Skoči na vsebino

PIKES PEAK


DAMI34

Priporočene objave

pred 16 urami, Snecer pravi:

Power is served up by a twin-turbo 3.2-litre V6 engine boasting 875bhp. That’s a figure higher than not only the bulk of today’s supercars, but Formula 1 cars, too. Its forced induction is a riposte to the predicted 30 per cent loss in power that naturally aspirated engines face between the climb’s 2865m-high start point and 4301m peak. Claimed acceleration figures are rather impressive - 0-62 takes 1.8sec, 0-124 4.8sec and 0-149mph is completed in 7.0sec.

Tudi Peugeot ima turbiča in 2x večjo prostornino :) in 4 kolesni pogon. Performanse so enake kot pri f1, razen končne, ki je seveda tu ne more razviti.

208 T16 so postavili na cesto leta 2013. Takrat so dirkalniki F1 vrteli RPM omejene V8 2.4L mlinčke z nekje 800HP. Danes je pogonski sklop F1 hibrid, od katerega samo 1.6l motor z notranjim izgorevanjem iz sebe spravi > 800HP (Ferrari, Mercedes). Hibridni del pa prispeva še dodatnih 160. Razmerje teža/moč je hudo v prid F1 - legalen dirkalnik ima cca 130 kg manj od T1. Nelegalen (po F1 pravilih) pa vsaj par kg manj balasta. Aerodinamika je v F1 poglavje zase, v razvoj le-te grejo letno resni milijoni.

Sej T16 je ornk stroj. Samo proti sodobni F1... pa nima kaj veliko šans. Kot je Loeb sam napisal - T16 se vozi kot vsak drug dirkalnik, ki je odvisen od downforca. Večja je hitrosti, več downforca generira. Pospeški so lahko tam - tam. Skoz ovinke z izjemo najpočasnejših pa bo F1 hitrejša. Pa po ravninah tudi. Razliko do relativno starejšega dirkalnika F1 s podobno prostornino je pa Goodwood prikazal. F1 je nekaj drugega, tudi z vsemi omejitvami.

Vedeli pa ne bomo, dokler nekdo ne postavi 2014+ dirkalnika F1 na Pikes Peak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo probavali...zx10r proti po ravnini!

Mitsibushi lancer evo X z 525 konji pri 140kmh dohitel

Mercedes CL63 amg serija ne spomnim točno

Mercedes CL65 amg predelava na 850 konjev...amg jeva original predelava in le ta me je od štarta naprej vedno scat vozu

aja ferrari f360 cs jajca jz scat vozu!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Da, ampak recimo letošnji zmagovalec v moto skupini KTM SD ima relativno malo predelav v primerjavi s F1 ali kako relly specialko. 

Še vedno v osnovi govorimo o cestnem motociklu. to mi je v prvi vrsti fascinantno.

Razmerje teža:moč je ob ostalem razvoju okvirjev, vzmetenja in gum tisto, ki je na motorjih res impresivno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj...kak pa zadnja leta kar ne sledim F1....

Je le F1 še vedno tako visoko nad avti vidim zdaj...

 

IMG_20170629_104909_346.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj ko berem,sanjam,rasmišljam...

Ta avto proti F1 je po mojem mnenju odvisno le kdo vozi kateri avto...in po mojem mnenju je pač Loeb trenutno najboljši šofer na svetu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Bolj ko berem,sanjam,rasmišljam...

Ta avto proti F1 je po mojem mnenju odvisno le kdo vozi kateri avto...in po mojem mnenju je pač Loeb trenutno najboljši šofer na svetu

Lahko je najboljši šofer v galaksiji. Pa več kot dovoljuje tehnika v danih pogojih ne bo mogel narediti. Sej so za Goodwood tudi rekli, da bojo postavili rekord... pa ni šlo. Ne zaradi voznika, T16 je na tisti progi v danih pogojih bil prepočasen za par let star dirkalnik F1. Pa takrat so v F1 uporabljali gume z žlebovi. Danes imajo širše in mehkejše slick.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem posnetku se zdi,da limit F1 le v človeškem dojemanju časa in prostora...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/28/2017 at 1:32 PM, Snecer said:

posebej prirejen za vzpon z manj kisika itd.,

 

2 hours ago, sesir said:

V tem posnetku se zdi,da limit F1 le v človeškem dojemanju časa in prostora...

https://www.youtube.com/watch?v=tRDWCLi-Io0

Tukaj pravijo tudi o povezavi med kolicino kisika in reakcijskem casu. Loeb je med vzponom dihal na kisik bombo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, jskrablin said:

Razmerje teža:moč je ob ostalem razvoju okvirjev, vzmetenja in gum tisto, ki je na motorjih res impresivno.

Razmerje teza:moc je ZELO varljiv podatek., se posebej za motocikle... Problem je mala povrsina gume, pa vzdigovanje motocikla itd... Tako da pri manjsih hitrostih, ne "porabi" niti polovice, ali se manj tega razmerja... Moj Duke ma zanic razmerje teza:moc, sam mam 100+ kg, pa s prvo ne morem izkoristiti vse moci, moped gre u luft sam... Pri avtih je ta problem manjsi. Sem videl na lastne oci kako naprimer Caterham pospesi, al pa Atom, al pa na YT Lancia Delta S4... Na zaprtih ovinkih, hitrostih okol 100km/h etc, se lahko norca delajo iz motorjev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jvalant pravi:

.. Na zaprtih ovinkih, hitrostih okol 100km/h etc, se lahko norca delajo iz motorjev...

Iz tega vzroka,ker sam mislim isto.....sem prej omenil čase na raceland...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, sesir said:

Iz tega vzroka,ker sam mislim isto.....sem prej omenil čase na raceland...

  Ma, zadeva je precej zapletena... Raceland naprimer:  za avto je hudicevo ozek in kratek, motor lahko izbira linijo, avto se komaj zbase med robniki, tako da ne more vzeti optimalne linije, ipd..  Res so zadeve precej nehvalezne. Ce bi bil Raceland malo bolj odprt, da lahko tudi avto vzame kako drugacni linijo, bi blo drugace. Se bolj odprta proga, ala Grobnik, pa spet ponudi motorjem ravnine, kjer pa lahko izkoristijo pospesevanje nad 150, pa do 300, kjer pa razmerje teza:moc pride do izraza.  Vsak tip voznje, pac nudi svoje uzitke. Ne mislim da je motor boljsi od avta, ali obratno, sta pac drugacna. Hvalabogu! :)

 

S4, 30 stara zasnova, leti k sneta skira! :

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, jvalant pravi:

Razmerje teza:moc je ZELO varljiv podatek., se posebej za motocikle... Problem je mala povrsina gume, pa vzdigovanje motocikla itd... Tako da pri manjsih hitrostih, ne "porabi" niti polovice, ali se manj tega razmerja... Moj Duke ma zanic razmerje teza:moc, sam mam 100+ kg, pa s prvo ne morem izkoristiti vse moci, moped gre u luft sam... Pri avtih je ta problem manjsi. Sem videl na lastne oci kako naprimer Caterham pospesi, al pa Atom, al pa na YT Lancia Delta S4... Na zaprtih ovinkih, hitrostih okol 100km/h etc, se lahko norca delajo iz motorjev...

Sej zato pa je voznik motorja dosti bolj aktiven del sistema, kot voznik avta. Daj se na Duku skloni res ornk naprej čez prednjo luč pri pospeševanju. Bo precej manj silil v zrak. Probaj kdaj kak MX motor. Tisto šele skače po svoje če ga ne obvladuješ s prenašanjem lastne teže naokoli. Zato so športni motorji tako zasnovani, kot so. Je pa res, da avto z večjo kontaktno površino lažje spravi več moči na podlago.

Ampak premakniti pa more precej več mase :) In tu se večina motorjev preprosto odpelje naprej brutalno hitreje. Pol pa je od tipa steze odvisno al po celotni dolžini prevlada večja hitrost v ovinku in krajša zavorna pot (avto) al pa noro pospeševanje in večja končna hitrost (motor). Odvisno pač od več faktorjev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah kaj bi dal,

da bi lahk superduka GT 1x na Pikes peak žgal. :D

Žal penezov za Ameriko Ni, 

bo jadranka poskrbela za veselje s svojimi krivinami :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

ah kaj bi dal,

da bi lahk superduka GT 1x na Pikes peak žgal. :D

Žal penezov za Ameriko Ni, 

bo jadranka poskrbela za veselje s svojimi krivinami :P

 

 

Lahko pa greš na Mont Ventoux v Franciji, podobna zadeva.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, jskrablin said:

Ampak premakniti pa more precej več mase :) In tu se večina motorjev preprosto odpelje naprej brutalno hitreje. Pol pa je od tipa steze odvisno al po celotni dolžini prevlada večja hitrost v ovinku in krajša zavorna pot (avto) al pa noro pospeševanje in večja končna hitrost (motor). Odvisno pač od več faktorjev...

  Tocno tako, zato pa pac radi vozimo motorje... Men je useen al je avto hitrejsi ali ne, pac rad se vozim z motorjem... Drugace ja pa KTM naredil dirko med RC8 in Xbowom na nek prelaz...  Ne spomnim se kdo tocno je vozil, RC8 je vozil IDM dirkac, torej ne kak nedeljski voznik. Tesno je bilo, zelo tesno :)  Pa ne najdem vec linka...  sm pa najdu tole, F1 proti Superbiku. Tu se lepo pokaze teza:moc razmerje v povezavi z oprijemom: motor mesta potegne bolje, ko pa prideta do kakih 100 na uro, pa pri F1 downforce zacne pritiskati na gume,  in F1 oddrvi naprej... tule je sicer kratka proga, ampak ce bi nadaljevala pa zacne motor proti 300 na uro spet pocasi pridobivati, ker F1 zacne zezat upor...  teza:moc razmerje je fiktivni podatek, ker pac tistih par cm gume ne zdrzi niti polovice konjev v nizjih prestavah, ko zacne drzati, bi se pa motor vzdignil :)  Res motor ni GP, ampak tud z 80 konji vec bi imel isti problem... F1 enostavno lahko prenese precej vec motorne moci na podlago kar se tudi lepo vidi

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

 

S4, 30 stara zasnova, leti k sneta skira! :

 

Ko pubetetnik bil peljan z delto martini grupe N tu v Italijanskem zamejstvu...spomnim le da letelo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Snecer pravi:

Lahko pa greš na Mont Ventoux v Franciji, podobna zadeva.

 

ok, saj tudi Dolomiti so nekaj podobnega, vendar bolj zaprti in s tem hitrosti precej manjše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

še 5 dni, pa se bodo zapodili spet v nebesa :P

35628267_2001557653248681_6318364494095450112_o.thumb.jpg.d39f69f35315dcc9ed021bdf0026f68e.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/28/2017 at 9:32 AM, DAMI34 said:

maš link v temi sdgt

ampak kaj mi je fino al pa zabavno v tem je tole, da je 3 mesto zasedel moped ki spada med low budget motorje, kateri pa očitno ima zelo dobro ciklistiko.

Če gledam specifičnost steze na Pikes peak, nekaj malega so konji, drugo pa ciklistika.

Hm, SD je bil iz trgovine, Kawasaki iz delavnice, ne pozabit tega... Zna biti da ja Kawa stal mnogo vec denarja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

Hm, SD je bil iz trgovine, Kawasaki iz delavnice, ne pozabit tega... Zna biti da ja Kawa stal mnogo vec denarja...

Se strinjam, oba sta sicer predelana, verjetno pa Z900 še mnogo bolj kot SD, katerega je Rotwailer performance rihtal.

A si vidu, kaj bo Filmore letos s 790 počel? :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

Se strinjam, oba sta sicer predelana, verjetno pa Z900 še mnogo bolj kot SD, katerega je Rotwailer performance rihtal.

A si vidu, kaj bo Filmore letos s 790 počel? :D

 

 

 

Prvi uradni dan ima najboljsi cas u klasi in tretji cas skupno z 790! Prvi je pa SD :)

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!