Skoči na vsebino

Garmin - brezplačne OSM mape (cel svet)


Snečer

Priporočene objave

Tu lahko zbiramo linke do ponudnikov OSM zemljevidov.

Kaj so OSM zemljevidi.

Citiraj

OpenStreetMap je zemljevid sveta, ki ga ustvarjajo ljudje kot ste vi, brezplačen za uporabo z odprto licenco.

Povezava do ponudnika, ki omogoča izbiro posameznih področij za Garmin, prejmeš tako PC verzijo kot datoteko za namestitev na napravo.

Zemljevidi so rutabilni, iskanje po naslovih, poi itd.

http://garmin.openstreetmap.nl/  

-slabša stran tega ponudnika je, da lahko traja tudi par dni, da prideš na vrsto (si obveščen po mailu in dobiš linke), če si kreiraš lastne mapsete.

+dela tudi na najstarejših Garmin napravah

seznam ostalih ponudniko

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Map_On_Garmin/Download

Tale npr. že po državah predpriavljena, takoj za dolvleko, v redu zadeva.

http://www.raumbezug.eu/osm-garmin.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super dobro. Nism vedu za to. 
Pravi: This request is #1475 in the queue. The delay is approximately 6.1 days.
Ni panike, zmorem počakat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, solorider pravi:

so to zadnje karte?

Jap, saj piše datum pri vsaki spodaj.

Vse so 10. maj 2017 :) ker se dnevno to osvežujejo seti

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snecer said:

lahko takoj snameš

Sm snel. Sam probal še nism, če dela tudi na Oregonu 650 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, GO_Tomi pravi:

Zumo je za motoriste, Oregon je za pešake in gorske kolesarje

To vem, a potem Oregon ne gre na motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

Kaj je bolj uporabno, Oregon 600, 650...ali Zumo...?

Oregon 6xx/7xx

Jaz imam 600, je pa to za napredne uporabnike.

Oregon je tudi za cestno uporabo, saj ima cestni profil, jaz samo oregon uporabljam, prej 300ko, praktično nima omejitev, ne pri kartah, ne pri softweru...

Edino kar nima = glasovnega vodenja in in tistih špilik z BT slušalkami itd.

Za kartiranje, sledi, rute, točke pa ni boljše robe.

Pravkar, vandrovec pravi:

To vem, a potem Oregon ne gre na motor?

Seveda gre, v avto, motor, v roko :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enega od teh dveh Garminov si bom nabavil za motor, sicer tudi pešačim in kolesarim. Za hribe uporabljam sedaj ViewRanger, vse na telefonu androidu.

pred 5 minutami, Snecer pravi:

Edino kar nima = glasovnega vodenja in in tistih špilik z BT slušalkami itd.

Za kartiranje, sledi, rute, točke pa ni boljše robe.

Itak nimam slušal in povezave s čelado...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumoti imajo menda možnost doživljenjsko posodabljanje kart, kar pa verjetno ne odtehta višje cene, ker se karte dobijo na takih linkih brezplačno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oregona 650 sm drajsal na biciklu (300-tko sem do konca zdarjsal ...), nikoli pa mel gor rutabilnih map. To zdej bo prvič.

Za rutabilno navigacijo, tudi v avtu, nucam kr telefon. Gor mam Navigon (glih tako od Garmina), k ma vse mape zastonj. Je pač dobro skrekana verzija ;) Če rabi kdo, namestitev je enostavna, kot se to za Android spodobi, naj muksne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, GO_Tomi pravi:

Za rutabilno navigacijo, tudi v avtu, nucam kr telefon. Gor mam Navigon (glih tako od Garmina), k ma vse mape zastonj. Je pač dobro skrekana verzija ;) Če rabi kdo, namestitev je enostavna, kot se to za Android spodobi, naj muksne.

Navigon sem imel na telefonu pa sem jo izbrisal, ker se mi je zdela slabša od Igo in CoPilot. Me je pa zadnjič Igo v Istri "nafarbal", vedno gredo vse povezave skozi Pazin, naredil kar nekaj km preveč. Morda imam Navigon še kje shranjen na starem računalniku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upoštevajoč dejstvo, da se zelo dobro znajdem v prostoru in okolici (pač, dolgoletne izkušnje lutanja po naravi), komot oprostim Navigonu tistih par kiksov, saj sem po občutku in sklepanju vseeno prišel na pravo mesto. Je pa čudovit v mestih, kjer odpovejo vse stezosledske sposobnosti.
Če govorimo o telefonih: Sprobal sem vse možno, je ni aplikacije, ki je nisem imel. Ostala sta mi pa OruxMaps, ki je zelo OK za gibanje v naravi, in Navigon, za mestne ceste.
Oregon je pa itak poglavje zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, GO_Tomi pravi:

Če govorimo o telefonih: Sprobal sem vse možno, je ni aplikacije, ki je nisem imel. Ostala sta mi pa OruxMaps, ki je zelo OK za gibanje v naravi, in Navigon, za mestne ceste.
Oregon je pa itak poglavje zase.

Kakšne izkušnje imaš z ViewRanger in OziExplorer?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ViewRangerja se komej spomnem, nekej mi ni štimalo.

OziExplorer je pa app, ki jo mam na PC-ju še vedno. Imam neke mape, ki jih ni drugje dobit, Ozi jih pa super prebavi. Recimo CAI mape mam vse. Te mape sem ful nucal, ko sm po Italiji blodil. Za iskanje poti (peš ali z gorskim biciklom) in risanje track-a je super, ni boljšga. Mam specialke za celo SLO (25.000 in tudi 50.000), na žalost malo stare, ma si člouk pomaga. Prikaz tracka z višinci dela perfektno. To so pomembne reči, če na svojo moč prtiskaš v hrib. Ozi sem mel tudi na dlančniku, pred 100 leti. Pa me je enkrat tko grdo ubrisalo, da sm nardil salto čez bicikl in prletu na hrbet. Dlančnik je bil v rukzaku ...
Poleg Ozi-ja obvezno nucam tudi Track Converter (maš na Play-u, al pa tu). Perfektno pretvarja med gpx, kml in plt datotekami. PLT je Ozi native.

Evo recimo CAI mapa 003 - Cortina d'Ampezzo e Dolomiti Ampezzane (pomanjšana na 50%)

Capture.PNG

Popravljeno . Popravil GO_Tomi
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, vandrovec pravi:

To vem, a potem Oregon ne gre na motor?

Jaz drajsam Oregon 600 na motorju, biciklu, peške. Dela. Na motorju je malo slabše viden sploh če si moje sorte brihta pa imaš ekran na izklapljanje nastavljen :blush: bom pa to kmal rešil z montažo USB polnilca, pa bo skoz vključen. Zadeva zna tud polnit baterije (če so not polnilne baterije) ko je všekan na USB.

OSM mape so načeloma ok, so pa kdaj manj podrobne kot (plačljiva) konkurenca. Sam sem se do sedaj uporabljal za moto/bicikl/peš izlete na Oregonu OpenTopo mape - evo jih za Garmin naprave - http://garmin.opentopomap.org Niso čisto primerljive z AdriaTopo Pro (manjkajo kake manj obljudene poti izven kategoriziranih cest), niso pa slabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, Snecer said:

Seveda delajo na oregonu 650

Čista perfekcija! ;)
Ruknu (ustrezne) karte na drugo SD kartico, na Garminu nastavil profil in že so me zasrbeli podplati. Hkrati se je ulilo ... :(

Še info (zdej k mam cajt k lije zunej in sem dobre volje ;)) o tem, kako se lahko nardi ruta (track, sled, načrtovano potovanje...) z uporabo zastonjskih strani in programov in se jo uporabi. Jaz to vedno delam tako, naj si bo za peš, z biciklom ali na bencin. Je nedvomno very advanced, ampak vsake reči se da naučit:
- poklikam al pa z imeni krajev v Google Maps določim Directions. Celotno pot.

001.JPG

- Kopiram URL in ga prilepim v GPS Visualizer v polje "Or provide the URL of a file on the Web". Izberem GPX "Output format" in klefnem po knofu "Convert".

002.JPG

- Dol potegnem, kar je GPS Visualizer naredu.
- Najdem datoteko na disku in jo preimenujem, da bom tudi jutri vedel, kaj je to za eno čudo. V konkretnem primeru je to Barcole.gpx.
- Ker je bila pot določena NE od točke A do B, ampak preko tega pa preko unga pa tretjega ..., je tako narejena sled razsuta na segmente, ki so enaki, kot določene točke poti. In pol maš v Oregonu 7 sledi, namesto 1. Torej to anomalijo odpravim nemudoma. Datoteko odprem z editorjem. V mojem primeru je to Notepad++.
- Zbrišem vse vrstice od prvega <wpt do zadnjega /wpt>

003.JPG

- Ustrezno spremenim name tag, saj je to tisto ime, ki se pojavi na zaslonu naprave in pobrišem vrstico <desc ... V konkretnem primeru je to <name>GO - Barkole - Sagrado - GO</name>

004.JPG

- Po tem brisanju glava datoteke zgleda takole:

005.JPG

- Prečoham celotno datoteko in odstranim VSE tiste elemente, ki kažejo na (sedaj) neobstoječe (ker sem jih pobrisal) WayPointe. Odstranim torej označeno:

006.JPG

Tako popravljeno datoteko skopiram na napravo v ustrezno mapo. V konkretnem primeru je to G:\Garmin\GPX\Barcole.gpx, kjer G predstavlja mapirano napravo (G disk, po domače), Garmin\GPX je pot na tem disku, Barcole.gpx pa ustvarjena datoteka.
Na napravi se ta ruta javi kot ena datoteka. Izberem ... in gas ;)

Popravljeno . Popravil GO_Tomi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za cestno rabo lahko daš na oregona 650 komot gor komercialo City Navigator Europe, 6xx nimajo najnovejše zaščite, zato požirajo prav vse mape in se ti ni treba "matrat" z OSM.

Jaz sicer še vedno načrtujem, uvažam, izvažam s programom Mapsource, katerega oregona prav tako podpira. 

@GO_Tomi  od gratis programov, kjer ni treba popravljati, veliko folka uporablja Tyre na online platformi

http://www.tyretotravel.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, jskrablin said:

Zadeva zna tud polnit baterije ko je všekan na USB

To dela, in sproti dela tudi navigacija? Preverjeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!