ja , večinoma so bili po teh makedamskih luknjah in prelazih  HD in SS motorji :)

Za enega s HD sem 100%. Za kakega s SS pa nimam pojma. Se pa da s sportakom ob idealnih razmerah tudi pridt gor :smoke: 

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Whiskey pravi:

Za enega s HD sem 100%. Za kakega s SS pa nimam pojma. Se pa da s sportakom ob idealnih razmerah tudi pridt gor :smoke: 

tud s scooterjem gre ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Kmet2 pravi:

tud s scooterjem gre ;)

Na Youtube najdeš tudi video kako so z Vespami vozili vse do Dakarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Odličen potopis, zdaj je to že tvoj standard . Čestitam! 

Ni dosti manjkalo, da bi se srečali sredi Gibraltarja...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!