Skoči na vsebino

Francija


tonystx

Priporočene objave

pred 12 urami, Tedybear pravi:

Danes priblizno 200 km krog. Najprej na 2802 m/nm. Vrh prelaza je sicer nizje, ampak se mi zdi, da so tisto pentljo okrog hriba naredili samo zato, da so zlezli nad 2800. Col la Bonette. Potem mimo Izole (Isola) proti jugu, pa na odcep (ki sem ga sicer falil in peljal ene 6 km predalec) za Col de la Couillole. Malo pred njim postanek v vasici  Roubion, ki naju me povsem prevzela. Pa cela dolina do nje. In za finale se Col de la Cayolle, ki pa ni nic posebnega. Vecina ceste nanj in iz njega je sicer brez flik in lukenj, je pa tako grbinasta, da sem imel obcutek, da bom na visini nad jurja dobil morsko bolezen.

----------------

Ta odcep sem tudi jaz falil, ker je tabla za odcep iz smeri Isole tako postavljena, da je sploh ne vidiš. Ustavil sem se v karaju, ki sledi temu odcepu in hec je, ko vidiš cesto, ki se vzpenja po hribu, ne najdeš pa, kako priti na njo (to sva skupaj počela z enim Francozom, ki je prav tako iskal odcep). Šele, ko sem se vrnil nazaj proti Isoli, sem zagledal odcep in tablo, ki se pa tudi iz te smeri ni najbolje videla. 

Popravljeno . Popravil Banjo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Banjo pravi:

 

Do pike natancno se je zgodilo tudi meni. Na pravo cesto me je usmeril Svicar, ki je tam reden gost, a tudi Vrsic, Trenta in Kras so mu poznani dobro. Ima cez 70 let, vozi  Kawo SX 1000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 1. 8. 2017 ob 6:58, Tedybear pravi:

V nedeljo splezala še čez Col de Turini, ki me je po zahtevnosti ovinkov spominjal na Vršič, pa še visina je tam-tam. Do zakljucka Routes des Grandes Alpes v Mentonu ni več daleč. Še skok do Grimaldijevega fevda, spanje blizu Genove, včeraj pa na AC in 600 km drajsanja do Nove Gorice in skozi Trento in čez Predil domov. Se kaksno sliko in povzetek poti cez kak dan.

20170730_114419.jpg

20170730_104354-1.jpg

20170730_121425-1.jpg

20170730_121448-1.jpg

Lahko vama, sta bila z motorjem. Midva sva morala vse to in še marsikaj zvoziti s kolesom, tudi večji del Pirinejev. Bi šel še z motorjem, načrt je, kako bo bomo pa videli čez zimo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Je morda kdo, ki je bil v zadnjih letih na območju severnega in (ali) zahodnega dela Francije?

Kakršnekoli konkretne informacije v zvezi s tem bi me zanimale (zanimivosti, znamenitosti, nočitve...).

Hvala.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 7. 2023 ob 10:49, izibajker pravi:

Je morda kdo, ki je bil v zadnjih letih na območju severnega in (ali) zahodnega dela Francije?

Kakršnekoli konkretne informacije v zvezi s tem bi me zanimale (zanimivosti, znamenitosti, nočitve...).

Hvala.

Sva bila lani, malo prelazov (najlepša Izoard in Vars), soteska Verdon  in Provansa (razočaran, več sivke imava doma na dvorišču kot sva jo videla v celi provansi!), impozanten za videti je tudi rimski akvadukt v bližini Nimesa in Vignona - Pont du Gard. Če boš imel s seboj lepšo polovico, potem je obvezen postanek v Grasse, zibelki proizvodnje parfumov ... vsekaor pa toplo priporočam izogibanje azurne obale, saj je nepopisna gneča tako ob obali kot tudi na AC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, franc pravi:

ps. za sivko moraš priti pravi čas.

... ja ne vem no, Provansa ima sicer nekaj manjšo zemljepisno širirno kot Slovenija, tako da bi v drugi polovici junija že lahko pričakoval kaj cvetenja (sva jo sicer videla v Grasse, vendar le nekaj grmičkov, tako da je bil čas kar pravi ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas ja, lokacija očitno ne. Poskusi v Sault-u. Drži pa da zgleda le od daleč. Od blizu je bolj rjavo kot lila. 

lp

https://www.provenceholidays.com/thumbnailsw/Image2/fb-sault-1597892-1600x800.jpg

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 7. 2023 ob 13:49, nofla pravi:

Sva bila lani, malo prelazov (najlepša Izoard in Vars), soteska Verdon  in Provansa (razočaran, več sivke imava doma na dvorišču kot sva jo videla v celi provansi!), impozanten za videti je tudi rimski akvadukt v bližini Nimesa in Vignona - Pont du Gard. Če boš imel s seboj lepšo polovico, potem je obvezen postanek v Grasse, zibelki proizvodnje parfumov ... vsekaor pa toplo priporočam izogibanje azurne obale, saj je nepopisna gneča tako ob obali kot tudi na AC.

Hvala, ampak za Severni in Zahodni del Francije sem spraševal... V Provansi sem bil ene 3x, na azurni obali pa pri sorodnikih tudi že ene 5x... V Normandiji bomo nekako začeli ta mali francoski krog...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 7. 2023 ob 21:54, izibajker pravi:

Severni in Zahodni del Francije

@ferek tule ni več aktiven, se je pa potepal po tistih krajih nekaj dni nazaj.

Objavljal je na FB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 7. 2023 ob 10:49, izibajker pravi:

Je morda kdo, ki je bil v zadnjih letih na območju severnega in (ali) zahodnega dela Francije?

Kakršnekoli konkretne informacije v zvezi s tem bi me zanimale (zanimivosti, znamenitosti, nočitve...).

Hvala.

Ja res je... vrnila sva se v petek... 14 dni 5014 km...  V FB skupini "MOTORISTI"  in v "Motoristi ♂♀ Pogled na... motorizem"

in na mojem FB profilu  " Ferek Ferek Pač" imaš objavljen celoten blog, po dnevih, z vsem kar te zanima, pod naslovom "MACRON-POMAGAJ"... veliko užitka ob branju in ob morebitnem posnemanju fure...

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ob tej liniji smo se letos malo okrog Normandije potepali... Cca 4500km (na 4 kolesih). Če bo imel kdo kakšno konkretno vprašanje, naj me kontaktira na ZS...

Normandija2023.thumb.jpg.23a4601fb6c25ae9e986425f733ee49d.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!