Skoči na vsebino

Različno merjenje km med motocikli


a79

Priporočene objave

Zanima me, zakaj se na isti relaciji pojavljajo razlicne stevilke pri merjenju kilometrine? Npr moja cb1000r pokaze 133km, kolegova cb1000r 139km, GS 800 pa 129km. Od cesa je to odvisno, razlike so kar velike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, a79 pravi:

Zanima me, zakaj se na isti relaciji pojavljajo razlicne stevilke pri merjenju kilometrine? Npr moja cb1000r pokaze 133km, kolegova cb1000r 139km, GS 800 pa 129km. Od cesa je to odvisno, razlike so kar velike.

Ja un z gs najbolj seka ovinke,ti manj un z drugo cb pa se okoli ovinka vozi...HEHE

Jz bi reku,da števci različno lažejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega preveč tišči pa mu vrti v prazno. :) 

Mogoče zaradi obrabe gum? Primerjaj stanje tvoje in njegove gume. Obseg kolesa se precej spremeni pri obrabljenih gumah ~20mm, hitost pa meri na menjalniku, če se ne motim. Poračunaj razliko pri različnem obsegu gume. Pa verižnike poglej 16/44 je standard na CB-jkah.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cb ima novejso gumo kot jaz, ene 1200 prevozenih. Kaj pa GS? Na 130 km je prevec razlike, stevci nebi smeli tolk lagat...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spomnim razlike a vem,da bila zelo velika med audi a4 2003 in bmw 330D 2001...ista pot...službeno...veliko več kilometrov...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, a79 pravi:

Zanima me, zakaj se na isti relaciji pojavljajo razlicne stevilke pri merjenju kilometrine? Npr moja cb1000r pokaze 133km, kolegova cb1000r 139km, 

a imata enake prenose?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, a79 pravi:

ne vem, je lahk tle catch?

 

absolutno. če daš zadaj več, ali spredaj manj zob, ti števec opazno laže, in če nimata enakega seta verižnikov, se pojavi odstopanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, a79 said:

ne vem, je lahk tle catch?

 

Pri CB-jki je lahko, ker meri hitrost na menjalniku. Če menjaš prenose rabiš še to zadevo https://www.healtech-electronics.com/products/sh/ , da skalibriraš hitrost. 

Lahko pa naredimo primerjavo na treh cb1000r.  :)    

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem zato ker števci različno odstopajo. Vsi pa kažejo dejansko manj od realne hitrosti, nekateri več nekateri manj. Na 100km razdalji, če je razlika med dvema števcema 2 km, bo potem na koncu tudi 2 kmja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

po mojem zato ker števci različno odstopajo. Vsi pa kažejo dejansko manj od realne hitrosti, nekateri več nekateri manj. Na 100km razdalji, če je razlika med dvema števcema 2 km, bo potem na koncu tudi 2 kmja.

Hočeš povedati, da števci kažejo manj? Se ti zdi ta trditev logična? 

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

po mojem zato ker števci različno odstopajo. Vsi pa kažejo dejansko manj od realne hitrosti, nekateri več nekateri manj. Na 100km razdalji, če je razlika med dvema števcema 2 km, bo potem na koncu tudi 2 kmja.

Kolikor vem, pa GPS je potrdil, stevci kazejo vecjo hitrost od realne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če je isto kot pri avtih, ampak ponavadi so števci "točni" pri določeni dimenziji pnemvatik, pri avtih je dovoljeno do-homologirat pnevmatike z platišči ki odstopajo max 2%. Tako da je 2km odstopanja na 100 popolnoma sprejemljivo, je pa tako da ponavadi števci lažejo na gor (števec kaže rahlo več od realne hitrosti). ČE si v dilemi izmeri hitrost z navigacijo GPS navigacija ima kar natančen prikaz hitrosti, saj tehnologija deluje na merjenju časa in je natančno merjen čase zelo pomemben, posledično je tudi prikaz hitrosti precej natančen (če voziš z neko konstanto hitrostjo, pri pospeševanju in zaviranju pride do malce zamika)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Borutt pravi:

Hočeš povedati, da števci kažejo manj? Se ti zdi ta trditev logična? 

 

pred 20 minutami, jvalant pravi:

Kolikor vem, pa GPS je potrdil, stevci kazejo vecjo hitrost od realne.

se opravičujem, kažejo več, ampak osnova je ista en lahko kaže 2km več od reale, drugi 4km več od reale, na koncu po 100 prevoženih je ta razlika 2kmja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je pri motorjih fora v točnosti števcev... Drugač pa... smo imel vozači to debato kakšno leto nazaj v službi. Pa je sodelavec trdil, da na 80km lahko skrajša pot za 6km. Itak mu ni noben verjel. Pot je pot... kak boš skrajšu cesto.. No pa sem iz čistega dolgcajta spremljal kilometre. Na relaciji 100km kolikor imam do šihta gre res v plus in minus za 3km. Ni vseeno kje in kako se voziš. Če veliko prehitevaš gre dejansko za vijuganje. Pa če se voziš recimo v desnem ovinku po prehitevalnem pasu dejansko voziš po daljši poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa pri števcih na zajlo s prednjega kolesa ? tam tudi ostopa čeprav je mehanika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, thumper pravi:

kaj pa pri števcih na zajlo s prednjega kolesa ? tam tudi ostopa čeprav je mehanika?

Tam nima veze menjava zobnika.Vsak števec mora po zakonu več kazati...odstopanje različno...odvisno tudi od vrtljajev mašine...sprobano...primerjal po gps...v drugi do blokade in normalno v šesti samo doseči 204...in ko je bi v šesti se je po gps bolj približal 200kmh...ne spomnim več točno...pa recimo audi števe kaže veliko več kot bmw...recimo

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, sesir pravi:

Tam nima veze menjava zobnika.Vsak števec mora po zakonu več kazati...odstopanje različno...odvisno tudi od vrtljajev mašine...sprobano...primerjal po gps...v drugi do blokade in normalno v šesti samo doseči 204...in ko je bi v šesti se je po gps bolj približal 200kmh...ne spomnim več točno...pa recimo audi števe kaže veliko več kot bmw...recimo

govorimo o prevoženih kilometrih / razdaljah in ne o hitrostih ...pri motorjih ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, thumper pravi:

govorimo o prevoženih kilometrih / razdaljah in ne o hitrostih ...pri motorjih ..

odstopanje od realne hitrosti, pomeni tudi odstopanje števca prevoženih kmjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde to, ono, tretje (zobniki, obraba pnevmatik)... Se zmer mi ni cist jasn, zakaj pri enakih motorjih na enem 133km na drugem 139km...6 km na taki razdalji se mi zdi ogromno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

odstopanje od realne hitrosti, pomeni tudi odstopanje števca prevoženih kmjev

si prepričan ali veš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, a79 said:

Ajde to, ono, tretje (zobniki, obraba pnevmatik)... Se zmer mi ni cist jasn, zakaj pri enakih motorjih na enem 133km na drugem 139km...6 km na taki razdalji se mi zdi ogromno..

Ce imas motor bolj polozen, kaze vec, ker se peljes bolj po boku, ki ima manjsi obseg, kot pa po sredini pnevmatike, ki ima vecjega. Ko se nagnes, pri konstantni hitrosti vrtljaji motorja in kazalci poskocijo, ko ga zravnas, nazaj upadejo. Veliko je torej odvisno od stila - tehnike voznje.

Moj ima senzor hitrosti na zadnjem kolesu, in kot tak je neodvisen od razmerja stevila zob zobnikov sekundarnega prenosa.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, thumper pravi:

si prepričan ali veš ?

Nekje logično je,se ti ne zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, a79 pravi:

Ajde to, ono, tretje (zobniki, obraba pnevmatik)... Se zmer mi ni cist jasn, zakaj pri enakih motorjih na enem 133km na drugem 139km...6 km na taki razdalji se mi zdi ogromno..

Koliko je to v odstotkih? Se ti še zdi ogromno? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, thumper said:

si prepričan ali veš ?

Pri starih motorjih na zajlo hitrost in prevoženih nista povezana. Zajla suče zobnike in ti vrtijo števec prevoženih kilometrov. Zajla suče tudi nekakšen magnet, ki ni direkt povezan z iglo brzinomera. Magnet se vrti znotraj kovinske šalčke na katero je pritrjena igla. Ko se spremeni hitrost vrtenja se spreminja magnetno polje in to potem zamakne iglo na brzinomeru. Uglavnem mehansko, pa trenje, po letih še opraba in posledično precejšnji pogrešek. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!