Skoči na vsebino

Hardenduro slike in reportaže


hajoktejn

Priporočene objave

Ob 2. 4. 2019 ob 11:28, Hefic pravi:

Odvinso tudi od mašine. Na 125ki preživiš edino s sklopko. 

Jap. Navodila so bila usmerjena v vadbo tekoče vožnje za amaterje, ki si sami delamo več problemov kot koristi ko 'priletimo' v ovinek, nekaj mutimo z zadnjo bremzo, nekaj s kuplamo za brezveze in pol kot je rekel Jelen - iz enega ovinka ratajo trije. In vsi smo sedeli na 250 in več kubičnih 4T strojih, tam je navora dovolj da ni potrebe kaj veliko kuplat, sam dosti hitro je treba ovinek spelat.

Osebno bom od zdaj naprej proge poskušal voziti brez 'goljufanja' s sklopko. Me zanima kako bo šlo. Jutri na Ribniku recimo, ko bo ziher šlo par cross country krogov za ogrevanje :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn kanal za vse offroad navdušence. Na 19.55 min je tud en Slovenec. Ga kdo pozna?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, jskrablin pravi:

Kratko 'poročilo' iz sobotnega enduro druženja, Ribnik. Mislim da je večina posnetka iz prvega kroga, ki je bil res lagano sportski, za drug krog so pa baterije na kameri odpovedale... tisti je bil precej hitrejši in brez počitka vmes (cca 1:20h za okoli priti). 2x 24km hoste, gor/dol/okoli dreves, nekaj blatnih luž... skratka enduro žurka ? Spredaj vozim jaz, snemal je @cb1300.

 

 

Ali je bilo letos nekaj novih odsekov napram lani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, lukec pravi:

Ali je bilo letos nekaj novih odsekov napram lani?

Je bilo ja. Lani je bila proga dolga ~ 13km, letos 24. Tako da je bilo precej novih odsekov, nekaj lanskih pa je šlo v obratno smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo mal bolj hard kot lani.....

Popravljeno . Popravil lukec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 8. 4. 2019 ob 21:24, lukec pravi:

Se mi je zdelo mal bolj hard kot lani.....

Ni bilo lih hard. Ajde na dveh, treh delih je treba malo pomislit kako čez/gor. Je pa razdalja konkretno večja in si je treba moči malo porazdeliti preko kroga, da ne zapravljaš energije z nepotrebnimi padci. Po drugi strani pa hja, se menda peljem precej boljš kot pred enim letom tako da mogoče niti ni bilo tako enostavno. Meni se je še najbolj poznala zaenkrat precej švoh kondicijska priprava, bo treba še parkrat na bicikl da bo vsaj približno ok.

Gre kdo od tule?

57088198_2268117786838676_1975413698910486528_o.thumb.jpg.026fb794ac08bfc6694ce7e0529e4c17.jpg

57546402_2268117756838679_109231639791403008_o.thumb.jpg.4bc74a45266d99361b1cf1784203c1d9.jpg

Vir: https://www.facebook.com/groups/160135050687933/permalink/2429678290400253/

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 4. 2019 ob 7:54, bzk pravi:

Jao, smola da se ti to zgodi...Ali ima beta garancijo?

Ja,  zamenjali so mi ga brez besed. Se že veselo gonim spet okol. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 4. 2019 ob 8:41, jskrablin pravi:

Ni bilo lih hard. Ajde na dveh, treh delih je treba malo pomislit kako čez/gor. Je pa razdalja konkretno večja in si je treba moči malo porazdeliti preko kroga, da ne zapravljaš energije z nepotrebnimi padci. Po drugi strani pa hja, se menda peljem precej boljš kot pred enim letom tako da mogoče niti ni bilo tako enostavno. Meni se je še najbolj poznala zaenkrat precej švoh kondicijska priprava, bo treba še parkrat na bicikl da bo vsaj približno ok.

Gre kdo od tule?

57088198_2268117786838676_1975413698910486528_o.thumb.jpg.026fb794ac08bfc6694ce7e0529e4c17.jpg

57546402_2268117756838679_109231639791403008_o.thumb.jpg.4bc74a45266d99361b1cf1784203c1d9.jpg

Vir: https://www.facebook.com/groups/160135050687933/permalink/2429678290400253/

 

 

Mogoče...

Pravkar, lukec pravi:

Mogoče...

Važno da dogaja.....

exc htren.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 18. 3. 2019 ob 14:13, bzk pravi:

Jaz sem šel pa včeraj malo razmigat ktma na Brnik. Nove nastavitve vzmetenja so se kar izkazale, moram pa še zamenjati zadnjo vzmet ter še enkrat naštimati posed motorja. Potem pa sam trenirat!
Gre kdo za vikend v Buzet na cross country?

lp

IMG_20190318_141502_402.jpg

Lahko zaupaš kakšne nastavitve voziš + svojo težo? Sam imam z opremo preko 90kg pa je zadnja vzmet še vedno pretrda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, hudo, še eden z fektori edišn hehe

Sam vozim nastavitve ki so jih naredili pri Motocross Action Magazine, sicer za 2017 model, ampak ni toliko razlik ....

Sprednje vilice:

Spring rate: 145 psi 
Compression: 15 clicks out
Rebound: 15 clicks out
Fork-leg height: Third line

 

Zadaj:
Race sag: 105mm 
Hi-compression: 1-3/4 turns out 
Lo-compression: 15 clicks out
Rebound: 10 clicks out 

 

Imam 52Nm, rabil bi pa....nekje 60Nm zadnjo vzmet.....

Pač kilaža naredi svoje (110kg+oprema). Sicer pa hujšam! :)

Kakšno vzmet imaš ti zadaj?

 

lp

 

 

 

Popravljeno . Popravil bzk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, bzk pravi:

O, hudo, še eden z fektori edišn hehe

Sam vozim nastavitve ki so jih naredili pri Motocross Action Magazine, sicer za 2017 model, ampak ni toliko razlik ....

Sprednje vilice:

Spring rate: 145 psi 
Compression: 15 clicks out
Rebound: 15 clicks out
Fork-leg height: Third line

 

Zadaj:
Race sag: 105mm 
Hi-compression: 1-3/4 turns out 
Lo-compression: 15 clicks out
Rebound: 10 clicks out 

 

Imam 52Nm, rabil bi pa....nekje 60Nm zadnjo vzmet.....

Pač kilaža naredi svoje (110kg+oprema). Sicer pa hujšam! :)

Kakšno vzmet imaš ti zadaj?

 

lp

 

 

 

48nm...kasnejši modeli imajo 45nm in bom verjetno menjal, ker vozim s skoraj 0 preloada...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trening 2.5. 2019, Ribnik. Na fotki (hvala @Ni3ous) peglanje tehnike na turn tracku... poleg tega je bilo odpeljanih še nekaj MX krogov in še precej več cross country krogov - ti so bili posebno zabavni zaradi par ne lih plitkih luž direkt na uporabnih linijah :D 11.5. pa enduro dirka, upam sam da ne bo preveč dežja prej ko drugače bo transfer precej naporen ?

IMG_20190502_163940_104.thumb.jpg.e1a2e194966a2d7cc1df96163192e78d.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene skoraj malo mika. Včeraj sem krog vozil po razmočenem z Dinotom huh... en del bo treba izločit tam pri eni vrtači ko je na pošreg in v klanc med skale... je neizvedljivo sedaj v mokrem razen če si kak Jarvis. Drugo pa kljub mokri podlagi lepo izvedljivo in je prava igra. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na te selešove odisejede mene ne bo več... Štartnina močno predraga, nagrad praktično ni, pa še kaj bi se našlo. Organuzacija sicer dobra, samo jaz selešovega žepa ne bom polnil z denarjem. Nič več.

Če imam prave informacije, je današnja štartnina 70€ !!

  • Všeč mi je 1
  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 5. 2019 ob 11:47, bzk pravi:

Na te selešove odisejede mene ne bo več... Štartnina močno predraga, nagrad praktično ni, pa še kaj bi se našlo. Organuzacija sicer dobra, samo jaz selešovega žepa ne bom polnil z denarjem. Nič več.

Če imam prave informacije, je današnja štartnina 70€ !!

Štartnina je bila 60€, 70€ je bila cifra z opcijskim nezgodnim zavarovanjem. Ni poceni, bo res. Po drugi strani si pa imel na voljo 30km enduro kroga in soliden special. Cross country dirke so cenejše.

Kar je bil problem letos... vreme. Enduro transfer je bil na parih delih popolnoma 'potopljen', na nekaj delih je drselo ko pri norcih, on sicer ne kaj poseben hill climb je bil za kekce iz bronze (kamor spadam tudi jaz) obupno težek. Če si se ga lotil po zvoženi liniji... skor nemogoč.

V drugem krogu sem se tam ustavil in parim sotrpinom pomagal spravit motorje iz blata. Na delih z globoko vodo sem videl 2 utopljena motorja. In ena že tako smotana stopnica s hlodom pred njo je ratala dvojna stopnica, ki bi bila primerna tudi za kako lažjo trial kategorijo. V bistvu sem na dveh trial srečanjih v kekec kategoriji vozil preko lažjih ovir. Blatna jebačina, na kratko. Odpeljal sem dva kroga in dva speciala, tretjega ne bi šal več pa magari bi me nov Sherco čakal na cilju. Od 44 prijavljenih v Bronze jih je 7 zaključilo dirko, večina je spokala domov po enem krogu. Mislim da bo za prihodnje podvige treba kdaj še kako utež dvignit... časa na motorju ne morem spraviti skupaj toliko, da bi sam z vožnjo lahko imel dovolj kondicije za take razmere.

 

Malo za predogled, kasneje dodam še kako fotko al pa dve... 'plavanje' po Ribniku. Na prvem videu se je prava jeba začela malo kasneje.

 

Tule pa je bilo treba na slepo s sprednjim kolesom v potoček in po gasu prek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da je blo te kr zanimivo :) Fajn poročilo, sem kr lušte dobo :D Če bo vse po sreči se vidmo v Žireh ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jskrablin hvala da si vzameš čas za reportiranje. Super branje.

Zgleda res jeba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!