Skoči na vsebino

Električni avto? DA / NE


DUSS

Priporočene objave

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

image.thumb.jpeg.39f4eea49921012225955952a0edf9fd.jpeg

si pozabu povedat, da je delovna sila za izvlačenje redkih kovin skoraj zastonj. Od otrok do 2x pečenih. Sam strup pri obdelavi rude pa prispeva k znižanju pre populacije zemlje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Zivnorc said:

image.thumb.jpeg.39f4eea49921012225955952a0edf9fd.jpeg

Jp. Pizdarija. Ne razumem kaj je narobe z dizl agregati. Vsako jesen in pomlad jih nabirajo na gozdnih obronkih….za dizla ni treba catarpilerja….to se nabere. Obronki in goloseki. Kot borovnice in maline. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kugelschreiber pravi:

Jp. Pizdarija. Ne razumem kaj je narobe z dizl agregati. Vsako jesen in pomlad jih nabirajo na gozdnih obronkih….za dizla ni treba catarpilerja….to se nabere. Obronki in goloseki. Kot borovnice in maline. 

....če pa lepo prej kej pognojiš, pa zraste turbodizel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 11. 2022 ob 8:08, franc pravi:

Lahko dodam, da se popolnoma strinjam, samo teža se začne nekje pri 2000 kg, cene pa pri 50 000€ .

lp

Ja, na žalost res. Dejansko ko gledam te avte kej pametnega skor ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/18/2022 at 8:39 AM, Zivnorc said:

image.thumb.jpeg.39f4eea49921012225955952a0edf9fd.jpeg

Potem ti je jasno zakaj se je pred leti pričela selitev avtomobilske proizvodnje na vzhod.

Ne samo zaradi delovne sile. Tudi zaradi svinjarije, katera je potrebna pri pridelavi baterij. Kaj pa racikliranje starih, iztrošenih, pokvarjenih baterij? Nič! To bodo obesili proizvajalcu. Torej bomo stare baterije vračali na vzhod. Enako, kot zdaj cigo pobira svinčene akute. Proda nato prazen aku. Kislino clije v najbližji jarek. Jebe se njemu za ekologijo.

Doma imam dva hibrida in za primerjavo lahko dodam, da se že leta oba z ženo voziva vsak svojo relacijo v enaki razdalji z različnimi vozili, katere sva imela in primerjava porabo z sedanjimi kao ekološkimi vozili. 
Poraba sedanjh hibridov ni nič manjša, kot sva jo imela z prejšnjimi vozili enakega ranga. Sedaj so vozila težja zaradi baterije in vse kozlarije, katero proizvajalci namečejo vanj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, SAR-Solo Adventure rider said:

Poraba sedanjh hibridov ni nič manjša, kot sva jo imela z prejšnjimi vozili enakega ranga. Sedaj so vozila težja zaradi baterije in vse kozlarije, katero proizvajalci namečejo vanj.

 

Men se zdi slovenija zelo specifična, in za hibride relativno  faljena država. Večinska uporaba avta je comute na šiht po regionalki ali ac. Hibrid je smiselen za večji del mestnega prometa. Semaforji, stop start stop… Taksisti v LJ majo priuse radi, .če pa s hibridom speleš na AC, nardiš 50km, in pol 5km nardiš v mestu…..nismo nardili nč. Za to se rabi BEV. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

...prva stvar, ko bo kriza z elektriko, bodo lastniki e-avtomobilov še bolj ekološki, ko bodo hodili peš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, mladench said:

ta članek je preprosto bebav, opazili pa so to zadevo predvsem na Siol-u. Gre samo za to, da so električne avtomobile umestili v obstoječo zakonodajo za ravnanje v primeru katastrof.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, nejc74 pravi:

ta članek je preprosto bebav, opazili pa so to zadevo predvsem na Siol-u. Gre samo za to, da so električne avtomobile umestili v obstoječo zakonodajo za ravnanje v primeru katastrof.

... če pa štroma v državi zmanjka zarad katastrofe, se pa vsi z avti na štrom prklopjo, pa nazaj štrom dajejo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Zivnorc pravi:

... če pa štroma v državi zmanjka zarad katastrofe, se pa vsi z avti na štrom prklopjo, pa nazaj štrom dajejo....

v tem primeru država donira generatorje vsaki bajti :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

v tem primeru država donira generatorje vsaki bajti :P

 

Ta bi bila lepa...z bencinskim agregatom bi polnil baterije, da se lahko na elektriko pelješ :P Zgleda, da se tem novodobnim strokovnjakom vsa prihodnost sesuva...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, vandrovec pravi:

Ta bi bila lepa...z bencinskim agregatom bi polnil baterije, da se lahko na elektriko pelješ :P Zgleda, da se tem novodobnim strokovnjakom vsa prihodnost sesuva...

ja točno tak, teš6 zalaufat da bo za elektriko, Nemci so (ker ni plina) spet zagnal termoelektrarne. Pa bod pameten, če moreš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj berem test WV ID 5. Piše, da je bil povprečen strošek na 100 km, preračunano iz porabljenih kilovatov, 6,23€.

Moj Jeepara na 100 požre max 6 litrov nafte. Cena 28 K : 53K.

Računica???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tedybear pravi:

Včeraj berem test WV ID 5. Piše, da je bil povprečen strošek na 100 km, preračunano iz porabljenih kilovatov, 6,23€.

Moj Jeepara na 100 požre max 6 litrov nafte. Cena 28 K : 53K.

Računica???

Sicer je sedaj plin brutalno drag, ampak moje fiat kante z zastarelimi motorji so ob normalni vožnji včasih porabli cca 5.5eur/100km. Danes pa 7.4€.

Torej recimo lanski model tipota z bednim 1.4 stmosferskim bencinarjem predelanim na plin... Nabavna cena 13k eur in je tudi poraba okoli 6€/100km.

V Šwici pa itak ne pustijo polnit elektro avtov... 🤣 🤣 🤣 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V4, desmo, 270 stopinj, crossplane, 4valjni V, boxer, V2... vsak svoj karakter, to je to! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

315001715_5594860477227690_922026834451916713_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. tole si bom naredu za v prtljažnik, če mi štroma zmanjka nek sred kake vukojebine..   :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Zivnorc pravi:

.. tole si bom naredu za v prtljažnik, če mi štroma zmanjka nek sred kake vukojebine..   :D

 

S kokegim sva že gruntala kako ni naredili en izi strling da dela na gašprčku, taman kakšnih 100w proizvodnje. Če ma kdo kakšno idejo, s tem bi lahko meli štrom v tisth jamah/barakah kamor zbežimo od žensk..🤣 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Zivnorc pravi:

.. tole si bom naredu za v prtljažnik, če mi štroma zmanjka nek sred kake vukojebine..   :D

 

Za ta stroj nisem prepričan, da je Stirling. Bolj me spominja na parni stroj. Stirling izkorišča temperaturno razliko med dvema koncema cilindra in mora imeti tudi premeščevalnik, ki premešča medij (zrak) med hladnim in toplim delom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Darko3g pravi:

Za ta stroj nisem prepričan, da je Stirling. Bolj me spominja na parni stroj. Stirling izkorišča temperaturno razliko med dvema koncema cilindra in mora imeti tudi premeščevalnik, ki premešča medij (zrak) med hladnim in toplim delom.

..ah.. ne, ne... to je napisal smasher... kaj pa on ve... pojma nima..  :P   :lol1:       ....  poznam Stirling sistem...   :P 

..jaz bi to naredil tako kot na sliki klasični parni stoj.....V prtljažnik daš  gašperček... za vodo stopiš sneg.... drva maš pa itak v hosti... sevede, če ti v hosti štroma zmanjka..  :P

..boljši izkoristek pa bi imel parni stroj na pirolizo, kot so to že uporabljali pionirji avtomobilskega razvoja in industrije...   :P

 

...ok... malo za štos vse skup..  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • nejc74
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!