Skoči na vsebino

omejitev hitrosti skuterja


Priporočene objave

Več ali manj vsi blokade odstranijo, jaz bi želel omejiti hitrost skuterja na 50km/h. Kupil sem elektronsko blokado vendar je moč motorja preveč padla. Rad bi vstavil obroček na variomat vendar zdaj ne vem ali se obroček natakne na os , ki gre iz glavne gredi ali na os pri kolesu? Mogoče kdo ve kakšne dimenzije mora biti obroček za Benellija 491? Za enkrat je hitrost okoli 90 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega žal ne vem...glede hitrosti skuterja pa so zame čudaki kdor kupi blokado saj gre z valjčki variomata vse urediti pa še veliko,veliko ceneje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

Tega žal ne vem...glede hitrosti skuterja pa so zame čudaki kdor kupi blokado saj gre z valjčki variomata vse urediti pa še veliko,veliko ceneje...

MI lahko zaupaš kakšne valjčke bi moral vstaviti?  Trenutno so notri modri valjčki nikjer ne piše koliko gramski so. Original naj bi bili 15x12mm 6.2g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, kunte pravi:

MI lahko zaupaš kakšne valjčke bi moral vstaviti?  Trenutno so notri modri valjčki nikjer ne piše koliko gramski so. Original naj bi bili 15x12mm 6.2g.

To je vse odvisno od preveč stvari in odvisno od vsake mašine posebej!

Recimo moj skuter z original variomat in 5.3g valjčki,gre 52 kmh po števcu...

Z TGB variomatom in 5.3g gre 60 po števcu...

Z TGB in 6.3g valjčki pa nekje 55 če pa malo navzdol da pride preko 60 pa še pol kr gre...

V sami barvi valjčkov ne vem če ima točne veze z težo...imam črne z različno težo!

Recimo meni najbolj všeč vsi 5.3 ker skuter lepo potegne do realnih mogoče 50...po števcu 60kmh

Z 4 valjčki 5.3g in dvema 6.3  je blo mogoče nasplošno najbolj oz šel najbolj...a ker jz ne rabim in mi zelo pomembno kako lepo lavfa mašina imam vse 5.3g...

 

Ne vem kaj misliš "obroček" menjavo fedre?Fedra je na osi kolesa tam ko sklopka...svetujejo belo malosi...zame 7eu

Če menjaš fedro morajo biti valjčki "novi" težji!

V čem je problem,če ti gre 90kmh vse kar si pišema je za povečanje hitrosti...če želiš da bo samo ful vleko in manj šel si naroči valjčke 5.3g in bo...za tehnični pa imaš blokado ali takrat še dva valjčka ven vzameš!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obroček naj bi omejeval jermen , da pride na variomatu do najnižje točke. Nisem še videl v živo  kako točno zgleda. Sem pa našel na netu mere za obroček 18x23x8, 18fi luknja 23 zunanji premer in 8 mm dolžina obročka. Sem dal postružit 4 obročke z različnimi zunanjimi merami pa bom preizkusil. Če ne bo delalo bom poskusil tudi z valjčki. Žal z mojo elektronsko blokado imam vsako leto probleme, enkrat gre prehitro drugič prepočasi.

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!