Skoči na vsebino

Francija


tonystx

Priporočene objave

pred 11 urami, tonystx pravi:

 

001.thumb.JPG.3b1c0e75b7f4d8aa189b57cdb67230a3.JPG

Bernardinci so menda od tukaj doma.

002.thumb.JPG.34530f115a28767e28467461b42af1fc.JPG

 

 

Niso!

Bernardinci so (včasih) gojili menihi na prelazu Grand S.Bernard (prelaz je na meji med Italijo in Švico).

Danes jih imajo tam še samo zaradi turistov, gojijo pa jih v Martigny-ju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Banjo pravi:

Niso!

 

Žal se v pasjerejske zadeve res ne zastopim. Definitivno je Bernardinc tukaj komercialna poteza. Verjem, da si nisem tega jest zmislu:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se pa strinjam. Prelaz ima zelo podobno ime, le da je "mali" (Petit) in marsikoga zavedejo s psom. Na "velikem" pa jih imajo žive (če jih želiš videti, moraš seveda plačati). 

Sem bil pred dvema letoma tam, pa jih sredi dneva ni bilo zunaj v boksih in ko sem vprašal, kje so, so mi povedali, da je bilo ponoči mrzlo in da so še vedno v samostanu. No, tudi bernardinci niso več to, kar so bili včasih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7. 7. 2017 at 0:12 AM, tonystx said:

No, kolesar je spridu sliko

Res je.

On 7. 7. 2017 at 0:12 AM, tonystx said:

drugač je pa lepo ratala

Ni res.

On 7. 7. 2017 at 0:12 AM, tonystx said:

Je slikal profi.

Ni videt:
- premalo prostora pred motorjem, da bi nakazal smer gibanja in s tem povečal:
   - dinamiko vožnje
   - smer gibanja, ki kaže na po
- premajhen dinamični razpon svetlobe, kar se vidi v preveč črnih delih slike oz. odsotnosti detailov na motoristih. Je imel nastavljeno osvetlitev na oblakih, ki so svetli, zato je omenjeno ostalo temno. Profiji to znajo nastavit, da do tega ne pride.
- slika visi
- jaz bi se (kot fotograf) postavil še par metrov bolj v levo, da bi dobit objekt, ki ga slikam bolj pod kotom. In s tem večjo dinamiko gibajočega objekta, manj temnih delov in nič motečega kolesarja.

Lahko pa da ti je slika všeč. O tem ne razpravljam.
Lajkam turo in vse ostalo, za ta komentar pa oprosti, da komentiram :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tonystx: tudi midva z ženo bova šla konec julija malo po francoskih alpah. Na AMZS-jevi strani sem prebral, da francija od lani zahteva še neke odsevne nalepke, ki jih morajo imeti motoristi na čeladi. Ne vem pa če to prakticirajo, ker kazen je kar 90 eurov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Schultz pravi:

@tonystx: tudi midva z ženo bova šla konec julija malo po francoskih alpah. Na AMZS-jevi strani sem prebral, da francija od lani zahteva še neke odsevne nalepke, ki jih morajo imeti motoristi na čeladi. Ne vem pa če to prakticirajo, ker kazen je kar 90 eurov.

Jaz nisem imel in pri nobenem turistu nisem videl :) narediš se francoza pa je.

Majo pa na pumpah, take trake odsevne, da gor nalimaš. Sploh se ne obremenjuj s tem.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Schultz pravi:

@tonystx: tudi midva z ženo bova šla konec julija malo po francoskih alpah. Na AMZS-jevi strani sem prebral, da francija od lani zahteva še neke odsevne nalepke, ki jih morajo imeti motoristi na čeladi. Ne vem pa če to prakticirajo, ker kazen je kar 90 eurov.

Jaz sem polepil čelade z odsevnimi nalepkami. Zahtevajo, da je na vseh štirih straneh nalepka velikosti 18 cm2. Kar nekaj domačinov sem videl z nalepkami, ki pa niso bile dovolj velike. Tujci praviloma nimajo nalepk. Sicer niso podatki 100 % ker se kar naprej nekaj izmišljajo (ADAC pravi da ni obvezno). Obvezno na motorju je imeti s seboj odsevni brezrokavnik. Ali ga mora imeti tudi sopotnica pa ne vem. Rokavice morajo imeti oznako CE.

So pa naredili francoski policaji racijo na Mont Cenis. Vsi motoristi smo se morali zapeljati preko obvoza čez parkirišče, kjer so si ogledali obrabljenost gum. Kar nekaj jih je že stalo ob strani in so jih imeli v obdelavi.

Voznik motorja z vozniškim dovoljenjem veljavnim manj kot dve leti lahko vozi po AC le 110 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse celade v francoskih trgovinah imajo te nalepke gor po default-u. Tud moja jet celada jih je imela do izhoda iz trgovine. Skoraj dve leti sem se vozil brez in mi ni nihce nikoli nic utrujal zaradi tega, pa so me parkrat ustavil v Monacu. Rutinska kontrola pac in jih drugega kot document ne zanima.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar sem "prebral" naj tujcem ne bi utrujali. Ampak nikoli se ne ve. S Korzike imam pa samo pozitivne vtise policije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tonystx.

Dobra fura samo za moj okus preveč kilometrov (v premalo časa). Sem prevozil Route de grandes Alpes (več ali manj) od Thonon-a do Nice. Samo da sem kampiral. Pa malo pretirane cene piva imajo.

Policajev nisem niti videl, za te famozne nalepke za čelade pa sem v trgovini videl obvestilo, samo moja francoščina ni na nivoju, da bi razumel kaj točno piše.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč kilometrov je zelo relativna zadeva. Prvi in zadnji dan je pač treba potrpeti in Italijo preleteti , drugače pa nekaj manj kot 500 km na dan je ravno prav. Pač ni vsak za to, zato se dobimo isti tiči in skup letimo.

Kamping zame odpade. Spanje se dobi že za 22-26 € na osebo na noč. Cena piva ob hrani je cca 1 € na dcl, če pa sediš na razgledni terasi lepo na sončku in uživaš v pogledu na gore ti ga pač malo zasolijo. Tudi Italjani niso veliko boljši.

Policajev ni, če pa se že prikažejo delajo red in ne represije. Mene je predlani ustavil francoski policaj ob prihodu iz Španije in mi lepo razložil, da se po Franciji ne vozi podnevi v dobri vidljivosti s špiclampami. Brez kazni in groženj seveda.

Route de Grandes Alpes imam tudi jaz v celoti obdelane, večkrat. Manjka mi le še delček v smeri Ženeve. Me mika, dabi letos naredil še tisti manjkajoči prelaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 7. 2017 ob 22:30, Schultz pravi:

@tonystx: tudi midva z ženo bova šla konec julija malo po francoskih alpah. Na AMZS-jevi strani sem prebral, da francija od lani zahteva še neke odsevne nalepke, ki jih morajo imeti motoristi na čeladi. Ne vem pa če to prakticirajo, ker kazen je kar 90 eurov.

Bel Versys z dvema belima celadama brez odsevnih nalepk starta na Francosko Alpsko cesto v nedeljo ali ponedeljek.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 7. 2017 ob 18:48, tonystx pravi:

 Spanje se dobi že za 22-26 € na osebo na noč.

Ja če sta dva. Če si sam je pa 40-50€.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danasnji dan v Franciji ni omembe vreden. Uspelo mi je le cez Col de la Madeleine.  Zaradi dezja in temperatur, ki po dolinah ne presegajo 12 stopinj sva se bolj vozikala po vasicah okoli Modane. Na vrhu C.d.l. Madeleine ( kljub megli in dezju mi je bila cesta vsec) bi moral biti tak razgled:

 

 

20170725_100618.jpg

Ampak je bilo le tole:

 

20170725_100449.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!