Skoči na vsebino

Hardenduro slike in reportaže


hajoktejn

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Danes je bilo perfektno vreme za kamenje vznemirjat... pa smo šli :D

 

IMG_20170923_153526.jpg

 

V zadnjih nekaj mesecih sem preštelal mašino, dal vgradit vzmeti za mojo težo in nastavil dušenje/povratek vzmetenja na mehko. Motor se pelje dosti boljše, voznik pa niti ne :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, vi ste bili. Smo se srečali :) Nisem vedel, da se tolk tukaj voziš. Se slišimo za kako skupno, če bom poštimal Yamahco za take podvige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Cofko Cof pravi:

Aha, vi ste bili. Smo se srečali :) Nisem vedel, da se tolk tukaj voziš. Se slišimo za kako skupno, če bom poštimal Yamahco za take podvige.

Ti si bil z Yamaho? Se javim ko bomo spet imeli namen se kaj v tvoje konce spravljat :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Ni3ous pravi:

Huh dober opis proge. Zgleda zajeban.

Kolker sem se pogovarjal z ostalimi udeleženci treninga so tudi bili mnenja da je proga kr težka. Če naletiš na eno tako sekcijo med enduriranjem naokoli, pol kr gre - se spraviš skoz, malo odpočiješ in gasa naprej. Vozit po takem krog za krogom (krog je kratek) v kao tekmovalnem tempu je pa zajebano. Pa moja kondicija je preko poletja šla na dopust in je še ni nazaj :doze: Tekmo bom moral spustiti, sem pa prijavljen na enduro dirko v Buzetu 21. oktobra. Vmes gonit bicikl, tek, malo vozit in kake vaje za moč odmigat...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

H U D O. Bolj ko gledam vaše prispevke, bolj me mika, da bi se še sama podala v te vode. Škoda le, da nimam sotrpina za izboljšanje kondicije, ki je trenutno na nuli. :blush::D Očitno tole ni tako enostavno kot sem predvidevala..da se samo gor usedeš in ga zajahaš... :hmm::D

imsoeksajdettt :panic:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, jskrablin pravi:

Kolker sem se pogovarjal z ostalimi udeleženci treninga so tudi bili mnenja da je proga kr težka. Če naletiš na eno tako sekcijo med enduriranjem naokoli, pol kr gre - se spraviš skoz, malo odpočiješ in gasa naprej. Vozit po takem krog za krogom (krog je kratek) v kao tekmovalnem tempu je pa zajebano. Pa moja kondicija je preko poletja šla na dopust in je še ni nazaj :doze: Tekmo bom moral spustiti, sem pa prijavljen na enduro dirko v Buzetu 21. oktobra. Vmes gonit bicikl, tek, malo vozit in kake vaje za moč odmigat...

Pred par leti sem redno spremljal SXC dirke in fantje so nabiti z kondicijo, natrenirani ... in kljub maximalni pripravljenosti so po končani dirki kazali krvave žulje na rokah... vsa čast tekmovalcem vozit tekmovalni tempo.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale teren ko ga tule kažete sem jst po parih metrih tolk hin da morm pol ure počivat :D pa spet 10m pa spet pol ure pavze :D i tako dalje... je pa res da je 640-tka kar precej težja kot exc ipd.

 

 

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je FB video, sam evo del proge Slovenj Gradcu za cross country - tu se spusti dol v blatno luknjo po onih koreninah in 'ravnem' delu na vrhu proge. Tista 'rampa' za spust je lesena... in se lepo vidi kako enega postavi počez ker je malo preveč bremzo božal.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

meni ponavadi uspe na naslednji način: pred oviro stisnem spredaj moped dol, pol malo gasa, toliko da dvignem spednje kolo na oviro ali skoraj boljše malo nižje, da se mičkeno zaletim vanjo. pa malo gasa in gre čez. šusplata ostane nedotaknjena. tako nekako. stiskanje motorja dol predvsem pomaga da je dviganje prednjega kolesa kontrolirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, BRANE pravi:

meni ponavadi uspe na naslednji način: pred oviro stisnem spredaj moped dol, pol malo gasa, toliko da dvignem spednje kolo na oviro ali skoraj boljše malo nižje, da se mičkeno zaletim vanjo. pa malo gasa in gre čez. šusplata ostane nedotaknjena. tako nekako. stiskanje motorja dol predvsem pomaga da je dviganje prednjega kolesa kontrolirano.

Me čaka še precej vaje na to temo. Zaenkrat sem bolj grob.... ponavadi samo razbremenim sprednje kolo in direkt v oviro, pa motor že zleze prek. Se pa pri višjih ovirah tega ne da narest - tam je pa treba tako kot si opisal, kontrolirano na zadnje, odbit sprednje kolo od ovire in prek. Na sploh morem kontrolirano dvigovanje sprednjega kolesa in vožnjo po zadnjem še veliko vaditi. Zaenkrat mi to dvoje ne gre preveč od rok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi koga zanimalo iti malo telovadit na Rab preko zime (smiselni so MX, hard enduro in enduro motorji do ~ teže 690/701) se lahko prijavi na malo šolo terenske vožnje - http://batzajla.com/2017/10/27/mala-sola-terenske-voznje-2017-2018/ . Do sedaj smo se še vedno imeli prav fajn :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se še tukaj pofočkam, če ima kdo veselje vzeti kdaj v brezpotja družbo, se priporočam za kak lahek do srednje težak teren. Plezanje preko hlodov in blata do riti je zaenkrat še pošten overkil. Občasno poskrbim (oz. bolje rečeno Pomaranča poskrbi) za dodatno FIS kulturo v disciplini skakanja po kurblu. Se odkupim s pijačo/jedačo.  Čez vikend sem navdušeno opazovala obilico poti  na območju Rakitne in Iške,  se kdo potepa kje tam, oz kje drugje okoli Ljubljane?

Za tiste ki solirate, imate na motorju opremo za reševanje iz kakšne luknje, blata?  Kaj uporabljate? Rada bi si sestavila sistem s škripcem ali dvema, pa če ima kdo že kakšno preverjeno varianto, prosim za deljenje modrosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, svobodnaptica01 pravi:

Čez vikend sem navdušeno opazovala obilico poti  na območju Rakitne in Iške,  se kdo potepa kje tam, oz kje drugje okoli Ljubljane?

Za tiste ki solirate, imate na motorju opremo za reševanje iz kakšne luknje, blata?  Kaj uporabljate? Rada bi si sestavila sistem s škripcem ali dvema, pa če ima kdo že kakšno preverjeno varianto, prosim za deljenje modrosti :)

...ohooo...

... kdaj si pa ti presedlala iz asfalta na brezpotja?

Jaz hodim vsak vikend iz Iške na Krim... upam, da me kje ne zbiješ..  :P

...a tole ti kaj prav pride?

https://www.ebay.com/itm/12V-2000LB-Recovery-Electric-Winch-ATV-Rope-Wireless-Remote-Truck-Boat-Trailer/282720121770?epid=5003601247&hash=item41d36eb3aa:g:jtoAAOSwaSZZ~Sxl

:P

 

... sori za offtopic... ampak sem se oglasil, ker tudi mene mikajo brezpotja in da bi si omislil enduro....

... pa imam doma eno 58-kilsko oviro.

... sicer makadamske izkušnje z endurami imam ... in kaka lažja brezpotja.... v glavnem po Bosni... ampak proti vašim podvigom, je tisto malo slabši asfalt...  hahaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!