Skoči na vsebino

Električni avto? DA / NE


DUSS

Priporočene objave

A obstaja kaka tema o slo železnicah? Pa premaknemo poste tja, da se lahko nadlajuje debata, ker smo mal zašli :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

A obstaja kaka tema o slo železnicah? Pa premaknemo poste tja, da se lahko nadlajuje debata, ker smo mal zašli :P

 

Odpremo temo

Električni vlak? DA/NE?

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Zivnorc pravi:

Odpremo temo

Električni vlak? DA/NE?

 

Tramvaj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Luka66 said:

Akrapovič pa bo preičel proizvajat odlične zvočnike 🤣

Takrat bomo meli akrapovičeva kolena pa kolke…

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Luka66 Saj bi ti kontriral glede odnosa SŽ -postaja Zalog do našega podjetja zadnjih 30 let moje delovne dobe, ampak se je tega toliko nabralo, da se sploh ne obremenjujem več, ampak sem se sprijaznil z njimi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Država bi morala subvencionirat električna vozila, hibride in priključne hibride, saj so še vedno občutno predragi od vozil na "klasičen" pogon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, damjandugi pravi:

@Luka66 Saj bi ti kontriral glede odnosa SŽ -postaja Zalog do našega podjetja zadnjih 30 let moje delovne dobe, ampak se je tega toliko nabralo, da se sploh ne obremenjujem več, ampak sem se sprijaznil z njimi. 

Je precej čudnih zadev še tudi drugje, poslovnih in tudi v samem podjetju.....kar, kot sem napisal tudi meni ni všeč, poslovni odnosi so včasih čudni, vendar nič ni slučajno, pomembno je od kej kdo pride......se človek trudi, dokler nekomu ne stopiš ne žulj in jih dobiš, odnosi v top menedžmentu so dobesedno krvavi, ni milosti, za nikogar, niti za "naše", denar je sveta vladar, odločitve prinašajo nekomu veliko denarja, ča pa si v ekipi kot strokovnjak, te sistem (vplivniki taki in drugačni) izrabi, ko te več ne, te odstranijo in pride na urejene zadeve politični prijatelj od......delaš pošteno in strokovno, pa potem obupaš....kar je pomembno, je to, da javnost posplošuje vse storitve SŽ v "istem košu".....jasno je, da je za večino uporabnikov, ki so v največji meri potniki pomembno, da je urejena postaja, peron, pripelje sodoben vlak točno, komfort,...kvalitetna storitev, vendar je ta storitev plod več podjetij..... Skupino SŽ  (prej koncern, prej še....odvisno kar je trenutni politiki ustrezalo) sestavlja več neodvisnih in odvisnih družb; najpomembnejše so: SŽ-Tovorni promet v 49% lasti Čehov, deluje na prostem trgu logističnih storitev, ima nove lok in dobro delujejo z dobičkom, SŽ- Potniški promet, ki opravlja javno službo prevoza, še v 100% lasti države, vozni park v prenovi, v roku dveh let praktično ves vozni park prenovljen, SŽ-Vleka in tehnika, ki opravlja vleko vlakov (strojevodje) in servisno dejavnost, vsem prevoznikom na naših tirih, tako ima cca.25% prihodkov od tujih železniških prevoznikov, ki nimajo računice, da njihove lokomotive vozijo v A ali D na servis, Gradbeno podjetje, lastništvo deljeno med različnimi vplivniki in plejerji na železniškem trgu in v gradbeništvu, skrbi za novogradnje in vzdrževanja javne in privatne železniške infrastrukture, ter SŽ-Infrastruktura, ki ima nalogo vzdrževati infrastrukturo in vodenje železniškega prometa, odgovori so za stanje tirov JŽI in postaj, vodenje in upravljanje vlakov po tirih, ker ima vsak vlak svojo traso po progi in vozni red, v bistvu so podaljšana roka Ministrstva za infrastrukturo, kljub temu, da so organizacijsko v skupini SŽ......organizacija skopirana od sosedov A, na podlagi EU direktiv, da se omogoči dostop do JŽI tudi tujim prevoznikom, kljub temu, da vse države na različne načine omejujejo dostop tujim prevoznikom kolikor se le da,  zato je stanje JŽI-javne železniške infrastrukture v največji meri slika delovanja Ministrstva za infrastrukturo oz. naše države, oz. politikov in stricev iz ozadja, vseh barv..........in ko ugotovimo, da je trenutni minister na tem ministrstvu s poklicno šolo trgovca in ima podjetje, ki opravlja čistilni servis na BS, državne naftne družbe......vemo kako bo v prihodnje, kup bluzenja in floskul za ljudi, v ozadju pa plenjenje pri drugem tiru in pri novem potniškem centru v LJ, ki se bo začel kmalu graditi,....vsi vseh barv so zraven, da ne bo pomote.........Nemci imajo zopet prav, železnice so odraz delovanja države!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 2. 2023 ob 10:06, maus pravi:

Država bi morala subvencionirat električna vozila, hibride in priključne hibride, saj so še vedno občutno predragi od vozil na "klasičen" pogon.

Država bi se poleg subvencij morala odpovedati tudi (delu) davka in cestnine. Če sem si prav zapomnil, te na norveškem (kjer so "navadni" avtomobili svinjsko obdavčeni) E-avto pride enako ali ceneje od "klasike" in potem ni čudno, da so "vodilni" pri novih E-avtomobilih (čeprav so za njihove razmere rahlo neprimerni) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, franc pravi:

Država bi se poleg subvencij morala odpovedati tudi (delu) davka in cestnine. Če sem si prav zapomnil, te na norveškem (kjer so "navadni" avtomobili svinjsko obdavčeni) E-avto pride enako ali ceneje od "klasike" in potem ni čudno, da so "vodilni" pri novih E-avtomobilih (čeprav so za njihove razmere rahlo neprimerni) .

lp

upad prodaje e vozil na Norveškem je ogromen. mislim, da sem v tej temi že dal link. ni subvencij, ni nakupov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, franc said:

Država bi se poleg subvencij morala odpovedati tudi (delu) davka in cestnine. Če sem si prav zapomnil, te na norveškem (kjer so "navadni" avtomobili svinjsko obdavčeni) E-avto pride enako ali ceneje od "klasike" in potem ni čudno, da so "vodilni" pri novih E-avtomobilih (čeprav so za njihove razmere rahlo neprimerni) .

lp

Pri norvežanih je finančni vir teh subvencij in olajšav kar malo sporen. Izvožena nafta in predvsem zemeljski plin.

1 hour ago, franc said:

Država bi se poleg subvencij morala odpovedati tudi (delu) davka in cestnine

Cestnina/nadomestilo za uporabo cest/letna dajatev za električne je pri nas 0€ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kugelschreiber pravi:

Jst mam že enga ogledanga

image.png.01c4434ce5cfc4246b2b0a7eab4f8724.png

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voziček je vrhunski:worship: vem iz prve roke samo vse eno ga ne priporočam nobenemu:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz iz prve roke poznam sam takale jajca iz Soče in to bi bil kar napredek.  😂

image.png.93c23aa8bcbf8506543aeea34dd1e739.png

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Frenk 67 pravi:

Jst mam že enga ogledanga

image.png.01c4434ce5cfc4246b2b0a7eab4f8724.png

 

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

Jaz iz prve roke poznam sam takale jajca iz Soče in to bi bil kar napredek.  😂

image.png.93c23aa8bcbf8506543aeea34dd1e739.png

Saj razumem :) jaz pač želim, da vozička sploh ne bi bilo treba uporabljat,če pa res ne gre drugače potem pa:cry:

ampak spet ta smotan klasični voziček daje več kondicije uporabniku kot on sodobni na đojstik:)

samo malo debate, brez zamere samo zdravja želim pa kak deci dobrega vina:drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Mavti pravi:

 

Saj razumem :) jaz pač želim, da vozička sploh ne bi bilo treba uporabljat,če pa res ne gre drugače potem pa:cry:

ampak spet ta smotan klasični voziček daje več kondicije uporabniku kot on sodobni na đojstik:)

samo malo debate, brez zamere samo zdravja želim pa kak deci dobrega vina:drunk:

Saj voziček sem pred kratkim vrnil v Sočo. Sicer lahko legalno parkiram na prostor za invalide, a zdajle bom šel vseeno z motorjem na Krk. 👍

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo električna in hibridna vozila cenejša in pristopna širokemu krogu ljudi, jih bodo ljudje sami od sebe kupovali, brez kakšne direktive ali uredbe ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne si želet da bodo cenejši.  Navadni so lahko dražji le s kazenskimi obdavčitvami.  Hibrid ima pač dodan še en pogonski sistem in baterije.  Ne more bit cenejsi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ne si želet da bodo cenejši.  Navadni so lahko dražji le s kazenskimi obdavčitvami.  Hibrid ima pač dodan še en pogonski sistem in baterije.  Ne more bit cenejsi. 

seveda je lahko... če hočjo čistejši zrak, naj dajo pol zraven ;)  ... odrečejo naj se kakšnemu davku .... vse se da, če hočjo zeleno Evropo ;) 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

seveda je lahko... če hočjo čistejši zrak, naj dajo pol zraven ;)  ... odrečejo naj se kakšnemu davku .... vse se da, če hočjo zeleno Evropo ;) 

Duhovito. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

seveda je lahko... če hočjo čistejši zrak, naj dajo pol zraven ;)  ... odrečejo naj se kakšnemu davku .... vse se da, če hočjo zeleno Evropo ;) 

A ne, sej dnar lohka štancajo, ni ga treba sam nam pobirat. 😂

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Kugelschreiber pravi:

Duhovito. :D

vem :P

pred 21 minutami, Frenk 67 pravi:

A ne, sej dnar lohka štancajo, ni ga treba sam nam pobirat. 😂

če hočjo nj ga štancajo .. jaz ga moram zaslužt :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda so avtomobili lahko cenejši, samo nehat nas morajo "nategovat" z "vsem in svačim" . Če bi končno spet začeli delati avtomobile in ne potujočih "multifunkcijskih centrov" , bi bile zadeve uporabnikom bolj prijazne, predvsem pa bistveno cenejše.

Samo to se ne bo zgodilo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, franc pravi:

Seveda so avtomobili lahko cenejši, samo nehat nas morajo "nategovat" z "vsem in svačim" . Če bi končno spet začeli delati avtomobile in ne potujočih "multifunkcijskih centrov" , bi bile zadeve uporabnikom bolj prijazne, predvsem pa bistveno cenejše.

Samo to se ne bo zgodilo.

lp

vsi morajo imeti navigacijo .. tudi na motorjih imajo... me prav zanima, kako bi pred 20 leti najdl Paklenico :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!